Σελίδα 56 από 63 ΠρώτηΠρώτη ... 6465455565758 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 826 έως 840 από 941
  1. 17-07-14 19:26 #826
    Προεπιλογή
    Ωραία φόρμα Γιώργο, σταθερός ρυθμός, και αργή κίνηση με ασφάλεια. Καλή πρόοδος, εύχομαι να συνεχίσεις έτσι. Όσο για το βιντεάκι που δημιούργησες τί να πω? Αριστούργημα (ειδικά για εμάς τους φανατικούς του ROCKY)
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-07-14 20:41 #827
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Το ημερολόγιο κλείνει για τον δεκαπενταύγουστο. Οι προπονήσεις θα λάβουν μια παύση μέχρι και την κοίμηση της Μεγαλόχαρης Παναγίας. Απο εκεί και πέρα θα χρειαστεί στα τέλη Αυγούστου να εγκαταλείψω εκ νέου μιας και προσωρινά θα βρεθώ σε πιο υπερβόρεια τοπία.

    Καλοί μου άνθρωποι, καλό υπόλοιπο Καλοκαιριού να έχετε και αυτές οι άγιες ημέρες να σας βρουν με τα αγαπημένα σας πρόσωπα υγιείς και ευτυχείς και όχι μόνο να προσπαθείτε αλλά και να ελπίζετε για το καλύτερο ειδικά αυτές τις ''Θαυματουργές ημέρες''.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-07-14 20:44 #828
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Καλο καλοκαίρι Γιωργη! Να περάσεις καλα και να ξεκουραστείς καλέ μου φίλε!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-07-14 20:46 #829
    Προεπιλογή
    Καλη ξεκουραση Γιωργη, ευχομαι να χεις ενα υγιες πανω απ ολα και ομορφο υπολοιπο του καλοκαιριου, μαζι με ανθρωπους που αγαπας και να ξεκουραστεις οσο πιο πολυ μπορεις

    Θα σε περιμενω απ το Σμπτεμβριο ε μην ξεχνας

    Be crazy and everything can be done!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-07-14 21:15 #830
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    καλη ξεκουραση παληκαρε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-07-14 21:35 #831
    Προεπιλογή
    καλο καλοκαιρι και καλη ξεκουραση να εχεις και εσυ και απο σεπτεμβρη με γεματες μπαταριες για ακομα καλυτερα αποτελεσματα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-07-14 21:54 #832

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Καλη ξεκουραση φιλε Γιωργο ωραια φορμα επιασες.. και απο τον Σεπτεμβρη ετοιμος για δυνατες προπονησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-08-14 19:05 #833
    Προεπιλογή
    Καλή ξεκούραση πατριώτη, με υγεία και αβλάβεια (όπως μου έμαθες να λέω) Να ξεκουραστείς σωματικά και ψυχικά, και να επανέλθεις δυνατότερος για την νέα περίοδο!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-10-14 19:53 #834
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    '' Τα όνειρα είναι καμωμένα από υλικά που μαζεύουν από μέσα μας, από τα πιο δικά μας. Μπορεί η φαινομενική ιστορία τους, το σενάριό τους, να δείχνει απίθανο, λόγο της παραμορφώσεως που έχει δεχτεί από τον εσωτερικό μας και προγραμματισμένο από άλλους, φοβικό λογοκριτή και βάναυσο δικαστή μας, ώστε να κάνει τα όνειρα υποφερτά απραγματοποίητα.

    Έτσι τα όνειρά μας καταλήγουν πιο έντιμα και πιο θαρραλέα από το ίδιο το παραπλανημένο μας συνειδητό. ~ Αν ψάχνεις αλήθειες μέσα στην ζωή σου, κοίτα προσεχτικά μέσα στα όνειρά σου. ''




    Έπειτα από αρκετό διάστημα εκτός,
    λίγο πριν το τέλος ενός ταξιδιού
    που κράτησε αρκετό καιρό,
    Το ημερολόγιο θα σταματήσει
    να ενημερώνετε σε καθημερινή
    ή έστω ακόμα και σε εβδομαδιαία βάση.

    Ένα ταξίδι που άρχισε με εγωκεντρικά κριτήρια,
    θέλω να πιστεύω ότι καταλήγει
    να έχει προσφέρει έστω κάποια μικρά
    ψήγματα γνώσης σαν βοήθεια
    για όσους είχαν την υπομονή
    να ξεχωρίσουν τις χρήσιμες πληροφορίες
    από τα ατέλειωτα λογύδρια που δεν συνάδουν
    με το καθεαυτό ύφος του φόρουμ.

    Ευχαριστώ εγκάρδια όσους φίλους/φίλες συμμετείχαν ενεργά,
    εμπλουτίζοντας το κείμενο με σχόλια,
    παρατηρήσεις, απορίες και παραινέσεις,
    δίνοντας δύναμη στον συγγραφέα του
    και παρέχοντας πνοή αλληλοεπίδρασης.
    Μια μορφή ηλεκτρονικής παρέας,
    με τις όμορφες και τις άσχημες στιγμές της.

    Δεν αποχαιρετώ, ούτε σταματώ εδώ.
    Εύχομαι καλή συνέχεια, σε όλους μας,
    στο ατέρμονο ταξίδι που λέγετε ζωή
    και καλή επιτυχία στην πραγματοποίηση των ονείρων,
    που οδηγούν στην πραγμάτωση της ευτυχίας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-10-14 20:34 #835
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    φιλε γιωργο δικο σου το μαγαζακι οποτε θες το ανοιγεις οποτε θες το κλεινειςελπιζω να μην αραιωσουν οι επισκεψεις σου και εντος φορουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-10-14 23:39 #836
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Συνχωρεσε με αλλα δεν πολυ κατάλαβα το εγινε


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-15 23:54 #837
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή Πρώτο UPDATE για το 2015.
    Κάνοντας μια ανασκόπηση το 2014 ήταν απο τις πιο κρίσιμες και απρόβλεπτες χρονιές που έχω ζήσει μέχρι τώρα. Επαγγελματικά και οικονομικά έπεσα έξω σε οτι προβλέψεις και στόχους είχα βάλει και ήρθε στο καπάκι προσωπικό πρόβλημα που με γονάτισε. Φυσικά απο τα λάθη σου μαθαίνεις αν επιβιώσεις απο αυτά και οσο αναπνέεις συνεχίζεις να προσπαθείς.

    Είναι πολλές φορές που η προσπάθεια αυτή μοιάζει μάταια, φορές που νιώθεις οτι θα είχες περισσότερες πιθανότητες να αναπνεύσεις μέσα σε θαλασσοταραχή παρά στον εγκλωβισμό των προβλημάτων που μας ταλανίζουν κάποια στιγμή στην ζωή μας και μας ασφυκτιούν. Πράγματι δεν είναι ελάχιστες η φορές που έχω αυτή την αίσθηση τις ασφυξίας, αυτού του αποπνικτικού εγκλωβισμού.

    Δόξα τον Θεό, εκεί που κοντοστέκεσαι στην άκρη του χάους, πράγματα συμβαίνουν. Πράγματα και θαύματα, μικρά και παρολίγον αόρατα στην περιορισμένη αίσθησή μας, που άμα τους δώσεις την προσοχή που τους αρμόζει σε ηρεμούν κάπως. Και παραμένοντας περισσότερο ήρεμος γίνεσαι περισσότερο συνειδητός στο τώρα της ταλαίπωρης καθημερινότητά σου, νέα όμορφα πράγματα παρουσιάζονται μπροστά σου. Νέες γνωριμίες, περισσότερες χρήσιμες πληροφορίες, αισιόδοξα νέα που παίρνουν ουσία και μετουσιώνουν το δυσοίωνο χθες σε ιαματικό σήμερα.

    Και συνεχίζεις έτσι, επικεντρώνοντας τον νου σου στις εκατοντάδες νέες λύσεις που στέκουν αφανείς μπροστά σου και περιμένουν απο εσένα να κάνεις ένα ελάχιστο βήμα, μια ανεπαίσθητα διαφορετική εγκεφαλική σύναψη, η πολύ απλά να έχεις πίστη κόκκο πασατέμπο . Τότε οι λύσεις εμφανίζονται και με την δική σου προσπάθεια αυτοπραγματώνονται.

    Φυσικά επειδή χωλαίνω και περισσότερο απο όλα στο θέμα της πίστης τα ζόρια και η κακουχίες της περσινής χρονιάς μπορεί να έχουν εν μέρη περάσει, παρά ταύτα η παρενέργειες της συνεχίζονται.

    Κάπως έτσι τις σκαπούλαρα μέχρι το 2015.
    Έχοντας αποχή απο το γυμναστήριο παραπάνω απο δύο μήνες. Κάνοντας δυο με τρεις φορές την βδομάδα μια υποτυπώδη προπόνηση με το σωματικό μου βάρος πιο πολύ να μην σκέπτομαι όλα τα αρνητικά που συμβαίνουν. Με ανύπαρκτη διατροφή, πολύ υποθερμιδικά, άπειρο στρες, μηδέν συμπληρώματα διατροφής, ελάχιστη λήψη πρωτεΐνης, έφτασα τα 85 κιλά σωματικό βάρος. Έχω χάσει πολύ λιπώδη μάζα αλλά παράλληλα χάθηκε αρκετός μυικός ιστός, κυρίως απο χέρια, ώμους, στήθος και μετά έρχεται η πλάτη. Τα πόδια κράτησαν κάτι για λόγους που ακόμα δεν έχω προσδιορίσει.

    Στο τώρα... βρίσκομαι στην τρίτη βδομάδα μιας τριήμερης ρουτίνας εκγύμνασης με βάρη ολόκληρου του σώματος. Ακόμα είναι πολύ νωρίς, αλλά το ευχάριστο είναι οτι το σώμα μου ανταποκρίνεται θετικά.

    Διατροφικά παίζω υπερθερμιδικά ''2800 με 3000'' θερμίδες ημερησίως. Τρία βασικά γεύματα συν ένα δεκατιανό και ένα απόδειπνο. 30% πρωτεΐνη - 40% υδατάνθρακας - 30% λίπος και θα συνεχίσω έτσι, πρώτα ο Θεός, μέχρι να φτάσω στα 90 με 92 κιλά, αναλόγως και την σωματική μου κατάσταση. Απο συμπληρώματα έχω ξεκινήσει πάλι με Whey 80, μια πολυβιταμίνη της Now -Adam ''το παρα μαμάει στην vitamin A η συγκεκριμένη'', επιπλέον Magnesium + Calcium της Now και αυτό, Ωμεγα 3, βιταμίνη C, κρεατίνη και αυτό τον καιρό πειραματίζομαι με ένα γρ. ημερησίως rhodiola για να δω τι ευεργετική δράση μπορεί να έχει στο παρασυμπαθητικό νευρικό σύστημα.

    Αυτά τα ολίγα σαν πρώτο update. Κλείνω με τρεις φώτο για σύγκριση, η μία παρμένη τον Ιούνιο του 2014 στα 92 κιλα, οι υπόλοιπες δύο τωρινές στα 86 κιλά. Εύχομαι καλές προπονήσεις με υγεία πάνω από όλα.




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-01-15 01:37 #838
    Προεπιλογή
    Γιωργο η βελτιωση που εχεις παρουσιασει ειναι εμφανεστατη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-01-15 11:54 #839
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μακρυα και να μην ξαναρθει χρονια σαν το 2014 ειμαι και εγω καμμενος φιλεσωματικα εισαι δυναμη σκληρος και κομμενος χωρις να εισαι αδυνατοςφιλε στην πρωτη που κανεις διπλη δικεφαλων αμεσως μου θυμησες τζιμ αρμαο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-01-15 17:21 #840
    Προεπιλογή
    Hard as a rock που λένε και οι φίλοι μας οι βάρβαροι η σημερινή σου κατάσταση φίλε Γιώργη, παρόλες τις αντιξοότητες που μας περιέγραψες και την αποχή από προπόνηση και οργανωμένη διατροφή. Συνεχίζεις λοιπόν πολύ δυνατά με την πολύ καλή βάση που έχεις δημιουργήσει και μόνο θετική ανάπτυξη μπορώ να προβλέψω για το μέλλον! Όμως θα πω πως ο μετριοπαθής και ισσοροπημένος λόγος σου, η συγκεκριμένη στάση και ο τρόπος αντιμετώπισης των δυσκολιών που σου έχουν παρουσιαστεί τουλάχιστον για εμένα αποτελούν παράδειγμα προς μίμηση και δείχνουν πως το μυαλό σου είναι ο πιο καλοδουλεμένος και ανεπτυγμένος μυς σου Να είσαι καλά πατριώτη, καλή δύναμη, υπομονή και επιμονή!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 56 από 63 ΠρώτηΠρώτη ... 6465455565758 ... ΤελευταίαΤελευταία