Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 76
  1. 24-04-11 21:19 #16
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Μια χαρά είναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-04-11 21:44 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολες καλες ειναι...
    κλασσικές ασκήσεις και με συγκεκρημένα σετ επαναλήψεις, μια με δυο φορες την εβδομάδα.
    Συμβάλλει και η ολοκληρωμένη προπόνηση του σώματος.
    μια...δυο μονο?
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-04-11 10:59 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sadistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι αρσεις ποδιων στη ρωμαικη καρεκλα δεν ειναι καλο για το κομματι αυτο;;
    Πολυ καλη ασκηση.Πρεπει να την κανεις αργα για να πετυχει(οπως ολες βασικα τις ασκησεις).Αλλα δεν ειναι ιδιαιτερα ψαγμενη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nosblos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια...δυο μονο?
    1-2 φορες γυμναζεις κοιλιακους για να μην φουσκωσει η μπακα.Αν θες καλους κοιλιακους κανεις παντα οποτε πηγαινεις στο gym.Αν θες πολυ καλους κοιλιακους κανεις τουλαχιστον 2 ασκησεις καθε φορα το λιγοτερο.

    Για την ασκηση με το cross-over δυστυχως δεν την πολυκαταλαβα αλλα το gym που πηγαινω ειναι ιδιαιτερα μικρο και δεν νομιζω να εχει τετοιο οργανο.Αλλα thanks για την βοηθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-04-11 12:17 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων



    1-2 φορες γυμναζεις κοιλιακους για να μην φουσκωσει η μπακα.Αν θες καλους κοιλιακους κανεις παντα οποτε πηγαινεις στο gym.Αν θες πολυ καλους κοιλιακους κανεις τουλαχιστον 2 ασκησεις καθε φορα το λιγοτερο.

    Για την ασκηση με το cross-over δυστυχως δεν την πολυκαταλαβα αλλα το gym που πηγαινω ειναι ιδιαιτερα μικρο και δεν νομιζω να εχει τετοιο οργανο.Αλλα thanks για την βοηθεια.
    κοιλιακοι δεν θελουν παραπανω απο 2 φορεστην εβδομαδα γιατι φουσκωνουν κ δεν εχεισ καλο αποτελεσμα .Διατροφη κ αεροβια θελει.
    αυτητην ασκηση λεει στο cross over alla αντι για αλτηρα οπως στο βιντεο κρατας τισ λαβες του cross over
    http://www.bodybuilding.com/exercise...bell-side-bend
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-04-11 12:58 #20
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aprosektos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιλιακοι δεν θελουν παραπανω απο 2 φορεστην εβδομαδα γιατι φουσκωνουν κ δεν εχεισ καλο αποτελεσμα .Διατροφη κ αεροβια θελει.
    αυτητην ασκηση λεει στο cross over alla αντι για αλτηρα οπως στο βιντεο κρατας τισ λαβες του cross over
    http://www.bodybuilding.com/exercise...bell-side-bend
    Οι κοιλιακοι ειναι μια μυικη ομαδα οπως της αλλες με την λογικη αυτη που λες εσυ οτι αν κανεις πολλες φορες την εβδομαδα 'φουσκωνουν' τοτε θα καναμε το ιδιο και στις αλλες και δεν θα παραπονιοταν κανεις για αδυναμα σημεια.Πιστευω 2 φορες την εβδομαδα ειναι οτι πρεπει οχι γιατι θα 'φουσκωσουν' αν κανουμε παραπανω μαλλον το αντιθετο.Ουτος η αλλος οι κοιλιακοι πιανοντε σε παρα πολλες ασκησεις οποτε δεν ειναι αναγκη να τους παιδευουμε παραπανω απο οτι πρεπει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-04-11 13:35 #21
    Προεπιλογή
    μερα παρα μερα κανω....τους κοιλιακους....μου...!!!
    δηλαδη 3 φορες την εβδομαδα και super set 3 ασκησεων....που πιανουν τους πανω τους κατω και τους πλαγιους...
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-04-11 13:38 #22
    Προεπιλογή
    Βασικα οι κοιλιακοι ειναι παρα πολλοι.

    Οπως οταν πας γυμναστηριο και επικεντρωνεσαι π.χ. σε στηθος-δικεφαλα,φανταζομαι δεν κανεις 1 ασκηση για στηθος και 1 ασκηση για δικεφαλα,αλλα κανεις πιεσεις,ανοιγματα κ.α.,αντιστοιχα και για δικεφαλα δεν κανεις μια ασκηση αλλα hammers,αυτοσυγκεντωση κ.α. για να γυμναστουν σωστα οι μυες . (μερικα απλα παραδειγματα αναφερω)

    Ετσι και στους κοιλιακους μπορεις την μια μερα να κανεις ροκανισματα και πλαγιους αλλα και "ψαλιδακια" ή να επικεντρωθεις μονο στους πανω κοιλιακους για περισσοτερη ξεκουραση π.χ. ροκανισματα,πλαγιοι. 2-3 ασκησεις βγαινουν οπως και να εχει χωρις να σημαινει οτι θα παθεις και υπερκοπωση.Τωρα αν καποιος βαζει 40 κιλα για να κανει ροκανισματα,ειναι καθαρα δικο του θεμα και προφανω χρειαζεται 2 μερες ξεκουραση ο μυς.

    Οσο για την διατροφη--->that goes without saying..
    Και οσο για την αεροβια--->θα διαφωνησω εν μερει γιατι αν το προγραμμα σου κυκλικο δεν χρειαζεται αεροβια.

    -------------------

    EDIT:

    @nosblos : και εγω καπως ετσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-04-11 13:44 #23
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Το κυκλικο τι σχεση εχει?Προσωπικα το κυκλικο το θεωρω αχρηστο μονο για να ξαναμπεις στα βαρη μετα απο αποχη ειναι καλο ή να ξεκουρασεις το σωμα σου και το κνσ χωρις να αφησεις εντελως τα βαρη.Ισως αν μου ελεγες κανενα drop ή super set να συμφωνουσα αλλα και εκει δυσκολα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-04-11 13:54 #24
    Προεπιλογή
    +1.000.....DrNio...
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-04-11 14:12 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κυκλικο τι σχεση εχει?Προσωπικα το κυκλικο το θεωρω αχρηστο μονο για να ξαναμπεις στα βαρη μετα απο αποχη ειναι καλο ή να ξεκουρασεις το σωμα σου και το κνσ χωρις να αφησεις εντελως τα βαρη.Ισως αν μου ελεγες κανενα drop ή super set να συμφωνουσα αλλα και εκει δυσκολα....
    Η απαντηση μου στο κυκλικο ειναι ---> Martin Roοney
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-04-11 14:17 #26
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απαντηση μου στο κυκλικο ειναι ---> Martin Roοney
    α ωραιο επιχειρημα εδωσες
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-04-11 14:41 #27
    Προεπιλογή
    Ειναι πολυ γνωστος προπονητης.Google it και θα βρεις χρησιμες πληροφοριες.Προπονει διαφορους αθλητες σε υψηλο επιπεδο.Θα ποσταρα απο μια σελιδα ενα προγραμμα του αλλα ειναι απο "ανταγωνιστικο" site.

    Ενδεικτικα να αναφερω μια ασκηση που δεν ειχα ξαναακουσει ποτε μου και την διαβασα σε ενα προγραμμα γυμναστικης του Rooney ειναι το κουβαλημα ροδας 150 κιλων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-04-11 16:08 #28
    Προεπιλογή
    η ασκηση που ανεφερα πιο πριν ειναι σαν αυτη στο παρακατω βιντεο με την διαφορα οτι αντι για αλτηρα τραβας την τροχαλια (απο κατω).
    http://www.youtube.com/watch?v=dYntpVXv29U
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-04-11 18:09 #29
    Προεπιλογή
    Stripper workout...
    Θα την δοκιμασω αυριο!thanks
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-09-11 19:49 #30
    Προεπιλογή
    Μπορει καποιος να μου πει επιτελους τι ειναι αυτο το πραγμα εκει κατω που λεμε απολλωνιους κοιλιακους? Απο ποιους μυες εμφανιζεται? Ξερω οτι το σημαντικοτερο ειναι το χαμηλο ποσοστο λιπους αλλα περα απο αυτο ανατομικα τι ειναι εκει περα και δινει αυτο το σχημα?
    Κοκαλα της λεκανης? Τα λεγομενα ανωνυμα οστα? Μυες του ανω μερους του μηρου? Κατω κοιλιακοι? Ο λαγονοψωιτης μηπως? Αληθεια ο λαγονωψοιτης φαινεται η ειναι εσωτερικος μυς?
    My name is toubano.... Mister_Toubano!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία