Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 28
  1. 12-02-11 23:58 #1
    Προεπιλογή 17 ετων...Γραμμωση??
    Καλησπερα σε ολους...Λεγομαι Γιαννης...Περσι τετοιο καιρο ημουν 108 κιλα σημερα ειμαι 77 εχοντας κουραστει υπερβολικα πολυ...Ειμαι 17 υψος 1.83 και 77 κιλα. Εχω τα εξης ερωτηματα: μπορω να αποκτησω 6pack χωρις να παρω πρωτεινες whey ktl...(δεν με αφηνει η μανα μου γιατι ειναι γιατρος και μου λεει διαφορα) επισης υπαρχουν στα φαρμακεια τιποτα σε χαπια (πχ.λεκιθινη) που να βοηθουν στην γραμμωση. Γυμναστιρο παω: Δευτερα.Τεταρτη.Πεμπτη.Παρασκευη.Σαββατο 1ωρα και 10 λεπτα. Η διατροφη μου αποτελειτε απο 5 γευματα. Πρωινο 30 γρμ. δημιτριακα ολικης αλεσης με ενα ποτηρι γαλα, δεκατιανο ενα.κουλουρι, μεσημεριανο πχ. 1 τσιπουρα με μια φετα ψωμι ολικης και σαλατα, απογευμα μετα το γυμναστιριο 1 ποτηρι γαλα 2.5% λιπαρα και μια μπανανα, βραδινο (γυρο στις 9 το βραδυ) ενα γιαουρτι με γαλοπουλα και μια φετα ψωμι ολικης...Πως τα βλεπετε τα πραματα???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-02-11 09:33 #2
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arxangelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους...Λεγομαι Γιαννης...Περσι τετοιο καιρο ημουν 108 κιλα σημερα ειμαι 77 εχοντας κουραστει υπερβολικα πολυ...Ειμαι 17 υψος 1.83 και 77 κιλα. Εχω τα εξης ερωτηματα: μπορω να αποκτησω 6pack χωρις να παρω πρωτεινες whey ktl...(δεν με αφηνει η μανα μου γιατι ειναι γιατρος και μου λεει διαφορα) επισης υπαρχουν στα φαρμακεια τιποτα σε χαπια (πχ.λεκιθινη) που να βοηθουν στην γραμμωση. Γυμναστιρο παω: Δευτερα.Τεταρτη.Πεμπτη.Παρασκευη.Σαββατο 1ωρα και 10 λεπτα. Η διατροφη μου αποτελειτε απο 5 γευματα. Πρωινο 30 γρμ. δημιτριακα ολικης αλεσης με ενα ποτηρι γαλα, δεκατιανο ενα.κουλουρι, μεσημεριανο πχ. 1 τσιπουρα με μια φετα ψωμι ολικης και σαλατα, απογευμα μετα το γυμναστιριο 1 ποτηρι γαλα 2.5% λιπαρα και μια μπανανα, βραδινο (γυρο στις 9 το βραδυ) ενα γιαουρτι με γαλοπουλα και μια φετα ψωμι ολικης...Πως τα βλεπετε τα πραματα???
    η διατροφη σου ειναι ελιπης,καλυτερα να περασεις απο την ''διατροφη'' να παρεις μια ιδεα,για να γραμμωσεις προυποθετει να χεις μυς,και ναι γινεται χωρις συμπληρωματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-02-11 09:48 #3
    Προεπιλογή
    Δηλαδη πρεπει να βαλω καποια κιλα ωστε να αποκτησω ογκο και μετα να κανω αεροβικη ωστε να φιγει το λιπος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-02-11 12:37 #4
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Η απολοια αυτων τον κιλων που εχασες πρεπει να σε κανει να νιωθεις περηφανος για τον εαυτοσου αποδεικνιωντας την θεληση που εχεις.

    Η μητερα σου εχει δικιο που σου απογορευει τα συμπληρωματα,αλα μονο στο θεμα ηλικιασ και οχι οτι ειναι απογορευτηκα ωσ προς την καταναλωση τους (με τον σωστο τροπο φυσικα).

    Η προπονηση σου σαν χρονος θεωρο οτι ειναι μεγαλη για αρχη (ΑΛΑ ΠΕΡΙ ΩΡΕΞΕΩΣ)

    Η διατροφη σου πρεπει να βγει με βαση την δραστηριοτητα σου καθημερινα, και οχι οτι κατσει αρκει να ειναι υγειινο.

    Και τελος λογω ηλικιασ μην σου γινει μεγαλο βασανο η προπονηση-διατροφη γιατι θα κουραστεις νωρις.

    καλη επυτιχια στους στοχουσ σου.
    Για να υψωθείς πάνω από τους ανθρώπους υπάρχουν δυο δρόμοι: με τη δικιά σου επιδεξιότητα ή χάρη στην βλακεία τον γύρω σου ανθρώπων.
    Λα Μπρυγιέρ*
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-02-11 13:34 #5
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι αρχη...1,5 χρονο παω γυμναστηριο απλα δεν εκανα πολλα κιλα. Απλα βλεπω διατροφες που εχουν 10 αυγα την μερα και αλλα διαφορα. Αυτα λογο του οτι δεν ζω μονος (σαν γιατρος η μανα μ νομίζει οτι τα ξερει ολα) δεν μπορω να τα φαω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-02-11 13:44 #6
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    να σου πω,ο 1,5 χρονος ναι ειναι ενα καλο διαστημα για να πεις οτι εμαθες πραγματα.
    Αν καταλαβει η μητερα σου οτι το θες πραγματικα και ο σκοποσ σου ειναι η σοβαρη προπονηση,τοτε εισαι τυχερος γιατι θα εχεις εναν συμαχο που θα σε καθοδηγει σωστα.
    Για να υψωθείς πάνω από τους ανθρώπους υπάρχουν δυο δρόμοι: με τη δικιά σου επιδεξιότητα ή χάρη στην βλακεία τον γύρω σου ανθρώπων.
    Λα Μπρυγιέρ*
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-02-11 16:25 #7
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνησω με τα παιδια, δεν χρειαζονται 10 αυγα... κανε κατι τετοιο:


    αυγο+βρωμη+γαλα+καρυδια

    σαντουιτσακι με κοτοπουλο-γαλοπουλα τυρι και μαρουλι

    κοτοπουλο + μακαρονια/ρυζι/πατατα

    προπονηση --> βλεπε μεταπροπονητικη διατροφη

    μετα απο καμια ωρα παλι το ιδιο με το 3ο

    βραδυ 1-2 γιαουρτια με καρυδια



    δεν ειναι δυσκολο κανε συμμαχο τη μαμα σου και δες λιγο τα αρθρα διατροφης για να παρεις μια καλυτερη ιδεα
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-02-11 17:10 #8
    Προεπιλογή
    να ρωτησω κατι ακομη...υπαρχει πρωτεινη που να ειναι σε μορφη χαπιου κ οχι σκονης? ή να εχει μικρη σε μεγεθος η συσκευασια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-02-11 17:45 #9
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arxangelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ρωτησω κατι ακομη...υπαρχει πρωτεινη που να ειναι σε μορφη χαπιου κ οχι σκονης? ή να εχει μικρη σε μεγεθος η συσκευασια
    απ'οτι ξερω οχι, σε χαπι δεν υπηρχε περιπτωση να χωρανε 25-30γρ πρωτεινης, θα ηταν χαπι super man
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-02-11 18:20 #10
    Προεπιλογή
    Ωραια, ευχαριστω πολυ. Οταν θα βρω λιγο χρονο θα ανεβασω και φωτογραφιες να δειτε πριν και μετα και προοδο... Εχω βεβαια και ενα κομπλεξ με τα κιλα μου ακομη, αν και ολοι μου λενε οτι δεν χρειαζεται να χασω αλλο εγω ηθελα να παω 70, μετα τα τοσα κιλα που εχασα ομως ο μεταβολισμος εχει επιβραδυνθει και οσο διετα κ να κανω η ζυγαρια κολλαει στα 75...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-02-11 22:37 #11
    Προεπιλογή
    http://i56.tinypic.com/qx9gts.jpg

    εδω ειμαι...αριστερα 98 κιλα(μαιος) δεξια 76(ιανουαριος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-02-11 22:55 #12
    Προεπιλογή
    ρε παιδια δυο μέρες τωρα που τρωω κανονικα πηρα 2 κιλα τι γινετε? τρωω γυρο στις 2700 θερμιδες κ απο 77 κιλα πηγα 79.5...

    Για να παρεις 1 κιλο υποτιθετε οτι πρεπει να φας 7500 θερμιδες παραπανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-02-11 10:40 #13
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arxangelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια δυο μέρες τωρα που τρωω κανονικα πηρα 2 κιλα τι γινετε? τρωω γυρο στις 2700 θερμιδες κ απο 77 κιλα πηγα 79.5...

    Για να παρεις 1 κιλο υποτιθετε οτι πρεπει να φας 7500 θερμιδες παραπανω
    Όταν έχεις κόψει κατά πολύ τις θερμίδες, πρέπει να αρχίσεις σιγά σιγά να επιστρέφεις στις... παλιές! 7700 8ερμήδες θες ανά κιλό αλλα αυτά είναι ''γενικές'' θεωρίες.
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-02-11 16:04 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arxangelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους...Λεγομαι Γιαννης...Περσι τετοιο καιρο ημουν 108 κιλα σημερα ειμαι 77 εχοντας κουραστει υπερβολικα πολυ...Ειμαι 17 υψος 1.83 και 77 κιλα. Εχω τα εξης ερωτηματα: μπορω να αποκτησω 6pack χωρις να παρω πρωτεινες whey ktl...(δεν με αφηνει η μανα μου γιατι ειναι γιατρος και μου λεει διαφορα) επισης υπαρχουν στα φαρμακεια τιποτα σε χαπια (πχ.λεκιθινη) που να βοηθουν στην γραμμωση. Γυμναστιρο παω: Δευτερα.Τεταρτη.Πεμπτη.Παρασκευη.Σαββατο 1ωρα και 10 λεπτα. Η διατροφη μου αποτελειτε απο 5 γευματα. Πρωινο 30 γρμ. δημιτριακα ολικης αλεσης με ενα ποτηρι γαλα, δεκατιανο ενα.κουλουρι, μεσημεριανο πχ. 1 τσιπουρα με μια φετα ψωμι ολικης και σαλατα, απογευμα μετα το γυμναστιριο 1 ποτηρι γαλα 2.5% λιπαρα και μια μπανανα, βραδινο (γυρο στις 9 το βραδυ) ενα γιαουρτι με γαλοπουλα και μια φετα ψωμι ολικης...Πως τα βλεπετε τα πραματα???
    hthela na sou pw giannh oti palia kai gw ekana mia sterhtikh diaita san kai sena me apotelesma na asw25 kila omws dden htan kila lupous htan kil lupou kai muikhs mazas........kai otan arhsa na trww kanwnika evala polla kila...kalutera na kaneis mia periodo ogou taftoronia na trws kanwnikh posothta faghtou kai kardioageiakh proponhsh afto kanw twra kai exw dei apotelesmata

    ***γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-02-11 00:13 #15
    Banned
    Εγγραφή
    22-02-2011
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Τι ειναι η καρδιοαγγειακη προπονηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία