Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 31
  1. 12-03-11 01:47 #1
    Προεπιλογή Θυροξινη και θυρορμονες important!
    Γεια σας μαγκες. Για ιατρικους λογους παιρνω καθημερινα χαπι θυροξινης εδω και χρονια. θα ηθελα να ρωτησω..εχει αυτο καμια σχεση με την μυικη αναπτυξη? γ να ξερω...κ επισης θα ηθελα να ρωτησω αν καπποια συμπληρωματα π χρησιμοποιω περιεχουν θυροξινη η θυρορμονες γτ απαγορευεται ρητα να προσλαμβανω αλλη ποσοτητα και ειναι πλ σημαντικο..παντα ελεγχω τα συστατικα αλλα καποια παιζουν με αυτα τα 2 με αλλα ονοματα οποτε..τεσπα τα συμπληρωματα για τα οποια θελω βοηθεια ειναι :
    -animal pak
    -animal m stak
    -animal rage

    ευχαριστω και περιμενω πως κ πως απαντησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-03-11 19:35 #2
    Προεπιλογή
    κανεις ρε παιδες???
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-03-11 20:18 #3
    Προεπιλογή
    Δεν εχω τις γνωσεις να σου απαντησω επι του θεματος απλα θελω να σε ρωτησω γιατι παιρνεις θυροξινη?Εχις καποια μορφη υποθυροειδισμου?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-03-11 20:47 #4
    Προεπιλογή
    επειδη ο οργανισμος μ εκκρινει λιγοτερη θυρορμονη απο οτι χρειαζομαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-03-11 21:57 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    οχι δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τα συμπληρωματα αυτα...

    τουλαχιστον απο αυτα που λενε δεν εχουν κατι που εχει σχεση με thyroid...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-03-11 23:43 #6
    Προεπιλογή
    Σε ρωτω επειδη εχω καποιο παρομοιο προβλημα.Η χορηγηση θυροξινης ειναι για μια ζωη?Πλεον ο μεταβολισμος σου δουλευει καλα χανεις κιλα?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-03-11 00:46 #7
    Προεπιλογή
    ναι μια χαρα ο μεταβολισμος αλλα μαλλον ναι για μια ζωη θα παιρνω..κανω εξετασεις καθε 2 μηνες για να το παρακολουθω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-03-11 00:52 #8
    Προεπιλογή
    devil thanks γ την απαντηση ρε μαν εισαι ενα απτα ατομα π θα ηθελα να ακουσω τη γνωμη τους
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-03-11 21:45 #9
    Προεπιλογή
    εμενα ο γιατρος μου ειπε αν περνεις θυροξινη δεν μπορεις να πάρεις λιποδιαλύτες εκτός από CLA, l-carnitine και πράσινο τσάι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-03-11 23:21 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΦΥΓΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα ο γιατρος μου ειπε αν περνεις θυροξινη δεν μπορεις να πάρεις λιποδιαλύτες εκτός από CLA, l-carnitine και πράσινο τσάι.
    μπορεις να παρεις και αλλους... φτανει να μην ''παιζουν'' με τις ορμονες...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-03-11 20:37 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να παρεις και αλλους... φτανει να μην ''παιζουν'' με τις ορμονες...
    δεν ξερω αν εχουμε το ιδιο προβλημα εγω εχω θυροιδει χασιμοτο και περνω thyrormone 0,1mg καθε μερα..ο γιατρος μου μου ειπε οτι αν δεν περιεχουν ορμονες τα συμπληρωματα ειναι οκ..τωρα μου καποιος οτι περιεχουν λακταση..η οποια μπορει να εμποδιζει την αποροφιση του φαρμακου..τωρα ισχυει αυτο ? ξερει κανεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-03-11 00:22 #12
    Προεπιλογή
    εχο και εγω ακριβώς το ιδιο προβλημα,δεν νομιζω να επηρέαζει η λακταση σε κατι.φτανει να τρως 1 ωρα μετα το χαπι
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-03-11 23:47 #13
    Προεπιλογή
    στο σιτε στο οποιο πηγα να παραγγειλω σμρ το ανιμαλ rage εγραφε για thyroid disease να συμβουλευτειτε γιατρο...γτ ετσι?? devil?? καποιος??
    Go hard OR go home
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-03-11 10:14 #14
    Προεπιλογή
    Αδερφέ τα προιόντα που αναφέρεις δεν σε επηρεάζουν, από τη στιγμή που ο μεταβολισμός του Ιωδίου σου είναι φυσιολογικός, δηλαδή δεν έχεις κάνει θυρεοειδεκτομή. Φαντάζομαι έχεις υποθυρεοειδισμό. Αν με το φάρμακο είσαι οκ, μπορείς να κάνεις μια δοκιμή με τα σκευάσματα και να κάνεις εξετάσεις μετά από μερικές μέρες. Ελπίζω να περιέχουν μέσα μόνο αυτά που λέει η συσκευασιά....

    Ο θυρεοειδής φυσικά και παίζει ρόλο στη μυική ανάπτυξη, αφού επηρεάζει το μεταβολισμό γενικότερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-03-11 11:16 #15
    Προεπιλογή
    Δηλαδη αγαπητε γιατρε ενας με υποθυροειδισμο συνθετει πιο αργα μυικη μαζα απο εναν χωρις παρομοιο προβλημα?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία