Θέμα: Αγκώνας

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 46
  1. 03-06-09 23:35 #1
    Το avatar του χρήστη chr04

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    218
    Προεπιλογή Αγκώνας
    Υποθέτω ότι εδώ κολλάει.

    Έχω παρατηρήσει όταν κάνω δικέφαλους με αλτήρες, ενώ το δεξί μου χέρι τα 10 κιλά τα σηκώνει άνετα και το χέρι είναι κολλημένο στο σώμα, το αριστερό τα σηκώνει με δυσκολία και στην κίνηση παρατηρώ ότι απομακρύνεται ελαφρώς από το σώμα.

    Μου είπαν οτι γενικότερα, η αριστερή πλευρά στους ανθρώπους είναι λιγότερο αναπτυγμένη από ότι η δεξιά (για τους δεξιόχειρες). Έχει λογική ή να πάω σε κανένα γιατρό να ψαχτώ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-06-09 00:55 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    προφανώς είναι ποιο αδύναμο το αριστερό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-06-09 11:30 #3
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Γιατί κολλημένα...?

    Μάλλον είναι πιο αδύναμο και ίσως χάνει και στην τεχνική.Και μένα το αριστερό στα είκοσι βγάζει την τελευταία επανάληψη πολύ πιο δύσκολα...
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-09 11:32 #4
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Κολημενο υποθετω εννοει για να αφαιρεσει το κλεψιμο, και γι'αυτο το "αδυναμο" χερι προσπαθει να ξεκολησει για να κλεψει λιγο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-06-09 11:46 #5
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Κολλημένα κλεβουν πιο πολύ τουλάχιστον στην περίπτωση μου...
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-06-09 12:25 #6
    Το avatar του χρήστη chr04

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    218
    Προεπιλογή
    @exci
    ακριβώς, όταν το σηκώνω, βλέπω ότι απομακρύνεται και σηκώνεται πιο εύκολα. Είναι σχεδόν αδύνατο να το σηκώσω με την ίδια τεχνική του δεξιού.

    Έχει νόημα να σηκώνω λιγότερο βάρος στο αριστερό;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chr04 : 04-06-09 στις 14:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-06-09 12:32 #7
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    οχι, το ίδιο βάρος και οσο μπορείς ποιο αυστηρά για να δυναμώσει, αλλιος δε θα ειναι συμμετρικά τα χερια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-06-09 12:35 #8
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι, το ίδιο βάρος και οσο μπορείς ποιο αυστηρά για να δυναμώσει, αλλιος δε θα ειναι συμμετρικά τα χερια.
    +1

    Ζόρισε το το αριστερό ακόμα και πεθαμένες επαναλήψεις μέχρι να φτάσεις αυτές του δεξιού και πάντα να προσπαθείς να συγκεντρωθείς ώστε να το βγάζεις με την ίδια τεχνική με το δεξί.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo84 : 04-06-09 στις 12:38
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-06-09 15:32 #9
    Προεπιλογή
    δεν ξέρω, λέω μήπως αν κάνεις δικέφαλους με Μπάρα επέλθει κάποια συμμετρία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-06-09 05:05 #10
    Προεπιλογή einai fysiologiko?
    paratirisa oti otan ksaplwnw stin paralia kai vazw ta xeria pisw apo to kefali gia "maksilaraki" oi agkwnes den akoumpane sto edafos ama xalarwsw ta xeria alla prepei na valw ligi dynami gia na akoumpisoun...yparxei kapoio provlima me kapoio myh i einai fysiologiko ayto?to lew gt oi filoi mou pou pigainoume mazi stin paralia den exoun to idio provlima dld oi agkwnes tous akoumpane xwris piesi sto edafos

    **** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ...Edit by Mods Team ****
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-06-09 12:15 #11
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tupac Εμφάνιση μηνυμάτων
    paratirisa oti otan ksaplwnw stin paralia kai vazw ta xeria pisw apo to kefali gia "maksilaraki" oi agkwnes den akoumpane sto edafos ama xalarwsw ta xeria alla prepei na valw ligi dynami gia na akoumpisoun...yparxei kapoio provlima me kapoio myh i einai fysiologiko ayto?to lew gt oi filoi mou pou pigainoume mazi stin paralia den exoun to idio provlima dld oi agkwnes tous akoumpane xwris piesi sto edafos
    Έτσι είναι οι άγονες σου φιλε...τι να κάνουμε δεν είματε όλοι playmobil !!!!
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-06-09 00:37 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tupac Εμφάνιση μηνυμάτων
    paratirisa oti otan ksaplwnw stin paralia kai vazw ta xeria pisw apo to kefali gia "maksilaraki" oi agkwnes den akoumpane sto edafos ama xalarwsw ta xeria alla prepei na valw ligi dynami gia na akoumpisoun...yparxei kapoio provlima me kapoio myh i einai fysiologiko ayto?to lew gt oi filoi mou pou pigainoume mazi stin paralia den exoun to idio provlima dld oi agkwnes tous akoumpane xwris piesi sto edafos

