Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 39
  1. 18-07-11 20:51 #16
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σος αματεουρ αλλα πλακα κανω δεν το λεω για να προσβαλω ρ..δεν ηθελα να σε προσβαλλω το παρεξηγησες..αν ειδες βαζω και φατσουλα,να καταλαβεις πως δεν το εννοω στα σοβαρα..
    no problem..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-07-11 00:20 #17
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμαν ρε μπουρτζοβλαχοι αθηναιοι με το καλαμακι πινουμε καφε και νερο..Μα Αυτα το μονο που μπορεις να σουβλισεις ειναι ο φραπες..Δηλαδη Τα ζαχαροκαλαμα πως τα λετε ζαχαροσουβλες?
    ρε κωστακη για πες μας εσυ οταν πας στο σουβλατζιδικο.πως παραγγελνεις τα καλαμακια....τι του λες.θελω 10 ξυλακια...σουβλακι...χαχαχαμπουρτζοβλαχος δεν ειμαι παντως,σε διαβεβαιω ειμαι γνησιοςαθηναιος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-07-11 00:32 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sadistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε κωστακη για πες μας εσυ οταν πας στο σουβλατζιδικο.πως παραγγελνεις τα καλαμακια....τι του λες.θελω 10 ξυλακια...σουβλακι...χαχαχαμπουρτζοβλαχος δεν ειμαι παντως,σε διαβεβαιω ειμαι γνησιοςαθηναιος.
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-07-11 00:39 #19
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sadistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε κωστακη για πες μας εσυ οταν πας στο σουβλατζιδικο.πως παραγγελνεις τα καλαμακια....τι του λες.θελω 10 ξυλακια...σουβλακι...χαχαχαμπουρτζοβλαχος δεν ειμαι παντως,σε διαβεβαιω ειμαι γνησιοςαθηναιος.
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-07-11 00:45 #20
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    χαχαχα...καλα κρασα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-07-11 12:05 #21
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Αυτό με το "καλαμάκι" που λένε και στην λευκάδα και στην αθήνα μου σπάει τα νεύρα.. Ρε άλλο το καλαμάκι, άλλο το σουβλάκι. Δηλαδή εσείς πως ξεχορίζετε το καλαμάκι του καφέ με το καλαμάκι (σουβλάκι) σωλήνα το λέτε το καλαμάκι του καφέ; Μην τρελαθούμε κιόλας.. Και στην αθήνα το μόνο που έχω να πω είναι ότι μόνο αθηναίους δεν έχει εκεί.. Έχω πάει και ξέρω πως είναι.. Καλά και θεσσαλονίκη που είμαι δεν είναι και πολύ καλύτερα βέβαια..
    Έχω πάρει για φάρσα σε αθηναικό σουβλατζίδικο και επίτιδες το έκανα θέμα αυτό το πράγμα.. Whatever..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-07-11 12:06 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οπως κ να τα λενε την ιδια γευση εχουν στο στομα μου
    την ιδια φαρσα εχω κανει κ γω σε σαλονικιοτικο σουβλατζιδικο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-07-11 13:51 #23
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το "καλαμάκι" που λένε και στην λευκάδα και στην αθήνα μου σπάει τα νεύρα.. Ρε άλλο το καλαμάκι, άλλο το σουβλάκι. Δηλαδή εσείς πως ξεχορίζετε το καλαμάκι του καφέ με το καλαμάκι (σουβλάκι) σωλήνα το λέτε το καλαμάκι του καφέ; Μην τρελαθούμε κιόλας.. Και στην αθήνα το μόνο που έχω να πω είναι ότι μόνο αθηναίους δεν έχει εκεί.. Έχω πάει και ξέρω πως είναι.. Καλά και θεσσαλονίκη που είμαι δεν είναι και πολύ καλύτερα βέβαια..
    Έχω πάρει για φάρσα σε αθηναικό σουβλατζίδικο και επίτιδες το έκανα θέμα αυτό το πράγμα.. Whatever..
    εγω ρε φιλε καλαμακι τα λεω δηλαδη το σουβλακι με πιτα πως το λετε?πιτοσουβλο?πολυ τα γουσταρω αυτα με τις περιοχες.η το αλλο νομιζω λευκαδα τα μακαρονια τα λενε μακαρουνια χωρις να εχουν καποιο λογο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-07-11 13:56 #24
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ρε φιλε καλαμακι τα λεω δηλαδη το σουβλακι με πιτα πως το λετε?πιτοσουβλο?πολυ τα γουσταρω αυτα με τις περιοχες. η το αλλο νομιζω λευκαδα τα μακαρονια τα λενε μακαρουνια χωρις να εχουν καποιο λογο
    αα ναι τ στο π@@@ εγω πωσ δεν τ εχω ακουσει καθε καλοκαιρι παω..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-07-11 14:22 #25
    Το avatar του χρήστη Kostas95

    Εγγραφή
    02-07-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    559
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ρε φιλε καλαμακι τα λεω δηλαδη το σουβλακι με πιτα πως το λετε?πιτοσουβλο?πολυ τα γουσταρω αυτα με τις περιοχες.η το αλλο νομιζω λευκαδα τα μακαρονια τα λενε μακαρουνια χωρις να εχουν καποιο λογο
    αμα το πας ετσι και εσεις πως το λενε πιτοκαλαμο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-07-11 14:23 #26
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα το πας ετσι και εσεις πως το λενε πιτοκαλαμο?
    σουβλακι σκετο με γυρο η με καλαμακι κτλπ κτλπ.η πιτα γυρο.το καλυτερο π εχω ακουσει ειναι πιτοκοτογυρο...
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-07-11 14:25 #27
    Το avatar του χρήστη Kostas95

    Εγγραφή
    02-07-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    559
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σουβλακι σκετο με γυρο η με καλαμακι κτλπ κτλπ.η πιτα γυρο.το καλυτερο π εχω ακουσει ειναι πιτοκοτογυρο...
    πιτοκοτομπεικον
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-07-11 14:34 #28
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το "καλαμάκι" που λένε και στην λευκάδα και στην αθήνα μου σπάει τα νεύρα.. Ρε άλλο το καλαμάκι, άλλο το σουβλάκι. Δηλαδή εσείς πως ξεχορίζετε το καλαμάκι του καφέ με το καλαμάκι (σουβλάκι) σωλήνα το λέτε το καλαμάκι του καφέ; Μην τρελαθούμε κιόλας.. Και στην αθήνα το μόνο που έχω να πω είναι ότι μόνο αθηναίους δεν έχει εκεί.. Έχω πάει και ξέρω πως είναι.. Καλά και θεσσαλονίκη που είμαι δεν είναι και πολύ καλύτερα βέβαια..
    Έχω πάρει για φάρσα σε αθηναικό σουβλατζίδικο και επίτιδες το έκανα θέμα αυτό το πράγμα.. Whatever..
    Ρε σεις τι κόλλημα είναι αυτό που έχετε μερικοί (κυρίως από τα βόρεια) με το καλαμάκι-σουβλάκι κλπ.
    Φίλε υπάρχει περίπτωση να πας σε καφετέρια να παραγγείλεις σουβλάκια και να του πεις καλαμάκι και να σου φέρει του καφέ?
    Η μήπως θα πας στο σουβλατζίδικο να πιεις φραπέ και θα του πεις φέρε μου ένα καλαμάκι (για τον καφέ) και θα σου φέρει σουβλάκι?
    Σιγά μην εμφανιστεί και κανας ταξιτζής και σε πάει στο Καλαμάκι την περιοχή!

    Στην τελική, ας τα λέει ο καθένας όπως θέλει, σιγά μην κάνουμε και υποδείξεις πως είναι η σωστή ονομασία για το σουβλάκι!
    Εγώ καλαμάκια τα λέω και όταν θέλω πε πίτα ζητάω πίτα γύρο ή πίτα καλαμάκι.
    Πολύ απλά λοιπόν.
    Αν τώρα πέσω σε κανα περίεργο σουβλατζή που λέει τα δικά του, απλά θα του πω να μου φέρει αυτό που του λέω και να αφήσει το κήρυγμα για πιο σοβαρά θέματα.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-07-11 14:45 #29
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    φάτε τα σουβλάκια καλαμάκια...και αφήστε τον πρόλογο

    χθες εφαγα αρκετα και με τον τεφφατζη παρεα...για καλοκαιρι ειναι ενα καλο γρηγορο γευμα..σκετα τα τρωω ..η 'κετο' φταιει και ο πεπεισμενος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-07-11 03:45 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθε σουβλακι ειναι χορισ το ξυλο 60-70γ οποτε υπολογισε γυρος στις 10-20γ πρωτ αναλογος τι κρεας ειναι. καλη μασα
    Πολυ μου φαινεται ρε παιδια.. Αποκλειεται να εχει τοση πρωτεϊνη. Συνηθως τρωμε πανω απο 3 σουβλακια ολοι μας!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία