Θέμα: Personal Trainer

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 57
  1. 05-07-11 23:19 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια οι personal trainers φτιαχνουν διατροφες για bb με τις ιδιες βασης που τις φτιαχνουμε και εμεις εννοω με τις ιδιες γνωσεις που προσφερει το φορουμ μας
    λοιπον για να μπουνε καποια πραγματα στην θεση τους...
    ενας περσοναλ τρεινερ δεν ειναι υπευθυνος για την διατροφη σου αλλα για την προπονηση σου....απλα στην ελλαδα μαθαμε τωρα....δεκα επαγγελματα τα κανει ενας κ τα κονομαει...αλλα δεν παει ετσι....αν θελουμε να ειμαστε επαγγελματιες,τοτε ο περσοναλ αναλαμβανει την προπονηση σου κ οτι εχει να κανει με αυτο το κομματι....
    η διατροφη ειναι αλλη επιστημη....πως γινεται ο περσοναλ΄που δεν εχει εξειδικευτει πανω σε αυτο το κομματι να ειναι ισος με εναν επαγγελαμτια σωστο διατροφολογο...
    και μην μου πειτε ολοι ειναι ασχετοι....θα σας πω εγω μετα ποσοι ασχετοι γυμανστες υπαρχουν κ ομως βγαζουν λεφτα...

    παμε λοιπον στο κομματι διατροφη....εαν ο ασκουμενος θελησει διατροφη ντε και καλα απο τον περσοναλ που φανταζει λογικο εφοσον λες...ε σε πληρωνω σιγα δωσε μια διατροφη....τοτε ΑΝ ο περσοναλ εχει την καταλληλη εκπαιδευση πανω ΚΑΙ σε αυτο το κομματι (και οταν λεω εκπαιδευση δεν εννπω ενα βιβλιο,πενετ φορουμ κ ειμαι αστερι...)
    τοτε θα ζητησει και αλλη αμοιβη ξεχωριστα.,...

    αυτο που γινεται ολα να τα θεωρουμε ευκολα και δεδομενα στο κομματι της γυμανστικης κ γενικοτερα του φιτνες πολυ με ενοχλει...ολοι εχουν γινει ειδικοι κ τα ξερουν ολα...δεν αναφερομαι σε σενα συγκεκριμενα αλλα δεν γινεται να ειμαστε απολυτοι...

    τελος,,,ενας περσοναλ δεν ειναι μονο προπονητης...πιστεψε πανω απο ολα ειναι ψυχολογος(γιατι αυτα που θα ακουσει δεν τα ακουει ενας απλος γυμναστηριουχος που απς στο ''μαγαζι''του...),μετα ειναι φιλος και μετα τρεινερ...αυτα εχω καταλαβει απο την μικρη μου εμπειρια λοιπον στο χωρο της γυμναστικης...


    δυστυχως ομως στην ελλαδα για να αρπαξει ο αλλος,οχι μονο και διατροφες θα δωσει που σπανε κοκκαλα αλλα και συμπληρωματα θα πουλησει και απο ολα θα κανει...ενα μουλτιμιξερ ενα πραγμα....


    ολα παιδια θελουν την εξειδικευση τους,αυτο ας εχουμε στο μυαλο μας και να ψαχνουμε παντα τοπν καλυτερο στο ειδος...(πχ θες διατροφη ββ?πηγαινε σε εναν αθλητικο διατροφολογο καλο κ πες μου μετα αν δεν εισαι ευχαριστημενος....μιλαμε για εξειδικευση....απλα εκει τα σκας τα 100 ευρω χαλαρα...αλλα αυτο μας χαλαει μετα...ε τι.!!!!!100 ευρω?ναι 100....αυτος δεν ειναι απλος διατροφολογος κ στο κατω κατω σπουδασε για να γινει αυτο που ειναι...)....το καλο κοστιζει ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-07-11 00:18 #17
    Προεπιλογή
    H γνωμη μου ειναι οτι αν δεν εχεις καποιο θεμα υγειας η' σωματοδομης,η' αν δεν εισαι καποιος αγωνιστικος αθλητης που παιζει με τις λεπτομερειες,το να πληρωσεις pt ειναι πεταμενα λεφτα...

    Ζουμε στην εποχη του διαδικτυου,ειλικρινα ποσο δυσκολο ειναι για εναν αρχαριο να ξεστραβωθει για καποιες ωρες για να μαθει τα λιγα και βασικα πραγματα που πρεπει να κανει στο επιπεδο του?Και μετα θα δει τι ανταποκρινεται στο σωμα του και τι του αρεσει και θα προσαρμοσει αναλογα και το προγραμμα του.Γιατι και ο pt αυτα ακριβως θα του πει και θα του δειξει,τα λιγα και τα βασικα,ο pt δεν ειναι μες στο σωμα του καθενος να ξερει τι θα δουλεψει και τι οχι.Απλα εχω παρατηρησει οτι μερικοι αρχαριοι ''παιρνουν'' γρηγορα,λογω του οτι φυσικα ειναι αρχαριοι,και νομιζουν πως την δουλεια την εκανε ο pt...

    Εκτος και αν καποιος εχει λεφτα για πεταμα,οποτε πασο....

    Υ.Γ:gym με μια 200αρα το μηνα για 5-6 ωρες ενασχολησης την βδομαδα και γω γινομαι φιλος καποιου,και κολληταρι μην σου πω...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-07-11 00:25 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    H γνωμη μου ειναι οτι αν δεν εχεις καποιο θεμα υγειας η' σωματοδομης,η' αν δεν εισαι καποιος αγωνιστικος αθλητης που παιζει με τις λεπτομερειες,το να πληρωσεις pt ειναι πεταμενα λεφτα...

    Ζουμε στην εποχη του διαδικτυου,ειλικρινα ποσο δυσκολο ειναι για εναν αρχαριο να ξεστραβωθει για καποιες ωρες για να μαθει τα λιγα και βασικα πραγματα που πρεπει να κανει στο επιπεδο του?Και μετα θα δει τι ανταποκρινεται στο σωμα του και τι του αρεσει και θα προσαρμοσει αναλογα και το προγραμμα του.Γιατι και ο pt αυτα ακριβως θα του πει και θα του δειξει,τα λιγα και τα βασικα,ο pt δεν ειναι μες στο σωμα του καθενος να ξερει τι θα δουλεψει και τι οχι.Απλα εχω παρατηρησει οτι μερικοι αρχαριοι ''παιρνουν'' γρηγορα,λογω του οτι φυσικα ειναι αρχαριοι,και νομιζουν πως την δουλεια την εκανε ο pt...

    Εκτος και αν καποιος εχει λεφτα για πεταμα,οποτε πασο....

    Υ.Γ:gym με μια 200αρα το μηνα για 5-6 ωρες ενασχολησης την βδομαδα και γω γινομαι φιλος καποιου,και κολληταρι μην σου πω...
    α εντιτ...δεν ειναι μονο 200 αρα αντωνη...

    μα γι αυτο ειναι ο πτ για αυτους που δεν μπορουν να το κανουν αυτο,(απο προσωπικη εμπειρια)για αυτους που θελου να δειξουν οτι εχουν λεφτα κ οτι καποιος τους προπονει...,για αυτους που θελουν βασικα καποιον να τους εχει στην τσιτα κ σε ενα συνεχες προγραμμα κ στο τελος ,γιατι αν δεν πληρωσεις δεν εκτιμας την προσπαθεια σου...αυτα δεν ειναι απολυτα ετσι...
    γενικες διαπιστωσεις ειναι και βασικα απο την δικη μου εμπειρια...βεβαια υπαρχει κ το κομματι να εχει καποιος προβληματα πχ γονατα ,μεση κτλ οπου εκει θελει εξειδικευση απο τον γυμναστη (στους 10 οι 8 ειναι ασχετοι αλλα δηλωνουν ειδικοι σ εολα παρολο που δεν δεχονται να πληρωσουν ενα σεμιναριο ,ενα κατι...για να θαουν...)\

    υ.γ.τωρα για το κομματι φιλος,,,ναι αντωνη εννοειται....θα γινεις κ φιλος και δεν θα σχολιασεις κ πολλα απο αυτα που θα σου πετανε ειδικα αμα εισαι γυναικα...αλλα να πω κ κατι...αν το μοναδικο σου επαγγελμα ειναι αυτο,θα τα καταπιεις ολα...εγω ειμαι τυχερη ας το πουμε κ δεν ειναι κ γι αυτο εχω διωξει κ κατι αγενεστατα ''αντρακια''....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gym : 06-07-11 στις 00:28
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-07-11 00:26 #19
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    H γνωμη μου ειναι οτι αν δεν εχεις καποιο θεμα υγειας η' σωματοδομης,η' αν δεν εισαι καποιος αγωνιστικος αθλητης που παιζει με τις λεπτομερειες,το να πληρωσεις pt ειναι πεταμενα λεφτα...

    Ζουμε στην εποχη του διαδικτυου,ειλικρινα ποσο δυσκολο ειναι για εναν αρχαριο να ξεστραβωθει για καποιες ωρες για να μαθει τα λιγα και βασικα πραγματα που πρεπει να κανει στο επιπεδο του?Και μετα θα δει τι ανταποκρινεται στο σωμα του και τι του αρεσει και θα προσαρμοσει αναλογα και το προγραμμα του.Γιατι και ο pt αυτα ακριβως θα του πει και θα του δειξει,τα λιγα και τα βασικα,ο pt δεν ειναι μες στο σωμα του καθενος να ξερει τι θα δουλεψει και τι οχι.Απλα εχω παρατηρησει οτι μερικοι αρχαριοι ''παιρνουν'' γρηγορα,λογω του οτι φυσικα ειναι αρχαριοι,και νομιζουν πως την δουλεια την εκανε ο pt...

    Εκτος και αν καποιος εχει λεφτα για πεταμα,οποτε πασο....

    Υ.Γ:gym με μια 200αρα το μηνα για 5-6 ωρες ενασχολησης την βδομαδα και γω γινομαι φιλος καποιου,και κολληταρι μην σου πω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-07-11 00:45 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    α εντιτ...δεν ειναι μονο 200 αρα αντωνη...

    μα γι αυτο ειναι ο πτ για αυτους που δεν μπορουν να το κανουν αυτο,(απο προσωπικη εμπειρια)για αυτους που θελου να δειξουν οτι εχουν λεφτα κ οτι καποιος τους προπονει...,για αυτους που θελουν βασικα καποιον να τους εχει στην τσιτα κ σε ενα συνεχες προγραμμα κ στο τελος ,γιατι αν δεν πληρωσεις δεν εκτιμας την προσπαθεια σου...αυτα δεν ειναι απολυτα ετσι...
    γενικες διαπιστωσεις ειναι και βασικα απο την δικη μου εμπειρια...βεβαια υπαρχει κ το κομματι να εχει καποιος προβληματα πχ γονατα ,μεση κτλ οπου εκει θελει εξειδικευση απο τον γυμναστη (στους 10 οι 8 ειναι ασχετοι αλλα δηλωνουν ειδικοι σ εολα παρολο που δεν δεχονται να πληρωσουν ενα σεμιναριο ,ενα κατι...για να θαουν...)\

    υ.γ.τωρα για το κομματι φιλος,,,ναι αντωνη εννοειται....θα γινεις κ φιλος και δεν θα σχολιασεις κ πολλα απο αυτα που θα σου πετανε ειδικα αμα εισαι γυναικα...αλλα να πω κ κατι...αν το μοναδικο σου επαγγελμα ειναι αυτο,θα τα καταπιεις ολα...εγω ειμαι τυχερη ας το πουμε κ δεν ειναι κ γι αυτο εχω διωξει κ κατι αγενεστατα ''αντρακια''....
    Αυτα δεν ειπα και γω?
    Τωρα για την τσιτα κτλ που λες...Αμα καποιος πληρωνει τα κερατα του για αυτο ειναι απλα loser...Στην τελικη πες και στον σποττερ σου οταν πατε γυμναστηριο να σε κοπαναει με την ζωνη αμα βαριεσαι...Εκει να δεις τσιτα...
    Και γιατι πρεπει να πληρωσεις για να εκτιμησεις την προσπαθεια σου?Το αντιθετο ισχυει...

    Και στο Υ.Γ δεν καταλαβαινω τι εννοεις...
    Αυτο δεν ειπα και γω οτι αμα σου σκανε τοσο χρημα μενεις και βγαινεις και μαζι τους για ποτακι μην σου πω...Τωρα αν υπαρξει θεμα παρενοχλησης,ναι το κοβεις...Αλλα δεν καταλαβαινω την συσχετιση με το ποστ μου...

    Ολα αυτα φιλικα ετσι,το λεω γιατι εισαι και παρεξηγιαρα
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-07-11 00:49 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα δεν ειπα και γω?
    Τωρα για την τσιτα κτλ που λες...Αμα καποιος πληρωνει τα κερατα του για αυτο ειναι απλα loser...Στην τελικη πες και στον σποττερ σου οταν πατε γυμναστηριο να σε κοπαναει με την ζωνη αμα βαριεσαι...Εκει να δεις τσιτα...
    Και γιατι πρεπει να πληρωσεις για να εκτιμησεις την προσπαθεια σου?Το αντιθετο ισχυει...

    Και στο Υ.Γ δεν καταλαβαινω τι εννοεις...
    Αυτο δεν ειπα και γω οτι αμα σου σκανε τοσο χρημα μενεις και βγαινεις και μαζι τους για ποτακι μην σου πω...Τωρα αν υπαρξει θεμα παρενοχλησης,ναι το κοβεις...Αλλα δεν καταλαβαινω την συσχετιση με το ποστ μου...

    Ολα αυτα φιλικα ετσι,το λεω γιατι εισαι και παρεξηγιαρα
    και δηλαδη επειδη τα λες κ εσυ αυτα εγω δεν μπορω να συμφωνησω και να σχολιασωωωω??????????????????
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-07-11 00:51 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    και δηλαδη επειδη τα λες κ εσυ αυτα εγω δεν μπορω να συμφωνησω και να σχολιασωωωω??????????????????
    Mιλησες πριν εσυ,ασε να πεσουν οι προβολεις και σε καναν αλλον αχορταγη γυναικα!!
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-07-11 00:54 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mιλησες πριν εσυ,ασε να πεσουν οι προβολεις και σε καναν αλλον αχορταγη γυναικα!!
    τσου...ολα δικα μου!

    χωρις πλακα τωρα...εαν ειναι το μοναδικο επαγγελμα καποιου αυτο,απλα τον λυπαμαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-07-11 01:18 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον για να μπουνε καποια πραγματα στην θεση τους...
    ενας περσοναλ τρεινερ δεν ειναι υπευθυνος για την διατροφη σου αλλα για την προπονηση σου....απλα στην ελλαδα μαθαμε τωρα....δεκα επαγγελματα τα κανει ενας κ τα κονομαει...αλλα δεν παει ετσι....αν θελουμε να ειμαστε επαγγελματιες,τοτε ο περσοναλ αναλαμβανει την προπονηση σου κ οτι εχει να κανει με αυτο το κομματι....
    η διατροφη ειναι αλλη επιστημη....πως γινεται ο περσοναλ΄που δεν εχει εξειδικευτει πανω σε αυτο το κομματι να ειναι ισος με εναν επαγγελαμτια σωστο διατροφολογο...

    Ετσι ειναι.. Οπως και ο γυμναστης πιανει την αποκατασταση, και ο φυσικοθεραπευτης κανει το γυμναστη..ολοι ολα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-07-11 04:39 #25
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    συμφωνω με την gym για αρχη..και θα στα πω 'μπακαλικα' ..ναι αν ξεκινας τωρα τα βαρη και δεν εχεις επαφη με γυμναστηρια-βαρη κτλπ ΑΞΙΖΕΙ!με κεφαλαιο γραμματα..!κανε 3-4 μηνες τουλαχιστον με trainer ..(οχι οποιονδηποτε ταλαιπωρο...(teffatzi δεν λεω για σενα μην αγχωνεσε) )
    να μαθεις πως εκτελουνται οι ασκησεις τι γυμναζεις πως το γυμναζεις..τι προγραμματα υπαρχουν κτλπ κτλπ..και επειτα κρατας τις γνωσεις σου και συνεχιζεις μονος σου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-07-11 10:07 #26
    Προεπιλογή
    Να πώ και εγώ την αποψή μου μπορώ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
    Αμα βρεις ΚΑΛΟ PT και πραγματικά ενδιαφέρεσαι μπορεις να μάθεις πράγματα και τεχνικές σε ΠΟΛΥ λιγο χρόνο και μετα να τις εφαρμόζεις οταν σταματήσεις...Ο pt είναι οπως υπώθηκε και ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ...Σε βοηθάει πάρα πολύ οταν σου λεει...
    "Πιο δυνατά...τι σταματάς?θες να τα χάσεις τα κιλά??Αιντε πάμε ερχεται καλοκαίρι...Δες την κ*** που μπήκες δωσε αλλη μια και θα την φας....Ετσι ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΒΟ παμε...ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ..."αυτα εδώ σου δίνουν πραγματικά ΔΥΝΑΜΗ!
    Αλλα αυτο είναι αν εσυ ο ήδιος δεν εχεις το κουράγιο να τα κάνεις κα ιδεν είσαι αποφασησμένος...
    Προτιμότερο είναι αν πεις ΔΕΝ θα τα βάλω κάτω και θα δω διαφορά ΟΧΙ σε 1 βδομάδα αλαλ θα κάνω υπομονή ενα 3μηνο( οι πρώτοι 2 μήνες είναι οι πιο δύσκολοι) και ετσι τα λεφτά που σώζεις απο εκει τα δίνεις σε ενα τεστ δισανεξιας και στα καπάκια σε εναν καλο διατροφολόγο(οχι διατροφολογο,pt,πορωμένο αθλητη η δεν ξέρω και τι αλλο τίτλο)απλα ενα ΚΑΛΟ διατροφολογο..Και μετά βρίσκεις ενα πρόγραμμα απο το πραγματικα ΓΕΜΑΤΟ σε πληροφορίες για ολα τα θέματα και έχεις ΑΨΟΓΗ διατροφη πολυ καλη προπόνηση ΑΡΑ??=ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

    Μη κάνεις το λάθος που έκανα εγω τουλάχιστο στην αρχη...Δηλαδή να μην έχεις πρόγραμμα στο gym.Να λές σήμερα θα κάνω πχ πλάτη κα ιαν κάνεις οτι ασκήσεις σε βολευουν η οτι οργανα ειναι οκ και σου αρέσουν...Ειναι το ιδιο πραγμα με τον pt το προγραμα "σε ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ" να τελειωσεις και να κάνεις οτι πρέπει κα ισου δίνει ενα boost....
    Αυτα απο εμένα....
    Ελπίζω να μη σε-σας κούρασα.
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-07-11 10:41 #27
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι.. Οπως και ο γυμναστης πιανει την αποκατασταση, και ο φυσικοθεραπευτης κανει το γυμναστη..ολοι ολα..
    και μετα γινεται ενα μπαχαλο ως συνηθως κ ησυχαζουμε ολοι....το καλυτερο για μενα θα ηταν αυτοι οι τρεις(γυμανστης-διατροφολογος-φυσικοθεραπευτης) να συνεργαζονται στενα κ ετσι ολοι θα ειναι κερδισμενοι.... αλλα στο ελλαντααα....ο,τι αρπαξει ο καθενας...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πώ και εγώ την αποψή μου μπορώ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
    Αμα βρεις ΚΑΛΟ PT και πραγματικά ενδιαφέρεσαι μπορεις να μάθεις πράγματα και τεχνικές σε ΠΟΛΥ λιγο χρόνο και μετα να τις εφαρμόζεις οταν σταματήσεις...Ο pt είναι οπως υπώθηκε και ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ...Σε βοηθάει πάρα πολύ οταν σου λεει...
    "Πιο δυνατά...τι σταματάς?θες να τα χάσεις τα κιλά??Αιντε πάμε ερχεται καλοκαίρι...Δες την κ*** που μπήκες δωσε αλλη μια και θα την φας....Ετσι ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΒΟ παμε...ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ..."αυτα εδώ σου δίνουν πραγματικά ΔΥΝΑΜΗ!
    Αλλα αυτο είναι αν εσυ ο ήδιος δεν εχεις το κουράγιο να τα κάνεις κα ιδεν είσαι αποφασησμένος...
    Προτιμότερο είναι αν πεις ΔΕΝ θα τα βάλω κάτω και θα δω διαφορά ΟΧΙ σε 1 βδομάδα αλαλ θα κάνω υπομονή ενα 3μηνο( οι πρώτοι 2 μήνες είναι οι πιο δύσκολοι) και ετσι τα λεφτά που σώζεις απο εκει τα δίνεις σε ενα τεστ δισανεξιας και στα καπάκια σε εναν καλο διατροφολόγο(οχι διατροφολογο,pt,πορωμένο αθλητη η δεν ξέρω και τι αλλο τίτλο)απλα ενα ΚΑΛΟ διατροφολογο..Και μετά βρίσκεις ενα πρόγραμμα απο το πραγματικα ΓΕΜΑΤΟ σε πληροφορίες για ολα τα θέματα και έχεις ΑΨΟΓΗ διατροφη πολυ καλη προπόνηση ΑΡΑ??=ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

    Μη κάνεις το λάθος που έκανα εγω τουλάχιστο στην αρχη...Δηλαδή να μην έχεις πρόγραμμα στο gym.Να λές σήμερα θα κάνω πχ πλάτη κα ιαν κάνεις οτι ασκήσεις σε βολευουν η οτι οργανα ειναι οκ και σου αρέσουν...Ειναι το ιδιο πραγμα με τον pt το προγραμα "σε ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ" να τελειωσεις και να κάνεις οτι πρέπει κα ισου δίνει ενα boost....
    Αυτα απο εμένα....
    Ελπίζω να μη σε-σας κούρασα.
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
    ολα καλα μεχρι εδω κ συμφωνουμε με την μονη διαφορα παιδια οτι ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ιδιοι....και αυτος που τα εχει θα συνεχισει κ για τους λογους που προειπα....
    απλα το ασχημο ειναι οτι εχει παραγινει κ με αυτο το επαγγελμα(στην ελλαδα φυσικα) γιατι ο καθε απειρος κ ασχετος στην γυμναστικη,θα βγει κ θα πει ειμαι περσοναλ μπας κ τραβηξει κανεναν απο τη στιγμη που δεν εχει δοκιμασει καν επανω του διαφορα συστηματα προπονησης κτλ...με αποτελεσμα να εχει για λιγο διαστημα και οχι πολλους '' πελατες'' κ να χαλαει και το ονομα του περσοναλ στην ''αγορα''

    αυτα αντε κ πολυ το αναλυσαμε ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-07-11 10:55 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μετα γινεται ενα μπαχαλο ως συνηθως κ ησυχαζουμε ολοι....το καλυτερο για μενα θα ηταν αυτοι οι τρεις(γυμανστης-διατροφολογος-φυσικοθεραπευτης) να συνεργαζονται στενα κ ετσι ολοι θα ειναι κερδισμενοι...
    Δεν υπάρχει καλύτερο...Εγω εδω θέλω να βρώ ενανα καλό διατροφολόγο να κάνω δισανεξιας να του παω την λυπομετρηση να του παω την προτεινη που παιρνω να του παω και το προγραμα που,να του πω και τι θέλω και να μου κάνει prog και ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-07-11 10:58 #29
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει καλύτερο...Εγω εδω θέλω να βρώ ενανα καλό διατροφολόγο να κάνω δισανεξιας να του παω την λυπομετρηση να του παω την προτεινη που παιρνω να του παω και το προγραμα που,να του πω και τι θέλω και να μου κάνει prog και ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ
    υπαρχουν πιστεψε με αλλα θα πληρωσεις καλα αν θες καλη δουλεια και σωστη...ν ειναι ολοι ιδιοι,υπαρχουν και οι υπευθυνοι επαγγελματιες,υπαρχουν και οι ασχετοι...σε ολα τα επαγγελματα απλα εμεις επειδη πχ διαβσαμε και κατι στο νετ,βιβλια κτλ νομιζουμε οτι ολοι οι διατροφολογοι ειναι μαπες...δεν ειναι ετσι....ψαξε κ θα βρεις....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-07-11 09:23 #30
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    νομιζω οτι γενικες απαντησεις σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχουν. το αν αξιζει η οχι το κρινει ο καθενας αναλογα με τα αποτελεσματα που εχει η δεν εχει.

    οταν ο αλλος λεει οτι δεν εχει χρονο να κατσει να διαβασει και να ασχοληθει, η σε τελικη αναλυση μπορει να μην θελει να ασχοληθει με το να μαθει ολα αυτα, δεν βλεπω λογο γιατι να μην παει σε ενα καλο PT.

    νομιζω τα ατομα εδω, δεν αντιπροσωπευουν την πλειοψηφια αυτων στα γυμναστηρια. εχω δει απειρα ατομα που πανε κι ερχονται χρονια και ειναι ιδιοι. πανε κι αγοραζουν και ενα καρο βλακειες που τους πασαρει ο καθε πολητητσ, αλλα αποτελεσμα μηδεν.

    επισης, ολλοι εμεις που μπορει να λεμε οτι ο PT μπορει πχ να ειναι πεταμενα λεφτα, εχουμε τα αποτελεσματα που εχουμε απο μονοι μας, αλλα δεν ξερουμε τι αποτελεσματα θα ειχαμε με εναν καλο PT. θεωρουμε δλδ οτι ξερουμε, και οτι κανουμε το βελτιστο προγραμμα, διατροφη κλπ... ειναι ομως ετσι???

    @gym, ενας καλος PT, αν παρει καποιον που σαβουριαζει ασταματητα, mcdonalds, γλυκα και γενικα σαβουρες, δεν μπορει να τον βαλει σε ενα προγραμμα τουλαχιστον υγειηνης διατροφης? καταλαβαινω οτι θες διατροφολογο για την λεπτομερεια, ομως βασικα πραγματα διατροφης δεν μπορει να τα αναλαβει ο PT?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία