Σελίδα 22 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 316 έως 330 από 468
  1. 14-07-12 22:49 #316
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαργαριτα μερικοι οντως ειναι ετσι.δηλαδη να τα χουν τα κρεατα οπως να ναι.κ μ εχει τυχει κ εμενα να μη μεινω ευχαρηστημενος αλλα ειναι σπανιες οι φορες.αν πας σχετικα νωρις παντως θα βρεις καλη ποιοτητα δε το συζηταω καν.και ειναι αρκετοι αυτοι π τα δινουν προσεγμενα.αν διξεις οτι το θες προσεγμενο και σε νοιαζει.θα σου δωσουν καλο.αλλιως θα σου δωσουν αυτο που πηραν για να το "σπρωξουν" πρωτο.

    περι του κρεατος τωρα.το καθαροτερο κομματι στο μοσχαρι ειναι το νουα και η ελια απο οσο ξερω.μπορεις να ζητας αφου στο ζυγισουν βεβαια για αποφυγη παρεξηγησεων να ζητας να στο καθαριζουν.στο χοιρινο ειναι το ψαρονεφρι.ειναι απο το στηθος του ενα κομματι αν θυμαμαι καλα που δεν εχει ιχνος λιπους.βεβαια οι χοιρινες μπριζολες (νομιζω λαιμου) εχουν το λιπος περιμετρικα οποτε αφαιρειται πολυ ευκολα
    Τόλη ευχαριστώ. Εννοείται το κρέας τους βάζω και το καθαρίζουν πριν το ζυγίσουν και κυρίως τον κρεοπώλη της γειτονιάς μου που βγάζει τα χειρουργικά του όταν με βλέπει. Χοιρινό έχω δοκιμάσει και δεν μου αρέσει ούτε ψαρονέφρι ούτε μπριζόλα. Δεν είμαι και τόσο του κρέατος. Πιο πολύ κοτόπουλο καταναλώνω από κρέας και μοσχάρι σπάνια. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα ψάρια.

    Απλά όπως τα βλέπω με τα ξύγκια κτλ. δεν συγκινούμε καθόλου για να τα καταναλώσω κι όλας πόσο μάλλον να τα πληρώσω, ειδικά το φιλέτο το οποίο το δίνουν σε τρελές τιμές. Θα δοκιμάσω να πάω πιο πρωί άλλη φορά μπας και δω προκοπή. Πάντως εάν έχεις υπόψιν σου κάποιον με καλές τιμές σε φιλέτο μοσχάρι θα με ενδιέφερε και αυτό γιατί είναι πιο μαλακό από το νουά και για αλλαγή. Επίσης καλή είναι και η σπαλομύτα που δοκίμασα μια φορά. Καθαρό κρέας, ελάχιστο λίπος όπως το φιλέτο και το νουά. Έχετην και αυτήν στα υπόψιν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-07-12 23:48 #317
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόλη ευχαριστώ. Εννοείται το κρέας τους βάζω και το καθαρίζουν πριν το ζυγίσουν και κυρίως τον κρεοπώλη της γειτονιάς μου που βγάζει τα χειρουργικά του όταν με βλέπει. Χοιρινό έχω δοκιμάσει και δεν μου αρέσει ούτε ψαρονέφρι ούτε μπριζόλα. Δεν είμαι και τόσο του κρέατος. Πιο πολύ κοτόπουλο καταναλώνω από κρέας και μοσχάρι σπάνια. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα ψάρια.

    Απλά όπως τα βλέπω με τα ξύγκια κτλ. δεν συγκινούμε καθόλου για να τα καταναλώσω κι όλας πόσο μάλλον να τα πληρώσω, ειδικά το φιλέτο το οποίο το δίνουν σε τρελές τιμές. Θα δοκιμάσω να πάω πιο πρωί άλλη φορά μπας και δω προκοπή. Πάντως εάν έχεις υπόψιν σου κάποιον με καλές τιμές σε φιλέτο μοσχάρι θα με ενδιέφερε και αυτό γιατί είναι πιο μαλακό από το νουά και για αλλαγή. Επίσης καλή είναι και η σπαλομύτα που δοκίμασα μια φορά. Καθαρό κρέας, ελάχιστο λίπος όπως το φιλέτο και το νουά. Έχετην και αυτήν στα υπόψιν.
    απο ψαρια τι αγοραζεις και σε τι τιμες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-12 00:43 #318
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόλη ευχαριστώ. Εννοείται το κρέας τους βάζω και το καθαρίζουν πριν το ζυγίσουν και κυρίως τον κρεοπώλη της γειτονιάς μου που βγάζει τα χειρουργικά του όταν με βλέπει. Χοιρινό έχω δοκιμάσει και δεν μου αρέσει ούτε ψαρονέφρι ούτε μπριζόλα. Δεν είμαι και τόσο του κρέατος. Πιο πολύ κοτόπουλο καταναλώνω από κρέας και μοσχάρι σπάνια. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα ψάρια.

    Απλά όπως τα βλέπω με τα ξύγκια κτλ. δεν συγκινούμε καθόλου για να τα καταναλώσω κι όλας πόσο μάλλον να τα πληρώσω, ειδικά το φιλέτο το οποίο το δίνουν σε τρελές τιμές. Θα δοκιμάσω να πάω πιο πρωί άλλη φορά μπας και δω προκοπή. Πάντως εάν έχεις υπόψιν σου κάποιον με καλές τιμές σε φιλέτο μοσχάρι θα με ενδιέφερε και αυτό γιατί είναι πιο μαλακό από το νουά και για αλλαγή. Επίσης καλή είναι και η σπαλομύτα που δοκίμασα μια φορά. Καθαρό κρέας, ελάχιστο λίπος όπως το φιλέτο και το νουά. Έχετην και αυτήν στα υπόψιν.
    σπαλομυτα ε?καλη φαση θα το χω υποψη.κοιτα αν εισαι κοντα σε γερακα.το καλυτερο μοσχαρι το εχει ο μαρτακης.τρελο κρεωπολειο λεμε.και οι τιμες τ κομπλε ειναι.μιλαμε για τρελη ποιοτητα το καλυτερο κρεας π εχω φαει ποτε απο μοσχαρι

    απο ψαρια δοκιμασε γλαυκο και γαδρο.και παγκασιους φυσικα.διαφορετικες γευσεις πολυ ωραια.οπως και τιλαπια.γενικα και φθηνα ψαρια.5 και 6 το κιλο π για ψαρι ειναι τζαμπα και ΦΟΥΛ στα Ω3
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-12 12:12 #319
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Παιδια ασχετο αλλα επειδη το ειχαμε αναφερει πριν καιρο,βρηκα γλυκοπατατες στον Βασιλοπουλο στην Εκαλη ,ειχαν 2 ευρω το κιλο......
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-12 12:38 #320
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ασχετο αλλα επειδη το ειχαμε αναφερει πριν καιρο,βρηκα γλυκοπατατες στον Βασιλοπουλο στην Εκαλη ,ειχαν 2 ευρω το κιλο......
    εχει σε σκλαβενιτη με 1.85 το κιλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-12 15:01 #321
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο reborn Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ψαρια τι αγοραζεις και σε τι τιμες?
    Από ψάρια παίρνω κυρίως τσιπούρες μέχρι 5 ευρώ, παραπάνω δεν δίνω για ψάρι ιχθυοτροφείου, ξεκινούν όμως οι μικρές από 3.50. Παίρνω από αυτές μεσαίου μεγέθους περίπου δύο ή τρεις τσιπούρες να είναι ένα κιλό. Πέστροφες παίρνω από το Βασιλόπουλο καμιά φορά ή από καρφούρ όταν έχει προσφορά γύρω στα 5 ευρώ και αυτές.

    Άλλα ψάρια που παίρνω όταν είναι φρέσκα και σε καλές τιμές είναι φαγκρί, κολιούς, πιο σπάνια λαυράκι κτλ. αρκεί να είναι λίγο μεγάλα ωστε να έχουν και λίγο κρέας επάνω τους. Κάποιες φορές πήρα μπαρμπούνια που τα είχαν φέρει σε μεγάλη ποσότητα και είχε πέσει η τιμή. Α, ναι και μυτάκια αλλά τελευταία οι τιμές τους δεν.

    Βασικά κοιτάζω την τιμή. Παίρνω ότι είναι γύρω στα πέντε ευρώ το κιλό πλέον και να φένεται φρέσκο γιατί δεν είναι πάντα. Πέρισσι έπαιρνα και με 7. Εάν σε ενδιαφέρει σολωμός έχει από 6.80. Εμένα δεν μου αρέσει οπότε δεν. Εάν θα πάρω θα πάρω άγριο κατεψυγμένο από τα καρφούρ με 4.80 ο οποίος είναι όλο το ψάρι ψαθαρισμένο, απεντερωμένο αλλά αυτό πολύ σπάνια και όταν δεν βρίσκω φρέσκα.

    Έπαιρνα μέχρι πρόσφατα και κατεψυγμένα όπως Παγκάσιους και πέρκα ή μπακαλιάρο ρολό ή γλώσσα αλλά πλέον οι τιμές τους δεν μου αρέσουν από τη στιγμή που βρίσκω φρέσκα σε καλύτερες.

    Εσύ τί παίρνεις και από πού;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-12 15:05 #322
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σπαλομυτα ε?καλη φαση θα το χω υποψη.κοιτα αν εισαι κοντα σε γερακα.το καλυτερο μοσχαρι το εχει ο μαρτακης.τρελο κρεωπολειο λεμε.και οι τιμες τ κομπλε ειναι.μιλαμε για τρελη ποιοτητα το καλυτερο κρεας π εχω φαει ποτε απο μοσχαρι

    απο ψαρια δοκιμασε γλαυκο και γαδρο.και παγκασιους φυσικα.διαφορετικες γευσεις πολυ ωραια.οπως και τιλαπια.γενικα και φθηνα ψαρια.5 και 6 το κιλο π για ψαρι ειναι τζαμπα και ΦΟΥΛ στα Ω3
    Τόλη ευχαριστώ. Τον Μαρτάκη θα τον θυμάμαι εάν βρεθώ κάποια στιγμή από εκείνα τα μέρη. Μένω όμως πιο κεντρικά και δε βολεύει. Τα ψάρια όντως σε τέτοιες τιμές φθηνά είναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-07-12 15:26 #323
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόλη ευχαριστώ. Τον Μαρτάκη θα τον θυμάμαι εάν βρεθώ κάποια στιγμή από εκείνα τα μέρη. Μένω όμως πιο κεντρικά και δε βολεύει. Τα ψάρια όντως σε τέτοιες τιμές φθηνά είναι.
    εγω ευτυχως μενω επαρχια και εχω στανταρ εναν κρεοπωλη που παω με κλειστα τα ματια...ο,τι παιρνω ειναι αψογο και τα φερνει απο το χωριο του και οι τιμη τους και για κοτοπουλο και για μοσχαρι δεν ξεπερνα τα 7-8 ευρω.μονο οταν παιρνω μοσχαρισιες γαλακτος ειναι λιγο τσιμπημενες οι τιμες αλλα αυτο ειναι παντου.
    τωρα οσο για τα ψαρια δεν ετρωγα ποτε και τα εβαλα στη διατροφη μου απο το σιτε...και εδω τυχερη ειμαι....εχει μια φιλη η μαμα μου που τρωει μονο ψαρια και τα παιρνει το πρωι κατευθειαν απο ταδιχτυα του ψαρα...μου τα καθαριζει κιολας στη θαλασσα και ετοιμα....μου φερνει οτι ψαρια πιασει...αλλα μικρα γιατι τα μεγαλα ειναι ακριβα...εγω αυτες τις φορες πηρα 15 σαργους ολοφρεσκους 10 ευρω....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-07-12 12:15 #324
    Το avatar του χρήστη FiVo-Alex/City

    Εγγραφή
    28-09-2010
    Περ.
    Αλεξανδρουπ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή Τορτίγιες ολικής.
    Έχει βρεί κάποιος τορτίγιες ολικής σε κάποιο κατάστημα; Στην Αλεξάνδρούπολη δεν βρήκα πουθενά, η προσπάθεια να φτιάξω πήγε χαμένη αφου μου βγήκαν σαν πίττες για σουβλάκια και έχω βαλθεί να βρώ κατάστημα και να κάνω παραγγελία.
    Το πολύ μπλα μπλα στο γυμναστήριο βλάπτει σοβαρά τους γύρω σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-07-12 14:45 #325
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FiVo-Alex/City Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει βρεί κάποιος τορτίγιες ολικής σε κάποιο κατάστημα; Στην Αλεξάνδρούπολη δεν βρήκα πουθενά, η προσπάθεια να φτιάξω πήγε χαμένη αφου μου βγήκαν σαν πίττες για σουβλάκια και έχω βαλθεί να βρώ κατάστημα και να κάνω παραγγελία.
    γενικες ερωτησεις διατροφης

    λιστα τροφιμων και καταστηματα αγορας

    αν τα ψαξεις εδω νμζω θα βρεις απαντηση εχω την εντυπωση οτι εχει αναφερθει για αλεχανδουπολη μερια κατι.
    αν εχεις βασιλοπουλο πηγαινε θα βρεις σιγουρα. και μασουτης αν θυμαμαι καλα ειχε και ειχε κ αραβικες ολικης
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-10-12 14:09 #326

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Peristeri
    Μηνύματα
    181
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα

    Σήμερα πήγα για ψώνια στον Σκλαβενίτη και είδα ότι έχει βγάλει προσφορά την γνωστή βρώμη (quaker ) σε προσφορά.... Το σακουλάκι (500 γρ) από 1,99€ σε 1,56€ και την μεταλλική συσκευασία 4,47€ τα ΔΥΟ κουτιά από 5,96€ δηλαδή 25% έκπτωση.... Εγώ αγόρασα 2 σακουλάκια αν και έχω απόθεμα σπίτι μιας και είναι καλή προσφορά.....

    Επίσης έχει βγάλει προσφορά και την βρώμη με την επωνυμία Τέξας 2,19€ τα 2 σακουλάκια μαζί ( 500γρ το καθένα).... Νομίζω και αυτή πολύ καλή προσφορά αν και δεν ξέρω την μάρκα......
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-10-12 14:18 #327
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ger1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα



    Επίσης έχει βγάλει προσφορά και την βρώμη με την επωνυμία Τέξας 2,19€ τα 2 σακουλάκια μαζί ( 500γρ το καθένα).... Νομίζω και αυτή πολύ καλή προσφορά αν και δεν ξέρω την μάρκα......
    φιλε την επομενη φορα να πας να αγοράσεις βρώμη απο ενα κατάστημα που πουλαει ξυρούς καρπους, την βρίσκεις με 1,80 Ε το κιλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-10-12 15:15 #328
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    η φυτρο τα χει ολα 30-50 λεπτα κατω. ρυζια μακαρονια βρωμες κτλπ.στα καρφουρ τουλαχιστον
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-10-12 23:44 #329
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε την επομενη φορα να πας να αγοράσεις βρώμη απο ενα κατάστημα που πουλαει ξυρούς καρπους, την βρίσκεις με 1,80 Ε το κιλο.
    Στηλε μου Pm απο ποιο συγκεκριμενο στην θεσ/νικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-10-12 11:47 #330
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    η βρωμη quaker στο βασιλοπουλο 40 λεπτα κατω το μισοκιλο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 22 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία