Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 33
  1. 02-05-11 21:11 #16
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιες ΝΟΥΝΟΥ

    Παντως η αληθεια ειναι οτι και γω υψος μεχρι τα 16-17 επαιρνα και μετα τελος.Και με οσους εχω μιλησει γι αυτο το θεμα το ιδιο μου εχουν πει.Γενικοτερα θεωρω αυτα που λενε οτι αντρας ψηλωνει μεχρι τα 20,μουφες...Μετα τα 17 αντε να παρεις,αν παρεις,το πολυ 1-2 ποντους...

    Εχω δει βεβαια και περιπτωση παλιου συμμαθητη να παιρνει 5-6 ποντους απ τα 17 ως τα 19,αλλα κατι τετοιο νομιζω οτι ειναι αρκετα σπανιο...
    Ναι και εγω αυτο νομίζω....Γιατι δεν εχω πάρει ουτε ποντο εδω και πάνω απο χρόνο και λογικά δεν παίζει να αρχίσω να ψηλώνω και πάλι στα 19
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-05-11 23:12 #17
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Στα 21 ο ανδρας ολοκληρωνει την ενηλικιωση-αναπτυξη,η γυναικα στα 18,απο εκει και περα το οτι καποιος παιρνει εξωγενη αυξηντικη δεν συνεπαγεται οτι θα ψηλωσει,ο δικος του οργανισμος επαψε την διαδικασια της αναπτυξης,δλδ σταματησε να αναπτυσσεται και να ψηλωνει,ακομη και να φορτωσεις χιλιαδες μοναδες τη μερα το 1ο που θα δεις θα ναι οι πανενεργειες απο την καταχρηση,πριν δεις 1 χιλιοστο...το να ψηλωνεις ειναι μερος της αναπτυξης-ολοκληρωσης του ανθρωπου,το να χτιζεις μυς ειναι ομως μηχανισμος επιβιωσης,καταστρεφεις μυικες ινες στο γυμναστηριο,η καλη διατροφη-αναρρωση ξαναφτιαχνουν τους μυς καλυτερους για να αντεξουν τον ιδιο φορτο,ετσι δυναμωνεις,αυξανεις μυικη μαζα...εαν εισαι ανω των 21 εχει σταματησει η αναπτυξη σου,απλα ο μηχανισμος δεν λειτουργει πια,ολοκληρωσε τη χρησιμοτητα του...για να τον ''ξαναβαλεις'' μπρος για 1-2 ποντους που ισως παρεις αναλογα με τα γενετικα και τις γνωσεις του γιατρου,απαιτει χιλιαδες μοναδες και πολυ ρισκο...εαν εισαι κατω των 21,ακομη χειροτερα εαν κανεις χρηση ενω δεν την χρειαζεσαι (πχ ο γιατρος συνεστησε γιατι δεν παραγεις),απλα σταματας αδικα τη δικη σου παραγωγη και ο οργανισμος ''μαθαινει'' στην εξωγενη χρηση...πολλοι οργανισμοι σταματουν να ψηλωνουν πριν τα 21,αυτο δεν σημαινει σταματα η αναπτυξη...οποτε το οτι καποιος ειναι 17 δεν σημαινει τελειωσε η αναπτυξη,καθε σωμα διαφορετικο και αντιδρα διαφορετικα...προσωπικα ψηλωνα μεχρι και τα 20...
    Τωρα εαν τυχει και βρεις γραμμενο καπου καποιος ψηλωνει μετα τα 21,ναι εχει γινει,οι ψηλοτεροι καταγεγραμμενοι ανδρες ψηλωναν και μετα τα 25,πεθαιναν ομως και σε μικρη ηλικια απο παθηση που ειχε σαν παρενεργεια το να ψηλωνουν...
    Εαν εισαι 25-30μην περιμενεις να ψηλωσεις με σωστη διατροφη και προπονηση,ειπαμε ο μηχανισμος για να ψηλωσεις εχει ''κλεισει'' πια,δεν ειναι δουλεια του οργανισμου σου πια να ψηλωνει,οση αυξηντικη ορμονη και να παραγει...το οτι παραγεις παραπανω σημαινει γυμναζεσαι,τρως καλυτερα και χρησιμοποιειται αναλογως για την αναρρωση σου...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-05-11 23:39 #18
    Arrow
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ο μεσσι ετσι ψηλωσε.....λολ

    αμα ηταν ετσι ρε συ worst θα ειχαμε φτασει ολοι τα 2 μετρα....

    ο αλλος για να παρει 5-10 ποντους κολιμπαγε/ει στην αυξητικη....
    pou kai pali den psilonei kserw gw...kai exei petaksei sagoni mexri ton afalo..xxexexexe
    Ξεχνα τα σετ και τις επαναληψεις
    Πιασε το σιδερο στα χερια σου και ιδρωσε
    Βαλε κιαλα κιλα,τα σηκωνεις.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-05-11 00:18 #19
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά δεν ξέρω....Εγώ ειμαι 17 και νομίζω οτι δεν θα ψηλώσω άλλο...Δλδ έχω πολύ καιρώ να ψηλώσω.....Παίζει να μείνω απο τώρα εδώ που είμαι???
    μονο αν γενησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-05-11 00:21 #20
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο αν γενησεις
    Μη μου λες τέτοια
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-05-11 00:38 #21
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Η πλάκα είναι ότι εμένα μου λένε ότι θα ψηλώσω και άλλο και είμαι 24

    Πρόσφατα μου είπαν ότι οι αντρες ψηλώνουν μέχρι να πάνε φαντάροι, οπότε αμα είναι καθυστερήστε το όσο μπορείτε!



    Πέρα απο την πλάκα, αν ο οργανισμός αποφασίσει να σταματήσει την ανάπτυξη δε γίνεται τίποτα απο εκεί και πέρα...
    Πάντως για όσους ενδιαφέρονται το μονόζυγο βοηθάει στο να ψηλώσει κανείς λίγο, αλλά αραιώνουν οι σπόνδυλοι απ όσο ξέρω...και πάλι ελάχιστα 2-3 πόντους...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-05-11 01:03 #22

    Εγγραφή
    06-03-2011
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    296
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πλάκα είναι ότι εμένα μου λένε ότι θα ψηλώσω και άλλο και είμαι 24

    Πρόσφατα μου είπαν ότι οι αντρες ψηλώνουν μέχρι να πάνε φαντάροι, οπότε αμα είναι καθυστερήστε το όσο μπορείτε!



    Πέρα απο την πλάκα, αν ο οργανισμός αποφασίσει να σταματήσει την ανάπτυξη δε γίνεται τίποτα απο εκεί και πέρα...
    Πάντως για όσους ενδιαφέρονται το μονόζυγο βοηθάει στο να ψηλώσει κανείς λίγο, αλλά αραιώνουν οι σπόνδυλοι απ όσο ξέρω...και πάλι ελάχιστα 2-3 πόντους...
    τότε εγώ θα ψηλώνω μέχρι το 2013 τουλάχιστον ( τότε με έχουν καλέσει για στρατό )
    Σχετικά με το μονόζυγο οι γνώμες διαφέρουν και τελικά υπάρχει καμία επιστημονική έρευνα πάνω σε αυτό το θέμα που να αναφέρει αν όντως ψηλώνει κάποιος παράπανω από το προσδοκόμενο ύψος που είναι να πάρει βάση γονιδίων ή φτάνει σίγουρα να πάρει το προσδωκόμενο ύψος βάση γονιδίων;
    Προσωπικά έγω ακούσει ότι επικρατεί το δεύτερο....
    - Οι άνθρωποι νομίζουν πως ξέρουν τι είναι απόλαυση, ενώ στην πραγματικότητα ξεριζώνουν τα φτερά τους για χάρη μιας αυταπάτης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-05-11 01:17 #23
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    To να μου μεγαλωσει το πουλι και να μου μικρινουν τα @@ δεν ειναι και πολυ θετικο θα ελεγα
    Tί λες ρε? Αυτό είναι διπλό όφελος, κερδίζεις πόντους στο μάτι...

    Φαντάσου να συνέβαινε το αντίστροφο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-05-11 01:19 #24
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tί λες ρε? Αυτό είναι διπλό όφελος, κερδίζεις πόντους στο μάτι...

    Φαντάσου να συνέβαινε το αντίστροφο!
    αχαχαχαχαχ η λιλα μολις ειδε συζητηση περι πουλιων εδωσε την απαντηση της
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-05-11 01:27 #25
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχαχαχαχαχ η λιλα μολις ειδε συζητηση περι πουλιων εδωσε την απαντηση της
    Πιάνω πτηνά στον αέρα βρε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-05-11 01:31 #26
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιάνω πτηνά στον αέρα βρε!
    χαχαχααχαχαχαχαχ
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-05-11 01:38 #27
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιες ΝΟΥΝΟΥ

    Γενικοτερα θεωρω αυτα που λενε οτι αντρας ψηλωνει μεχρι τα 20,μουφες...
    Ενας φιλος μου ειχε παρει 10 ποντους απο 18 μεχρι 23. Στα 18 ηταν 1.95, στα 20 2 μετρα και στα 23 2.05. Βεβαια επειδη εκανε πρωταθλητισμο στο μπασκετ και ειχε θεμα με το υψος για να συνεχισει καπου (ακομα και το 1.95 ηταν λιγο) δε ξερω μηπως μετα πηρε καμια αυξητικη αλλα δε νομιζω

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-05-11 01:39 #28
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το μονόζυγο οι γνώμες διαφέρουν και τελικά υπάρχει καμία επιστημονική έρευνα πάνω σε αυτό το θέμα που να αναφέρει αν όντως ψηλώνει κάποιος παράπανω από το προσδοκόμενο ύψος που είναι να πάρει βάση γονιδίων ή φτάνει σίγουρα να πάρει το προσδωκόμενο ύψος βάση γονιδίων;
    Προσωπικά έγω ακούσει ότι επικρατεί το δεύτερο....
    Εγώ ξέρω ότι αραιώνουν οι σπόνδυλοι, γι αυτό γίνεται αυτό...τώρα τι να σου πω, φαντάζομαι ότι αν κάνεις όσο είσαι στην ανάπτυξη θα έχει πιο σοβαρό αποτέλεσμα απ ότι αν το κάνει ένας που έχει σταματήσει η αναπάπτυξή του....
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-05-11 01:42 #29
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω ότι αραιώνουν οι σπόνδυλοι, γι αυτό γίνεται αυτό...τώρα τι να σου πω, φαντάζομαι ότι αν κάνεις όσο είσαι στην ανάπτυξη θα έχει πιο σοβαρό αποτέλεσμα απ ότι αν το κάνει ένας που έχει σταματήσει η αναπάπτυξή του....
    Παντως ενας ορθοπεδικος που του χα πει για το μονοζυγο σε μικρη ηλικια με κοροιδευε... Μου χε εξηγησει και γιατι δε γινεται αλλα δε θυμαμαι τι μου χε πει

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-05-11 01:43 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας φιλος μου ειχε παρει 10 ποντους απο 18 μεχρι 23. Στα 18 ηταν 1.95, στα 20 2 μετρα και στα 23 2.05. Βεβαια επειδη εκανε πρωταθλητισμο στο μπασκετ και ειχε θεμα με το υψος για να συνεχισει καπου (ακομα και το 1.95 ηταν λιγο) δε ξερω μηπως μετα πηρε καμια αυξητικη αλλα δε νομιζω
    Kαλα ναι,τετοιες περιπτωσεις οπως εγραψα και γω υπαρχουν αλλα ειναι αρκετα σπανιες.Στην πλειοψηφια των περιπτωσεων η αναπτυξη σταματαει στα 16-17 αντε βια στα 18.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία