Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 19-07-11 21:04 #1
    Προεπιλογή Ανοιγμα ορεξης
    Παιδιά καλησπέρα,

    Θα μπορούσατε να βοηθήσετε λίγο; Πηγαίνω γυμναστήριο πολλά χρόνια αλλά παρόλο που κάνω αρκετά καλή διατροφή δεν τρώω πολύ και γι αυτό είμαι λίγα κιλά...(67 κιλά ύψος 1.80). Έχω δοκιμάσει αρκετά για να ανοίξω την όρεξη μου αλλά χωρίς σοβαρά αποτελέσματα..
    Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για να μπορέσω να αυξήσω λίγο την όρεξη;
    (πχ νομίζω η γύρη μελισσών βοηθάει..)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-07-11 21:12 #2
    Προεπιλογή
    Aν δεν ησουν τοσο λεπτος θα σου προτεινα να κανεις μια αυστηρη διαιτα για 2-3 βδομαδες και θα σου λεγα μετα πως θα εκτιμουσες το πολυ φαγακι

    Νομιζω οτι το να αυξησεις τις δραστηριοτητες σου ειναι μια λυση..Μετα μειωσε τες.Η ορεξη θα παραμεινει.Τουλαχιστον αυτο ειχα δει πανω μου
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-07-11 21:17 #3

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    749
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas851 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,

    Θα μπορούσατε να βοηθήσετε λίγο; Πηγαίνω γυμναστήριο πολλά χρόνια αλλά παρόλο που κάνω αρκετά καλή διατροφή δεν τρώω πολύ και γι αυτό είμαι λίγα κιλά...(67 κιλά ύψος 1.80). Έχω δοκιμάσει αρκετά για να ανοίξω την όρεξη μου αλλά χωρίς σοβαρά αποτελέσματα..
    Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για να μπορέσω να αυξήσω λίγο την όρεξη;
    (πχ νομίζω η γύρη μελισσών βοηθάει..)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!
    φιλε η γυρη μελισσων δουλευει..δοκιμασε!!
    Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-07-11 21:24 #4
    Προεπιλογή
    Εγω θα προτεινα να αυξησεις τον αριθμο των γευματων σου. Θα πεινας πιο συχνα ετσι νομιζω. Επισης, εαν κανεις πολλα γευματα, 5-6 π.χ. δοκιμασε να αυξησεις ελαχιστα τις ποσοτητες στο καθε γευμα σου. Ετσι σιγα σιγα θα προσαρμοζεται ο οργανισμος. Π.χ. λεμε τωρα, αν τρως 100 γρ κοτοπουλο, καντο 110, μετα απο λιγο καιρο θα το κανεις 120, εαν το εφαρμοσεις σε καθε γευμα εισαι κομπλε (το κοτοπουλο ηταν απλο παραδειγμα, τα παντα ολα ανεβαζεις με μετρο)
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-07-11 21:29 #5
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    κανε δυνατες προπονησεις κ θα ανοιξει με τον καιρο ολα τ αλλα δε νομιζω να κανουν και πολλα..
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-07-11 21:35 #6
    Προεπιλογή
    μιλατε για τον βασιλικο πολτο ;;;ναι δουλευει και καλα κιολασ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-07-11 21:39 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SOSTARAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλατε για τον βασιλικο πολτο ;;;ναι δουλευει και καλα κιολασ
    Δεν ξερω.. Εμενα πιο πολυ placebo μου κανουν αυτα.. Δηλαδη, "ωχ εφαγα βασιλικο πολτο / γυρη / οτιδηποτε, σα να πειναω τωρα"
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-07-11 22:47 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα προτεινα να αυξησεις τον αριθμο των γευματων σου. Θα πεινας πιο συχνα ετσι νομιζω. Επισης, εαν κανεις πολλα γευματα, 5-6 π.χ. δοκιμασε να αυξησεις ελαχιστα τις ποσοτητες στο καθε γευμα σου. Ετσι σιγα σιγα θα προσαρμοζεται ο οργανισμος. Π.χ. λεμε τωρα, αν τρως 100 γρ κοτοπουλο, καντο 110, μετα απο λιγο καιρο θα το κανεις 120, εαν το εφαρμοσεις σε καθε γευμα εισαι κομπλε (το κοτοπουλο ηταν απλο παραδειγμα, τα παντα ολα ανεβαζεις με μετρο)
    Θα συμφωνήσω,
    ούτε εγώ όταν πρωτό ξεκίνησα δεν μπορούσα να φάω,
    σιγά σιγά έτρωγα και από λίγο παραπάνω,
    και τώρα τρώω συνέχεια
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-07-11 22:50 #9
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    λοιπον φιλτατε.η βαλε κ μαρουλακι στα γευματα να ανοιγει το στομαχακι σιγα σιγα.η τρωγε βρωμη(εμενα δε μου κανει τπτ δε μπα να φαω κ 500 γραμμαρια σημερα πχ εφαγα 100 κ δν καταλαβα χρηστο) η ξεκινα σταδιακα σταδιακα να ανεβαζεις ποσοτητες.δε παιζει κατι αλλο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-07-11 22:57 #10
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-07-11 19:43 #11
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas851 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,

    Θα μπορούσατε να βοηθήσετε λίγο; Πηγαίνω γυμναστήριο πολλά χρόνια αλλά παρόλο που κάνω αρκετά καλή διατροφή δεν τρώω πολύ και γι αυτό είμαι λίγα κιλά...(67 κιλά ύψος 1.80). Έχω δοκιμάσει αρκετά για να ανοίξω την όρεξη μου αλλά χωρίς σοβαρά αποτελέσματα..
    Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για να μπορέσω να αυξήσω λίγο την όρεξη;
    (πχ νομίζω η γύρη μελισσών βοηθάει..)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!
    για αρχη προσπαθησε να εχεις τροφες που θα σου προσφερουν πολλες θερμιδες σε αναλογια ιδιες ποσοτητες με αυτες που εχεις τωρα. ξεκηνα κρατοντας τον αριθμο γευματων που εχεις. βαλε τροφες που προσφερουν πολλες θερμιδες σε μικρες ποσοτητες, και περισοτερα σε αριθμο γευματα, και αναμεσα σε αυτα βαζε και ξηρους καρπους. μην ξεχνας οτι τον ογκο τον δινουν η παραπανω θερμιδες, και οχι παντα η ποσοτητα. απλα προσεχε μην ξεφευγεις και απο την ποιοτητα των υδατανθρακων.
    μην ξεπερνας τα 12ο γρ ανα γευμα πρωτεινης, και παιξε με τους υδατανθρακες και τα λιπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-07-11 19:50 #12
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    αμ να με την ανοιξεις δεν ειναι δυσκολο
    να με την κλεισεις ειναι το προβλημα

    χατζηχρηστος the best

    το καλυτερο για να σ ανοιξει η ορεξη πιστευω εινα η αεροβια
    και να μν τρως πραγματα που σου κοβουν την ορεξη
    Απάντηση με παράθεση