Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 31-08-11 23:01 #1
    Προεπιλογή Πεψη και υπνος!!
    Καλησπερα παιδια!!
    Εχω ακουσει εκαττομυρια φορες πολλους ανθρωπους να λενε πως οταν τρως και κοιμασε η πεψη σταματαει να λειτουργει η λειτουργει πιο αργα και οτι δεν χονεψει το κανει λιπος!!
    Εγω ειμαι κατα αυτης της αποψης γιατι απλα δεν ισχυει αλλα δεν μπορω να το αποδειξω!!γινεται καπιος να μου το εξηγησει??εχω πολυ καιρο αυτην την απορια και δυσταζα να ρωτησω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-09-11 00:10 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια!!
    Εχω ακουσει εκαττομυρια φορες πολλους ανθρωπους να λενε πως οταν τρως και κοιμασε η πεψη σταματαει να λειτουργει η λειτουργει πιο αργα και οτι δεν χονεψει το κανει λιπος!!
    Εγω ειμαι κατα αυτης της αποψης γιατι απλα δεν ισχυει αλλα δεν μπορω να το αποδειξω!!γινεται καπιος να μου το εξηγησει??εχω πολυ καιρο αυτην την απορια και δυσταζα να ρωτησω!!!
    λαλακιες ειναι αυτα.γινεται πιο αργα η χωνεψη αλλα αφηνεις τον οργανισμο σου 7 ωρες χωρις τπτ.λες να το κανει λιπος?εγω κ πριν κοιμηθω τρωω κ τρωω πολυ μη τρελαθουμε...απλα γινεται πιο αργα η πεψη κ το πολυ πολυ να εχεις ενοχλησεις στο στομαχι.δλδ αν φαω εγω πριν κοιμηθω 2 ασπραδια αυγων θα γινουν λιπος?ναι νταξει πες τους δεν ισχυει φιλε στη καμια.εχω διαβασει κ πολλα αρθρα σχετικα με αυτο κ οποιος θελει πηγες ας ζητησει
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-09-11 00:47 #3
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Oτι γινεται λιπος δε γινεται. Αλλα ειναι επιβαρυντικο για τον οργανισμο και ο υπνος δεν ειναι ηρεμος

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-09-11 04:12 #4
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακουσει εκαττομυρια φορες πολλους ανθρωπους να λενε
    Fail. Ότι ακούς να λέγεται απο πολλούς έιναι στάνταρ *αλακία

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως οταν τρως και κοιμασε η πεψη σταματαει να λειτουργει
    ούτε για πλάκα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η λειτουργει πιο αργα
    Ενδεχομένως

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και οτι δεν χονεψει το κανει λιπος!!
    Ότι δεν χωνέψει θα παραμείνει στο στομάχι μέχρι να το χωνέψει. Για να γίνει λίπος η τροφή περνάει απο 1000 στάδια και υπο προυποθέσεις γίνεται λίπος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι κατα αυτης της αποψης γιατι απλα δεν ισχυει αλλα δεν μπορω να το αποδειξω!!
    Αυτός που ισχυρίζεται την *αλακία οφείλει και να αποδείξει ότι ισχύει. Στην προκειμένη περίπτωση μαλιστα είναι ΑΥΤΑΠΟΔΕΙΚΤΟ ότι πρόκειται για μία *αλακία οπότε μη σκάς και μη ζορίζεσαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-09-11 16:08 #5
    Προεπιλογή
    Πιο πολυ ηθελα να μαθω για να μου ληθει η απορια!!αν εχετε κανα λινκ που να το τεκμηριωνει τοτε ειμαι οκ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-09-11 16:14 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πολυ ηθελα να μαθω για να μου ληθει η απορια!!αν εχετε κανα λινκ που να το τεκμηριωνει τοτε ειμαι οκ!!!
    φιλε λινκ προχειρο δεν εχουμε αλλα ισχυει οτι εγραψαν τα παιδια απο πανω.
    αν κατσεις να διαβασεις λιγο παραπανω για τις λειτουργιες του σωματος θα το καταλαβεις οτι ετσι ειναι.
    αλλιως μπορεις να το googlaρεις κ να το δεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-09-11 16:18 #7
    Προεπιλογή
    παρολο που δεν ξερω πολλα για τις λειτουργειες του σωματος καταλαβα πως αυτο δεν ισχυει γιατι το εχω κανει απειρες φορες!!!ο οργανισμος ποση ωρα χρειαζεται για να δημιουργησει λιπος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-09-11 16:28 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο franky94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρολο που δεν ξερω πολλα για τις λειτουργειες του σωματος καταλαβα πως αυτο δεν ισχυει γιατι το εχω κανει απειρες φορες!!!ο οργανισμος ποση ωρα χρειαζεται για να δημιουργησει λιπος?
    αυτο που ρωτας δεν ειναι απλο στην απαντηση του κ ουτε υπαρχει καποια σταθερα για ολους.
    παει αναλογα το σωμα,τι διατροφικους συνδιασμους κανεις,αν αθλεισαι,κλπ κλπ..οποτε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-09-11 10:59 #9
    Προεπιλογή
    Δηλαδή να μην φάω και κοιμηθώ δεν ισχύει???εγώ κάτι εχω ακούσει περι γαστρικά υγρά κλπ κλπ...Αρα τρώς 12 το βράδυ και όλα καλα??η διαφορά στον ύπνο μόνο?
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-09-11 14:25 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή να μην φάω και κοιμηθώ δεν ισχύει???εγώ κάτι εχω ακούσει περι γαστρικά υγρά κλπ κλπ...Αρα τρώς 12 το βράδυ και όλα καλα??η διαφορά στον ύπνο μόνο?
    Δεν είναι καλό να κοιμάσαι μόλις έχεις φάει, απλά και μόνο για λόγους υγείας.

    Όταν κοιμάσαι, ο οργανισμός σου υπολειτουργεί. Όταν τον βάζεις να κάνει κάτι απαιτητικό, όπως η χώνεψη, ουσιαστικά τον βάζεις να δουλέψει παρά φύσιν και, φυσικά, παράλληλα επηρεάζεται η ποιότητα του ύπνου σου.

    Γενικά, καλό είναι να μην κοιμόμαστε εάν δεν έχουν περάσει 2 ώρες από την ώρα που φάγαμε και ιδιαίτερα εάν έχουμε φάει κάτι δυσκολοχώνευτο και σε μεγάλη ποσότητα.

    Κατά τα άλλα, δεν χρειάζονται πολλές λεπτομέρειες, απλά όσο μπορείς απέφευγε να τρως και να κοιμάσαι αμέσως.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-09-11 14:44 #11
    Προεπιλογή
    Digestion during sleep sto google.
    First comes smiles. Then comes lies. Last is gunfire.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-09-11 14:55 #12
    Προεπιλογή
    You will digest more efficiently during sleep
    Ε πλάκα ΜΕ κάνεις?
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση