Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 26 από 26
  1. 15-04-11 20:32 #16
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Εγώ αυτό που κατάλαβα αφού διάβασα το άρθρο είναι ένα. Πρώτον ότι αυτά που έγραψα ισχύουν ( πήρα το αίμα μου πίσω, νιώθω ωραία και δεν το αρνούμαι ) και δεύτερον πως διαφέρουν οι γνώμες για το αν είναι καλό ή όχι. Αλλά όπως και να έχει, πάντα διαφέρουν οι γνώμες για θέματα όπως αυτό, όμως και πάλι... υπάρχει μια δόση αλήθειας, για αυτό και οι βιαστικές πλάκες και κριτικές καλό θα ήταν να αποφεύγονται σε άλλες περιπτώσεις.
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-04-11 01:04 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Wolve Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αυτό και οι βιαστικές πλάκες και κριτικές καλό θα ήταν να αποφεύγονται σε άλλες περιπτώσεις.
    Καλά μην τα παίρνεις όλα της μετρητής!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-04-11 01:50 #18
    Το avatar του χρήστη Gorillas

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Espoo-Finland
    Μηνύματα
    622
    Προεπιλογή
    Διάβασα το άρθρο και μπορώ να πω πως έμεινα άφωνος. Έχω ομάδα αίματος 0 αρνητικό και όντως έχω διαπιστώσει πως το ψωμί πράγματι με παχαίνει. έτσι το έχω κόψει. Θα δοκιμάσω σε δίαιτα να κόψω και δημητριακά να δω αν όντως ευσταθεί. Στο κομμάτι της παχυσαρκίας και της κατακράτησης υγρών έχει πέσει μέσα. Φαίνεται άλλωστε και από τότε που σταμάτησα την αερόβια πήρα στο μπαμ 6 κιλά. Τι να πω εγώ πάντως τα συμπεράσματά μου τα χω βγάλει
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-11 06:00 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Wolve Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που κατάλαβα αφού διάβασα το άρθρο είναι ένα. Πρώτον ότι αυτά που έγραψα ισχύουν ( πήρα το αίμα μου πίσω, νιώθω ωραία και δεν το αρνούμαι ) και δεύτερον πως διαφέρουν οι γνώμες για το αν είναι καλό ή όχι. Αλλά όπως και να έχει, πάντα διαφέρουν οι γνώμες για θέματα όπως αυτό, όμως και πάλι... υπάρχει μια δόση αλήθειας, για αυτό και οι βιαστικές πλάκες και κριτικές καλό θα ήταν να αποφεύγονται σε άλλες περιπτώσεις.

    Τί διάβασες???????? Διαβάσαμε το ίδιο άρθρο? το διαβασες ολόκληρο?

    γιατί στο τέλος καταλήγει :"Η χρησιμοποίηση διαιτολογίων που στηρίζονται σε αυτή τη μεθοδολογία, είναι αντίθετη στους κανόνες δεοντολογίας των Διαιτολόγων – Διατροφολόγων καθώς και όλη η επιστημονική κοινότητα κατακρίνει αυτή τη μεθοδολογία, διότι ο Διαιτολόγος σαν βασικό γνώμονα πρέπει να έχει την προάσπιση την υγείας των πελατών.

    Τα διαιτολόγια που σχεδιάζονται με βάση την ομάδα αίματος ή την τροφική δυσανεξία έχουν την ίδια επιστημονική βαρύτητα με τα διαιτολόγια που σχεδιάζονται με βάση το ζώδιο, δηλαδή είναι ΑΠΑΤΗ. (μα πόσο ίδιο με αυτο που έγραψα εγω αρχικά είναι!!!!!

    Γιατροί απαντούν ότι όλα τα παραπάνω στερούνται νοήματος, από βιολογικής άποψης τουλάχιστον, και εφιστούν την προσοχή λέγοντας ότι το να δώσεις τέτοιου είδους ανισορροπία σε ένα διαιτολόγιο, αφαιρώντας κάποια τροφή ή υπερκαταναλώνοντας κάποια άλλη, μπορεί να υπάρξουν επικίνδυνες επιπτώσεις στον οργανισμό
    "
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-04-11 17:19 #20
    Το avatar του χρήστη Gorillas

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Espoo-Finland
    Μηνύματα
    622
    Προεπιλογή
    τελικά έπρεπε να το διαβάσω όλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-04-11 14:36 #21
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Το είχα διαβάσει και αυτό το κομμάτι για να πω και του στραβού το δίκιο. Αλλά επειδή είμαι πεισματάρης σαν μουλάρι είπα να δω τι θα γίνει αν κάνω τέτοια δίαιτα! Έτσι λοιπόν σε συνδιασμό με καθαρή πρωτείνη ορού γάλακτος, βιταμίνες και αμινοξέα, έκοψα το κρέας και τα γαλακτοκομικά για λίγες μέρες. Τα αποτελέσματα? Κάτι παραπάνω από φανερά καθώς είχα ψιλοκολλήσει στα ίδια κιλά λίγες μέρες και έπεσα ακόμα σχεδόν 1 κιλό. Για εμένα αυτό που βλέπω είναι πως νιώθω μια χαρά και έχω και αποτελέσματα. Οπότε...
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-04-11 16:48 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Wolve Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είχα διαβάσει και αυτό το κομμάτι για να πω και του στραβού το δίκιο. Αλλά επειδή είμαι πεισματάρης σαν μουλάρι είπα να δω τι θα γίνει αν κάνω τέτοια δίαιτα! Έτσι λοιπόν σε συνδιασμό με καθαρή πρωτείνη ορού γάλακτος, βιταμίνες και αμινοξέα, έκοψα το κρέας και τα γαλακτοκομικά για λίγες μέρες. Τα αποτελέσματα? Κάτι παραπάνω από φανερά καθώς είχα ψιλοκολλήσει στα ίδια κιλά λίγες μέρες και έπεσα ακόμα σχεδόν 1 κιλό. Για εμένα αυτό που βλέπω είναι πως νιώθω μια χαρά και έχω και αποτελέσματα. Οπότε...
    Kαι ρωτάω εγώ τώρα,

    δεν ήταν λογικά μετά απο αυτά που έκανες να χάσεις κιλά?
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-11 15:58 #23
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Ρε φίλε, δεν μπορώ να σε καταλάβω. Γιατί να είναι λογικό? Οι θερμίδες είναι ακριβώς ίδιες με τις ποσότητες που τρώω. Και τα απαραίτητα μου τα δίνουν οι βιταμίνες. Απλά ξεκόλλησα κάνοντας μία αντικατάσταση.
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-11 23:17 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Wolve Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε φίλε, δεν μπορώ να σε καταλάβω. Γιατί να είναι λογικό? Οι θερμίδες είναι ακριβώς ίδιες με τις ποσότητες που τρώω. Και τα απαραίτητα μου τα δίνουν οι βιταμίνες. Απλά ξεκόλλησα κάνοντας μία αντικατάσταση.

    Γιατί ρε συ έκοψες το ΚΡΕΑΣ,
    Δεν πας να πάρεις 3 scoop πρωτεΐνης ανα γεύμα δεν συγκρίνεται από το να φας κρέας,
    και σε συνδυασμό με τα γαλακτοκομικά έδεσε το γλυκό.

    Εγώ αυτής της γνώμης είμαι.
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-04-11 02:02 #25
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Wolve Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είχα διαβάσει και αυτό το κομμάτι για να πω και του στραβού το δίκιο. Αλλά επειδή είμαι πεισματάρης σαν μουλάρι είπα να δω τι θα γίνει αν κάνω τέτοια δίαιτα! Έτσι λοιπόν σε συνδιασμό με καθαρή πρωτείνη ορού γάλακτος, βιταμίνες και αμινοξέα, έκοψα το κρέας και τα γαλακτοκομικά για λίγες μέρες. Τα αποτελέσματα? Κάτι παραπάνω από φανερά καθώς είχα ψιλοκολλήσει στα ίδια κιλά λίγες μέρες και έπεσα ακόμα σχεδόν 1 κιλό. Για εμένα αυτό που βλέπω είναι πως νιώθω μια χαρά και έχω και αποτελέσματα. Οπότε...
    H λακτόζη κρατάει υγρά και μάλλον το 1 κιλό αυτά είναι αν δεν άλλαξες τις θερμίδες που προσλαμβάνεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-04-11 02:11 #26
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Wolve Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είχα διαβάσει και αυτό το κομμάτι για να πω και του στραβού το δίκιο. Αλλά επειδή είμαι πεισματάρης σαν μουλάρι είπα να δω τι θα γίνει αν κάνω τέτοια δίαιτα! Έτσι λοιπόν σε συνδιασμό με καθαρή πρωτείνη ορού γάλακτος, βιταμίνες και αμινοξέα, έκοψα το κρέας και τα γαλακτοκομικά για λίγες μέρες. Τα αποτελέσματα? Κάτι παραπάνω από φανερά καθώς είχα ψιλοκολλήσει στα ίδια κιλά λίγες μέρες και έπεσα ακόμα σχεδόν 1 κιλό. Για εμένα αυτό που βλέπω είναι πως νιώθω μια χαρά και έχω και αποτελέσματα. Οπότε...
    Τραγικό λάθος να αντικαταστήσεις το κρέας και τα γαλακτοκομικά με συμπληρώματα.

    Σαν την κανονική τροφή δεν αποδίδει κανένα συμπλήρωμα κι επίσης το θέμα δεν είναι να χάνεις κιλά.
    Και συμπληρώματα να μην έπαιρνες θα έχανες ακόμα περισσότερο.

    Το θέμα όμως είναι να χάνεις τα κιλά με ασφάλεια και με τον τρόπο που το κάνεις δε νομίζω πως θα το καταφέρεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12