Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 04-06-11 10:26 #1
    Προεπιλογή κρεμασμα κοιλιας
    γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!! βλεπω οτι μερικοι που χανουν πολλα κοιλα κρεμαει η κοιλια τους!!αυτο πως γινετε να το αποφυγεις κανοντας πολους κοιλιακους η χανοντας πιο σιγα τα κοιλα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-06-11 11:46 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση!! βλεπω οτι μερικοι που χανουν πολλα κοιλα κρεμαει η κοιλια τους!!αυτο πως γινετε να το αποφυγεις κανοντας πολους κοιλιακους η χανοντας πιο σιγα τα κοιλα??
    Γιατι πόσα κιλά μιλάς?
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-06-11 12:37 #3
    Προεπιλογή
    γεια παραδειγμα εχω δει παιδια ποθ εχουν χασει 30 κιλα και εχουν τετοια προβλημα!!εγω που θελω να χασω περιπου 10 κιλα θα εχω τετοια προβλημα αμα τα χασω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-11 12:45 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια παραδειγμα εχω δει παιδια ποθ εχουν χασει 30 κιλα και εχουν τετοια προβλημα!!εγω που θελω να χασω περιπου 10 κιλα θα εχω τετοια προβλημα αμα τα χασω?
    οσο πιο αργα χανει καποιος τα κιλα, η κοιλια προλαβαινει και δεν κρεμαει.
    αλλα ακομη κι αν κρεμασει, δωσε τις τον χρονο τις και θα επανελθει...
    το παν ειναι πολυ νερο και αν μπορει οποιος εχει προβλημα λιγο βοηθημα με καμια κρεμουλα...
    εσυ με 10 κιλα που λες, οχι δεν θα εχεις προβλημα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-06-11 13:36 #5
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Το 10 κιλα εξαρταται απο τα μεγεθη,πχ εισαι 1,45 και ζυγιζεις 75 κιλα ,εαν χασεις 10 κιλα,αναλογικα για σενα ειναι πολλα,εαν εισαι 1,80 και απο 100 πας 90 δεν θα εχεις τοσο περισσιο δερμα,αλλα και παλι η ελαστικοτητα θα ρθει πιο αργα...
    Αυτο που βλεπεις ειναι δερμα που δεν εχει επανελθει η ελαστικοτητα του,δλδ εχασες πολλα κιλα και αποτομα και το δερμα επανερχεται και μαζευει πιο αργα απ'οτι χανεις κιλα εσυ...για να το αποφυγεις εαν θες να χασεις κιλα,οπως σου ειπε και ο φιλαρακος πιο πανω,πρεπει να χασεις τα κιλα σταδιακα,αργα,ωστε να προλαβει να προσαρμοστει το σωμα σου αναλογα...μην κανεις ακραιες διαιτες,με σωστη ασκηση και διατροφη δεν θα χεις προβλημα,απλα μην βιαζεσαι,πανω κατω εαν χανεις γυρω στα 2 κιλα το μηνα δεν θα χεις προβλημα,εαν εισαι στο μεσο ορο των ανθρωπινων διαστασεων (δλδ δεν ζυγιζεις 180 κιλα στο 1,75...)...ποσο χρονων εισαι?υψος?βαρος?αθλησαι?τι διατροφη κανεις?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GOGETA5 : 04-06-11 στις 13:38
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-06-11 16:14 #6
    Προεπιλογή
    ειμαι 16 χρονων 1.75 υψος και 83 κιλα οποτε πρεπει να χασω 10 με 15 κιλακια!! παω γυμναστηριο 4 φωρες την εβδομαδα και διατροφη την εξης:

    8:00 3 ασπραδια και 40 γρ quaker με γαλα (ενα ποτηρι)
    12:00 κανα τοστακι με γαλοπουλα
    2:30 κοτοπουλο η μοσχαρη η ψαρι με ριζι η πατατα και 2 φωρες την εβδομαδα οσπριο
    5:00 κανα φρουτακι
    6:00 γυμναστηριο
    8:00 2 με 3 ασπραδια ή εναν τονο
    10:00-11:00 γιαουρτι με κανα φρουτακι

    απλως το κακο με εμενα ειναι οτι δεν πρεπει να κανω πολους εως καθολου κοιλιακους επειδη εχω κυφωση και εχω ακουσει οτι χωρις κοιλιακους κρεμας αν χασεις αρκερα κιλα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-06-11 19:32 #7
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Δεν ''κρεμας'' επειδη δεν κανεις κοιλιακους,οι ασκησεις κοιλιακων γυμναζουν μυες,πανω απο τους μυες ειναι το λιπος,νερο και τελος το δερμα,αυτο που κρεμεται ειναι δερμα που δεν εχει επανελθει η ελαστικοτητα του και μπορει αναλογα τον ανθρωπο να παρει καμποσους μηνες...κρεμας εαν χασεις αποτομα τα κιλα,εαν τα χασεις αργα,σταδιακα δεν κρεμαει τπτ,προσαρμοζεσαι πιο ευκολα,δλδ τα 10 κιλα που λες ΜΗΝ τα χασεις σε 2 μηνες,δεν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα,λογικα απο 5-6 μηνες πρεπει να σου παρει για να προσαρμοστει το δερμα σου...

    Τα κιλα αυτα σου ειπε γιατρος να τα χασεις ή απο μονο σου?εισαι αρκετα νεος και πανω στην αναπτυξη,στη θεση σου δεν θα εβαζα στοχο να χασω κιλα,τωρα μεγαλωνεις,ξεχνα τη ζυγαρια,αρχισε να τρεφεσαι και να αθλησαι σωστα και σταδιακα θα δεις διαφορα στον καθρεφτη,η ζυγαρια λεει ψεματα...

    Τη διατροφη που τη βρηκες?καλη ειναι,αλλα αρχικα για να χασεις κιλα,θες λιγο περισσοτερη πρωτεινη και καλα λιπη και υδατανθρακες πιο σωστα κατανενημμενους...μην τρως σκετα 4 ασπραδια,βαλε και 1 ολοκληρο,ΑΠΑΙΤΕΙΣ τα καλα του λιπη και τα λιγα κορεσμενα...το βραδυ φαε το γιαουρτι σκετο και φαε το φρουτο το πρωι μαζι με τα αυγα και τη βρωμη...στις 5 μην τρως σκετο φρουτο,θες και λιγη πρωτεινη και μην βασιζεσαι σε φετες γαλοπουλας,δεν σου προσφερουν αρκετα,καλυτερα να φας τα 110 γραμ τονο...μετα το γυμναστηριο φαε και λιγο υδατανθρακα για το γλυκογονο που εχασες μετα τα βαρη...μετα τα βαρη φαε τον τονο με ΑΣΠΡΟ ψωμι (μονο μετα τα βαρη το ασπρο...)...εισαι στην αναπτυξη,μην σε νοιαζουν τα κιλα,εαν αρχισεις να τρεφεσαι σωστα και να ασκησαι,το σωμα σου θα αλλαξει σχετικα γρηγορα (σε σχεση με μας που παταμε τα -αντα καιρο τωρα...)

    Τελος επειδη ανεφερες κυφωση,καλυτερα να συμβουλετεις το γιατρο ποιες ασκησεις μπορεις με τη δικη σου κατασταση να κανεις...παντα να τον ρωτας πρωτα και μετα...

    Και μην αγχωνεσαι σε τετοια ηλικια γενικα,εισαι ορμονικα σε τελειο επιπεδο για να κανεις οτιδηποτε,εχεις καποιον προπονητη να σε καθοδηγει στο γυμναστηριο?
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-06-11 20:22 #8
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω πολυ για την καθοδηγησει που μου δινεις!!! τα κιλα δεν πειγα σε γιατρο για να μου πει να τα χασω αλλα οπως και να το κανουμε καλος η κακος ειμαι σε μια ηλικια που πρεπει να κοιταξουμε και λιγο την εμφανιση μας!!! αλλα περα απο αυτο μου αρεσει και παρα πολυ η γυμναστικη. κανω δυο μηνες γυμναστηριο και ειναι το μοναδικο που με εχει ποροση τοσο πολυ στην ζωη μου!!!! εχω ρωτησει γιατρο και μου εχει πει πως επιτρεπεται να κανω αλλα να μην επιβαρινω πολυ την πλατη με πολλα βαρυ και γενικως οτι ασκηση μπορω να την κανω και καθιστος καλυτερα για να μην επιβαρινει την πλατη μου!! γυμναστηριο πηγαινω σε ενα μικρο σε ενα ξενοδοχειο οσο για τον γυμναστη ειναι ενα παιδι περιπου 30 χρονων που ειναι φυσικοθεραπευτης και ειναι πολυ καλος αποσο εχω δει!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-06-11 20:32 #9
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Εαν εχεις προπονητη με πειρα στο χωρο και γνωσεις να ακολουθεις αυτον τοτε και μην ακους 3ους χωρις πρωτα να τον συμβουλευεσαι,δλδ διαβασες ή ακουσες κατι,θα το συζητας με τον προπονητη σου...εκτος βεβαια εαν σε συμβουλευσει οτιδηποτε ο γιατρος...

    Εαν το γυμναστηριο σε κανει να νιωθεις καλα,τοτε εννοειται συνεχιζεις και μπραβο σου...ακου στον προπονητη και μην βιαζεσαι,εαν τρεφεσαι και αθλησαι σωστα μην ανησυχεις ολα θα γινουν,απλα θελουν χρονο...μην κανεις αποτομα αλλαγες,αρχισε προπονηση και καλη διατροφη και ασε να περασει λιγος καιρος,εισαι στην αναπτυξη,θα δεις θα αλλαζει σιγα σιγα το σωμα σου,μην ανεβαινεις σε ζυγαρια,απλα να κοιτας τον καθρεφτη,εαν ολα μεγαλωνουν εκτος απο το στομαχι σου πας καλα,εξαλλου εισαι εφηβος,ειναι λογικο να βαλεις μαζα και βαρος τωρα...ακου προπονητη και γιατρο και κανε μια σωστη διατροφη και θα σαι οκ,απλα μην περιμενεις τις αλλαγες σε 1-2 μηνες,δωσε λιγο χρονο...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-06-11 20:54 #10
    Προεπιλογή
    οκ φιλε σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για την βοηθεια σου να σε καλα!!
    Απάντηση με παράθεση