Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 52
  1. 27-02-11 14:07 #16
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Thumbs up
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jessie pavelka Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω προβλημα με τα επιπεδα τεστοστερονης μου και στα τελευταια αιματολογικα τεστ ειχα 4,5 με ανωτατο οριο 8. ο γιατρος μου ειπε οτι θα επρεπε για την ηλικια μου να ειμαι στο 7 με 8 (ειμαι 21). ο ενδοκρινολογος μου ανεφερε την πιθανοτητα αγωγης τεστοστερονης σε ενεσιμη μορφη. ξερω οτι υπαρχουν 2 ειδων. αυτες που λειτουργουν κλεινοντας τη λειτουργια της δικης σου τεστ. απο τους ορχεις αλλα μου ειπαν και για αλλες που απλα συμπληρωνουν την ηδη υπαρχουσα τεστ. στο σωμα σου. περιττο να πω οτι γυμναζομαι σωστα και τρωω σωστα δεν πινω και δεν καπνιζω αλλα εχω ολα τα συμπτωματα χαμηλησ Τ. θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας οσοι ξερετε καποια πραγματα γυρω απο το θεμα αυτο, για παρενεργειες κλπ. δεν θελω να την χρησιμοποησω για το γυμναστηριο αλλα για λογους υγειας. απο οσο ξερω ομως βοηθαει και εκει... ευχαριστω.
    Αρχικά να σου πω να βελτιώσεις λίγο την διατροφή σου και να ξανακάνεις εξετάσεις κάποια στιγμή να το σιγουρέψεις.
    Αν είναι να μπεις σε TRT μην μπεις καν στον κόπο να χρησιμοποιήσεις Τεστό σε μορφή gel, θα σου πρότεινα σε ενέσιμη μορφή την ενανθική(ex. Testoviron, Norma) και όχι ενδεκανοϊκή(ex. Nebido).
    H πρώτη ενέσιμη έχει εβδομαδιαία χορήγηση,είναι πολύ καλύτερη και θα σου αρέσει τόσο για λόγους υγείας αλλά επειδή κάνεις ΒΒ, ενώ η δεύτερη έχει πολύ μεγάλο εστέρα με δοσολογία περίπου κάθε 10-12 βδομάδες χορήγηση αλλά δεν θα σου αρέσει τόσο.
    Κοίτα να σε βάλει σε δοσολογία 250-300mg την εβδομάδα και είσαι αρχηγός
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-02-11 15:22 #17
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά να σου πω να βελτιώσεις λίγο την διατροφή σου και να ξανακάνεις εξετάσεις κάποια στιγμή να το σιγουρέψεις.
    Αν είναι να μπεις σε TRT μην μπεις καν στον κόπο να χρησιμοποιήσεις Τεστό σε μορφή gel, θα σου πρότεινα σε ενέσιμη μορφή την ενανθική(ex. Testoviron, Norma) και όχι ενδεκανοϊκή(ex. Nebido).
    H πρώτη ενέσιμη έχει εβδομαδιαία χορήγηση,είναι πολύ καλύτερη και θα σου αρέσει τόσο για λόγους υγείας αλλά επειδή κάνεις ΒΒ, ενώ η δεύτερη έχει πολύ μεγάλο εστέρα με δοσολογία περίπου κάθε 10-12 βδομάδες χορήγηση αλλά δεν θα σου αρέσει τόσο.
    Κοίτα να σε βάλει σε δοσολογία 250-300mg την εβδομάδα και είσαι αρχηγός
    Εσύ φίλε μου είσαι ενδοκρινολόγος και προτείνεις αγωγές; Η' απλά διάβασες μερικά ποστ από άλλα φόρουμ και τα παπαγάλισες καλά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-02-11 15:57 #18
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ φίλε μου είσαι ενδοκρινολόγος και προτείνεις αγωγές; Η' απλά διάβασες μερικά ποστ από άλλα φόρουμ και τα παπαγάλισες καλά?
    Λέω την άποψή μου, για αυτό τον λόγο που το παιδί έκανε αυτό τόπικ, αναφέροντας κάποιες επιλογές που έχει, χωρίς να επικροτώ την χρήση. Δεν είναι αναγκασμένος να ακολουθήσει τίποτα. Έτσι για το τυπικό γιατί δεν έχω όρεξη για ειρωνείες και τα σχετικά, όχι δεν είμαι ενδοκρινολόγος, απλά τυχαίνει να έχω γνωστό σε TRT πλην βέβαια της κάποιας έρευνας προσωπικής που έχω κάνει περί του θέματος. Καλή σου μέρα.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-02-11 17:13 #19
    Προεπιλογή
    e-διαγνωση!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-02-11 17:36 #20
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω την άποψή μου, για αυτό τον λόγο που το παιδί έκανε αυτό τόπικ, αναφέροντας κάποιες επιλογές που έχει, χωρίς να επικροτώ την χρήση. Δεν είναι αναγκασμένος να ακολουθήσει τίποτα. Έτσι για το τυπικό γιατί δεν έχω όρεξη για ειρωνείες και τα σχετικά, όχι δεν είμαι ενδοκρινολόγος, απλά τυχαίνει να έχω γνωστό σε TRT πλην βέβαια της κάποιας έρευνας προσωπικής που έχω κάνει περί του θέματος. Καλή σου μέρα.
    Μάλλον δεν στα είπαν καλά ή δεν γνωρίζεις καθόλου για τι πράγμα μιλάς. Τα "λέω την άποψη μου" δεν χωράνε σε τέτοια θέματα, καλύτερα να την εκφράσεις σε κανένα θέμα πιο ελαφρύ που σε παίρνει να πεις ότι ασυναρτησία θες και να προτείνεις ότι μαλακία θες σε αγνώστους μέσω ιντερνετ.Είναι προφανές πως έχεις δεν έχεις πατήσει τα 20 σου χρόνια , δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς αλλά κάνεις τον γνώστη, και αν κάτι βγάζει μάτι στην περίπτωση σου είναι πως απλά αναμασάς ποστ από ξένα φόρουμ. Πόσο δηλαδή βοηθάς κάποιον που δεν τον έχεις δει ποτέ στη ζωή σου όταν του δίνεις έτοιμο κύκλο; Οπότε αυτά περί καλού Σαμαρείτη που δίνει αγωγές από το νετ άστα. Το ποστ σου μπορεί να εντυπωσιάσει έναν άσχετο αλλά φαίνεται απλά μία μπαρούφα σε κάποιον με βασικές γνώσεις ενδοκρινολογίας και μία εμπειρία επί του θέματος.

    Η άποψη είναι σαν την πωποτρυπίδα , όλοι έχουν από μία και την χρησιμοποιούμε κατά το δοκούν , επειδή όμως μιλάμε για φάρμακα, θα ήταν πολύ πιο υπεύθυνο και συνετό εκ μέρους σου να αφήσεις την καριέρα ενδοκρινολόγου μέσω πληκτρολογίου, μαζί και τις ημιμαθείς γνωματεύσεις και απόψεις επί του θέματος, για κάποιον που έχει ειδίκευση στο θέμα. Δεν είναι καθόλου κακό να λες "δεν ξέρω, δεν μπορώ να εκφέρω άποψη" σε ένα θέμα.Ίσα ίσα καμιά φορά είναι το πιο υπεύθυνο πράγμα που μπορείς να κάνεις.

    Ζήτω συγγνώμη από την διαχείριση αν μιλάω με λίγο παραπάνω έντονο ύφος απ' ότι είμαι συνηθισμένος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-11 17:36 #21

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ φίλε μου είσαι ενδοκρινολόγος και προτείνεις αγωγές; Η' απλά διάβασες μερικά ποστ από άλλα φόρουμ και τα παπαγάλισες καλά?
    +απειρο.

    Υγ.Φιλε jessie pavelka ταπεινη μου αποψη,να ακουσεις τους γιατρους που σε παρακαλουθουν και μονο αυτους.
    εγω προσωπικα δεν εχω την εμπειρια/γνωσεις για να κρινω ουτε τις εξετασεις σου ουτε την αγωγη σου και το ιδιο και οι περισσοτεροι εδω μεσα. προφανως ο γιατρος σου ειναι αρμοδιος για κατι τετοιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-11 18:27 #22
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Αδελφέ το θέμα με τις ορμονολογικές ανισορροπίες είναι μεγάλο. Καλύτερα απλά άκου τον γιατρό που σε παρακολουθεί. Το να σου πούμε εμείς κάνε αυτό η εκείνο θα είναι τελείως στον αέρα. Παίζουν πολλοί παράγοντες. Πχ αρωματάση, lh fsh ελεύθερη/ολική τέστο προλακτίνη…. Τα συμπτώματα είναι λίγο πολύ σε όλους ίδια, η αγωγή αλλάζει μόνο…
    Θα βοηθούσε πάντως να μας εξηγούσες πως το κατάλαβες, τι συμπτώματα είχες κτλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-02-11 18:34 #23
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδελφέ το θέμα με τις ορμονολογικές ανισορροπίες είναι μεγάλο. Καλύτερα απλά άκου τον γιατρό που σε παρακολουθεί. Το να σου πούμε εμείς κάνε αυτό η εκείνο θα είναι τελείως στον αέρα. Παίζουν πολλοί παράγοντες. Πχ αρωματάση, lh fsh ελεύθερη/ολική τέστο προλακτίνη…. Τα συμπτώματα είναι λίγο πολύ σε όλους ίδια, η αγωγή αλλάζει μόνο…
    Θα βοηθούσε πάντως να μας εξηγούσες πως το κατάλαβες, τι συμπτώματα είχες κτλ
    +1
    τα συμπτώματα ρε παιδιά ποια είναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-02-11 20:03 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ φίλε μου είσαι ενδοκρινολόγος και προτείνεις αγωγές; Η' απλά διάβασες μερικά ποστ από άλλα φόρουμ και τα παπαγάλισες καλά?
    καλα και εσυ σε αλλο φορουμ τοσα χρονια πυρηνικος επιστημονας το επαιζες και απ οτι θυμαμαι σπουδαζεις διατροφολογια μονο η κατι παρομοιο οποτε μην "την λες" στο παληκαρι,την αποψη του εγραψε απλα,θα ηταν αφελεια αν το αλλο παιδι ακολουθουσε για ιατρικα ζητηματα συμβουλες απο οποιοδηποτε φορουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-02-11 20:27 #25
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα και εσυ σε αλλο φορουμ τοσα χρονια πυρηνικος επιστημονας το επαιζες και απ οτι θυμαμαι σπουδαζεις διατροφολογια μονο η κατι παρομοιο οποτε μην "την λες" στο παληκαρι,την αποψη του εγραψε απλα,θα ηταν αφελεια αν το αλλο παιδι ακολουθουσε για ιατρικα ζητηματα συμβουλες απο οποιοδηποτε φορουμ
    ΞΥΛΟ!! ΞΥΛΟ!!!

    Για την ιστορία έχω διδαχτεί ενδοκρινολογία σε πανεπιστημιακό επίπεδο, όχι ότι έγινα ενδοκρινολόγος - απλά καμία σχέση , αλλά έχω πάρει μία μυρωδιά σε όλα τα επίπεδα. Αυτό δεν με κάνει ειδικό επί του θέματος όπως βλέπεις. Τα υπόλοιπα επί προσωπικού, δεν θέλω να το πάρεις στραβά αλλά δεν έχει ιδιαίτερη αξία η γνώμη σου για εμένα. Οπότε αν το "παληκάρι" ή κάποιος άλλος θίγεται από μερικές λέξεις σε μία οθόνη δεν μπορώ να κάνω πολλά. Απλά επειδή δεν συζητάμε για καραμελίτσες καλό είναι να υπάρχει μια ωριμότητα πέραν του μέσου όρου. Δεν θα επανέλθω , είπα ότι είχα να πω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-02-11 13:54 #26
    Προεπιλογή
    σημερα θα παρω τα αποτελεσματα και θα τα ποσταρω. με τον ενδοκρινολογο μου δεν μιλησα ακομα απλα ηθελα να ακουσω μερικες αποψεις. κ γω για ενεσιμη μορφη μονο σκεφτομουν (αν θεος φυλαξει χρειαστει να παρω) αλλα απ οσο εχω διαβασει ειναι μεγαλος μπελας.. οσοι ασχολειστε λιγο πολυ με αυτα κ ενημερωνεστε ξερετε τι εννοω.. εχω επισης υποθειροειδισμο συγκεκριμενα εχω χασιμοτο και παιρνω τα Τ-4 100. παιρνω πρωτεινη και μονουδρικη κρεατινη αλλα οχι πανω απο 5 γρ. μου εχουν πει οτι ισως να ευθυνεται κ αυτο. δλδ η κρ ανεβαζει τον θυροειδη κ αυτος μ ριχνει την τεστ. αλλα και παλι ισως να ευθυνονται τα οιστρογονα που μπλοκαρουν κατα καποιο τροπο την τεστ. τα ορια ειναι απο 2 εως 8 για καποιον που ρωτησε πριν. ειχα 4,5 αλλα ο ενδοκρ. μου ειπε οτι επρεπε να ειμαι στο 7. απο συμπτωματα θα ελεγα οτι εχω λιγοτερο συχνες στυσεις και μια πτωση στην διαθεση αλλα οχι συνεχεια. οσον αφορα το σεξ εχω χωρισει εδω και εναμιση μηνα με την κοπελα μου και δεν ειχα λλη επαφη απο τοτε. ισως φταιει αυτο? απο διατροφη τα κλασσικα φαγητα bb εκτος απο σαλατες που τρωω λιγο. για τα τεστ- boosters απ οτι διαβαζω ειναι θολα τα πραγματα αλλοι λενε δουλευουν αλλοι οχι (στο tribulus αναφερομαι).
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-02-11 14:33 #27
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2011
    Μηνύματα
    57
    Προεπιλογή
    Παίρνεις και Τ-4. Μάλιστα. Δεν πιστεύω να έκανες κανένα κύκλο και να μας το κρύβεις έτσι? και να κατέβηκε από εκεί η φυσική σου τεστοστερόνη. Μήπως πήρες καμία πρooρμόνη (από το ίντερνετ ) και δεν έκανες καλό pct?

    Πάντως για μένα θα πρέπει να είναι τρελός ένας ενδοκρινολόγος αν δώσει στεροειδή και πιο συγκεκριμένα ενέσεις τεστοστερόνης σε ένα νέο 21 χρονών που παίρνει είδη και Τ-4 με μόνη δικαιολογία ότι θα έπρεπε να είναι στο 7 και όχι στο 5 από την στιγμή που 2-8 είσαι οκ. Και άντε σου δίνει και πες ότι κάνετε και το καλύτερο pct ,μετά ποιος εγγυάται ότι η φυσική τεστοστερόνη θα είναι στο 7 και όχι στο 3?

    Από την στιγμή που δεν υπάρχουν επιπλοκές και σοβαρά προβλήματα υγείας λόγο χαμηλής τεστοστερόνης δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε τέτοιο κυκεώνα. Και η μάνα μου έχει οστεοπόρωση αλλά δεν είναι σε τόσο σοβαρό σημείο για να την γράψει ο γιατρός ...var και η θεία μου έχει διαβήτη αλλά δεν είναι σε τόσο σοβαρό σημείο για να παίρνει ενέσεις ινσουλίνης. Δηλαδή έλεος.

    Όσο για τα test boosters υπάρχουν πολλών ειδών : Animal Stack και Prime (δηλαδή tribulus) , TestForce2 της E-Pharm από τον Patrick Arnold με d-aspartic acid και sarcosine, Animal Test (Arachidonic Acid και Hesperetin και 3,4- divanillyl tetrahydrofuran με anabolic ketosterones) κτλ ξεκίνα δοκίμασε μερικά να δεις πιο σου ταιριάζει αν σε βοηθάει κάποιο και μετά δοκίμασε και stackαρισματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-02-11 15:35 #28
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    εγω στην περιπτωση σου δν θα το πειραζα..εισαι αρκετα καλα...αν εισουν στο 2 θα συμφωνουσα με τον γιατρο γιατι εισαι και σε μικρη ηλικια...συνηθως τα φαρμακα που χορηγουνται πλεον δεν επηρεαζουν τα οιστρογονα ενω εχουν την ταση να αποκαθιστουν την σωστη ενδογενη εκκριση Τ παρα απλα να την αντικαθιστουν..τετοια φαρκακα αναφερθηκαν ποιο πανω..
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-02-11 16:16 #29
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2011
    Μηνύματα
    57
    Προεπιλογή
    Το ότι δεν αρωματίζουν κάποια φάρμακα και είναι mild δεν σημαίνει ότι μόλις τα σταματήσεις η φυσική σου τεστοστερόνη θα είναι στο 7,5 και όλα καλά και όλα ωραία. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει φάρμακό που θα μεταβάλει το ορμονικό σου σύστημα ή την τεστοστερόνη σου χωρίς κανένα απόλύτος side effect και να την επαναφέρει μετά χωρίς pct στα κανονικά επίπεδα μετά. Από όσο ξέρω τουλάχιστον. Εκτός από την αυξητική και κάποια research drugs αλλά εδώ μας είπε ο άνθρωπος ότι θέλει να ανεβάσει τα επίπεδα τεστοστερόνης του και όχι τα επίπεδα HGH και ΙGF κτλ. Τέλος πάντων δεν μπλέκω ξανά σε τέτοια χωράφια. Πάνε φίλε σε ένα καλό ενδοκρινολόγο γιατί πολλοί γιατροί σήμερα με το παραμικρό σου γράφουν φάρμακα γιατί παίρνουν ποσοστά από τις φαρμακευτικές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-02-11 19:56 #30
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    νομιζω οτι εχεις μπερδεψει καποια πραγματα οταν μου αναφερεις pct και αυτο στο λεω εντελως φιλικα..οι δοσεις που παιρνει ειναι για να φτασει η τεστοστερονη στα φυσιολογικα επιπεδα δηλαδη την Τ που εχει καθε ανδρας στο σωμα του..ειναι σαν να μου λες οτι πρεπει να κανουμε ετσι και αλλιως ολοι οι ανδρες Pct για την ενδογενη Τ μας.προσπαθει να φτασει τα ορια (αν και τα εχει ο συγκεκριμενος φιλος οπως εχω πει ποιο πανω) του μεσου ανδρα..οχι να τα υπερβει για να εχει και μυικο advantage
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία