Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 90
  1. 03-08-11 23:36 #76
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα δεν μου αρεσει....Να πας για PR σε bench μετα απο βαρια σκουωτ μεχρι αποτυχιας------>FAIL
    Προτιμω το κλασικο,που εξαλλου εχει και τις military και DIPS μεσα...
    Εδω το μονο π εχει για εκγυμναση του στηθους ειναι ισιο παγκο,με μπαρα κ αλτηρες,και αυτα μετα απ βαρια σκουωτ κ αρσεις >.<




    Κοιτα σιγουρα ειναι πιο ανετο μια να εχεις ξεχωριστη μερα πχ για παγκο. Τωρα σαν full body καλο μου φαινεται, οχι κατι πρωτοτυπο αλλα καλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-08-11 23:37 #77
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην μπερδευεστε...λεει διπλα στο σκουωτ , πριν τον παγκο "using deload percentages"..αρα γινεται σε μορφη DE...
    Ωχ ναι τα δα γρηγορα κ μπερδεψα τα press....Αλλα και παλι την μερα των βαριων σκουωτ εχει 5/3/1 για mp μετα...Φαντασου πτωση στα mp που συμμετεχουν κ τα ποδια,ακομα και αν αυτα απλα απορροφουν τους κραδασμους στην συγκεκριμενη ασκηση...Για καποιον π δεν εχει σε πολυ εκτιμηση τα mp ισως μετραει,αλλα εγω τα χω σε μεγαλυτερη υποληψη κ απ τον παγκο...
    Επισης οπως ξαναπα,θελω dips in the game
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-08-11 23:42 #78
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ ναι τα δα γρηγορα κ μπερδεψα τα press....Αλλα και παλι την μερα των βαριων σκουωτ εχει 5/3/1 για mp μετα...Φαντασου πτωση στα mp που συμμετεχουν κ τα ποδια,ακομα και αν αυτα απλα απορροφουν τους κραδασμους στην συγκεκριμενη ασκηση...Για καποιον π δεν εχει σε πολυ εκτιμηση τα mp ισως μετραει,αλλα εγω τα χω σε μεγαλυτερη υποληψη κ απ τον παγκο...
    Επισης οπως ξαναπα,θελω dips in the game
    oh another OH PRESSER huh? ..

    κοιτα οπως μ χες πει και συ δν ειναι τοσο δα ευαισθητο το CNS (σε παλαιοτερο σ ποστ).. μαλιστα τα ποδια στα military press παιζουν περισσοτερο ισορροπιστικο ρολο .. γτ military press ουσιαστικα ειναι τα strict press ετσι? εκτος αν εννοεις εσυ push press που εκει ναι ισως επηρεασει την αποδοση , καποιες φορες θετικα και αλλες αρνητικα , το γεγονος οτι προηγηθηκαν squat.

    o wendler λεει πιο πανω οτι μπορεις να τ αλλαξεις παντως.. θα εβαζα dips αντι για db press που εχει 1η μερα δν τρεχει κατι .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-08-11 23:49 #79
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    oh another OH PRESSER huh? ..

    κοιτα οπως μ χες πει και συ δν ειναι τοσο δα ευαισθητο το CNS (σε παλαιοτερο σ ποστ).. μαλιστα τα ποδια στα military press παιζουν περισσοτερο ισορροπιστικο ρολο .. γτ military press ουσιαστικα ειναι τα strict press ετσι? εκτος αν εννοεις εσυ push press που εκει ναι ισως επηρεασει την αποδοση , καποιες φορες θετικα και αλλες αρνητικα , το γεγονος οτι προηγηθηκαν squat.

    o wendler λεει πιο πανω οτι μπορεις να τ αλλαξεις παντως.. θα εβαζα dips αντι για db press που εχει 1η μερα δν τρεχει κατι .
    Nαι ρε συ το πα αυτο για το ΚΝΣ,αλλα εδω δεν μιλαμε για μια μερα μετα,αλλα για 3-4 λεπτα μετα....Ποσο μαλλον για σκουωτ που ειναι η πιο βαρια ασκηση για το νευρικο,ειδικα οταν πας μεχρι failure...Οχι ρε δεν μιλαω για push press,αυτο εννοουσα οταν ειπα οτι απλα απορροφουν τους κραδασμους,αν δωσεις ωθηση με τα ποδια παυει να ειναι mp...
    Ισως το δοκιμαζα μονο αν προσθετα μια αλλη μερα,το Σαββατο,oπου θα πηγαινα απλα κ μονο για να κανω mp(χωρις να εχω κανει καποια push ασκηση την Παρασκευη),ισως κ καμια αλλη βοηθητικη π.χ πλαγιες ωμων
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-08-11 23:50 #80
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην μπερδευεστε...λεει διπλα στο σκουωτ , πριν τον παγκο "using deload percentages"..αρα γινεται σε μορφη DE...

    εκει π λεει 5/3/1 sets & reps ειναι τα βασικα lifts της μερας.



    Ναι δεν βλεπω καθολου μπερδεμα, ξεκαθαρο ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-08-11 23:55 #81
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο petranpyr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν βλεπω καθολου μπερδεμα, ξεκαθαρο ειναι.
    καλα βρε Πουαρώ στα παιδια το ειπα

    αντωνη , παντως ακομα βατο το βλεπω .. εδω θυμαμαι οταν εκανα mp μετα απο dl (αυτο κ αν ειναι ...) που τα κιλα στα dl ειναι πολυ περισσοτερα απο squat...δν ξερω , think it's good.. besides we are fucking iron men !.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-08-11 23:59 #82
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα βρε Πουαρώ στα παιδια το ειπα

    αντωνη , παντως ακομα βατο το βλεπω .. εδω θυμαμαι οταν εκανα mp μετα απο dl (αυτο κ αν ειναι ...) που τα κιλα στα dl ειναι πολυ περισσοτερα απο squat...δν ξερω , think it's good.. besides we are fucking iron men !.




    χαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-08-11 00:03 #83
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα βρε Πουαρώ στα παιδια το ειπα

    αντωνη , παντως ακομα βατο το βλεπω .. εδω θυμαμαι οταν εκανα mp μετα απο dl (αυτο κ αν ειναι ...) που τα κιλα στα dl ειναι πολυ περισσοτερα απο squat...δν ξερω , think it's good.. besides we are fucking iron men !.
    Τα σκουωτ ειναι βαρυτερη για το νευρικο απ τα dl..Μπορει τα κιλα ν ειναι περισσοτερα,αλλα στα sq,τελειως μπακαλιστικα,την μπαρα την εχεις πανω σου
    Και νταξει οταν λεω θα επηρεασει δεν εννοω οτι δεν θα μπορεις να σηκωσεις ουτε την μπαρα,αλλα οτι πτωση μιας(η' εστω και μισης)επαναληψης θα εχεις σιγουρα...Ισως αμα συνηθισεις μετα απο(αρκετο)καιρο να μην επηρεαζει,αλλα δεν κ παλι δν θα τ ρισκαρα γιατι φαντασου να τυχει να κοιμηθεις εστω κ μια ωρα λιγοτερο και μετα να πας να κανεις βαρια sq+mp

    Αλλα τεσπα,ο καθενας οπως γουσταρει
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-08-11 00:35 #84
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    εγώ και στο starting strenth προς το τέλος και τώρα στο madcow, πάντα κάνω BP πρώτα και μετά SQ.

    Το SQ μου τραβάει πολύ ενέργεια, κάνω και αργά το βραδυ γυμναστική, και δεν παλεύετε. Έτσι με τον πάγκο πρώτα με έχει βολέψει και θα το κρατήσω έτσι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-08-11 00:45 #85
    Προεπιλογή
    [QUOTE=drago;420891]εγώ και στο starting strenth προς το τέλος και τώρα στο madcow, πάντα κάνω BP πρώτα και μετά SQ.

    Το SQ μου τραβάει πολύ ενέργεια, κάνω και αργά το βραδυ γυμναστική, και δεν παλεύετε. Έτσι με τον πάγκο πρώτα με έχει βολέψει και θα το κρατήσω έτσι.[/ε


    Eμενα απο την αλλη μου παει καλυτερα να κανω πρωτα squat για να εχω περισσοτερο ενεργεια. Αλλα λογικο ειναι αν θελεις να τον κανεις πρωτα για να εχεις δυναμη εκει. Το αντιστροφο! Χαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-08-11 16:10 #86
    Προεπιλογή
    Ουτε το παρακατω ειναι κατι καινουργιο αλλα μιας και το πετυχα το ποσταρω μπας και ενδιαφερει κανεναν http://www.fourhourworkweek.com/blog...to-your-lifts/
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-08-11 22:44 #87
    Προεπιλογή
    Καλησπερα,

    Σχεδιαζω να ξεκινησω το 5/3/1 σε καμμια 10αρια μερες με διαρκεια 16 εβδομαδων βασει του γνωστου excel που κυκλοφορει..

    Θελω προς το παρον 3 ερωτησεις να κανω

    1. Ακολουθουμε διατροφη ογκου?
    2. Σαν συμπληρωματικες ασκησεις τι βαζουμε? πχ στο στηθος οι αλλες 2 ασκησεις ειναι παλι στηθους, τρικεφαλου ή δικεφαλου?
    3. Αν θελησω να κανω και 2 κυκλους με κρεατινη, ειναι καλυτερα στον 1ο και 3ο μηνα, ή 2ο και 4ο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-08-11 23:00 #88
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    φιλε ενα προγραμμα π εχω στα χερια μου 5/3/1 4ημερο με military press η 4η ασκηση εξου κ 4ημερο εχει ως βοηθητικες 1η μερα η βασικη σου ειναι οι στρατιωτικες κ 5χ15 dips +5χ10 chin up

    2h DL
    goodmorning 5x12 +hanging leg raise 5x15

    3h bench
    press dumbell chest press 5x15+dumbell row 5x10

    4h squat
    leg press 5x15+leg curl 5x10

    η διατροφη ειναι δικο σου θεμα εγω πχ θα το συνδυασω με μπολικο φαγητο μολις το ξεκινησω.

    για τον κυκλο δεν πιστευω να χει καμια μεγαλη διαφορα το ποτε θα τον αρχισεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-08-11 01:47 #89
    Προεπιλογή
    ειναι καλη ιδεα με τις ασκησεις πιεσης

    να μπαινουν ως βοηθητικες ασκησεις πανω πλατης-πισω ωμων
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-08-11 11:14 #90
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psilos85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,

    Σχεδιαζω να ξεκινησω το 5/3/1 σε καμμια 10αρια μερες με διαρκεια 16 εβδομαδων βασει του γνωστου excel που κυκλοφορει..

    Θελω προς το παρον 3 ερωτησεις να κανω

    1. Ακολουθουμε διατροφη ογκου?
    2. Σαν συμπληρωματικες ασκησεις τι βαζουμε? πχ στο στηθος οι αλλες 2 ασκησεις ειναι παλι στηθους, τρικεφαλου ή δικεφαλου?
    3. Αν θελησω να κανω και 2 κυκλους με κρεατινη, ειναι καλυτερα στον 1ο και 3ο μηνα, ή 2ο και 4ο?
    Αν δεν εχεις το 5/3/1 καλυτερα να το βρεις και να του ριξεις μια ματια, θα σε βοηθησει με τις αποριες σου. Αν δεν το βρισκεις , πες να σου στειλω link.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456