    καλα αυτο δεν μου φαινεται και κατι σημαντικο..κατα πασα πιθανοτητα εχει να κανει με την ικανοτητα διατασης του μυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-06-09 15:18 #13
    Προεπιλογή
    Ξερω αρκετα ατομα σαν και σενα..εχει να κανει και με την πλατη..ποσο εχει ανοιξει με την ασκηση κλπ..(εγω καταλαβα τι ειπα)
    Ξερεις ποσοι υπαρχουν με ανοιχτη πλατη που δεν μπορουν να κανουν ακριβως το αντιθετο απο αυτο που ειπες;Δηλαδη καποια ασκηση ή διαταση που να θελει τα χερια μπροστα απο το σωμα ή πανω απο το κεφαλι..
    Δυο ατομα εμπιστευομαι..το ενα ειμαι εγω και το αλλο δεν εισαι εσυ!

    Μπορει να μην με ξερω καλα..αλλα με ξερω καλυτερα απο οποιονδηποτε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-07-09 01:08 #14
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Kαι εγω πλεον απο τον ογκο δε μπορω να φτασω οχι την πλατη μου, αλλα ουτε καλα καλα να πιασω τον τρικεφαλο του ενος χεριου με το αλλο. Μηπως να παω να κοιταχτω? Μα τι ανησυχιες που εχει ο κοσμος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-05-10 14:27 #15
    Προεπιλογή Τραυματισμός στον αγκώνα..
    Καλησπέρα και πάλι στην παρέα..περασε πολύς καιρός από τότε που έγραψα στο φόρουμ αλλά παρακολουθούσα ενδελεχώς το φόρουμ..
    Θα είμαι σύντομος και όσο περισσότερο περιγραφικός γίνεται..
    μετά από πτώση έσκασα με τον αγκώνα στο έδαφος, το σημείο (η γωνία) πρήστηκε κατευθείαν και επικρατεί ένας πόνος που δεν μπορώ να προσδιορίσω να είναι από κόκκαλο ή μυικός..
    Εχουν περάσει 10 μέρες και ενώ έχει υποχωρήσει το μεγάλο πρήξιμο εχει μείνει κάτι σαν γρομπαλάκι(μαζεμένο δέρμα), και βέβαια υπάρχει δυσκολία στο να σηκώσω κιλά
    συγκεκριμένα έχω κάνει μόλις 3 προπονήσεις με ενδιάμεσα κιλά και με ενοχλεί αρκετά.
    Το ερώτημα? Α. θα βοηθήσει κάποια αλοιφή?? να βάζω πάγο συστηματικα ?? ή θα το κάνω χειρότερο?

    Β. η δεύτερη ερώτηση έχει να κάνει με την προπόνηση..
    Δυστυχώς μέσα σε 2 εβδομάδες ''έπεσα πολύ΄' ,μίκρυνα και σε συνδυασμό με το ότι έχω κόψει σαβούρα και λίπη είναι απογοητευτικό..για την εικόνα του σώματος μου..
    Αν αντι για 4 σετ των 10-8 επαναληψεων που έκανα με πολλά κιλά , κάνω 4 σετ π.χ των 12-15 επαναλήψεων με λιγότερα κιλά, θα βοηθήσει? ώστε να περάσει ο τραυματισμός και ταυτόχρονα να επανέλθει το σώμα μου??
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων αναμένω με αγωνία τις συμβουλές σας και σόρυ για το μεγάλο ποστ
    Υ.Γ μου έχει ξεμείνει μισό κουτί κρεατίνη κάποια αμινοξέα και σκεφτομαι να αγοράσω και μια καθαρή πρωτεινούλα , μήπως με την χρηση αυτών των 3 καλυτερέψω την κατάσταση , πως σας φαίνεται σαν άποψη?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vlassis-z : 03-05-10 στις 14:31
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία