Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 42
  1. 23-02-12 11:22 #16
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    ειχα διαβασει οτι η συσταση των ψαριων σε πρωτ και λιπη εξαρτατε απο το τοπο αλιευσης και την εποχη. γιαυτο καποιες κονσερβες ιδιων ειδων εχουν διαφορετικες πρωτεινες και λιποι. τελικα απο τοτε τα ψαρια ολα τα μετραω σαν 20γ πρωτ/100. βαζω 150-200γ και τα τρωω.
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-02-12 00:38 #17
    Προεπιλογή
    Πολυ καλες παρατηρήσεις απλα να ξερετε οτι οταν λεει πχ 30 γρ πρωτεΐνη πανω στον τονο δε τα αφομοιωνει και τα 30 γρ ο οργανισμος σας καθε φορα..
    και αυτο εχει να κανει με το μεταβολισμο αρκετα, αν και ο καλυτερος μεταβολισμος παλι δε θα τα παρει ολα
    για την καλύτερη αφομοίωση πρωτεΐνης παντως απ τον οργανισμο, σημαντικό ρολο παιζουν τα αμινοξεα που λειτουργούν σαν μεταφορικό μεσο της πρωτεΐνης, στους μυες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΓΙΙΑΑΝΝΗΗΣΣ : 24-02-12 στις 00:40
    'I may be drunk,Miss, but in the morning
    i will be sober and you will still be ugly'
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-03-12 20:53 #18
    Προεπιλογή
    αθλούμαι καθημερινά σχεδον, πλην διαλλειμάτων 1-2 μερων... δεν εχω παρει σκευασματα + πρωτεινες... δεν τρωω αυγα, αλλά τρωω πολύ κοτοπουλο + τονο...

    1 τονο(=150 γραμ. κονσερβα) την ημερα ή μέρα παρά ημερα... και στο ενδιαμεσο κοτοπουλο...

    υπαρχει ενδεχομενο να το παρακάνω..?? νομίζω οτι μάλλον χρειαζομαι περισσοτερες πρεωτεινες, αλλά ειπα να ρωτησω..

    2+ χρονια γυμν. 1,77 - 80 κιλα

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-03-12 21:02 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο smith Εμφάνιση μηνυμάτων
    αθλούμαι καθημερινά σχεδον, πλην διαλλειμάτων 1-2 μερων... δεν εχω παρει σκευασματα + πρωτεινες... δεν τρωω αυγα, αλλά τρωω πολύ κοτοπουλο + τονο...

    1 τονο(=150 γραμ. κονσερβα) την ημερα ή μέρα παρά ημερα... και στο ενδιαμεσο κοτοπουλο...

    υπαρχει ενδεχομενο να το παρακάνω..?? νομίζω οτι μάλλον χρειαζομαι περισσοτερες πρεωτεινες, αλλά ειπα να ρωτησω..

    2+ χρονια γυμν. 1,77 - 80 κιλα

    ευχαριστω
    Ο τονος περιεχει βαρια μεταλλα(αν θυμαμαι καλα η κατι τετοιο τελοςπαντων) που σισορευονται στο σωμα καθε φορα που τρως... Καλυτερα μεινε στο κοτοπουλο, κρεας η οτι αλλο τρως. Την κονσερβα τονου την προτιμαω οταν θα ειμαι εκτος σπιτιου που ειναι ευκολη και στη μεταφορα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-03-12 21:27 #20
    Προεπιλογή
    να κατι που δεν ξεραμε... thanks
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-03-12 21:50 #21
    Προεπιλογή
    Εγω αγοραζω τα κατεψυγμενα φιλετα σολωμου απ τα Λιλντλ.Ειναι καλα αυτα?

    Τροποι μαγειρεματος του σολουμου?Τα βαζω στον φουρνο και ριχνω λιγο λεμονι και πιπερι πανω.Ν
    Μεχρι και βενζινη εισπνεω σε περιοδους χαρμανας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-03-12 23:08 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beatshooter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αγοραζω τα κατεψυγμενα φιλετα σολωμου απ τα Λιλντλ.Ειναι καλα αυτα?

    Τροποι μαγειρεματος του σολουμου?Τα βαζω στον φουρνο και ριχνω λιγο λεμονι και πιπερι πανω.Ν
    κατεψυγμενος σολωμος ειναι φιλε! καλο ειναι!

    αλλα εχουν σιγουρα μεγαλη διαφορα στην τιμη απο αυτο που εγραψα πιο πανω για το μακρο?

    γιατι αν η διαφορα δεν ειναι μεγαλη αυτα απο τα μακρο διαφερουν και σε γευση εκτος των αλλων.

    μια χαρα ειναι στο φουρνο, αλλιως βραστα σε ατμομαγειρα ή σε αντικολλητικο τηγανι (χωρις λαδι δηλαδη) ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-03-12 00:36 #23
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Τα Ω-3 λιπαρα αναζωογοννουν τον εγκεφαλο.
    http://www.tovima.gr/science/medicin...le/?aid=446285
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-03-12 01:06 #24
    Προεπιλογή
    Ο σολωμος που πουλανε στα σουπερ μαρκετ μεσα σε συσκευασιες δεν συμφερει?

    Σιγουρα δεν προκαλει καποιο προβλημα υγειας αμα τρως 3-4 φορες την εβδομαδα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-03-12 01:20 #25
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swpare Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο σολωμος που πουλανε στα σουπερ μαρκετ μεσα σε συσκευασιες δεν συμφερει?

    Σιγουρα δεν προκαλει καποιο προβλημα υγειας αμα τρως 3-4 φορες την εβδομαδα?
    Αναλογα το σουπερ μαρκετ...Αν και δεν νμζω οτι οι τιμες στα σουπερ συγκρινονται με αυτες της βαρβακειου αγορας...
    Προβλημα δεν νμζω να εχεις κατι για τον τονο λενε οτι ειναι μεγαλο ψαρι και παιζει να παθεις καποιου ειδους δηλητηριαση αν τρως πλ συχνα(καθε μερα δλδ) αλλα και παλι τι να πω σε λιγο αμα συνεχισουν ετσι θα μας κανουν να μην ακουμπαμε ολες τις ζωικες τροφες....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-03-12 01:25 #26
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Προσωπικα επειδη σιχαινομαι το καθαρισμα ψαριων παιρνω κονσερβες σα δαιμονας,τρωω 9 τονους τη βδομαδα εδω και 2 χρονια.Δοξα το θεο καποιο προβλημα δεν εχω και θα συνεχισω να τρωω αν μου συμβει κατι θα ενημερωσω.Jannous εγω παιρνω τον carrefour τεμαχισμενο που κοστιζει 1.47 και εχει καθαρο βαρος 135γρ.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-03-12 01:26 #27
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Γιατι δεν περνεις φρεσκο καθαρισμενο????Μπορεις να διαλλεξεις αυτο που θες και να πεις στον ανθρωπο να στο καθαρισει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-03-12 01:32 #28
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Ηλαπ βαριεμαι τη διαδικασια αδερφε,ειναι πιο ευκολο να παω σουπερ και να παρω μια 20αδα να καθετε στο ντουλαπι ακομα και τα κρεατα μου τα φερνει ο πακετας απο το χασαπικο.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-03-12 01:38 #29
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Και απο γευση ρε φιλε πως την παλευεις???Καλος ο τονος αλλα καπου μπουχτιζεις!

    Υ.Σ.Αμα μενεις κεντρο(εξαρχεια και καπου εκει κοντα) εχω ενα ψαραδικο που σου κανει και ντελιβερι
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-03-12 01:41 #30
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Χαχαχαχα νασαι καλα ρε αλλα μενω σερρες,τον τρωω με πουρε λεμονι η μακαρονια και κετσαπ χωρις ζαχαρη.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία