Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 159 από 159
  1. 26-03-15 10:40 #151
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    @Ανδρεας: Ευχαριστώ φίλε Ανδρέα.
    @COBRA_STYLE: Να είσαι πάντα καλά Μανώλη. Τα αίτια πολλά και συσσωρευτικά, η αφορμή σε χρόνο ανύποπτο, εκτελώντας σετ προθέρμνασης στις άρσεις θανάτου, χτύπησε ισχυρός πόνος στην αριστερή πλευρά της μέσης σαν ηλεκτρικό ρεύμα που με ξάπλωσε κάτω.
    @ελμερ: Ευχαριστώ φίλε μου Μπάμπη , την υγειά μας πάνω από όλα να έχουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-03-15 15:36 #152
    Προεπιλογή
    Τι τραυματισμός ήταν; Δισκοκύλη;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-03-15 18:04 #153
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Γιώργο δεν υπάρχει η πρόοδος σου, συγχαρητήρια φίλε!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-03-15 18:47 #154
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    @Χριστοφορος123: Απο τα συμπτώματα που έχω πρέπει να είναι τουλάχιστο μια δισκοκήλη ''μεσοσπονδύλιου δίσκου'', προσπαθώ να βρω τρόπο για μια σοβαρή διάγνωση.

    @Mikekan: Ευχαριστώ πολύ Μιχάλη , καλή συνέχεια στην προπονητική πρόοδό σου φίλε μου με υγεία .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-03-15 00:36 #155
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γιωργη ακομα κ αυτο να ειναι μη σκας..ξερω οτι ειναι επιπονο κ ψυχοφθορο ,αλλα γινεται να το ξεπερασεις κ μαλιστα σε ενα καλο επιπεδο.
    ως παθων κ ο ιδιος εχω προσωπικη εμπειρια..
    κ εγω σε ασχετη φαση το ειχα παθει κ μαλιστα εκτος γυμναστηριου..κ οσες φορες με χτυπησε απο τοτε κ ηταν πολυ σοβαρα ( οχι απλα σαν ενοχληση δλδ) ,ηταν παλι εκτος γυμναστηριου ,στην καθημερινοτητα..

    αυτο που θες σιγουρα ειναι μαγνητικη κ σε καμια περιπτωση μην σταματησεις τις προπονησεις..εγω παρολο που μια φορα εφτασα σε σημειο να μην ελεγχω τα ποδια απο τα γονατα κ κατω απο τον πονο ,δεν σταματησα ποτε..μια βδομαδα μονο κ μετα τσουκου τσουκου παλι ,οπως μπορουσα μεχρι που με τις μερες που περνουσαν ,εφευγε κ η ενοχληση σαν συμπτωμα..

    αποψη μου ,το να σταματησεις τελειως τα παντα ειναι το μεγαλυτερο λαθος που μπορεις να κανεις.
    πηγαινε κ κανε οτι μπορεις χωρις καθολου momentum στις κινησεις σου ,κ οσες περισοτερες ασκησεις μπορεις επι παγκου η σε οργανα.
    εννοειται αυξανεις βαρος σε ασκησεις με προσοχη κ μην ξεγελιεσαι..
    κοιλιακους/ραχιαιους απαραιτητα..μερα με τη μερα θα εχεις βελτιωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-03-15 01:00 #156
    Προεπιλογή
    Παρόλο τον τραυματισμό και τις εν γένει δυσκολίες που μας έχεις περιγράψει ότι σε απασχόλησαν τον τελευταίο καιρό φίλε Γιώργη, έχεις καταφέρει να βελτιώσεις κατά πολύ την εικόνα της διάπλασης σου και όπως είπαν και οι προηγούμενοι φίλοι φαίνεται έντονα ο μυικός προσδιορισμός και μιλάμε για αθλητικού τύπου σώμα με καλαισθησία. Απλά συγχαρητήρια, η προσπάθεια συνεχίζεται
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-03-15 01:27 #157
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    @beefmeup Ευχαριστώ Διονύση για το κουράγιο θυμάμαι κάπου είχες ξανα αναφερθεί μαζί με τον Ηλία και τον mikekan (Μιχάλη) με θέμα την δισκοκήλη, η ΜRI είναι απαραίτητη, τα συμπτώματα μετά την πρώτη διαολοβδομάδα κοπάζουν σιγά σιγά, έχω μείνει με πόνους - ενοχλήσεις κατα την διάρκεια της ημέρας που ξεκινούν απο την αριστερή πλευρά και λίγο στην δεξιά και κατευθύνονται κυρίως στο αριστερό πόδι, γλουτό, μηριαίο δικέφαλο (Sciatica pain) όπου το κοντρολάρω κάπως με McKenzie διατάσεις και επαναφέρω τον πόνο στη μέση διώχνοντας τον απο το πόδι. Έχω βάλει μπρος κάποια συμπληρώματα διατροφής που βοηθάνε στην μείωση των φλεγμονών για να ελαττώσω ή και να εξαλείψω την χρήση των φαρμακευτικών ουσιών.

    Ασκήσεις με αντιστάσεις τις έχω σταματήσει γενικά, έχω τρομερές ενοχλήσεις οταν κάθομαι ή όταν προσπαθώ να εγερθώ από στάση κατάκλισης ''δουλεύω με σύστημα βαρελάκι για να σηκωθώ απο το κρεββάτι'' όποτε λέω να αποφύγω για λίγο ακόμα πάγκους και μηχανήματα, απο την άλλη ακολουθώ αυτό που προτείνεις δηλαδή για να μην σταματήσω όλες μου τις δραστηριότητες, έχω αερόβια σε διάδρομο και full κάμψεις, γέφυρες, και υπερεκτάσεις στο έδαφος ''superman''.

    Δεν τα παρατάω, έχω βρει μερικές έρευνες που συνιστούνε μακροχρόνια θεραπεία χωρίς παρεμβατικές μεθόδους καθώς και μια με case report επαναφοράς δίσκου σε κανονική κατάσταση σε εξηντάχρονο με χρόνια πάθηση δισκοκήλης ''Glucosamine and chondroitin sulfate supplementation to treat symptomatic disc degeneration''.

    Μόλις επεξεργαστώ περισσότερο υλικό και πληροφορίες θα αναρτήσω σχετικά στο log.

    @goldenera: Φίλε μου Γιάννη σε ευχαριστώ για τον καλό σου λόγο, την υγεία μας να έχουμε και όλα τα άλλα έπονται .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη grtech : 28-03-15 στις 01:30
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-15 17:19 #158
    Προεπιλογή
    Πάντα ρε Γιώργο με άγγιζε ο γραπτός σου λόγος!Λες και προερχεται από άνθρωπο,τι να πω!Από μιαν άλλη εποχή,πολύ συγκροτημένος
    και πολύ σεβάσμιος.Η διάπλαση σου είναι φοβερή για έναν άνθρωπο που δεν έχει επαγγελματικό προσανατολισμό στο άθλημα.

    Και μόνο που επικαλείσαι τα Θεία συχνά φίλε,είμαι σίγουρος ότι θα τα αντιμετωπίσεις όλα και ξανά πρός τη δόξα θα τραβήξεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-04-15 20:15 #159
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Φίλε μου Θάνο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον καλό σου λόγο να σου ευχηθώ έστω και ετεροχρονισμένα καλό Πάσχα με την Ανάσταση ετούτη να σου παρέχει περαιτέρω υγεία και ευτυχία.

    Τα συμπτώματα του τραυματισμού, με την βοήθεια του Θεού και με την σωστή διαχείριση μέχρι τώρα, έχουν καταλαγιάσει αρκετά.

    Η αλήθεια είναι οτι οφείλω απο μέρος μου μια συγνώμη αν έχω διαμόρφωση μια εικόνα που να δείχνει άνθρωπο σεβάσμιο, το αντίθετο μάλιστα, είμαι άτομο με πολλά κουσούρια ''ίσως και το να επικαλούμαι τα Θεία να είναι ένα μου ακόμα κουσούρι που θέλει περαιτέρω ψυχανάλυση αλλά υπάρχουν πιο επείγοντα προβλήματα για επίλυση''

    και θα ήταν πραγματικά αδικία να ταυτίζομαι με αξιοθαύμαστες ψυχές που έχουν αφιερώσει την ζωή τους ακολουθώντας ένα πνευματικό κομμάτι που είναι ξεκάθαρα αντιμέτωπο με τον ''κόσμο'' μας δηλαδή την καθημερινή μας ''πραγματικότητά'' έτσι όπως εμείς έχουμε κληρονομήσει και επιλέξει να την διαμορφώνουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011