Σελίδα 6 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 210
  1. 21-02-12 13:59 #76
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    το ξερω αγαπητε μου αλλα ποσα κιλα εισαι?τρως σε καθημερινη βαση αηδιες???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-02-12 14:01 #77
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξερω αγαπητε μου αλλα ποσα κιλα εισαι?τρως σε καθημερινη βαση αηδιες???
    95 ειμαι. αηδιες οχι απο εξω κτλπ. απλα τρωω κατι παραπανο μεσα στη μερα.. γιατι δεν τυχαινει. αμα μου φερεις 1-2 πιτσες η 2-3 σαντουιτς τα τσακιζω
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-02-12 14:09 #78
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Vaggan εγω προσωπικα δε κανω ποτε νηστεια,ειμαι 95 κιλα οπως ο jannous και αν θες να μη φας κρεας για 40 μερες τουλαχιστον τρωγε πολλα γιαουρτια,γαλα και φυτικες πρωτεινες.Αν θες να το σπασεις σε καποια φαση η καλυτερη λυση για μενα ειναι ψαρι.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-02-12 14:09 #79
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    95 ειμαι. αηδιες οχι απο εξω κτλπ. απλα τρωω κατι παραπανο μεσα στη μερα.. γιατι δεν τυχαινει. αμα μου φερεις 1-2 πιτσες η 2-3 σαντουιτς τα τσακιζω
    ε αμα δεν τρως απεξω καλα εισαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-02-12 14:15 #80
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Madd_Chadd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vaggan εγω προσωπικα δε κανω ποτε νηστεια,ειμαι 95 κιλα οπως ο jannous και αν θες να μη φας κρεας για 40 μερες τουλαχιστον τρωγε πολλα γιαουρτια,γαλα και φυτικες πρωτεινες.Αν θες να το σπασεις σε καποια φαση η καλυτερη λυση για μενα ειναι ψαρι.
    πλακουσου σε γαλακτοκομικα + ορο γαλακτος. κ συνδιαζε οσπρια με τυρι οστε να συμπληρωνεις τα αμινοξεα. και μπορεις να σπας με ψαρι οπως λεει ο madd.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε αμα δεν τρως απεξω καλα εισαι
    γενικα μην τρελενεσαι... απλα χαλιναγωγισε τις επιθυμιες σου απλα αντι για πιτσα γυρους κτλπ. χτυπα μεσα στο σπιτι καμια μερεντα κανα μελι-βουτηρο. κανα τοστ με σαλαμι-κασερι-μαγιονεζα . ετσι για να ευχαριστιεσαι
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-02-12 14:28 #81
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Madd_Chadd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vaggan εγω προσωπικα δε κανω ποτε νηστεια,ειμαι 95 κιλα οπως ο jannous και αν θες να μη φας κρεας για 40 μερες τουλαχιστον τρωγε πολλα γιαουρτια,γαλα και φυτικες πρωτεινες.Αν θες να το σπασεις σε καποια φαση η καλυτερη λυση για μενα ειναι ψαρι.
    πολυ καλο το βρισκω θα το δοκιμασω και βλεπωντας και κανωντας θα δω πως θα προχωρισω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-03-12 02:17 #82
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ καλο το βρισκω θα το δοκιμασω και βλεπωντας και κανωντας θα δω πως θα προχωρισω
    εγω προτεινω να τα κοψεις ολα να κανεις σωστα την νηστεια σου..να τρως μονο λαδι..αφου θες που θες να το κανεις καντο σωστα..
    μια χαρα ομορφαντρας θα σαι κ μετα την νηστεια...η αποτοξινωση απο ολες τις αηδιες(και τα συμπληρωματα...)χρειαζεται...αντε θα μ κανεις και παρεα χαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-03-12 10:32 #83
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kritsinaki! Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προτεινω να τα κοψεις ολα να κανεις σωστα την νηστεια σου..να τρως μονο λαδι..αφου θες που θες να το κανεις καντο σωστα..
    μια χαρα ομορφαντρας θα σαι κ μετα την νηστεια...η αποτοξινωση απο ολες τις αηδιες(και τα συμπληρωματα...)χρειαζεται...αντε θα μ κανεις και παρεα χαχα
    ο καταλληλος ανθρωπος την καταλληλη στιγμηχριστινα οταν λες να τρωω μονο λαδι τι εννοεις?εγω εχω σκοπο να ενταξω στο διαιτολογιο φρουτα,λαχανικα,οσπρια,τοφου, κιμα σογιας, μακαρονια, ρυζια,λιγο μελι,καταλαβες τωρα ολα αυτα σε μικρες ποσοτητες.
    επειδη φαινεται να εχεις προσωπικη εμπειρια επι του θεματος θα ηθελα να σε ρωτησω οταν κανεις νηστεια για ενα τετοιο μεγαλο χρονικο διαστημα βλεπεις το σωμα σου να καταβολιζει μυικο ιστο και να προσθετει λιπος?δηλαδη για να το θεσω πιο απλα βλεπεις το σωμα σου πιο ατονο?χανεις βαρος η παιρνεις? και το κυριοτερο εχεις ενεργεια να ανταπεξελθεις στην προπονηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-03-12 10:49 #84
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Υπάρχει η επιφάνεια της νηστείας, η χορτοφαγία, και το νόημα της, η εγκράτεια.Μερικές συγκεντρωμένες σκέψεις και πληροφορίες για την νηστεία και την χορτοφαγία εδώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-03-12 11:08 #85
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    σιγουρα το να εχεις εγκρατεια ειναι σημαντικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-03-12 00:01 #86
    Προεπιλογή
    Εγώ ακολουθώ την νηστεία της Σαρακοστής για τρίτη σερί σεζόν.
    Συμπληρώματα: 2 κουτιά Pea Protein (πρωτεΐνη από μπιζέλια) της OLYMPIAN LABS με γεύση βανίλια, πολυβιταμηνη ADAM της NOW FOODS σε ταμπλέτες (μόνο η ADAM σε ταμπλέτες είναι vegetarian), BCAA PLUS της SOLGAR (είναι vegetarian φόρμουλα, αμινοξέα από σπηρουλινα νομίζω, μπορη να κάνω και λάθος και να είναι από άλλη φυτική πηγή), KOREAN GYNSENG της SOLGAR (για έξτρα ενέργεια),GABA της NOW FOODS (για βελτίωση και καλύτερη ποιότητα ύπνου καθότι μετά της πρώτες 15 μέρες αρχίζουν τα σκούρα και οι καταπονησης).
    Προαιρετικά συμπληρώματα GOAT WEED EXTRACT της NOW FOODS και HYDROXY CITRATE της SOLGAR (υποτιθετε οτι δεσμευη ενα ποσοστό υδατανθράκων σε καθε γευμα).
    Τωρα απο διατροφή:
    Πρωί ενα scoop pea protein με μια μπανανα + πολυβιταμινη, μια κάψουλα korean ginseng και μια ταμπλέτα horny goat weed.
    Δεκατιανο ενα παστελι αμυγδάλου.
    Μεσημεριανό ρεβίθια η φακες η γίγαντες η φασόλια η φάβα, 30 λεπτά πριν το μεσημεριανό παίρνω δυο καψουλες hydroxy citrate, μόλις φαω παίρνω μια ακομα ταμπλετα horny goat weed.
    Απογευματινό (ογκος) ενα τοστ με φυστικοβούτυρο η ταχίνι, διαφορετικά καποιο φρουτο + μια ακομα ταμπλετα πολυβιταμινης adam.
    30 λεπτα πριν την προπόνηση παίρνω εξι καψουλες bcaa plus και 2 κάψουλες korean ginseng.
    Μεταπροπονιτικο εχω ενα scoop pea protein και μια μπανανα.
    Βραδινό ενα scoop pea protein μαζη με καμια δεκαρια αμυγδαλα η καρύδια.
    Πριν τον υπνο βαζω το GABA.

    Σαλάτες ελεύθερα, επίσης μπορη η μπανανα στο πρωινο να αντικατασταθεί με κουάκερ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreasaxo : 05-03-12 στις 00:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-03-12 16:00 #87
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο καταλληλος ανθρωπος την καταλληλη στιγμηχριστινα οταν λες να τρωω μονο λαδι τι εννοεις?εγω εχω σκοπο να ενταξω στο διαιτολογιο φρουτα,λαχανικα,οσπρια,τοφου, κιμα σογιας, μακαρονια, ρυζια,λιγο μελι,καταλαβες τωρα ολα αυτα σε μικρες ποσοτητες.
    επειδη φαινεται να εχεις προσωπικη εμπειρια επι του θεματος θα ηθελα να σε ρωτησω οταν κανεις νηστεια για ενα τετοιο μεγαλο χρονικο διαστημα βλεπεις το σωμα σου να καταβολιζει μυικο ιστο και να προσθετει λιπος?δηλαδη για να το θεσω πιο απλα βλεπεις το σωμα σου πιο ατονο?χανεις βαρος η παιρνεις? και το κυριοτερο εχεις ενεργεια να ανταπεξελθεις στην προπονηση?
    σορρυ π αργησα να απαντησω...ειπαμε συμπληρωματα κομενα γκουχου γκουχου....40 ημερες μπορεις ν ζησεις κ χωρις συμπληρωματα..καλο θα σ κανει...μπορεις να τρως θαλασσινα,οσπρια σαλατες βρωμη φρουτα λαχανικα...εγω προσωπικα πιο ατονο δεν τ βλεπω ισα ισα...συνηθως στην νηστεια ξαναβρισκω την χαμενη μ γραμμωση γτ ενας βασικος λογος ειναι οτι κ τσιτ ν κανεις θα ειναι κατι νηστισιμο σχετικα θρεπτικο κ οχι σαβουρα..τωρα τ αν χανεις βαρος εξαρταται καθαρα απο τις θερμιδες που καταναλωνεις ...αμα αρχισεις τις βουτες με τ ψωμι στα λαδερα π.χ. ε φυσικο επομενο ειναι να παρεις...κ στην προπονηση μια χαρα ειμαι αν εχω κανει σωστο γευμα πριν την προπονηση...ολα στο μυαλο ειναι..τις πρωτες μερες σ φαινεται καπως αλλα μετα τ συνηθιζεις...πρωτεινη μπορεις να παρεις απο οτι μ ειπαν κ εμενα εδω τα παιδια απο τις φακες και τα μαυροματικα φασολια...εχεις επιλογες...προσπαθησε το αξιζει τν κοπο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-03-12 16:03 #88
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasaxo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ακολουθώ την νηστεία της Σαρακοστής για τρίτη σερί σεζόν.
    Συμπληρώματα: 2 κουτιά Pea Protein (πρωτεΐνη από μπιζέλια) της OLYMPIAN LABS με γεύση βανίλια, πολυβιταμηνη ADAM της NOW FOODS σε ταμπλέτες (μόνο η ADAM σε ταμπλέτες είναι vegetarian), BCAA PLUS της SOLGAR (είναι vegetarian φόρμουλα, αμινοξέα από σπηρουλινα νομίζω, μπορη να κάνω και λάθος και να είναι από άλλη φυτική πηγή), KOREAN GYNSENG της SOLGAR (για έξτρα ενέργεια),GABA της NOW FOODS (για βελτίωση και καλύτερη ποιότητα ύπνου καθότι μετά της πρώτες 15 μέρες αρχίζουν τα σκούρα και οι καταπονησης).
    Προαιρετικά συμπληρώματα GOAT WEED EXTRACT της NOW FOODS και HYDROXY CITRATE της SOLGAR (υποτιθετε οτι δεσμευη ενα ποσοστό υδατανθράκων σε καθε γευμα).
    Τωρα απο διατροφή:
    Πρωί ενα scoop pea protein με μια μπανανα + πολυβιταμινη, μια κάψουλα korean ginseng και μια ταμπλέτα horny goat weed.
    Δεκατιανο ενα παστελι αμυγδάλου.
    Μεσημεριανό ρεβίθια η φακες η γίγαντες η φασόλια η φάβα, 30 λεπτά πριν το μεσημεριανό παίρνω δυο καψουλες hydroxy citrate, μόλις φαω παίρνω μια ακομα ταμπλετα horny goat weed.
    Απογευματινό (ογκος) ενα τοστ με φυστικοβούτυρο η ταχίνι, διαφορετικά καποιο φρουτο + μια ακομα ταμπλετα πολυβιταμινης adam.
    30 λεπτα πριν την προπόνηση παίρνω εξι καψουλες bcaa plus και 2 κάψουλες korean ginseng.
    Μεταπροπονιτικο εχω ενα scoop pea protein και μια μπανανα.
    Βραδινό ενα scoop pea protein μαζη με καμια δεκαρια αμυγδαλα η καρύδια.
    Πριν τον υπνο βαζω το GABA.

    Σαλάτες ελεύθερα, επίσης μπορη η μπανανα στο πρωινο να αντικατασταθεί με κουάκερ.
    συγγνωμη για την παρεμβαση αλλα εχω μια απορια...αυτο τωρα ειναι νηστεια?απο τι ακριβως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-03-12 17:26 #89
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kritsinaki! Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγγνωμη για την παρεμβαση αλλα εχω μια απορια...αυτο τωρα ειναι νηστεια?απο τι ακριβως?
    Βλέπεις εσύ κάτι ζωικό;
    Κάποιο γαλακτοκομικό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-03-12 20:03 #90
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kritsinaki! Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα παντα μονο λαδι κ τεταρτη παρασκευη ουτε αυτο....για 40 μερες για να ακουσω ιδεες τωρα χαχαχχα στων χριστουγεννων μπορεις να φας κ ψαρι την σαρακοστη ομως οχι...

    δεν καταλαβα οτι τα παρασκευαζεις τα μπισκοτα νομιζα οτι υπαρχουν ετοιμα κ καλα τ μελακι κ τ ταχινι την εξτρα ζαχαρη τι την ηθελες???
    Τώρα είδα τη συζήτηση!
    Για μένα η νηστεία είναι κάτι παραπάνω από απαγόρευση ορισμένων τροφών. Περισσότερο νηστεύω γιατι κάθε φορά που το κάνω πάντα ανακαλύπτω κάτι που δεν ξέρω ή κάτι που νόμιζα πως δεν είναι κ τόσο σημαντικο. Στην αρχή της νηστείας νομίζω πως ξέρω το σώμα μου πάρα πολυ καλά, νομίζω πως θα στερηθώ ή θα πεινάσω ή ;;;;; θα καταβολίστώ....
    Κ όμως με τις μέρες ανακαλύπτω πως τροφες που δεν το περιμένα να με χορτάσουν με χορταίνουν, νιώθω τις γεύσεις πολύ καλύτερα, μαθαίνω να αρκούμε σ αυτά που έχω, γνωρίζω το σώμα μου πάλι απ την αρχή κ καταλαβαίνω πως δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ σταθερά ουτε στο φαγητο.
    Η νηστεία είναι πάνω απ όλα μια πνευματική διαδικασία, ούτε θρησκευτική ούτε διατροφική. Απλά το μέσον είναι η τροφή.
    Η διαδικασία της νηστείας είναι μια αλλαγή σε όλα τα επίπεδα για μενα, απο το απτο, το σώμα μας, μέχρι κ το άυλο, το πνεύμα μας.
    Ποτε δεν σκέφτηκα ή δεν σήμανα συναγερμό να μαζέψω πολεμοφόδια για τις μέρες τις νηστείας. Τρώω φρούτα λαχανικά, όσπρια, ξηρούς καρπούς, φύτρες, μέλι κ.α.
    Αυτά βέβαια ισχύουν για μένα.
    Για κάποιον που βρίσκεται ήδη σε μια αλλη αντίθετη διαδικασία π.χ. αυξηση μυών, έντονη γυμναστική ή κάτι τέτοιο, εννοείται με το να κάνει στροφή 180 μοίρες, αυτο θα έχει αντικτυπο στο σώμα του. Αν το κάνει με το φόβο μήπως καταβολιστεί ή γεμίσει λίπος (που δεν γίνετε με τίποτα) για μένα ας μην το κάνει, είναι ένα επιπρόσθετο άγχος που δεν χρειάζεται.
    Αν όμως πάρει τη συνειδητή απόφαση να νηστέψει κ επ ευκαιρία να εξερευνήσει πτυχές του που δεν γνώριζε κ να σκεφτεί που λέμε out of the box, οι 49 μερες τις σαρακοστής είναι μια άριστη ευκαιρία
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία