Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 28 από 28
  1. 06-09-11 21:04 #16
    Προεπιλογή
    Κόψε με τον στάθη και κλαίω όποτε τον βλέπω. Μεγααααααααααααααααααάλη μορφή.

    PS Λόγω καλοκαιριού , άλλαξαν οι διατροφικές συνήθειες , σταμάτησα και τζύμ.. έπεσα 3 κιλά.. Ξεκίνησα απο χτές πάλι και τρώω με το ζόρι συνέχεια. Τώρα είμαι φουσκωμένος απο τις 5:30 και μόλις πήρα μπροστά μου ένα πιάτο φασόλια και πέταξα και ένα τόνο μέσα και δε το τρώω.. με τρώει.
    Ξεκίνα λοιπόν
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-09-11 00:59 #17
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Ο Μεγάλος Φράνκο Κολούμπου έλεγε, πως ο αθλητής ΔΕΝ μπορεί να πάρει περισσότερα από 2 - 2,5 μυικά κιλά το χρόνο.... Και μιλούσε για πρωταθλητές, που τα κάνουν όλα ΤΕΛΕΙΑ...
    Επομένως, να θυμάσαι πως το body building το κάνεις με προοπτική μιας ζωής ολόκληρης, όχι ενός - δύο χρόνων... Είναι ένας τρόπος ζωής με υγή διατροφή και λοιπές καθημερινές συνήθειες, επαρκή ξεκούραση, αποφυγή καταχρήσεων και σωστής άσκησης.
    Γι¨αυτό, μη βιάζεσαι.... Κάνε αυτό που πρέπει, χωρίς ακρότητες στην προπόνηση και υπερβολές στη διατροφή, ώστε να μην κουράσεις υπερβολικά το μυοσκελετικό σου και το πεπτικό σου....
    Για να μπορείς να κάνεις συνέχεια αυτό που αγαπάς......για πολλά - πολλά χρόνια...
    Και, ο μυικός όγκος, θα έρθει μόνος του.
    Οι υπερβολές, είναι για αγωνιστικούς αθλητές. Και αυτοί φυσικά, επίσης τις πληρώνουν......
    Και μη νομίζεις πως, ο οργανισμός σου, έχει τη δυνατότητα να αφομοιώσει όση ποσότητα τροφής, εσύ τον αναγκάσεις να καταναλώσει.... Χαμένη θα πάει.... Όπως όλα τα πράγματα που αξίζουν τον κόπο, χρειάζεται υπομονή....
    Πολυβιταμίνες B, δοκίμασε τις Neurobion... Αλλά, δύο βδομάδες να παίρνεις και μία όχι.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-09-11 07:54 #18
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    να' σαι καλά φίλε.
    Θα τις αγορασω...

    Να σου πω την αληθεια δε θελω να παρω πολλα κιλα...
    Τον πολυ ογκο τον θεωρω υπερβολη...
    Σε βαθος χρόνου 4-5 κιλακια σωστα θελω... Βεβαια τι βαθος χρόνου που είμαι ηδη 35;

    Στα 18 μου που ξεκινησα ημουν 53-54 κιλα... Βεβαια τοτε μου ελειπαν και πηρα γρηγορα. Στα καλυτερα μου το 2003 που και σταματησα τελειως τις προπονησεις μεχρι φετος που ξαναρχισα ήμουν 74. Με λιγο σχετικο λιπος...
    Τωρα πως επεσα στα 66 -67 δε μπορω να το καταλαβω... Λιπος σχεδον το ιδιο εχω...

    Γινεται να χασεις τοσα κιλα (μαλλον μυικα; ) Ή κατι δεν υπολογισα σωστα;
    Παντως φορεσα για δοκιμη ενα παντελονι παλιο που θυμαμαι καθαρα οτι ηταν πολυ στενο στους τετρακεφαλους (καθως ειχα παρει κιλα εκει) και τωρα κολυμπαει... Ηταν τσιτα και τωρα μπορω και το διπλωνω στα σημεια αυτα...

    Τελος παντως, υπομονη εχω. Χρονο δε ξερω ποσο θα εχω γιατί καποια στιγμή θα ερθει και το παιδι και τοτε θα σηκωνω αλλα βαρη (πιο ευχαριστα και απο τα σημερινα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ggeorge : 07-09-11 στις 07:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-09-11 19:38 #19
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Smile
    "Γινεται να χασεις τοσα κιλα (μαλλον μυικα; ) Ή κατι δεν υπολογισα σωστα;"
    Γίνεται..... Αν δεν έχεις απαιτήσεις από τις μυικές ομάδες, γιατί να διατηρούν μεγάλο μέγεθος οι ίνες που τις αποτελούν;;;;
    Το σώμα, λίπος έχει τάση να αποθηκεύει, όχι μύες... Για να έχει τροφή ( θερμίδες) να καταναλώνει σε καιρούς πείνας.... όπως έχει στο DNA του καταγραφεί, από τροφοσυλλεκτικές εποχές τις ανθρωπότητας, με επαναλαμβανόμενες περιόδους δίχως τροφή... και να προφυλάσσεται από το ψύχος, από χτυπήματα κλπ, πράγμα στο οποίο το λίπος είναι πολύ αποτελεσματικότερο...έχοντας επίσης μικρότερες απαιτήσεις σε αιμάτωση κλπ.....
    Οπότε, κίνητρο και πρώτη ύλη απαιτείται......
    Η ζωή μας, αν μεταβληθεί σε αέναη φροντίδα του ΅εγώ΅ μας και, μάλιστα, του υλικού κομματιού του, καταντάει αυτιστική .... και ΑΧΡΗΣΤΗ.
    Οπότε, με το καλό να έλθει ο νέος φίλος στο κόσμος μας και, όπως σωστά είπες, αυτά είναι πολύ πιο ευχάριστα -και άξια προς ... άρσην, συμπληρώνω-βάρη...!!
    Ε..... Και, όταν τα πράγματα πάρουν "το δρόμο τους", τη σειρά τους, κάπου θα στριμώξεις στο εβδομαδιαίο πρόγραμμά σου 3- 4 ωρίτσες για "την τρέλα σου" !!!!!!!
    Επαναλαμβάνω... Με το καλό!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-09-11 23:43 #20
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    να σαι καλα φίλε
    ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις ευχες...
    Δεν υπαρχει ακομα κατι αλλα το πηραμε αποφαση ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-09-11 04:39 #21
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Η απόφαση, είναι η αρχή.... Και η αρχή, είναι το ήμισυ του παντός!!!!!
    Άλλο ένα μυστικό για σένα, λοιπόν.... Πριν το βραδινό ύπνο, παίρνε μια κάψουλα Eviol. Από φαρμακείο. Είναι βιταμίνη Ε. Σιταρόλαδο περιέχει... Δεν υπάρχει φυσικότερος, αγνότερος, ασφαλέστερος και καλύτερος τρόπος, να ανεβάσεις τα επίπεδα τεστοστερόνης σου....
    Μαζί με την κατανάλωση ψαριών και ΠΟΛΥ ωμού ελαιόλαδου.... σε σαλάτες κλπ..... Το οποίο ελαιόλαδο, επίσης, είναι η τροφή με την υψηλότερη θερμιδική απόδοση...
    Αυτά, είναι ό,τι χρειάζεται όποιος επιθυμεί μυική ανάπτυξη, αλλά και να κάνει πράξη τις .... αποφάσεις του.....
    Α, τη Neurobion, πάντα με γεμάτο στομάχι....


    Dinosaure .....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-09-11 08:01 #22
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Να σαι καλα φίλε...
    Σε ευχαριστω και παλι...

    Τελικα το φορουμ ειναι μεγάλη πηγη γνωσεων...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-08-12 10:35 #23
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    καλημερα
    Ειπα να ανεβασω καποιες φωτογραφίες να υπαρχουν για συγκριση στο μελλον...
    Δε ξερω γιατί αλλα οι τελευταίες που είχα ανεβασει δε φαίνονται πλεον (και ηταν ανεβασμενες μεσω αλλης σελιδας)

    Λοιπον είμαι πλεον 36 χρονων, κοντα στα 37...
    Φετος ήταν μια απογοήτευση... Το χειμωνα ετρωγα πολυ, και αρκετα σωστα...
    Είχα φτασει τα 78 κιλά και πιστευα ότι θα είχα βαλει και αρκετους μυς...
    Οταν εχασα το λιπος διαπιστωσα οτι ολα τα κιλα ήταν λιπος....
    Ηρθα στα περσινα επιπεδα μυων... Μαλιστα δε προλαβα να χασω και το πολυ λιπος και ετσι είμαι και χωρις κοιλιακους... (οι οποιοι υπηρχαν το προηγουμενο καλοκαιρι, η φωτογραφία στο πρωτο μηνυμα ήταν Μαιο)

    Μαλλον πρεπει να φταίει η ηλικια που δε βαζω μυς;

    Ποδια δε τραβηξα. Τα ξεχασα. Αλλα εκει και αν ειμαι χαλια... Με διπλες προπονησεις καποιους μηνες μπας και ... αλλα τιποτα...

    Τελος παντων... Απλα για να υπαρχουν για να θυμαμαι πως είναι ανεβαίνουν... Αν εχετε να κανετε καποιο σχόλιο ρίξτε το...

    Φετος, μαλλον θα είναι η τελευταια χρονια όγκου... Αν και φετος δε γίνει τιποτα, θα κανω διατροφή για να είμαι ολο το χρόνο με σχετικα λιγο λιπος και το καλοκαιρι δε θα χρειαζεται εξαντλητικες διαιτες που φετος με ζορισαν πολυ... Ισως και να εχασα μυς απο αυτες...

    στη φωτογραφία που είμαι μπουσκεμα μολις βγηκα απο μπανιο...
    Τον τελευταίο καιρο δε γυμναζομαι καθολου (γυρω στις 20 μερες) λογω διακοπων, φιλοξενιας φίλων και συγγενων















    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-08-12 11:36 #24
    Προεπιλογή
    Καλος εισαι ρε φιλε!! Φαινεται οτι εχεις δουλεψει κ εισαι αρκετα μυωδεις.
    Κανε βασικες ασκησεις για ανοιγμα πλατης κ γεμισμα στηθους. Απο χερια παντως τα ''σπας'' ,και κοιλια ωραια!
    Αν βγαλεις κ το πουλοβερ τουλαχιστον το καλοκαιρι ,θα φανεις ακομη καλυτερος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-08-12 11:45 #25
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για την απαντηση Χρήστο
    Πλατη κανω μονοζυγο με ανοιχτή λαβη και με κλειστη (κλειστη εννοω τη λαβή που οι παλαμες κοιτανε η μια την αλλη και οι λαβες απεχουν γυρω στα 30 εκατοστα)
    Και χαμηλη κωπηλατική. Εχεις να προτείνεις καποια αλλη; Δεν κανω αρσεις θανατου. Λες να βοηθησουν;

    Στηθος βαζω πολλα κιλα και κανω πιεσεις σε επικλινη, αλτήρες στον ισιο, ανοιγματα σε επικλεινη και βυθισεις ή πιεσεις σε κατακλινη.

    επαναληψεις στις 8 παιζω στα περισσότερα σετ

    να σαι καλα για το ενδιαφερον
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-08-12 13:52 #26
    Το avatar του χρήστη chr04

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    218
    Προεπιλογή
    Εγώ θα θελα να επισημάνω μια γενικότερη στάση που έχω στην ζωή. Αν κάθε φορά που αποτυγχάναμε ή δεν πήγαιναν τα πραγματα όπως τα θέλαμε, τα παρατούσαμε, ακόμα στις σπηλιές θα ζούσαμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-08-12 19:10 #27
    Προεπιλογή
    Mονοζυγο με ανοικτη λαβη ,κωπηλατικη μπαρας και κωπηλατικη με μπαρα Τ εαν υπαρχει με καλα κιλα κ σωστο τροπο ,νομιζω ειναι οκ!

    Αλλα η γυναικα μου λεει πως οτι κ κωπηλατικες κ αρσεις να κανουμε ,τον Σταθη δεν μπορουμε να τον φτασουμε! Ειναι η συμπαθεια της.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-08-12 19:14 #28
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή


    Να σαι καλα
    Θα τις βαλω στο προγραμμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12