Σελίδα 15 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 211 έως 225 από 250
  1. 21-10-11 12:37 #211
    Προεπιλογή
    χαχαχαχαχα στελαρα μοyφτιαξες την ημερα δε παιζεσε.μονο που εγω δεν πληρωνομαι απο δω.ακομα και τα διαφημιστικα μπλουζακια τα πληρωνα.αρα μαλλον αναποδα εβαλεσ τους ρολους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ioannis1 : 21-10-11 στις 12:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-10-11 13:25 #212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχαχα στελαρα μοyφτιαξες την ημερα δε παιζεσε.μονο που εγω δεν πληρωνομαι απο δω.ακομα και τα διαφημιστικα μπλουζακια τα πληρωνα.αρα μαλλον αναποδα εβαλεσ τους ρολους.
    Αμ δε ζήτησες λεφτά μπορεί και να σου έδειναν!!!
    Μπλουζάκια να σου στείλω εγώ όσα θες και τσάντα για το γυμναστήριο αν θες!!!
    Και καλός αθλητής είσαι και καλό παιδί και γεν.Νικητής πρόσφατα!!!

    Στελάρα να στείλω και σε σ' εσενα αλλά να μου υποσχεθείς
    ότι θα το φορέσεις και θα ανεβάσεις και φωτο στο forum!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-10-11 15:10 #213
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα καλα λόγια και στις φωτογραφίες όλοι εισπραττουν τα χειροκροτήματα και λενε ποσο καλη δουλεια κανουμε στα φόρουμς,ευχαριστουμε για την προβολη,μπλα μπλα μπλα.
    <strong>Οι αθλητες δεν θα πρεπει να επηρεαζονται απο φόρουμς,παρα μονο όταν θελουν να ακουσουν καλα λόγια.
    Θα ειμαστε εδω για τα κοπλιμεντα και μονο.Ετσι πρεπει.
    </strong>Κατα τα αλλα στην κριτικη ,ενδεχομενως και λανθασμενη ,ή στις επισημανσεις, τα φόρουμς περικλείονται από ασχετους,που δεν εχουν σχεση με το αθλημα,κανουν κριτικη πίσω από τα γραφεία κτλ.Ωραια αντιμετωπιση,μπραβο παιδια.
    ποσο ποιο όμορφα να μιλήσει κάποιος για να σεβαστείτε την δουλειά που κάνει ?!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα πρωτης και δευτέρας νουθεσιας παραιτου...
    γιαννη φίλε αυτο δεν ειναι απάντηση,

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο satheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα καλα κανω και δεν ασχολουμε με φανφαρες
    εσεις οι ηδικη εδω με αιδιασατε και δεν μπορω να φαω το γευμα μου!!! εμ
    το 70 % δεν κατεβικατε ποτε σε αγωνα και το 90 % δεν εχεται κατεβαση
    αθλητη σε αγωνα και εκ του πλικτρολογιου βγαζεται χολυ !!!!ελεος
    παντογνωστες αντε κανεται καμια προετιμασια να σας κρινουμε και να σας
    κανουμε πλακα εδω γραφοντας π@π@ριες και μην αρχιζεται να λετε βλακιες
    περι ομοσπονδιον γιατι τα ζησαμε ολλα !!!
    ο ΑΓΩΝΑΣ ηταν τελιος για επαρχια και εποχη δυσκολη αν και μα...κα διμαρχο !!!
    τα δεοντα σε ολλους τους φιλους και μη !!!
    χαρης
    αυτο δεν ειναι καν αξιο σχολιασμού

    του στέλιου οι απαντήσεις ειναι αλλα λογια να αγαπιόμαστε, αυτό που ξέρω εγώ είναι πως έτσι το άθλημα δεν πάει μπροστά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-10-11 15:52 #214
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.629
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχαχα στελαρα μοyφτιαξες την ημερα δε παιζεσε.μονο που εγω δεν πληρωνομαι απο δω.ακομα και τα διαφημιστικα μπλουζακια τα πληρωνα.αρα μαλλον αναποδα εβαλεσ τους ρολους.
    Oμοιως δεν πληρωνομαι.Οτι γίνεται γίνεται απο μερακι.Και εχω πληρωσει μπλουζακια γιατι τους φίλους δεν θελουμε να τους βαζουμε μεσα,οπως εχω παρει και καποια δωρεαν από τον Παναγιωτη ,προς τιμην του επειδη θελει να ανταποδίδει με καποιον τρόπο επειδη ετσι κι αλλιως δεν θα δεχομασταν κατι αλλο από φίλο.
    Οπως επίσης σου εχει προσφερει και χορηγια για συμπλήρωματα για αγωνιστικη σου προετοιμασια σου που τελικα λογω της συμπεριφορας σου κατα καιρους δεν ευδοκιμησε.
    Οπως επίσης δεν εχω τις γνωσεις για να προσπαθησω να πουλησω αρθρο "αγωνιστικο" που τελικα πωληθη αλλου γιατι "δεν θα μας δινοταν και τσαμπα εντελει" και δεν προλαβαμε..Αλήθεα πόσο να πήγε τελικα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-10-11 15:58 #215
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    ας χαμηλώσουν οι τόνοι και επειδη υπάρχουν αντίθετες απόψεις δεν χρειάζετε να βγάζουμε φρίκη , δεν έχουμε να χωρίσουμε και τα χωράφια μας εδω μέσα , στο ββ όλα μπορούν να αμφισβητηθούν , εκτός αν κανείς είναι σε τόπ φόρμα τόπ καλούπι και εκεί λέμε είναι ξεκάθαρα , αλλα και πάλι μπορεί να είναι κι άλλος με ίδιο επίπεδο και αν και οι 2 βρίσκονται σε τοπ φόρμα , τότε κρίνονται στην λεπτομέρεια , που απο φώτο ούτε ο μάντης κάλχας δεν μπορεί να βγάλει συμπέρασμα
    και όπως έχω ξαναπεί εκτός τον πρώτο μερικές φορές όλοι αδικημένοι μπορεί να νοιώθουν και μπορεί να στηρίζουν και τούς λόγους τους .

    αν εγω κατεβαίνω ενω έχω προσόντα μυς , καλούπι , με ημιτελή φόρμα καλα να πάθω και να δέχομαι αμφισβήτηση , ας πρόσεχα , γιατι τα πέρασα και γω έχει τύχει να βγώ δεύτερος ενω ήμουν 110 κιλα με κομμάτια αλλα είχα νερα στην πλάτη , και όταν το είδα λέω ας πρόσεχα καλα να πάθω , δεν χάθηκε ο κόσμος .

    όποιος έχει κατέβει σε αγώνες ειδικα αν έχει διάρκεια , δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει νοιώσει κάποτε αδικημένος , τι διάολο πάντα στημένα είναι ? ειδικα αν ακούω για μαγειρέματα , χωρίς υπερβολές όσο ηρεμία και να έχω θα έπαιρνα την κουτάλα και θα την κοπανούσα στο κεφάλι αυτού που θα το λεγε , γιατι δεν γίνετε σε αγώνα που δεν έχει προκριματικούς και απλα οι κριτες βαθμολογούν με τα νούμερα και δίνει ο καθένας το χαρτί στα κορίτσια της γραμματείας που απλα προσθέτουν τούς βαθμούς .

    εκτός αν καμια απο αυτες γουστάρει κανέναν και αλλοιώνουν το αποτέλεσμα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-10-11 16:02 #216
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.629
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oμοιως δεν πληρωνομαι.Οτι γίνεται γίνεται απο μερακι.Και εχω πληρωσει μπλουζακια γιατι τους φίλους δεν θελουμε να τους βαζουμε μεσα,οπως εχω παρει και καποια δωρεαν από τον Παναγιωτη ,προς τιμην του επειδη θελει να ανταποδίδει με καποιον τρόπο επειδη ετσι κι αλλιως δεν θα δεχομασταν κατι αλλο από φίλο.
    Οπως επίσης σου εχει προσφερει και χορηγια για συμπληρωματα για αγωνιστικη σου προετοιμασια σου που τελικα λογω της συμπεριφορας σου κατα καιρους δεν ευδοκιμησε.
    Οπως επίσης δεν εχω τις γνωσεις για να προσπαθησω να πουλησω αρθρο "αγωνιστικο" που τελικα πωληθη αλλου γιατι "δεν θα μας δινοταν και τσαμπα εντελει" και δεν προλαβαμε..Αλήθεα πόσο να πήγε τελικα;
    Και όποιος κοινος φίλος εχει τα θαρρος η την αντιθετη αποψη να με αμφισβητησει σε αυτα που είπα στο τελευταιο ποστ τον προκαλω να το πει και θα βγω και θα πω μια ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΝΩΜΗ στον κ. Αναγνωστου.Ενας θα μου αρκει.Εξω από τα δοντια πλεον,γιατι ειπωθηκαν πολλα.
    Πανω από ολα ,απο τους αγωνες και το bodybuilding υπάρχει και η αξιοπρεπεια ΚΥΡΙΟΙ.Αυτο ειναι αδιαπραγματευτο,απο μενα τουλαχιστον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-10-11 16:50 #217
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oμοιως δεν πληρωνομαι.Οτι γίνεται γίνεται απο μερακι.Και εχω πληρωσει μπλουζακια γιατι τους φίλους δεν θελουμε να τους βαζουμε μεσα,οπως εχω παρει και καποια δωρεαν από τον Παναγιωτη ,προς τιμην του επειδη θελει να ανταποδίδει με καποιον τρόπο επειδη ετσι κι αλλιως δεν θα δεχομασταν κατι αλλο από φίλο.
    Οπως επίσης σου εχει προσφερει και χορηγια για συμπλήρωματα για αγωνιστικη σου προετοιμασια σου που τελικα λογω της συμπεριφορας σου κατα καιρους δεν ευδοκιμησε.
    Οπως επίσης δεν εχω τις γνωσεις για να προσπαθησω να πουλησω αρθρο "αγωνιστικο" που τελικα πωληθη αλλου γιατι "δεν θα μας δινοταν και τσαμπα εντελει" και δεν προλαβαμε..Αλήθεα πόσο να πήγε τελικα;
    "Δειχνε - δειχνε" Κωστα ! Ετσι μου ερχεται να αρχησω να δειχνω και εγω !

    ΗΡΕΜΗΣΤΕ !




    [YOUTUBE=dqNVODNfek0]dqNVODNfek0[/YOUTUBE]
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-10-11 17:21 #218
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    Δεν είχα σκοπό να συνεχίσω το σχολιασμό μου, αλλά η αναφορά που έγινε στο πρόσωπό μου από τον αναγνωστου και τον satheo, και οι αιχμές κατά της διαχειριστικής ομάδας ενός φόρουμ που αγωνίζεται για το άθλημα, δε μου αφήνουν άλλη επιλογή.

    Ας αντιμετωπίσουν λοιπόν οι παραπάνω κύριοι την ΑΛΗΘΕΙΑ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι θελετε να πειτε παλι για τι ψηλη κατηγορια.μηπως επρεπε να τηλ τον βιτσα και τον πολυνικο να μας πουνε τα αποτελεσματα????ελεος.
    Αναγνωστου είσαι περηφανος που κέρδισες το γενικό τιτλο σε αυτόν τον αγώνα; Αισθάνεσαι ολοκληρωμένος Bodybuilder? Γιατί η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι οτι αν αισθάνεσαι περηφανος που κέρδισες 2 φιτνες έχεις προβλημα. Σε βάλαν δίπλα δίπλα με 2 fitness, και σου δωσαν ένα κύπελο και ένα τίτλο.

    Τον ίδιο τίτλο με εσένα «Κυπελλουχος Ελλάδος 2011» έχει και ο Μάγκος, τον είδες πως ήταν; Συγκρίνεται;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ψηλος ηταν ο πιο ολοκληρωμενος ,η γραμωση του ηταν υποδειγματικη, δεν εχει τον ογκο κατω που εχουν οι αλλοι αλλα οι αλλοι ηταν θολοι κατω.αλλες φορες θυμαμε οταν ημουν μοντ λεγατε δεν μπορουμε να κρινουμε απο τις φωτο και σεις το κανετε. …ο μηνιδης μιλησε σωστα.ο ψηλος επαιξε πρωτο αγωνα, επανω ηταν τελειος το ποζαρισμα τελειο,του λειπει μαζα κατω.δεν καταλαβαινω τι φορουμ ειστε.στηριξτε νεους φερελπεις νεους απο το να τους θαβετε επιτελους.
    Τα κριτήρια που βαθμολογούνται οι αθλητές σύμφωνα με την ΝΑΒΒΑ είναι, συμμετρία, αναλογίες, μυική μάζα, γράμμωση, στήσιμο ποζάρισμα. Έχω το δικαίωμα να εκφράσω διαφορετική άποψη από την επιτροπή βάση των φωτογραφιών, όπως γινεται σε όλον τον κόσμο! Ο αρναούτης κέρδιζε μόνο στη γράμμωση.

    Τέλειο ποζάρισμα είπες; Από τη μέση και κάτω το παιδί δε ξέρει που πατάει!
    Πεστε την ΑΛΗΘΕΙΑ ήταν αθλητής του Λάμπρου και κέρδισε την Bodybuilding. Ακόμα και σε κύκλους της ΝΑΒΒΑ έγινε λόγος για κλεψιά το ίδιο βράδυ. Αυτοί ήταν εκεί και το είδαν από κοντά, εγώ απλά το μεταφέρω.

    Να βοηθήσουμε τους νέους αθλητές είπες; Ωραία… Να αναφερθώ στις κατηγορίες Bodybuilding λοιπόν…
    Αρναούτης και Ιωάννου: τα κύπελλα που πήρατε στο Bodybuilding πετάξτε τα στα σκουπίδια, δεν έχουν κανένα αντίκρισμα, αυτη είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ. Οι προπονητές σας (Λάμπρου και satheo) ικανοποιούν μέσα από αυτούς τους αγώνες τον προσωπικό τους και προσωπικό ας εγωισμό και αυταρέσκεια να νομίζετε ότι είστε νικητές bodybuilding…
    αναγνωστου τους νέους αθλητές θα τους βοηθησουμε συγχαιρωντάς τους για την προσπάθεια τους, συμβουεύοντάς τους και λέγοντάς τους την αληθεια τώρα που είναι νωρίς, όχι εκθειάζοντάς τους, γιατί αύριο θα γίνουν περίγελος όλων και θα περιμένουν να κερδίζουν πάντα.

    Αν παρόλα αυτά νομίζετε ότι είμαι εγώ ο λάθος και ο ψεύτης, σας κάνουμε ειδική χορηγία (Ιωάννου και Ανραούτη), 300 ευρώ στον καθένα μετρητά αν έρθει απλά να αγωνιστεί στην αντίστοιχη κατηγορία ύψους του bodybuilding στη WABBA στις 27 Νοεμβρίου, για να καταλάβουν οι προπονητές σας και εσείς τι σημαίνει κατηγορία bodybuilding. (Αν η ομοσπονδία δε σας δεχτεί για αυτές τις κατηγορίες λόγω βάρους τότε δε θα μπορέσω και εγώ να εκπληρώσω την υπόσχεσή μου). αναγνωστου η προσφρα ισχύει και για σενα. 300 ευρω για να αγωνιστείς στη WABBA στην μεσαία κατηγορία του Bodybuilding. Αν θέλετε περισσότερα, μέσα είμαι το συζητάμε θα τα μαζεψω και απο άλλους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο satheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα καλα κανω και δεν ασχολουμε με φανφαρες εσεις οι ηδικη εδω με αιδιασατε και δεν μπορω να φαω το γευμα μου!!! εμ το 70 % δεν κατεβικατε ποτε σε αγωνα και το 90 % δεν εχεται κατεβαση αθλητη σε αγωνα και εκ του πλικτρολογιου βγαζεται χολυ !!!!ελεος παντογνωστες αντε κανεται καμια προετιμασια να σας κρινουμε και να σας κανουμε πλακα εδω γραφοντας π@π@ριες
    Σύμφωνα με τα γραφόμενά σου, ανήκω στο 30% που κατέβηκε σε αγώνα, στο 10% που έχει καετβάσει αθλητές σε αγώνα, και σε ένα ακόμα μικρότερο ποσοστό που έχει κάτσει κριτική επιτροπή σε αγώνα.
    Μηπως έχεις υπόψην σου τον αείμνηστο Αντρέα Ζαπατίνα; Υπήρξε ποτέ αθλητής; Κατέβασε αθλητές σε αγώνες; Ήταν και εκείνος άσχετος δηλαδή… είναι αυτό κριτηριο να χαρακτηρίσεις κάποιον; ή μηπως δε τον γνωρίζεις; Ντροπή σου.

    Έμφανίζεσαι ξαφνικά στο φόρουμ μετά από καιρό να δώσεις τα εύσημα στον αγώνα. Σε ποιον αγώνα; Σε αυτόν που κέρδισε ο δικός σου αθλητής Ιωάννου, και επειδή είπαμε ότι δεν είναι κατηγορίες bodybuilding αυτές θίχθηκες. Ή μηπως θες να τον πάς στο Universe για bodybuilding? Θα χρειαστείς πολύ κολοκυθόπιτα.

    Σε ποια εποχή ζείς; Δε γνωρίζεις ότι σε όλο τον πλανήτη οι αθλητές αγώνων σχολιάζονται μέσω φωτογραφιών στα φορουμς; Γιατί σε τσούζει η ΑΛΗΘΕΙΑ ότι είναι κοροιδία να κερδίζει αυτός ο αθλητής μεσαια κατηγορία bodybuilding;

    Έχουμε κάνει υπομονη με την πάρτυ σου τόσο καιρό που γράφεις με αγγλικούς χαρακτήρες παραβιάζοντας τον κανόνα του φόρουμ, και το ευχαριστώ σου είναι αυτή η απαξίωση του φόρουμ. Γραμμένους τους έχουμε και τους αγώνες σου και την προπονητική σου. Εδώ κοιτάμε ανθρώπους. Δε γλύφουμε. Να πάτε αλλού άμα θέλετε γλύψιμο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακομα και τα διαφημιστικα μπλουζακια τα πληρωνα.αρα μαλλον αναποδα εβαλεσ τους ρολους.
    Πόσο φτηνός μπορεί να είσαι; Πόσα μπλουζάκια πήρες δωρεάν και πόσα πλήρωσες μήπως θυμάσαι; Θυμάσαι ότι ήταν περισσότερα αυτά που πήρες δωρεάν; Πόσα πλήρωσες 20 ευρώ; 30 ευρώ; Δώσε μου ένα λογαριασμό να στα βάλω και να σου βάλω και άλλα τόσα… έχεις ξεπέσει πολύ χαμηλά αναγνώστου. Δες την ΑΛΗΘΕΙΑ κατάματα, σε έχουν πάρει στο ψιλό ΟΛΟΙ. ΞΥΠΝΑ και ΙΣΟΡΡΟΠΗΣΕ.


    ΠΡΟΣ ΝΑΒΒΑ:
    Κάντε κάτι εκεί στη ΝΑΒΒΑ, ένας κούκος με το όνομα Τριανταφύλλου δε φέρνει την άνοιξη. Βουίζει όλη η Ελλάδα ότι προωθείτε επανελημένα τα δικά σας παιδιά… έχω δεχτεί τις τελευταίες μέρες αλλεπάληλα τηλέφωνα και pms από ανθρώπους του χώρου, και αυτά ήταν η αφορμή για την πρώτη ερώτηση που έκανα για την ψηλή κατηγορία.

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΤΕ!
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-10-11 18:52 #219
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχα σκοπό να συνεχίσω το σχολιασμό μου, αλλά η αναφορά που έγινε στο πρόσωπό μου από τον αναγνωστου και τον satheo, και οι αιχμές κατά της διαχειριστικής ομάδας ενός φόρουμ που αγωνίζεται για το άθλημα, δε μου αφήνουν άλλη επιλογή.

    Ας αντιμετωπίσουν λοιπόν οι παραπάνω κύριοι την ΑΛΗΘΕΙΑ.



    Αναγνωστου είσαι περηφανος που κέρδισες το γενικό τιτλο σε αυτόν τον αγώνα; Αισθάνεσαι ολοκληρωμένος Bodybuilder? Γιατί η ΑΛΗΘΕΙΑ είναι οτι αν αισθάνεσαι περηφανος που κέρδισες 2 φιτνες έχεις προβλημα. Σε βάλαν δίπλα δίπλα με 2 fitness, και σου δωσαν ένα κύπελο και ένα τίτλο.

    Τον ίδιο τίτλο με εσένα «Κυπελλουχος Ελλάδος 2011» έχει και ο Μάγκος, τον είδες πως ήταν; Συγκρίνεται;



    Τα κριτήρια που βαθμολογούνται οι αθλητές σύμφωνα με την ΝΑΒΒΑ είναι, συμμετρία, αναλογίες, μυική μάζα, γράμμωση, στήσιμο ποζάρισμα. Έχω το δικαίωμα να εκφράσω διαφορετική άποψη από την επιτροπή βάση των φωτογραφιών, όπως γινεται σε όλον τον κόσμο! Ο αρναούτης κέρδιζε μόνο στη γράμμωση.

    Τέλειο ποζάρισμα είπες; Από τη μέση και κάτω το παιδί δε ξέρει που πατάει!
    Πεστε την ΑΛΗΘΕΙΑ ήταν αθλητής του Λάμπρου και κέρδισε την Bodybuilding. Ακόμα και σε κύκλους της ΝΑΒΒΑ έγινε λόγος για κλεψιά το ίδιο βράδυ. Αυτοί ήταν εκεί και το είδαν από κοντά, εγώ απλά το μεταφέρω.

    Να βοηθήσουμε τους νέους αθλητές είπες; Ωραία… Να αναφερθώ στις κατηγορίες Bodybuilding λοιπόν…
    Αρναούτης και Ιωάννου: τα κύπελλα που πήρατε στο Bodybuilding πετάξτε τα στα σκουπίδια, δεν έχουν κανένα αντίκρισμα, αυτη είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ. Οι προπονητές σας (Λάμπρου και satheo) ικανοποιούν μέσα από αυτούς τους αγώνες τον προσωπικό τους και προσωπικό ας εγωισμό και αυταρέσκεια να νομίζετε ότι είστε νικητές bodybuilding…
    αναγνωστου τους νέους αθλητές θα τους βοηθησουμε συγχαιρωντάς τους για την προσπάθεια τους, συμβουεύοντάς τους και λέγοντάς τους την αληθεια τώρα που είναι νωρίς, όχι εκθειάζοντάς τους, γιατί αύριο θα γίνουν περίγελος όλων και θα περιμένουν να κερδίζουν πάντα.

    Αν παρόλα αυτά νομίζετε ότι είμαι εγώ ο λάθος και ο ψεύτης, σας κάνουμε ειδική χορηγία (Ιωάννου και Ανραούτη), 300 ευρώ στον καθένα μετρητά αν έρθει απλά να αγωνιστεί στην αντίστοιχη κατηγορία ύψους του bodybuilding στη WABBA στις 27 Νοεμβρίου, για να καταλάβουν οι προπονητές σας και εσείς τι σημαίνει κατηγορία bodybuilding. (Αν η ομοσπονδία δε σας δεχτεί για αυτές τις κατηγορίες λόγω βάρους τότε δε θα μπορέσω και εγώ να εκπληρώσω την υπόσχεσή μου). αναγνωστου η προσφρα ισχύει και για σενα. 300 ευρω για να αγωνιστείς στη WABBA στην μεσαία κατηγορία του Bodybuilding. Αν θέλετε περισσότερα, μέσα είμαι το συζητάμε θα τα μαζεψω και απο άλλους.



    Σύμφωνα με τα γραφόμενά σου, ανήκω στο 30% που κατέβηκε σε αγώνα, στο 10% που έχει καετβάσει αθλητές σε αγώνα, και σε ένα ακόμα μικρότερο ποσοστό που έχει κάτσει κριτική επιτροπή σε αγώνα.
    Μηπως έχεις υπόψην σου τον αείμνηστο Αντρέα Ζαπατίνα; Υπήρξε ποτέ αθλητής; Κατέβασε αθλητές σε αγώνες; Ήταν και εκείνος άσχετος δηλαδή… είναι αυτό κριτηριο να χαρακτηρίσεις κάποιον; ή μηπως δε τον γνωρίζεις; Ντροπή σου.

    Έμφανίζεσαι ξαφνικά στο φόρουμ μετά από καιρό να δώσεις τα εύσημα στον αγώνα. Σε ποιον αγώνα; Σε αυτόν που κέρδισε ο δικός σου αθλητής Ιωάννου, και επειδή είπαμε ότι δεν είναι κατηγορίες bodybuilding αυτές θίχθηκες. Ή μηπως θες να τον πάς στο Universe για bodybuilding? Θα χρειαστείς πολύ κολοκυθόπιτα.

    Σε ποια εποχή ζείς; Δε γνωρίζεις ότι σε όλο τον πλανήτη οι αθλητές αγώνων σχολιάζονται μέσω φωτογραφιών στα φορουμς; Γιατί σε τσούζει η ΑΛΗΘΕΙΑ ότι είναι κοροιδία να κερδίζει αυτός ο αθλητής μεσαια κατηγορία bodybuilding;

    Έχουμε κάνει υπομονη με την πάρτυ σου τόσο καιρό που γράφεις με αγγλικούς χαρακτήρες παραβιάζοντας τον κανόνα του φόρουμ, και το ευχαριστώ σου είναι αυτή η απαξίωση του φόρουμ. Γραμμένους τους έχουμε και τους αγώνες σου και την προπονητική σου. Εδώ κοιτάμε ανθρώπους. Δε γλύφουμε. Να πάτε αλλού άμα θέλετε γλύψιμο.



    Πόσο φτηνός μπορεί να είσαι; Πόσα μπλουζάκια πήρες δωρεάν και πόσα πλήρωσες μήπως θυμάσαι; Θυμάσαι ότι ήταν περισσότερα αυτά που πήρες δωρεάν; Πόσα πλήρωσες 20 ευρώ; 30 ευρώ; Δώσε μου ένα λογαριασμό να στα βάλω και να σου βάλω και άλλα τόσα… έχεις ξεπέσει πολύ χαμηλά αναγνώστου. Δες την ΑΛΗΘΕΙΑ κατάματα, σε έχουν πάρει στο ψιλό ΟΛΟΙ. ΞΥΠΝΑ και ΙΣΟΡΡΟΠΗΣΕ.


    ΠΡΟΣ ΝΑΒΒΑ:
    Κάντε κάτι εκεί στη ΝΑΒΒΑ, ένας κούκος με το όνομα Τριανταφύλλου δε φέρνει την άνοιξη. Βουίζει όλη η Ελλάδα ότι προωθείτε επανελημένα τα δικά σας παιδιά… έχω δεχτεί τις τελευταίες μέρες αλλεπάληλα τηλέφωνα και pms από ανθρώπους του χώρου, και αυτά ήταν η αφορμή για την πρώτη ερώτηση που έκανα για την ψηλή κατηγορία.

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΤΕ!
    ΠΕΣΤΑ!!!!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chrisberg : 21-10-11 στις 18:54
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-10-11 20:16 #220
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Δεν περιμενα να ξεφυγει ετσι η συζητηση και να θιχτουν ατομα τοσο "χυδαια" και απο τις 2 πλευρες για μια κατηγορια αγωνων !

    "Αναγκαζομαι" να πω πως ειδα την ψηλη κατηγορια ανδρων οχι για να "σβησω" οσα γραφτηκαν τελευταια αλλα για να μην μειωθει η αξια των αθλητων που συμμετιχαν καθως για εμενα τα κυπελλα και ο τιτλος που κατελεβαν δεν ειναι για τα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ! Ειναι σαν να πετας ολοκληρη την προετοιμασια και τις στερησεις ενος αθλητη εκει.....

    Εχουμε και λεμε :

    1oς ΑΡΝΑΟΥΤΗΣ : Γραμωμμενος οσο κανεις αλλος αθλητης οχι μονο στην κατηγορια του αλλα και στον αγωνα ! Φανηκε η απειρια του να "κοντρολαρει" το σωμα του στις ποζες καθοτι νεοεμφανιζομαινος αλλα ηταν αξιοπρεπης πανω στη σκηνη με τον μικροτερο ογκο απο αποψη μαζας.

    2ος ΤΣΙΤΟΝΑΣ : Ο επαγγελματιας της κατηγοριας με αψογο - ελεγχωμενο στησιμο και ποζαρησμα. Λιγοτερο καθαρος απο τους αθλητες που ηταν στην 3αδα αλλα εδειχνε συνολο !

    3ος ΓΑΡΓΑΔΟΥΡΟΣ : Ηταν ο συνδιασμος των 2 πρωτων με μαζα και μετριο κοψιμο ! ΕΚΑΝΕ τους 2 πρωτους ΗΡΩΕΣ καθως δεν ειχε καθολου ελεγχο στο στησιμο και το ποζαρησμα του. ΕΧΑΣΕ τον πρωτο κυκλο συγκρησεων και καθυστερησε πανω απο 3 λεπτα μεχρι να του απλωσουν το χρωμα στα αποδυτηρια στο ατομικο του ποζαρησμα!

    Προσωπικα θα εβαζα τον ΤΣΙΤΟΝΑ 1ο τον ΑΡΝΑΟΥΤΗ 2ο και η οπως εχει !

    Οι αθλητες για εμενα δεν εχουν να αποδειξουν ΤΙΠΟΤΑ σε αλλη Ομοσπονδια εξαλου την αξια τους την εδειξαν. Ας πηγαιναν οι ΑΛΛΟΙ να παιξουν μαζι τους !

    ΟΛΕΣ οι Ομοσπονδιες εχουν τα "αγαπημενα" τους παιδια οπως ημουν και εγω καποτε καπου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-10-11 20:58 #221
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν περιμενα να ξεφυγει ετσι η συζητηση και να θιχτουν ατομα τοσο "χυδαια" και απο τις 2 πλευρες για μια κατηγορια αγωνων !

    "Αναγκαζομαι" να πω πως ειδα την ψηλη κατηγορια ανδρων οχι για να "σβησω" οσα γραφτηκαν τελευταια αλλα για να μην μειωθει η αξια των αθλητων που συμμετιχαν καθως για εμενα τα κυπελλα και ο τιτλος που κατελεβαν δεν ειναι για τα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ! Ειναι σαν να πετας ολοκληρη την προετοιμασια και τις στερησεις ενος αθλητη εκει.....

    Εχουμε και λεμε :

    1oς ΑΡΝΑΟΥΤΗΣ : Γραμωμμενος οσο κανεις αλλος αθλητης οχι μονο στην κατηγορια του αλλα και στον αγωνα ! Φανηκε η απειρια του να "κοντρολαρει" το σωμα του στις ποζες καθοτι νεοεμφανιζομαινος αλλα ηταν αξιοπρεπης πανω στη σκηνη με τον μικροτερο ογκο απο αποψη μαζας.

    2ος ΤΣΙΤΟΝΑΣ : Ο επαγγελματιας της κατηγοριας με αψογο - ελεγχωμενο στησιμο και ποζαρησμα. Λιγοτερο καθαρος απο τους αθλητες που ηταν στην 3αδα αλλα εδειχνε συνολο !

    3ος ΓΑΡΓΑΔΟΥΡΟΣ : Ηταν ο συνδιασμος των 2 πρωτων με μαζα και μετριο κοψιμο ! ΕΚΑΝΕ τους 2 πρωτους ΗΡΩΕΣ καθως δεν ειχε καθολου ελεγχο στο στησιμο και το ποζαρησμα του. ΕΧΑΣΕ τον πρωτο κυκλο συγκρησεων και καθυστερησε πανω απο 3 λεπτα μεχρι να του απλωσουν το χρωμα στα αποδυτηρια στο ατομικο του ποζαρησμα!

    Προσωπικα θα εβαζα τον ΤΣΙΤΟΝΑ 1ο τον ΑΡΝΑΟΥΤΗ 2ο και η οπως εχει !

    Οι αθλητες για εμενα δεν εχουν να αποδειξουν ΤΙΠΟΤΑ σε αλλη Ομοσπονδια εξαλου την αξια τους την εδειξαν. Ας πηγαιναν οι ΑΛΛΟΙ να παιξουν μαζι τους !

    ΟΛΕΣ οι Ομοσπονδιες εχουν τα "αγαπημενα" τους παιδια οπως ημουν και εγω καποτε καπου...
    εσυ τωρα τελευταία κάτι έπαθες όχι πρός το κακό αλλα πρός το καλό αλλα γιατι αργείς ?
    αφού το είδες και έχεις άποψη πέστα χρυσόστομε , αυτα και τα έχω γράψει και πεί προφορικά , βεβαίως και καθόταν έτσι η κατάταξη , αλλα είπαμε βγαίνει ο μέσος όρος της βαθμολογίας .
    εγω μπορεί να τα έχω γράψει και πεί και σε προσωπικο επίπεδο με τα παιδια , αλλα δεν πιάνετε γιατι μπορεί να θεωρηθώ ως μη αντικειμενικός

    για τον τρίτο τον γαργαδούρο όταν βγήκε με είπε κι ο ζαχείλας κάποιος να του φτιάξει το χρώμα , γυάλιζε και ήταν στάμπες και κάπου τον αδικούσε , ο τσιτωνας είχε μαζα σχήμα εμπειρία αλλα δεν ήταν στο 100% , ο αρναούτης ήταν στο τέρμα και αν έστηνε το σώμα καλύτερα θα έκρυβε αδυναμίες ,αλλα για πρώτη συμμετοχή καλα τα πήγε και ούτε φταίνε οι αθλητές σε κάτι για την κατάταξη ενοώ ότι ό καθένας δείχνει αυτό που έχει όσο καλύτερα μπορεί και οι κριτες αποφασίζουν .

    ένας κριτής μπορεί να είναι υπέρ του όγκου και σχήματος λόγω όγκου αλλα παράλληλα δεν μπορεί να αδιαφορήσει στην ξεραίλα ενος αθλητη και ας είναι πιο λίγος αν έχει συμμετρία παρ αυτα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-10-11 21:11 #222
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.629
    Προεπιλογή
    Eγω Ηλία ειχα μια απορία για αυτο το ζητημα και απλα εθεσα το ερωτημα μου ήσυχα και ωραια σε εναν ανθρωπο (Κτιστακης) που παρακολουθησε τον αγωνα και εμπιστευομαι την αποψη του.Το τι εχουμε πει προφορικα μεταξυ μας το γνωριζω.Και το ξεκαθαρισα:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα η κατηγορία ειναι bbing και ο αλλος είναι διπλασιος και ικανοποιητικα γραμμωμενος,αν παιζαν σε fitness αλλαζουν τα κριτηρια.
    Αν οι ψηφοι ήταν 5-0 υπέρ του νικητη παω πασο
    Παρόλα αυτα εισεπραξα χλευασμο και ειρωνία από εναν αθλητη και εναν προπονητη που δεν είχαν σχεση με την κριτικη επιτροπη.
    Και φυσικα δεν ειμαι τοσο αφελης για να υπερτερησω ετσιθελικα μιας κριτικης επιτροπης από εμπειρους (ή μηπως με θεωρει κανεις εμπαθη απεναντι σου που όλοι ξερουμε ότι ησουν στην επιτροπή και ξερουν την γνωριμια μας)ή να απαιτησω να μου ανακοινωσουν τα αποτελεσματα,απλα ηθελα να καταλαβω αν ήταν τοσο ξεκαθαρο το προβαδισμα του αθλητη και πως το εισεπραξαν οι θεατες.
    Σε προσωπικες μομφες και επιθεσεις δεν εχω πρόβλημα να απαντησω ή να τις αποκρουσω.
    Υπογράφων: "Ο γραφειάς"
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-10-11 23:10 #223
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν συγχαρητήρια στους αθλητές για την προσπάθεια τους στους δύσκολους καιρούς που περνάμε.
    Περίμενα να δω όλες τις φώτο από τις κατηγορίες και εν μέρη τα συμπεράσματα μου συμπίπτουν με αυτά που Muscleboss. Εν μέρη φταίνε οι αθλητές, εν μέρη και οι προπονητές και σε μεγάλο μερίδιο η ομοσπονδία που επιτρέπει να βλέπουμε αθλητές να συμμετάσχουν σε δυο κατηγορίες και ας μην τους αντιπροσωπεύει η κατηγορία.
    Οι αθλητές με τα δεδομένα του σήμερα θα πρεπει να επιδιώκουν να παίζουν όπου τους προσφέρει περισσότερο ανταγωνισμό και όχι να κυνηγάνε να κρυφτούν για να πέσουν στα μαλακά για να κερδίσουν ένα κύπελλο και ένα μετάλλιο. Στους διεθνής αγώνες της WFF όσο και να κρυφτής το πρωί, τη νύχτα θα σε στείλουν εκεί που ανήκεις... δεν ξεγελάς κανέναν, παρά μόνο ξεγελιέσαι.
    Οι λάθος επιλογές των αθλητών συνήθως είναι κατόπιν συμβουλής κάποιου προπονητή ή φίλου. Με αυτόν τον τρόπο, αν ο προπονητής δεν συμβουλεύει σωστά/ηθικά τον αθλητή πως περιμένουμε να βλέπουμε πρόοδο και θέαμα?
    Η ομοσπονδία-διοργάνωση κοιταει να δείχνει όσο γίνεται πιο γεμάτες τις κατηγορίες. Ας είναι τέσσερις οι κατηγορίες και όχι δεκατέσσερις. Ανταγωνισμός είναι το κύριο κύνητρο όταν καποιος αγωνίζεται. Ετσι εν τέλη κουράζεται και ο αθλητης και ο θεατής και χάνεται το νόημα να βλέπεις τους ίδιους αθλητες δυο φορές με διαφορετικό τίτλο και η κατάταξη σας θα είναι ίδια...? Έπειτα δεν συμφωνώ με την κλασσική κρίση, ''είναι πολύ γραμμωμένος άρα θα βγει πρώτος''. Τι να το κάνω αν είναι πολύ γραμμωμένος και δεν αντιπροσωπεύει την κατηγορία? Αν πάρουμε την φώτο που κάνει απονομή ο κ. Ζαχείλας, αντικειμενικά οι θέσεις θα έπρεπε να είναι με νικητη τον Μαηκ και δεύτερο τον Ιωάννου, καθώς ο πρώτος είναι πιο ογκώδης και όχι με φοβερή διαφορά στη γράμμωση απο τον Ιωάννου. Σε καμία όμως περίπτωση δεν ανήκουν και οι δυο σε bodybuilding κατηγορία. Φυσικά Μαηκ και Ιωάννου δεν φταίνε για το αποτέλεσμα και δεν τους κατηγορώ. Τους δόθηκε η ευκαιρία και εμφανίστηκαν για άλλη μια φορά επί σκηνής. Τα ίδια όμως γεγονότα έχουν επαναληφθεί στο παρελθόν και αυτό είναι που απογοητεύει θεατές και αθλητές.

    Τέλος σε κάποιους ''υποτιθέμενους αθλητές'' που μπαίνουν και κατακρίνουν τους πάντες επειδή δεν τους ήταν αρεστό το αποτέλεσμα κατάταξης τους ή επειδή είχαν απογοητευτεί στο παρελθόν, ας ξεκινήσουν να μελετάνε τον όρο ''αθλητική παιδεία'' ... Ο αθλητής από τη στιγμή που συμμετάσχει ενεργά, θα πρέπει να συμπεριφέρεται κόσμια. Και αν κάτι τον ενόχλησε, να μιλήσει γιαυτον ο προπονητής του ή οι φίλοι του. Δεν γίνεται να κάνουν αυτοκριτική και να παρουσιάζουν τον εαυτό τους αλάνθαστο.

    Σκοπός του πόστ μου δεν είναι να κατηγορήσω ή να υποτιμήσω την διοργάνωση, αλλά εφόσον θέλουμε όλοι να λέμε τα θετικά και τα αρνητικά των διοργανώσεων για να γινόμαστε καλύτεροι, καλό είναι να λέμε την άποψη μας.
    Συγχαρητήρια στον κ. Τζιλόπουλο που πέτυχε μια αξιοπρεπής διοργάνωση! Τα σχόλια και τα παράπονα δεν πρέπει να τον απασχολούν καθώς αυτός πέτυχε το στόχο του και εκπροσώπησε σωστά την ομοσπονδία του.
    Δυστυχώς το πόστ μου κάποιοι το διάβασαν αλλά δυστυχώς ή δεν το κατάλαβαν ή παρέμειναν κολημένοι στις απόψεις τους. Δεν πειράζει ίσως φταίει λίγο η κούραση, λίγο η δίαιτα και πολύ η ανασφάλεια στο να μπουν σε διάλογο. Προτίμησαν να κάνουν αντιπαράθεση σε προσωπικό επίπεδο και όπως είδα πείραν τις απαντήσεις που τους άξιζαν.
    Το mod team δεν θα επιτρέψει να συνεχιστεί η αντιπαράθεση σε προσωπικό επίπεδο και καλό θα ήταν όλοι να σεβαστουν τους κανόνες του φόρουμ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν περιμενα να ξεφυγει ετσι η συζητηση και να θιχτουν ατομα τοσο "χυδαια" και απο τις 2 πλευρες για μια κατηγορια αγωνων !

    "Αναγκαζομαι" να πω πως ειδα την ψηλη κατηγορια ανδρων οχι για να "σβησω" οσα γραφτηκαν τελευταια αλλα για να μην μειωθει η αξια των αθλητων που συμμετιχαν καθως για εμενα τα κυπελλα και ο τιτλος που κατελεβαν δεν ειναι για τα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ! Ειναι σαν να πετας ολοκληρη την προετοιμασια και τις στερησεις ενος αθλητη εκει.....
    Κανένας της ομάδας του φόρουμ δεν ήθελε να ξεφύγει η κατάσταση. Ο Πάνος εξήγησε τους λόγους που έκανε καποιες παρατηρήσεις για να συζητηθουν. Οι απρεπής απαντήσεις δείχνουν αδυναμία και ενοχή, αλλά και η υπομονή έχει τα όρια της ειδικά όταν καποιοι έχουν λάβει υποστήριξη απο το φόρουμ. Ευγενικό θα ήταν να μην γίνεται αναφορα στο παρελθόν αλλά είναι πραγματα που ο αναγνώστης δεν γνωρίζει και πλέον έχει μια ολοκληρωμένη εικονα τι είναι ο καθένας.

    Εχουμε και λεμε :

    1oς ΑΡΝΑΟΥΤΗΣ : Γραμωμμενος οσο κανεις αλλος αθλητης οχι μονο στην κατηγορια του αλλα και στον αγωνα ! Φανηκε η απειρια του να "κοντρολαρει" το σωμα του στις ποζες καθοτι νεοεμφανιζομαινος αλλα ηταν αξιοπρεπης πανω στη σκηνη με τον μικροτερο ογκο απο αποψη μαζας.
    η τελευταία ερώτηση και ζήτημα ήταν η ψηλή κατηγορία και αν ηταν δίκαιο το αποτέλεσμα. Κα εγω διακρίνω πως ο Αρναούτης ήταν ο πιο γραμμωμένος και φορμαρισμένος αθλητης της κατηγορίας. επομένως με την κρίση της επιτροπής (κερδίζει ο πιο γραμμωμένος) ο Αρναούτης θα έπρεπε να είναι και ο γενικός νικητης... λέω εγω τωρα... Αν έχω λάθος ευχαριστως να ακούσω μια γνώμη απο κάποιον που ήταν παρον και δεν επιρεαζόταν απο φιλίες και συμπάθιες.

    2ος ΤΣΙΤΟΝΑΣ : Ο επαγγελματιας της κατηγοριας με αψογο - ελεγχωμενο στησιμο και ποζαρησμα. Λιγοτερο καθαρος απο τους αθλητες που ηταν στην 3αδα αλλα εδειχνε συνολο !

    3ος ΓΑΡΓΑΔΟΥΡΟΣ : Ηταν ο συνδιασμος των 2 πρωτων με μαζα και μετριο κοψιμο ! ΕΚΑΝΕ τους 2 πρωτους ΗΡΩΕΣ καθως δεν ειχε καθολου ελεγχο στο στησιμο και το ποζαρησμα του. ΕΧΑΣΕ τον πρωτο κυκλο συγκρησεων και καθυστερησε πανω απο 3 λεπτα μεχρι να του απλωσουν το χρωμα στα αποδυτηρια στο ατομικο του ποζαρησμα!

    Προσωπικα θα εβαζα τον ΤΣΙΤΟΝΑ 1ο τον ΑΡΝΑΟΥΤΗ 2ο και η οπως εχει !
    Συμφωνώ απόλυτα.

    Οι αθλητες για εμενα δεν εχουν να αποδειξουν ΤΙΠΟΤΑ σε αλλη Ομοσπονδια εξαλου την αξια τους την εδειξαν. Ας πηγαιναν οι ΑΛΛΟΙ να παιξουν μαζι τους !

    ΟΛΕΣ οι Ομοσπονδιες εχουν τα "αγαπημενα" τους παιδια οπως ημουν και εγω καποτε καπου...
    Αγαπητός σε μια ομοσπονδία είναι καποιος όταν έχεις χρόνια παραυσία αγωνιστικά, αλλά αυτο δεν σημαίνει πως πρέπει να προωθηθεί ο αθλητής λόγο συμπάθειας. Στόχος ενός αθλητή που συμμετάσχει για χρόνια, απο ένα σημειο και έπειτα παύει να είναι το πανελλήνιο, αλλά η διεθνής διάκριση. Αυτος είναι και ένας καλός λόγος να υπαρχουν οι ομοσπονδίες ώστε όσο το δυνατον περισσότεροι αθλητες να αγωνίζονται σε ψηλότερα επίπεδα. Όμως ένας ισορροπημένος αθλητής δεν αναζητάει συμπάθειες και χάρες όταν έχει ψηλούς στόχους, αλλά αντικειμενική κριτική για να βελτιώνεται.

    Αν κάνουμε σύγκριση το πανελλήνιο του 2010 στη ΝΑΒΒΑ με τον αγώνα αυτόν, βλέπετε διαφορές και ομοιότητες ?
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-10-11 23:40 #224
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων


    η τελευταία ερώτηση και ζήτημα ήταν η ψηλή κατηγορία και αν ηταν δίκαιο το αποτέλεσμα. Κα εγω διακρίνω πως ο Αρναούτης ήταν ο πιο γραμμωμένος και φορμαρισμένος αθλητης της κατηγορίας. επομένως με την κρίση της επιτροπής (κερδίζει ο πιο γραμμωμένος) ο Αρναούτης θα έπρεπε να είναι και ο γενικός νικητης... λέω εγω τωρα... Αν έχω λάθος ευχαριστως να ακούσω μια γνώμη απο κάποιον που ήταν παρον και δεν επιρεαζόταν απο φιλίες και συμπάθιες.


    Συμφωνώ απόλυτα.



    Αγαπητός σε μια ομοσπονδία είναι καποιος όταν έχεις χρόνια παραυσία αγωνιστικά, αλλά αυτο δεν σημαίνει πως πρέπει να προωθηθεί ο αθλητής λόγο συμπάθειας. Στόχος ενός αθλητή που συμμετάσχει για χρόνια, απο ένα σημειο και έπειτα παύει να είναι το πανελλήνιο, αλλά η διεθνής διάκριση. Αυτος είναι και ένας καλός λόγος να υπαρχουν οι ομοσπονδίες ώστε όσο το δυνατον περισσότεροι αθλητες να αγωνίζονται σε ψηλότερα επίπεδα. Όμως ένας ισορροπημένος αθλητής δεν αναζητάει συμπάθειες και χάρες όταν έχει ψηλούς στόχους, αλλά αντικειμενική κριτική για να βελτιώνεται.

    Αν κάνουμε σύγκριση το πανελλήνιο του 2010 στη ΝΑΒΒΑ με τον αγώνα αυτόν, βλέπετε διαφορές και ομοιότητες ?
    εδω θα απαντήσω εγω που γνωρίζω το έργο καλα , ο αρναούτης η ένας οποιοδήποτε αθλητής μπορεί να είναι γραμωμένος αλλα δεν μπορεί να κερδίσει εναν λιγότερο γραμμωμένο αλλα γραμωμένο αθλητή , έναν αγράμμωτο όμως σίγουρα , στην περίπτωση με τον αναγνώστου όμως ούτε μια στο εκατομύριο αφού ούτε ο αναγνώστου ήταν αγράμμωτος παρ ότι όχι στο 100% της φόρμας του , γιατι όντας λιγότερο γραμμωμένος επειδη έχει μεγαλύτερους μυς , ακόμη και λίπος να έχει και πιο χοντρό δέρμα λόγω μεγαλύτερου όγκου και βάθους μυών θα φαίνετε μπορεί και πιο κομμένος.

    στο θέμα αγαπητός αθλητής η όχι είναι και παγκόσμιο φαινόμενο αυτο και εφαρμόζετε χρόνια και τι ενοώ , ένας αθλητής μπορεί να βγεί μια φορα καλός σαν κομήτης και αυτο είναι όλο και άλλος να δίνει συνεχόμενα παραστάσεις (όπως οι ηθοποιοί γιατι οι αθλητές δίνουν παράσταση και τραβάν τα βλέματα ) και σταθερότητα μεσα απο τις συμμετοχές και πάντα σε καλό επίπεδο , επόμενο και φυσιολογικό αθροιστικα αυτός με πολλες συμμετοχές και καλές παρουσίες να έχει μια εύνοια , αλλα και πάλι μπορεί να είναι διακριτική η εύνοια και να ευνοείτε εκεί που πρέπει και όχι να βγάζει μάτια να είναι δηλαδή κατώτερος και να κερδίζει ενω δεν πρέπει .

    αυτο πολλες φορές είναι και αυθόρμητο , όπως όταν κάποιος είναι όνομα στο χώρο και να μην πεί κάποιος αυτόν προσέξτε τον , λόγο τού ονόματος υποσυνείδητα ο κριτής τον βλέπει διαφορετικα και τον προσέχει καλύτερα .

    πράγμα που δεν συμβαίνει σε έμπειρους κριτες σε επαγγελματικούς αγώνες που είναι ψυχροί εκτελεστές και δεν επηρεάζονται απο ονόματα ενοώ ψυχολογικα και κρίνουν σαν να βλέπουν αγνώστους και έτσι είναι το σωστό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-10-11 12:57 #225
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Δεν θάθελα να αναμιχθώ σε μια τέτοια "διαμάχη",αλλά πραγματικά νιώθω την ανάγκη να γράψω τα παρακάτω:

    Mέσα στο forum γράφονται (εκτός απ'το χιούμορ που είναι κι αυτό αναγκαίο ειδικά αυτή την εποχή) απόψεις,"ξεδιπλώνονται" γνώσεις και μπορεί ο καθένας να ενημερωθεί για θέματα που τον αφορούν.

    Στην αρχή διατηρούσα τις αμφιβολίες μου,ως προς την αντιμετώπιση που θα είχα,κυρίως από την ομάδα των υπευθύνων του forum (για ευνόητους λόγους).Διαπίστωσα στην πορεία,ότι οι γραμμές και οι αποστάσεις κρατούνται.

    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι υπάρχουν αξιόλογοι άνθρωποι ,που μπορούν να σκέφτονται όπως πρέπει,παραμερίζοντας συμφέροντα,πολλές φορές για ανούσια πράγματα,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα "απαρνηθεί"κανένας τις φιλίες πολλών χρόνων.

    Εκτίθενται με αυτά που γράφουν όλοι και μπορούμε εύκολα να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας,ποιος γνωρίζει και ποιος όχι και το ήθος και το χαρακτήρα του καθενός.

    Σε καμμία περίπτωση δεν σχημάτισα άσχημη γνώμη,ακόμη κι όταν είχαν αντίθετη άποψη ή υποστηρίζαν αυτό που θεωρούν σωστό.Καλά κάνουν!
    Δεν ξεπέρασαν τα όρια της ευγένειας για να φτάσουν στην αυθάδεια.

    Αυτή τη στιγμή αποτελούν μία από τις πιο έγκυρες πηγές πληροφόρησης,παρουσιάζοντας πλήρως όλους τους αγώνες ΒΒ στην Ελλάδα,σε αντίθεση με άλλα forum.

    Eνα ευχαριστώ απ'όσους αγαπούν το άθλημα είναι λίγο!
    Συνεχίστε παιδιά!

    (ας μεταφερθεί ή σβηστεί,δεν αφορά τον αγώνα)
    Χρήστος Γκολιάς
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 15 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ΤελευταίαΤελευταία