Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 52 από 52
  1. 22-05-11 21:49 #46
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Ναι,σταδιακα αυξησε ποσοτητες και κοιτα να παιρνεις ποντους παντου εκτος απο το στομαχι...θα κοβεις ποσοτητες ΜΟΝΟ εαν παιρνεις στο στομαχι σου,το ζητουμενο ειναι να μεγαλωσουν ολα τα αλλα,οποτε μην κοβεις ποσοτητα εκτος εαν βαζεις στο στομαχι ποντους...
    Στην ηλικια σου μονο ο γυμναστηριο ειχα και τπτ αλλο,ουτε φροντιστηρια,αγγλικα πηγα και εδωσα κατευθειαν με 2 μηνες προετοιμασια οταν ημουν 17 σε φροντιστηριο σε 1 καλοκαιρι και πηρα το Proficiency,σπιτι μιλαγαμε πανω απο 1 γλωσσα στο σπιτι,αλλα τοτε αλλες εποχες,δεν μας πιεζαν τοσο πολυ,φαντασου στα γαλλικα μπορουσα να παρω DELF με τον ιδιο τροπο,ουτε που εκανα τον κοπο,βαριεμαι ελεγα και δεν θελω να χασω προπονηση,χα χα χα...σημερα ακουω οτι στελνουν 4-5 ωρες φροντιστηρια τη μερα απο τα 16 τα παιδια...θα χα φρικαρει εαν ημουν 16 σημερα...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-05-11 22:26 #47

    Εγγραφή
    16-05-2011
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    O καλα εισαι Σημερα εδωσα advance(1 πτυχειο πριν το proficiency),και κανουμε 6 ωρες τη βδομαδα...του χρονου νομιζω 7 η 6:30 ωρες.Γαλλικα τα συχαινομαι .Και βαριεμαι κιολας να κανω και αλλη γλωσσα
    Το προγραμμα μου ειναι!
    Δευτερα γυρναω απο σχολειο 2:30.Τρωω,διαβαζω,φευγω στις 5 γυμν.γυρναω 7 σπιτι,κανω μπανιο,μεχρι να κατσω να ξεκουραστω εχει παει 8 και φευγω για αγγλικα.Γυρναω 10:30 σπιτι
    Τριτη:Τρωω μετα το σχολειο,διαβαζω,κανω αγγλικα για τεταρτη,καθομαι λιγο 7:30 φευγω γυμν και γυρναω σπιτι κατα τις 11.
    Τεταρτη τρωω μετα το σχολειο,διαβαζω και καθομαι μεχρι τις 7:30 επειδη εχω αγγλικα.Γυρναω 10:30
    Πεμπτη:Τρωω μετα το σχολειο διαβαζω ελληνικα αγγλικα,καθομαι λιγο,7:30 φευγω γυμν και γυρναω 11.
    Παρασκευη:Γυρναω,τρωω με συνοπτικες διαδικασιες,ετοιμαζομαι για αγγλικα,4 ωρα ειμαι στο φροντ.Σχολαω 6:30 γυρναω σπιτι,ετοιμαζω κατευθειαν γαντια μπανταζ,φευγω 7:30 για γυμν και γυρναω 11.
    Και τωρα με το λυκειο θα πρπεει να χωσω καπου και τις ωρες φροντηστηριου σχολειου.
    Σαββατοκυριακο free,αλλα οταν αρχησω ογκο λεω να πηγαινω και σαββατα.
    Αλλα συνιθιζεις μωρε.Να σου πω την αληθεια αν δεν ειχαμε γεματο προγραμμα θα βαριομασταν κιολας.Τωρα συνεχεια κατι κανουμε.Ηθελα να γραφτω και ωδειο ο βλακας να κανω κιθαρα xD.
    Kατι αλλο...αμα δω και παρω ποντους στην κοιλια να μην φρικαρω ετσι...απλως κοβω τη μεριδα(θελω να δω τα μουτρα μου να βλεπω τη μεζουρα 2 ποντους παραπανω στο στομαχι xD).
    Aσχετο...εδωσες prof. με προετοιμασια 2 μηνων;;;;;
    Εγω αρχησα αγγλικα στο νηπειο και δινω του χρονου το Δεκεμβρη prof...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-05-11 22:46 #48

    Εγγραφή
    16-05-2011
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Kαι κατι αλλο..μετρησα αυτα που μου πες ποσα βγαινουν σε θερμιδες.

    150 πρωτεινη+300 υδατ+100 καλα λιπη=2700 θερμιδες.Δεν ειναι υπερβολικα πολλες για μενα;Τωρα τρωω 1800 και αθλουμε και χανω κιλα σιγα σιγα.Με 2700 θα προσαρμοστει ο οργανισμος μου;Βεβαια μεσα θα εχει και φυτικες ινες,πυκνα φαγητα κτλ...αλλα δεν ξερω...τοσο παιρνουν και τα οιπολυπα παιδια στην ηλικια μου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-05-11 20:07 #49
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Κοιταξε σου ειπα απο την αρχη,εαν τωρα πχ τρως ολη μερα 1800 θερμιδες,ΜΗΝ αρχισεις απευθειας αυριο 2700...γι'αυτο σου ειπα σταδιακα ολες οι αυξησεις,ωστε οταν δεις οτι παιρνεις αποτομα βαρος και η κοιλια σου φουσκωσει,να προλαβεις να ελαττωσεις ποσοτητες...οποτε εαν πχ σημερα τρως 1800 θερμιδες που λες οτι τρως και χανεις,ενω το ζητουμενο ειπαμε ειναι να παρεις μυς,δλδ να βαλεις λιγα κιλα,πρεπει να αρχισεις σταδιακα να τρως παραπανω,αρα 1800+ θερμιδες...ετσι πχ αυριο θα φας λιγο παραπανω,δλδ 1850 θερμιδες,τρως 1850 για 2-3 μερες,μετα 1900 θερμιδες για 2-3 μερες...ετσι σταδιακα αυξανεις ποσοτητες,πανω κατω την εβδομαδα αναλογα το τι θες να κανεις αυξανεις απο 200-400 θερμιδες...σου προτεινω να μεινεις περιπου στις 200 αφου εισαι λιγο αγχωδης...ετσι πχ,εαν τρως πια 2300 θερμιδες και τοτε δεις οτι αρχισες να βαζεις στο στομαχι,σταματας εκει και ειτε κανεις λιγο παραπανω καρδιοαγγειακη,ειτε ριχνεις 50-100 θερμιδες...δεν ξερω τι γενετικα εχεις και τι δραστηριοτητες κανεις ακριβως,αλλα μπορει για να παιρνεις μυικα κιλα να σου αρκουν και 2200 θερμιδες,μπορει και 3200...

    Ο οργανισμος σου ετσι θα χει καιρο να προσαρμοστει αργα και σταθερα στα νεα δεδομενα,δλδ εαν οντως χρειαζεσαι 2700 θερμιδες τη μερα,δεν θα αρχισεις απο αυριο,μπορει να σου παρει και 2 μηνες να φτασεις τις 2700 θερμιδες...μεσα σε 2μηνες προλαβαινει να προσαρμοστει...οποτε αργα οτι μεταβολη κανεις,ετσι εαν χρησιμοποιεις καθρεφτη και μεζουρα (και ειπαμε οχι καθε μερα να μετριεσαι,θα σε αγχωνει τσαμπα),θα προλαβαινεις να δεις ποτε βαζεις καλα κιλα και ποτε οχι...εαν ολα αυξανονται εκτος απο το στομαχι τοτε πας καλα,συνεχιζεις να τρως,εαν δεις οτι μπηκε 1 ποντος στο στομαχι,οπου αυτο να ξερεις δεν φαινεται με το ματι,μονο με μεζουρα,αρα δεν εγινε καμοια ζημια,ελαττωνεις ελαχιστα τις ποσοτητες και θα πεσει αμεσως το στομαχι...μπορει να σου φαινεται αργος τροπος,αλλα ειναι 1 σιγουρος και καλος τροπος να βαλεις κιλα προσεχωντας που μπαινουν...οποτε εαν σταδιακα κανεις αλλαγες μην σε νοιαζει...και ειπαμε μην μπλεκεις πολυ με θερμιδες,εχει να κανει και πως τα διαχειριζεται ο οργανισμος σου,ποσο καιει για να τις διασπασεις,αλλο τρωω 1000 θερμιδες απο πιτσα και αλλο 1000 απο φιλετο με πρασιναδα και ελαιολαδο και κανω προπονηση,μετρα αμα ειναι ποση πρωτεινη-υδαταν-λιπη τρως...στην ηλικια σου εφτανα τις 3000 οταν εβαζα κιλα...σημερα ειμαι κοντα 94 με μονοψηφια ποσοστα λιπους και τρωω λογω μεταβολισμου παλι 3000,γιατι σαν εφηβος δουλευε πιο γρηγορα ο μεταβολισμος μου...και μην κοιτας ποσο τρωει ο διπλανος,μπορει να χει αλλο μεταβολισμο,ειτε να καει παραπανω απο σενα,ειτε παρακατω,επισης τι δρατηριοτητες κανει...και μην φρικαρεις εαν δεις 1 ποντο στο στομαχι,ελαττωσε λιγο και θα πεσει αμεσως,γι'αυτο ειπαμε σταδιακα οι αλλαγες στις ποσοτητες για να προσαρμοζεσαι και να προλαβαινεις...

    Αγγλικα μιλουσα πολυ πριν παω σχολειο,το ιδιο γαλλικα και ελληνικα,οποτε δεν μου ταν δυσκολο να δωσω,προετοιμασια εκανα για να ξερω πως ειναι η διαδικασια για να δωσω...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-05-11 20:19 #50

    Εγγραφή
    16-05-2011
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Ωραια ευχαριστω και παλι!Τωρα αρχικα για να κανω τα 2-3 γευματα 5-6 θα πρεπει να ειναι πολυ μικρα εε;Και σταδιακα ανεβαζω σε καθε γευμα απο λιγο μαλλον.Bασικα αφου θα αρχησω ογκο,θα κανω και κι μποξινγκ,θα ανεβουν οι απαιτησεις μου σε θερμιδες κτλ...οποτε λογικα θα ισσοροπισουν καπου εκει.
    Φευγω για αγγλικα :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-05-11 20:34 #51
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Ναι,σταδιακα ανεβασε ποσοτητες,απλα κανε 5-6 γευματα μικρα στην αρχη και σιγα σιγα ανεβασε ποσοτητες...εννοειται λογω προπονησεων εχεις πιο πολλες απαιτησεις ειδικα απο το μεσο εφηβο της ηλικιας σου,που οι περισσοτεροι κακα τα ψεματα δεν αθλουνται καν και τρωνε πιο πολυ απο σενα...σιγα σιγα θα βρεις τις ισορροπιες,δλδ που παιρνεις κιλα αργα και σταθερα και δεν βαζεις στο στομαχι ποντους...να θυμασαι να μην αγχωνεσαι με το παραμικρο,εαν χασεις 1 γευμα ή 1 προπονηση ή φας 1 μερα κατι παραπανω,δεν τρεχει τπτ,απλα συνεχισε το προγραμμα σου μετα...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-05-11 22:24 #52

    Εγγραφή
    16-05-2011
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Ok ευχαριστω πολυ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234