Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 214
  1. 08-08-11 18:14 #1
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή IFBB-ΕΟΣΔ 17ο Πανελλήνιο Κύπελλο 02.10.2011
    Μολις πληροφορηθηκα απο τον Κ.Ιορδανη Λεβεντελη πως φετος το Κυπελλο της IFBB-ΕΟΣΔ θα λαβει χωρα παραλληλα με το All Sports Show and Fashion,την Κυριακη 02/10/2011,στο Metropolitan Expo.
    Ειμαστε σε αναμονη για περαιτερω πληροφοριες!


    Η αφισα του αγωνα:

    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-08-11 18:19 #2
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Θα ειμαι και Αθηνα εκεινη την περίοδο!!! περιμένουμε πληροφοριες....
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-08-11 18:24 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Βαγγελη ευχαριστουμε για την πληροφορία,θεωρω πως οι αθλητες που θελουν να συμμετασχουν θα πρεπει να ξεχασουν τις υπερβολες του καλοκαιριου και να ξεκινησουν δίαιτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-08-11 18:27 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Προς τους ενδιαφερομενους

    Στη μεγαλύτερη διαδραστική γιορτή των sports, της υγείας και της ευεξίας θα έχουν την ευκαιρία να συμμετάσχουν όσοι επισκεφτούν την έκθεση All Sports Show & Fashion, η οποία θα πραγματοποιηθεί από 23 έως 26 Σεπτεμβρίου 2011 (Trade Show) και 23 Σεπτεμβρίου έως 2 Οκτωβρίου 2011 (Αθλητικό Διαδραστικό Πάρκο) στο Εκθεσιακό Κέντρο METROPOLITAN EXPO στον Διεθνή Αερολιμένα «Ελ. Βενιζέλος».

    Όντας το ετήσιο σημείο συνάντησης όλων εκείνων που μοιράζονται το ίδιο πάθος για τον αθλητισμό, η ALL SPORTS SHOW & FASHION σας προσκαλεί σε ένα θεαματικό Αθλητικό Διαδραστικό Πάρκο για να ζήσετε μοναδικές interactive στιγμές με τα αγαπημένα σας σπορ.

    Φέτος, εκτός από τον βασικό άξονα της έκθεσης των επιχειρήσεων (Trade Show 23 - 26/9), η οποία παρουσιάζεται εξαιρετικά ανεπτυγμένη όσον αφορά σε χώρο και συμμετοχές, η εντυπωσιακά πλούσια διαδραστική εκδήλωση, με μεγαλύτερη χρονική διάρκεια από ποτέ, θα δώσει την ευκαιρία στους επισκέπτες να απολαύσουν όλα τα γνωστά και άγνωστα Sports & Hobbies, μέσα από happenings, παρουσιάσεις, ενημερωτικά workshops, αγώνες και πάνω απ’ όλα πολλή δράση! (23/9 - 02/10).

    Από το 2004 που άνοιξε την αυλαία της για πρώτη φορά, η ALL SPORTS SHOW & FASHION, μέσα από συσσωρευμένη εμπειρία και με οδηγό πάντοτε την αγάπη για τον αθλητισμό, κάθε χρόνο κάνει ένα βήμα παραπάνω με τελικό στόχο να γίνει θεσμός, ο οποίος θα συμβάλει αποφασιστικά στην ανάπτυξη του αθλητικού εμπορικού κλάδου.

    Ελάτε κι εσείς στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του METROPOLITAN EXPO για 4 ημέρες αποκλειστικά αφιερωμένες στα sports και στην casual & street μόδα, γεμάτες με αθλητικά brands και fashion icons καθώς και για 10 ημέρες μοναδικών interactive δραστηριοτήτων στο φυσικό περιβάλλον τον αθλημάτων, ενημέρωσης από κορυφαίους αθλητές και προπονητές, live mini συναυλιών καταξιωμένων και νέων καλλιτεχνών καθώς και μίας μακριάς σειράς καθημερινών happenings.

    Ο αθλητισμός γιορτάζει και αυτόν τον Σεπτέμβρη και σας καλεί να γιορτάσετε μαζί του με 10 ημέρες γεμάτες παιχνίδι, ψυχαγωγία & ενημέρωση και πάνω απ’ όλα... άπλετη δράση! Μόνο στην All Sports Show & Fashion και μόνο στο METROPOLITAN EXPO!

    ALL SPORTS SHOW & FASHION 2011 INFO
    23 έως 26 Σεπτεμβρίου 2011 (Trade Show)
    METROPOLITAN EXPΟ
    Επίσημα Εγκαίνια
    Παρασκευή 23/09/2011 και ώρα 20.00μμ.
    Ωράριο Λειτουργίας
    Παρασκευή 23/09/2011: 17.00μμ. - 22.00μμ.
    Σαββάτο 24/09/2011 - Κυριακή 25/09/2011: 10.00πμ. - 22.00μμ.
    Δευτέρα 26/09/2011: 12.00πμ. - 22.00μμ.

    23 Σεπτεμβρίου έως 2 Οκτωβρίου 2011 (Αθλητικό Διαδραστικό Πάρκο)
    METROPOLITAN EXPO
    Επίσημα Εγκαίνια
    Παρασκευή 23/09/2011: 20.00μμ.
    Ωράριο Λειτουργίας
    Λειτουργία Καθημερινά: 10.00πμ. - 22.00μμ.
    Λειτουργία Σαβ/κο: 10.00πμ. - 22.00μμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-08-11 14:20 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Σχετικά νωρίς θα διεξαχθει το Κύπελλο για τα ελληνικά δεδομένα, καθώς οι περισσότεροι αθλητές ξεκουράζονται ή υπολογίζουν πιο αργα την διοργάνωση.
    Πιστεύω είναι ευχάριστο γεγονός ότι θα διεξαχθεί σε μια έκθεση όπου οι θεατές θα έχουν την ευκαιρία να δουν και άλλα ενδιαφέροντα.
    Καλή επιτυχία σε όσους θα λάβουν μέρος.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-08-11 14:44 #6

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    πραγματι πολυ νωρις το κυπελλο φετος,οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα. ελπιζω να δουμε εναν καλο αγωνα και ευχομαι καλη τυχη σε ολους τους συμμετεχοντες.
    ευχαριστουμε για την ενημερωση βαγγελη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-08-11 09:32 #7
    Προεπιλογή KINDER ΕΚΠΛΗΞΗ
    Βαγγελη ευχαριστουμε για την ενημερωση !
    Πολυ νωρις οντως,αλλα αυτο δεν ειναι θεμα πιστευω.Το θεμα ειναι,οτι δεν εχουμε βρει ακομη την σταθεροτητα,την οποια εχει αναγκη ο καθε Αθλητης και το team του.Σταθεροτητα στην ημερομηνια διεξαγωγης του καθε αγωνα και επισης στον τοπο διεξαγωγης του.Αλλη ομοσπονδια (wabba,δεν ειναι ντροπη να το πω,στο κατω-κατω δεν κατευθηνω) παρεχει αυτην την σταθεροτητα η οποια κρινω (ως αθλητης) πως ειναι απαραιτητη.Οχι μονο για τους Αθλητες,το team ενδεχομενως που μπορει να υπαρχει,αλλα και για τους φιλους και συγγενεις των.Μιλαμε για την επισημη Ομοσπονδια ββ της Ελλαδος και οχι για ..... μπαρμπουτσαλα.
    Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
    Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
    Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
    Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε Ερασιτεχνες Αθλητες παρα πολλους και θελουμε να τους αραιωσουμε.Δεν ειμαστε ουτε 90,αντε 100 (που δεν τους φτανουμε με τιποτα).Οτι μου'ρθει στο κεφαλι?Ετσι παει?
    Quo vadis,(που παμε)?Προς το καλυτερο?Ετσι ειναι το καλυτερο?Αν ναι,το χειροτερο τοτε πως ειναι?
    Δεν μας υπολογιζει κανεις?(μαγος εισαι?)
    Δεν ειναι καλα-καλα 8 εβδομαδες μεχρι τους Αγωνες(7+).Τι λεμε τωρα?Ζωη δεν εχει ο καθε ενας απο εμας? (υποχρεωσεις εννοω).Ολοι λιγο-πολυ εχουμε κανει καποιο προγραμμα στη ζωη μας,στις δουλιες μας,εχουμε υποχρεωσεις και εχουμε βαλει καποιες προτεραιοτητες,αναγκαστηκα,διοτι πρεπει να πληρωσουμε για να συμμετασχουμε στους αγωνες.Εχει κοστος μια προετοιμασια και η συμμετοχη επισης(οποτε γινονται αγωνες δινουμε <<ΣΥΝΔΡΟΜΗ>> 30 euro δηλ.60 το χρονο,σταγονα στον Ωκεανο θα'λεγα),μετακινησεις,διαμονη,εισητηριο εισοδου (για τις οικογενειες μας).Δεν ειμαστε αμοιβομενοι Αθλητες,Αιμοδοτες ειμαστε!Αρα πρεπει να μαζεψουμε για να τα δωσουμε!
    Δεν λεω πως δεν ειναι Βαγγελη εγκυρη η πληροφορια που μας δινεις,(και σε ξανα ευχαριστω.Εχεις ενημερωση εκ των εσω , αρα ξερεις καλυτερα)Αλλα η ΕΟΣΔ δεν θα επρεπε φιλοι και φιλες καποια στιγμουλα να κανει μια επισημη Ανακοινωση?
    Ευτηχως δηλ.που υπαρχει το και ολοι οι καλοι φιλοι και μαθενουμε τι επεται !Και οποιος θελει πιστευει ε ?
    Να'τανε Πρωταπριλια,θα'λεγα πως προκειται για αστειο (αλλα δεν ειναι ).
    Χαιρομαι και μου αρεσει πολυ να συμμετεχω,αλλα και να βρισκομαι στους τοπους διεξαγωγης των Αγωνων.Η ολη κατασταση (στους Αγωνες γενικοτερα εννοω)με κανει να χαμογελω με ευχαριστηση.Βρισκομαι με φιλους και γνωστους,αποκτω καινουριους,βλεπω την προοδο των συμμετεχοντων,ειναι πολυ ομορφα (με εκφραζει η ολη φαση)!
    Αυτο ομως φιλοι μου δεν ειναι αρκετο .Επειδη μου αρεσει εμενα δηλ.?αυτο φτανει?ειναι αρκετο?Τους Αλλους.....,τους Αλλους εννοω,.....δεν τους αρεσει?
    Εμεις εχουμε το γουστο το ββ.Και?Thats it? Ειναι too much ε?
    Δεν νομιζω Τακη!
    Καντε πλακα να τραβηχτουν οι Αθλητες και να μην συμμετασχουν,ετσι για να ταρακουνηθουν λιγο τα πραγματα.Αφου δεν μας ρωταει κανεις!Στην πλατη και με την ανοχη των Αθλητων γινεται οτι γινεται.
    Καντε πλακα να συμφωνησουν οι Αθλητες να απεχουν.Ετσι σαν ενδειξη διαμαρτυριας.Στο κατω-κατω δεν πληρωνομαστε,αντιθετως μαλιστα,ειμαστε οι HOSE της υποθεσης.
    Ξερω πως καποιοι θα συμφωνησετε και καποιοι οχι.Θα ξερω εγω τουλαχιστον ομως πως διαμαρτυρηθηκα για κατι που δεν μου αρεσε.Και ποιος ξερει,μπορει οι γιοι μου,αλλα και οι υπολοιποι νεοι,καποτε να βρουν καλυτερες συνθηκες στο αγωνιστικο ββ στην Ελλαδα.
    Εχουμε ελπιδες λετε ...............?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-08-11 10:52 #8
    Προεπιλογή
    Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ Εχουμε ελπιδες λετε ...............?
    στην ερωτηση αυτη ισως να αντιστοιχει και το αντιστοιχο εχουμε ελπιδες ποτε να αλλαξει η ελλαδα ολοκληρη?......
    το καθε τι ειναι μικρογραφια της κοινωνιας...του ευρυτερου συνολου......και στη συγκεκριμενη περιπτωση ο αθλητης ειναι πρωταγωνιστης........σιγουρα μια 'παρασταση'[αγωνας] δεν μπορει να ανεβει εαν δεν υπαρχουν ο θιασος ,τα κοστουμια., ο παραγωγος....δηλαδη και αυτοι που το διοργανουν βαζουν και αυτοι αρκετα λεφτα.....αλαλ χωρις τους αθλητες αγωνας δεν γινεται.........και θεωρω πως παντα η μεταχειρηση των αθλητων θα πρεπ να ειναι πολυ καλυτερη γι ανα ανεβει το επιπεδο......οχι πως καπιος μας κακομεταχειριζεται ή μας μαστιγωνει στα παρασκηνια πριν βγουμε...αλαλ οπως ειπε και ο κυριος πεχλιβανης που αγωνιστηκε τν ιουνιο[οπως και εγω] ειμαστε αιμοδοτες κακα τα ψεμματα.......
    τωρα θα μου πεις εσυ το διαλεξες,το ηξερες,ειναι εραστιτεχνικο και εκτος αυτουε ιναι και ακριβο σπορ...ισχιει......αλαλ πρπει και η βαση του ερασιτεχνισμου να βοηθαει στην προωθηση του επαγγελματισμου με οποια κινητρα και βοηθειες δινει και παρεχει.......
    τεσπα οντως ειναι πολυ νωρις το κυπελλο φετος...αλαλ δνε πειραζει...εγω θα ερθω σαν θεατης να δω τις προσπαθειες οσον θακατεβουν.καλη επιτυχια σε οσους θα κατεβουν........
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-08-11 11:27 #9
    Το avatar του χρήστη FiVo-Alex/City

    Εγγραφή
    28-09-2010
    Περ.
    Αλεξανδρουπ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαγγελη ευχαριστουμε για την ενημερωση !
    Πολυ νωρις οντως,αλλα αυτο δεν ειναι θεμα πιστευω.Το θεμα ειναι,οτι δεν εχουμε βρει ακομη την σταθεροτητα,την οποια εχει αναγκη ο καθε Αθλητης και το team του.Σταθεροτητα στην ημερομηνια διεξαγωγης του καθε αγωνα και επισης στον τοπο διεξαγωγης του.Αλλη ομοσπονδια (wabba,δεν ειναι ντροπη να το πω,στο κατω-κατω δεν κατευθηνω) παρεχει αυτην την σταθεροτητα η οποια κρινω (ως αθλητης) πως ειναι απαραιτητη.Οχι μονο για τους Αθλητες,το team ενδεχομενως που μπορει να υπαρχει,αλλα και για τους φιλους και συγγενεις των.Μιλαμε για την επισημη Ομοσπονδια ββ της Ελλαδος και οχι για ..... μπαρμπουτσαλα.
    Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
    Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
    Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
    Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε Ερασιτεχνες Αθλητες παρα πολλους και θελουμε να τους αραιωσουμε.Δεν ειμαστε ουτε 90,αντε 100 (που δεν τους φτανουμε με τιποτα).Οτι μου'ρθει στο κεφαλι?Ετσι παει?
    Quo vadis,(που παμε)?Προς το καλυτερο?Ετσι ειναι το καλυτερο?Αν ναι,το χειροτερο τοτε πως ειναι?
    Δεν μας υπολογιζει κανεις?(μαγος εισαι?)
    Δεν ειναι καλα-καλα 8 εβδομαδες μεχρι τους Αγωνες(7+).Τι λεμε τωρα?Ζωη δεν εχει ο καθε ενας απο εμας? (υποχρεωσεις εννοω).Ολοι λιγο-πολυ εχουμε κανει καποιο προγραμμα στη ζωη μας,στις δουλιες μας,εχουμε υποχρεωσεις και εχουμε βαλει καποιες προτεραιοτητες,αναγκαστηκα,διοτι πρεπει να πληρωσουμε για να συμμετασχουμε στους αγωνες.Εχει κοστος μια προετοιμασια και η συμμετοχη επισης(οποτε γινονται αγωνες δινουμε <<ΣΥΝΔΡΟΜΗ>> 30 euro δηλ.60 το χρονο,σταγονα στον Ωκεανο θα'λεγα),μετακινησεις,διαμονη,εισητηριο εισοδου (για τις οικογενειες μας).Δεν ειμαστε αμοιβομενοι Αθλητες,Αιμοδοτες ειμαστε!Αρα πρεπει να μαζεψουμε για να τα δωσουμε!
    Δεν λεω πως δεν ειναι Βαγγελη εγκυρη η πληροφορια που μας δινεις,(και σε ξανα ευχαριστω.Εχεις ενημερωση εκ των εσω , αρα ξερεις καλυτερα)Αλλα η ΕΟΣΔ δεν θα επρεπε φιλοι και φιλες καποια στιγμουλα να κανει μια επισημη Ανακοινωση?
    Ευτηχως δηλ.που υπαρχει το και ολοι οι καλοι φιλοι και μαθενουμε τι επεται !Και οποιος θελει πιστευει ε ?
    Να'τανε Πρωταπριλια,θα'λεγα πως προκειται για αστειο (αλλα δεν ειναι ).
    Χαιρομαι και μου αρεσει πολυ να συμμετεχω,αλλα και να βρισκομαι στους τοπους διεξαγωγης των Αγωνων.Η ολη κατασταση (στους Αγωνες γενικοτερα εννοω)με κανει να χαμογελω με ευχαριστηση.Βρισκομαι με φιλους και γνωστους,αποκτω καινουριους,βλεπω την προοδο των συμμετεχοντων,ειναι πολυ ομορφα (με εκφραζει η ολη φαση)!
    Αυτο ομως φιλοι μου δεν ειναι αρκετο .Επειδη μου αρεσει εμενα δηλ.?αυτο φτανει?ειναι αρκετο?Τους Αλλους.....,τους Αλλους εννοω,.....δεν τους αρεσει?
    Εμεις εχουμε το γουστο το ββ.Και?Thats it? Ειναι too much ε?
    Δεν νομιζω Τακη!
    Καντε πλακα να τραβηχτουν οι Αθλητες και να μην συμμετασχουν,ετσι για να ταρακουνηθουν λιγο τα πραγματα.Αφου δεν μας ρωταει κανεις!Στην πλατη και με την ανοχη των Αθλητων γινεται οτι γινεται.
    Καντε πλακα να συμφωνησουν οι Αθλητες να απεχουν.Ετσι σαν ενδειξη διαμαρτυριας.Στο κατω-κατω δεν πληρωνομαστε,αντιθετως μαλιστα,ειμαστε οι HOSE της υποθεσης.
    Ξερω πως καποιοι θα συμφωνησετε και καποιοι οχι.Θα ξερω εγω τουλαχιστον ομως πως διαμαρτυρηθηκα για κατι που δεν μου αρεσε.Και ποιος ξερει,μπορει οι γιοι μου,αλλα και οι υπολοιποι νεοι,καποτε να βρουν καλυτερες συνθηκες στο αγωνιστικο ββ στην Ελλαδα.
    Εχουμε ελπιδες λετε ...............?
    +1000

    Παρόλο που ο στόχος μου είναι τέτοιος που θα μπορούσα να κατέβω σε αγώνες όταν τον φτάσω, δεν έχω τέτοιες βλέψεις. Ωστόσο το παραπάνω post με βρίσκει απολυτά σύμφωνο για τις συνθήκες του αγωνιστικού bodybuilding στην Ελλάδα. Πρόσφατα μάλιστα είχα μια συζήτηση με φίλο που προπονούμαστε μαζί στο γυμναστήριο και είπαμε ακριβώς το ίδιο. Τα άτομα που ασχολούνται με τον αγωνιστικό bodybuilding στην Ελλάδα είναι αιμοδότες του αθλήματος αυτή την στιγμή. Χτίζου για το μέλλον του αθλήματος στην χωρά μας με πολλές θυσίες. Πρέπει λοιπόν να αντιμετωπίζονται και με τον ανάλογο σεβασμό, από τις ομοσπονδίες έως και τον απλό κόσμο.
    Καλή τύχη σε όσους πάρουν μέρος και από έμενα και μακάρι να μπορέσω να κατεβώ να σας δω από κοντά!
    Το πολύ μπλα μπλα στο γυμναστήριο βλάπτει σοβαρά τους γύρω σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-08-11 11:38 #10
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαγγελη ευχαριστουμε για την ενημερωση !
    Πολυ νωρις οντως,αλλα αυτο δεν ειναι θεμα πιστευω.Το θεμα ειναι,οτι δεν εχουμε βρει ακομη την σταθεροτητα,την οποια εχει αναγκη ο καθε Αθλητης και το team του.Σταθεροτητα στην ημερομηνια διεξαγωγης του καθε αγωνα και επισης στον τοπο διεξαγωγης του.Αλλη ομοσπονδια (wabba,δεν ειναι ντροπη να το πω,στο κατω-κατω δεν κατευθηνω) παρεχει αυτην την σταθεροτητα η οποια κρινω (ως αθλητης) πως ειναι απαραιτητη.Οχι μονο για τους Αθλητες,το team ενδεχομενως που μπορει να υπαρχει,αλλα και για τους φιλους και συγγενεις των.Μιλαμε για την επισημη Ομοσπονδια ββ της Ελλαδος και οχι για ..... μπαρμπουτσαλα.
    Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
    Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
    Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
    Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε Ερασιτεχνες Αθλητες παρα πολλους και θελουμε να τους αραιωσουμε.Δεν ειμαστε ουτε 90,αντε 100 (που δεν τους φτανουμε με τιποτα).Οτι μου'ρθει στο κεφαλι?Ετσι παει?
    Quo vadis,(που παμε)?Προς το καλυτερο?Ετσι ειναι το καλυτερο?Αν ναι,το χειροτερο τοτε πως ειναι?
    Δεν μας υπολογιζει κανεις?(μαγος εισαι?)
    Δεν ειναι καλα-καλα 8 εβδομαδες μεχρι τους Αγωνες(7+).Τι λεμε τωρα?Ζωη δεν εχει ο καθε ενας απο εμας? (υποχρεωσεις εννοω).Ολοι λιγο-πολυ εχουμε κανει καποιο προγραμμα στη ζωη μας,στις δουλιες μας,εχουμε υποχρεωσεις και εχουμε βαλει καποιες προτεραιοτητες,αναγκαστηκα,διοτι πρεπει να πληρωσουμε για να συμμετασχουμε στους αγωνες.Εχει κοστος μια προετοιμασια και η συμμετοχη επισης(οποτε γινονται αγωνες δινουμε <<ΣΥΝΔΡΟΜΗ>> 30 euro δηλ.60 το χρονο,σταγονα στον Ωκεανο θα'λεγα),μετακινησεις,διαμονη,εισητηριο εισοδου (για τις οικογενειες μας).Δεν ειμαστε αμοιβομενοι Αθλητες,Αιμοδοτες ειμαστε!Αρα πρεπει να μαζεψουμε για να τα δωσουμε!
    Δεν λεω πως δεν ειναι Βαγγελη εγκυρη η πληροφορια που μας δινεις,(και σε ξανα ευχαριστω.Εχεις ενημερωση εκ των εσω , αρα ξερεις καλυτερα)Αλλα η ΕΟΣΔ δεν θα επρεπε φιλοι και φιλες καποια στιγμουλα να κανει μια επισημη Ανακοινωση?
    Ευτηχως δηλ.που υπαρχει το και ολοι οι καλοι φιλοι και μαθενουμε τι επεται !Και οποιος θελει πιστευει ε ?
    Να'τανε Πρωταπριλια,θα'λεγα πως προκειται για αστειο (αλλα δεν ειναι ).
    Χαιρομαι και μου αρεσει πολυ να συμμετεχω,αλλα και να βρισκομαι στους τοπους διεξαγωγης των Αγωνων.Η ολη κατασταση (στους Αγωνες γενικοτερα εννοω)με κανει να χαμογελω με ευχαριστηση.Βρισκομαι με φιλους και γνωστους,αποκτω καινουριους,βλεπω την προοδο των συμμετεχοντων,ειναι πολυ ομορφα (με εκφραζει η ολη φαση)!
    Αυτο ομως φιλοι μου δεν ειναι αρκετο .Επειδη μου αρεσει εμενα δηλ.?αυτο φτανει?ειναι αρκετο?Τους Αλλους.....,τους Αλλους εννοω,.....δεν τους αρεσει?
    Εμεις εχουμε το γουστο το ββ.Και?Thats it? Ειναι too much ε?
    Δεν νομιζω Τακη!
    Καντε πλακα να τραβηχτουν οι Αθλητες και να μην συμμετασχουν,ετσι για να ταρακουνηθουν λιγο τα πραγματα.Αφου δεν μας ρωταει κανεις!Στην πλατη και με την ανοχη των Αθλητων γινεται οτι γινεται.
    Καντε πλακα να συμφωνησουν οι Αθλητες να απεχουν.Ετσι σαν ενδειξη διαμαρτυριας.Στο κατω-κατω δεν πληρωνομαστε,αντιθετως μαλιστα,ειμαστε οι HOSE της υποθεσης.
    Ξερω πως καποιοι θα συμφωνησετε και καποιοι οχι.Θα ξερω εγω τουλαχιστον ομως πως διαμαρτυρηθηκα για κατι που δεν μου αρεσε.Και ποιος ξερει,μπορει οι γιοι μου,αλλα και οι υπολοιποι νεοι,καποτε να βρουν καλυτερες συνθηκες στο αγωνιστικο ββ στην Ελλαδα.
    Εχουμε ελπιδες λετε ...............?
    Οπως τα λες ειναι.

    εγω προσωπικα περιμενα να ειναι μεσα στον νοεμβρη οστε να εχω 12 ευδομαδες τωρα τρεχω και δεν ξερω αν θα φτασω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-08-11 17:58 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    είναι δύσκολα αν δεν υπάρχει χρόνος προετοιμασίας και δεν έχει ανακοινωθεί αρκετούς μήνες πρίν να προλάβει ο αθλητής να κάνει τον προγραμματισμό του και σίγουρα θα έχει λιγότερες συμμετοχές και θα επικρατεί στούς τυφλούς ο μονόφθαλμος , αλλα απο την άλλη θα είναι και μια διαφήμηση για το άθλημα επειδη θα γίνει στα πλαίσια της έκθεσης και ήδη θα συρέει κόσμος εκείνες τις μέρες .

    σίγουρα κάποιοι λόγοι οδήγησαν τούς υπευθύνους να κάνουν τότε τον αγώνα , εγω έχω εμπειρία απο τέτοια διοργάνωση γιατι η ναββα έκανε αγώνες εκείνη την περίοδο στην έκθεση και μάλιστα 3 συνεχόμενα χρόνια , αλλα δεν ήταν πολλες συμμετοχές και ούτε όλοι οι αθλητές σε τόπ φόρμα , αν όμως ο αθλητής γνωρίζει έγκαιρα τότε δεν υπάρχει λόγος γκρίνιας , αφου πχ και το γιούνιβερς στην αγγλία της ναββα αρχές οκτώβρη έγινε , τότε που είχα κατέβει η και ο τάσος ο μινήδης .

    αρα το πρόβλημα δεν είναι η ημερομηνία αλλα η έγκαιρη ενημέρωση ώστε να κάνει την προετοιμασία του ο ενδιαφερόμενος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-08-11 21:17 #12
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων

    αρα το πρόβλημα δεν είναι η ημερομηνία αλλα η έγκαιρη ενημέρωση ώστε να κάνει την προετοιμασία του ο ενδιαφερόμενος



    απο μερια μου θα προσπαθησω να ετοιμαστω και οτι βγει. σε 7 ευδομαδες δεν γινοντε θαυματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-08-11 21:27 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων


    απο μερια μου θα προσπαθησω να ετοιμαστω και οτι βγει. σε 7 ευδομαδες δεν γινοντε θαυματα...
    θαύματα δεν γίνονται αλλα είναι ανθρωπίνως εφικτό μια πολυ σημαντική βελτίωση και φόρμα , εφόσον βρίσκεσαι και σε καλή κατάσταση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-08-11 21:44 #14
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    θαύματα δεν γίνονται αλλα είναι ανθρωπίνως εφικτό μια πολυ σημαντική βελτίωση και φόρμα , εφόσον βρίσκεσαι και σε καλή κατάσταση

    7 weeks
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-08-11 12:41 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι πραγματα ειναι αυτα?Οι Αθλητες τωρα τι θα νοιωσουν στο ακουσμα μιας τετοιας ειδησης?Χαρα διοτι θα γινει το Κυπελλο Ελλαδος?Ολεεεεεεεεεεεεεεε!Η οτι δεν τους υπολογιζει η ΕΟΣΔ ?
    Και τι θα πει <<-οποτε οποιος εχουν κρατηθουν σε καλη καταταση και δεν εχουν ξεφυγει τωρα τον αυγουστο λογω διακοπων/ξεκουρασης/καλου φαγητου κτλ θα εχουν ενα προβαδισμα (Savage)>>.Δηλαδη????????
    Και παλι θα το ξαναγραψω,δεν ειναι αυτο το θεμα,λιγο πολυ ο καθε Αθλητης βρισκεται σ'ενα επιπεδο κοντα στο Αγωνιστικο του (δεν ξεπερναμε σε ποσοστο λιπους το 10% εξωαγωνιστηκα ή αλλιως,off season),οποτε σε διαστημα 6-8 περιπου εβδομαδων μπορουμε να βρεθουμε κοντα εκει οπου πρεπει(δεν θα γραψω ποσοστα διοτι ο καθενας εχει τα δικα του standar,μπορωκαιθελω!
    Το θεμα ειναι πως εγω νιωθω οτι δεν υπολογιζει κανεις(οι υπευθυνοι δηλ.) τους Αθλητες.Λες και εχουμε
    Aυτή είναι η αξία της δημοκρατίας και του Forum.
    Ο κάθε ένας λέει ότι του κατέβει...
    Θέμα να γινετε για να σκοτώσουμε το χρόνο μας και ας γράφουμε μαλ..ίες... (τίποτα προσωπικό)
    Αλλά ρε γαμώτο να μιλάς εκ μέρους και των υπολοίπων αθλητών έχωντας αγωνιστικά λίπος 25%
    ε αυτό δε θέλει θάρος θέλει θράσος.

    Εχωντας άμεση σχέση με το άθλημα απο το 1986 ώς αγωνιστικός αθλητής, από το 1989 'ως προπονητής,
    απο το 1994 ώς διοργανωτής αγώνων και μέλος ομοσπονδίων. 22 βραβεύσεις στην Ελλάδα και 4 στο
    εξωτερικό, αλλά και ως αναγνωρισμένος διεθνής κριτής, έχοντας αρθρογραφήσει σε όλα, ή σχεδόν σε όλα τα
    περιοδικά του χώρου ένοιωσα ντροπή όταν γνώρισα απο κοντά τα άτομα που είχα έρθει σε αντιπαράθεση
    στα forums και είπα να μην το ξανακάνω αλλά ρε παιδιά καλή η κριτική σε άτομα που προσπαθούν και προσφέρουν αλλά να μιλάμε και εκ μέρους των αθλητών χωρίς να είμαστε οι ίδιοι ή να μιλάμε για διαθέσιμο χρόνο,
    για δίαιτα και προετειμασία... όταν η αγωνιστική μας φόρμα δεν κάνει ούτε για την παραλία και σκάμε
    στη σκηνή με μαύρισμα τύπου ΒΕΓΚΟΥ στην ταινεία που έπεσε στα κάρβουνα? "Ξέρεις απο Vespa" ????
    MΑΖΕΥΤΕΙΤΕ!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chrisberg : 12-08-11 στις 12:44
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία