Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 12-08-11 20:58 #1
    Προεπιλογή Πονος στην καρδια..
    Καλησπερα παιδια,
    πριν κατι ημερες πηγα και αγορασα ενα μονοζυγο πορτας μιας και εχω μεινει αγυμναστος πανω απο 3 μηνες.
    τις πρωτες ημερες ημουν μια χαρα μεχρι που στην 8η αρχισε ενας πονος στη περιοχη της καρδιας..
    Εκανα εξετασεις πριν 1 μηνα (γενικες) απλα για ενα check up και στη καρδια δεν μου βρηκαν τιποτα.
    Αυτος ο πονος με πιανει οταν κουνιεμαι γενικα αλλα και οταν αναπνεω(οχι πολυ οταν αναπνεω απλως ενα μικρος πονος) και οταν κανω γυμναστικη στο μονοζυγο.
    Σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι μυικος μιας και βλεπω να υποχωρει 3 μερες τωρα..
    Τι αλλο μπορει να ειναι περα του μυικου? εγω παντως θα σταματησω να κανω μονοζυγο για καμια βδομαδα να δω αν ειναι απο αυτο.
    Να προσθεσω οτι κανω μονοζυγο χωρις προθερμανση π.χ τρεξιμο η κατι και το "προγραμμα" μου στο σπιτι ειναι μονοζυγο, push ups, κοιλιακοι και ραχιαιοι.
    Ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-08-11 21:24 #2
    Προεπιλογή
    μυικο ειναι ντεεε!!
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-08-11 23:26 #3
    Προεπιλογή
    Ψυξη;παλι μυικο ειναι αλλα διαφορετικο απο τα αλλα.δοκιμασε μια θερμαντικη μηπως βοηθησει
    Some people say good things come to those who wait...truth is good things come to those who work!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-08-11 03:29 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Anafleksh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια,
    πριν κατι ημερες πηγα και αγορασα ενα μονοζυγο πορτας μιας και εχω μεινει αγυμναστος πανω απο 3 μηνες.
    τις πρωτες ημερες ημουν μια χαρα μεχρι που στην 8η αρχισε ενας πονος στη περιοχη της καρδιας..
    Εκανα εξετασεις πριν 1 μηνα (γενικες) απλα για ενα check up και στη καρδια δεν μου βρηκαν τιποτα.
    Αυτος ο πονος με πιανει οταν κουνιεμαι γενικα αλλα και οταν αναπνεω(οχι πολυ οταν αναπνεω απλως ενα μικρος πονος) και οταν κανω γυμναστικη στο μονοζυγο.
    Σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι μυικος μιας και βλεπω να υποχωρει 3 μερες τωρα..
    Τι αλλο μπορει να ειναι περα του μυικου? εγω παντως θα σταματησω να κανω μονοζυγο για καμια βδομαδα να δω αν ειναι απο αυτο.
    Να προσθεσω οτι κανω μονοζυγο χωρις προθερμανση π.χ τρεξιμο η κατι και το "προγραμμα" μου στο σπιτι ειναι μονοζυγο, push ups, κοιλιακοι και ραχιαιοι.
    Ευχαριστω εκ των προτερων
    Μην ανησυχείς, αν ήταν πρόβλημα στην καρδιά θα σε πόναγε κουνιέσαι δεν κουνιέσαι.

    Μυικό - νευρικό είναι, απλά μην πολυπιέζεις την περιοχή και θα σου περάσει.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-08-11 21:07 #5
    Προεπιλογή
    Πολλές φορές οι πόνοι-ενοχλήσεις στην περιοχή της καρδιάς οφείλονται σε διάφορες διαταραχές του νευρικού συστήματος όπως αγχώδεις διαταραχές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-08-11 21:37 #6
    Προεπιλογή
    ειχα και εγω και ενας σχετικα πιο ειδικος στο θεμα μου ειπε οτι ειναι λογο κατασκευης.για παραδειγμα εχω μεγαλο θορακα δεν ειχα μυς και καθως αναπτυσονταν απο την εκγυμναση πιεζαν εκει στην περιοχη το θορακα λογικα θα περασει ευκολα και θα ερχεται που κ που μαζι με ντομς
    just do as i say dont do as i do
    Απάντηση με παράθεση