Θέμα: Στίβος

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 50
  1. 08-04-11 15:38 #1
    Προεπιλογή Στίβος
    Καλησπέρα παιδιά.Είμαι 16,5 και ασχολούμαι συστηματικά με τον αθλητισμό τα τελευταία 3 χρόνια.Τα πρώτα 2μισι έπαιζα μπάσκετ σε ομάδα και φέτος που το σταμάτησα έκανα για έναν τετράμηνο κικ-μποξ μαζί με γυμναστήριο.Επειδή όμως οι πολεμικές τέχνες απαιτούν να έχεις μία πολύ συχνή επαφή μέσα στην εβδομάδα και επειδή εγώ δεν μπορώ να συνδυάσω τις καθημερινές σχεδόν προπονήσεις με το διάβασμα αποφάσισα να σταματήσω και να ασχοληθώ με τον στίβο που θα με βοηθήσει και να εισαχθώ στην αεροπορία που τόσο θέλω.Κάποιος που κάνει και μπορεί να μου δώσει κάποιες συμβουλές για τις επιδράσεις που θα έχει στο σώμα μου;Υπάρχει περίπτωση να χάσω τον όγκο που έχω χτίσει;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Since light travels faster than sound,people appear bright until you hear them speak
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-11 16:04 #2
    Το avatar του χρήστη alexis

    Εγγραφή
    03-03-2010
    Περ.
    ιωαννινα
    Μηνύματα
    156
    Προεπιλογή
    τι αθλημα θες να κανεις στον στιβο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-11 19:59 #3
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Tρωγε καλα και σωστα(οσο μπορεις) και κανε μην σε απασχολει μην χασεις ογκο,ισα ισα θα παρεις κιολας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-11 02:16 #4

    Εγγραφή
    06-03-2011
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    296
    Προεπιλογή
    Τρώγοντας ποιοτικά και τροφές που έχουν πρωτείνη, με τον Στίβο, θα χάσεις το λίπος και δεν θα χάσεις μύες - όγκο, αλλά αντιθέτως θα πάρεις.
    Απλώς να κάνεις καλή διατροφή και να μην παραλείπεις γεύματα.
    - Οι άνθρωποι νομίζουν πως ξέρουν τι είναι απόλαυση, ενώ στην πραγματικότητα ξεριζώνουν τα φτερά τους για χάρη μιας αυταπάτης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-11 12:26 #5
    Προεπιλογή
    Παιδιά,ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Όσον αφορά το άθλημα που θέλω να κάνω δεν το έχω σκεφτεί ακόμα για να είμαι ειλικρινής.Βασικά δεν θα κάνω καν με γυμναστή.Θα κάνω τα βασικά με έναν φίλο μου που προσφέρθηκε(τρέξιμο,κοιλιακους κλπ).Ηρήσθω εν παρόδω,το γήπεδο έχει και γυμναστήριο απ'οτι μου είπε οπότε θα μπορώ να κάνω κάποιες ασκήσεις με βάρη
    Since light travels faster than sound,people appear bright until you hear them speak
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-04-11 13:36 #6
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    +1 στα παιδιά, ότι είπαν ισχύει!
    Η δική μου εμπειρία από το στίβο ήταν πολύ καλή... Ούτε εγώ εκανα κάποιο συγκεκριμένο άθλημα αλλά είχα γυμναστή. Σου προτείνω να δοκιμάσεις όσα μπορείς με τη βοήθεια του φίλου σου (αν γνωρίζει). Εγώ έκανα τρέξιμο 200άρια, αντοχή, μετ εμποδίων, άλμα εις μήκος, εις ύψος, σφαίρα και 2 φορές τη βδομάδα μας πήγαινε στο γυμναστήριο του γηπέδου... Μακάρι να έκανα πάλι τα ίδια! Θεωρώ ότι είναι η καλύτερη άσκηση...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-04-11 17:08 #7
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    μυεις εφοσον παιρνεις αρκετη ποσοτητα πρωτεινης δεν χανεις...καλα το να παρεις χωρις βαρη δεν παιζει...το ξεχναμε...οι αθλητες της ταχυτητας κανουν απιστευτα κιλα βαρη..μονο με το τρεξιμο δεν βαζεις...θα κερδισεις στα ποδια και ιδιως στις γαμπες..κανε τα αγωνισματα που πρεπει για την αεροπορια....βλεπεις τι σου αρεσει και μετα συνεχιζεις αν θες...
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-04-11 19:31 #8
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρήσθω εν παρόδω
    Ειρήσθω εν παρόδω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-04-11 21:22 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειρήσθω εν παρόδω
    Είσαι ωραίος
    Since light travels faster than sound,people appear bright until you hear them speak
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-01-12 22:47 #10
    Προεπιλογή Στίβος 100 μ.
    Για σε ολους!
    προσφατα γραφτηκα σε ενα συλλογο στιβου θελω να ξεκινησω σοβαρα να τρεχω 100μ και αλμα εις μηκος να συμμετεχω σε αγωνες .. τον προπονητη ομως δεν τον βλεπω να ασχολειται και πολυ σοβαρα .. Μπρορειτε να μου πειτε καποιο προγραμμα να ακολουθησω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-01-12 00:07 #11
    Προεπιλογή
    Καταρχην ποσων ετων εισαι? Δηλαδη μην περιμενεις να σου πει τα καλυτερα λογια ο προπονητης σου αν εισαι 15 ετων και εχεις μια ιστορια 15 ετων καθησιου... Τελοςπαντων αν πρεπει να ακολουθησεις καποιο προγραμμα καλυτερα να πεις τον γυμναστη σου που πολυ πιθανον να σου βαλει ταχυδυναμικες ασκησεις για το αθλημα σου. Δωσε καποια στοιχεια παραπανω για τον ευατο σου για να καταλαβουμε με τι εχουμε να κανουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-12 09:55 #12
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.602
    Προεπιλογή
    Όπως σωστα αναφερθηκε πολύ σημαντικο είναι σε τι ηλικία βρίσκεσαι..Αν εισαι στη εφηβεία μην περιμενεις πολλά πραγματα καθως ήδη εχεις αργησει για αγωνιστικό επίπεδο.
    Παρ΄αυτά ειναι δυσκολο καποιος να σου δωσει πρόγραμμα χωρίς παρακολουθηση από κοντά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-01-12 03:58 #13
    Προεπιλογή
    ειμαι 20 ,τρεχω ομως απο τα 12 πιστευω ειμαι καλως οι χρονοι μου ειναι κοντα στο 11,30 και πιστευω πως μπορω να γινω ακομα καλυτερος.. απλα πιστευω πως αν δεν προσπαθεις απο μονο σου και γενικα δεν ανοιγεις τους οριζοντες σου ( οπως τωρα που μιλαω μαζι σας για να αποκτησω και μια δευτερη γνωμη) δεν βελτιωνεσαι .. οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη.. εχω ακουση για ζωνες που τις φορας στη μεση με βαρος και σε βοηθανε να βελτιωσεις τις επιδοσεις σου , ισχυει ?.. ευχαριστω εκ τον προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-01-12 13:15 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas_2012 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι 20 ,τρεχω ομως απο τα 12 πιστευω ειμαι καλως οι χρονοι μου ειναι κοντα στο 11,30 και πιστευω πως μπορω να γινω ακομα καλυτερος.. απλα πιστευω πως αν δεν προσπαθεις απο μονο σου και γενικα δεν ανοιγεις τους οριζοντες σου ( οπως τωρα που μιλαω μαζι σας για να αποκτησω και μια δευτερη γνωμη) δεν βελτιωνεσαι .. οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη.. εχω ακουση για ζωνες που τις φορας στη μεση με βαρος και σε βοηθανε να βελτιωσεις τις επιδοσεις σου , ισχυει ?.. ευχαριστω εκ τον προτερων
    Δυστυχως επειδη ειναι πιο εξειδικευμενο αυτο που ζητας θα πρεπει να εχεις εναν προπονητη πανω απο το κεφαλι σου αφου το σκεφτεσαι να ασχοληθεις σοβαρα.Στο στιβο φτανεις μετα απο μακροχρονιο διαστημα σε ανωτατα επιπεδα δικης σου φυσικης καταστασης μεσω προπονησης και μετα μπαινεις σε πιο εξειδικευμενες τενικες βελτιωσης της ταχυτητας (εκκινηση,μεση ταχυτητα,επιβραδυνση) και με αλλα μεσα (ελκυθρο-βαρη-ζωνες) μεχρι και σπαικς (καρφια)δεν ξεκινας αμεσα να φορας.Απλα θελει προπονητη να σου δινει προγραμμα και να σε ελεγχει καθε φορα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-02-12 13:42 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas_2012 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι 20 ,τρεχω ομως απο τα 12 πιστευω ειμαι καλως οι χρονοι μου ειναι κοντα στο 11,30 και πιστευω πως μπορω να γινω ακομα καλυτερος.. απλα πιστευω πως αν δεν προσπαθεις απο μονο σου και γενικα δεν ανοιγεις τους οριζοντες σου ( οπως τωρα που μιλαω μαζι σας για να αποκτησω και μια δευτερη γνωμη) δεν βελτιωνεσαι .. οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη.. εχω ακουση για ζωνες που τις φορας στη μεση με βαρος και σε βοηθανε να βελτιωσεις τις επιδοσεις σου , ισχυει ?.. ευχαριστω εκ τον προτερων
    το 11,30 ειναι με χρονομετρο χειρος η ηλεκτρονικο?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία