Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 63
  1. 06-07-12 14:39 #31
    Προεπιλογή ασκήσεις για το στήθος στο σπίτι
    καλησπερα..
    έχω και εγώ παρομοιο πρόβλημα με το στήθος(έχω μαζέψει λίπος).. διατροφή δεν κάνω απλά προσπαθώ να κάνω 4-5 γεύματα την μέρα (αποφεύγω τηγανητά)...
    αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ασκήσεις μπορώ να κάνω για το στήθος, έχω κάνει ένα πρόγραμμα μόνος μου απλά θέλω αν μπορεί κάποιος να με διορθώσει αν κάνω κάτι λάθος:

    1) πιέσεις πάγκου(σε ίσιο) με αλτήρες 4*12
    2) πιέσεις πάγκου(επικλινής) με αλτήρες 4*12
    3) Ανοίγματα με αλτήρες (επικλινής) 4*12
    4) pull-over 4*12
    5) κάψεις με λαβές(ανοιχτά χέρια) 4*12

    το διάλυμα που κάνω είναι 20-25 δευτερόλεπτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-07-12 16:33 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα..
    έχω και εγώ παρομοιο πρόβλημα με το στήθος(έχω μαζέψει λίπος).. διατροφή δεν κάνω απλά προσπαθώ να κάνω 4-5 γεύματα την μέρα (αποφεύγω τηγανητά)...
    αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ασκήσεις μπορώ να κάνω για το στήθος, έχω κάνει ένα πρόγραμμα μόνος μου απλά θέλω αν μπορεί κάποιος να με διορθώσει αν κάνω κάτι λάθος:

    1) πιέσεις πάγκου(σε ίσιο) με αλτήρες 4*12
    2) πιέσεις πάγκου(επικλινής) με αλτήρες 4*12
    3) Ανοίγματα με αλτήρες (επικλινής) 4*12
    4) pull-over 4*12
    5) κάψεις με λαβές(ανοιχτά χέρια) 4*12

    το διάλυμα που κάνω είναι 20-25 δευτερόλεπτα
    εχει προγραμματα έτοιμα για όλο το σώμα κάνε ενα απο αυτα εκεί στα προγραμματα γυμναστικής 3 το πολυ 4 ασκήσεις να κάνεις είναι καλα αλλα κανονικό πρόγραμμα με βαρη με σκοπό την ανάπτυξη με 20-25 δευτερρολεπτα διαλειμα δεν κάνεις βαρη αλλα αερόβια πιο πολυ και για αντοχή , άλλο στόχο εξυπηρετεί αυτη η προπόνηση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-07-12 19:02 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει προγραμματα έτοιμα για όλο το σώμα κάνε ενα απο αυτα εκεί στα προγραμματα γυμναστικής 3 το πολυ 4 ασκήσεις να κάνεις είναι καλα αλλα κανονικό πρόγραμμα με βαρη με σκοπό την ανάπτυξη με 20-25 δευτερρολεπτα διαλειμα δεν κάνεις βαρη αλλα αερόβια πιο πολυ και για αντοχή , άλλο στόχο εξυπηρετεί αυτη η προπόνηση

    ναι αλλά αλλά τα όργανα που έχω δεν αρκούν για να κάνω άλλες ασκήσεις..
    20-25 δευτερόλεπτα --> αυτό το κάνω για να χάσω λίπος, μου έχουν πει ότι οι πολές επαναλήψεις θα με βοηθήσουν για γράμωση και ότι καίω περισσότερο λίπος..
    βασικά εγώ θέλω να χάσω λίπος από το στήθος, είμαι αδύνατος κ έχω πολύ λίπος σε εκείνη την περιοχή (είμαι 1.94 και 85 κιλά)

    τα όργανα που έχω:
    2 λαβές για κάμψεις
    πάγκος απλός (χωρίς στηρίγματα για μπάρα)
    κ αλτηράκια βιδωτά
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-07-12 16:13 #34
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    αυτο όποιος στο είπε δεν ξέρει τι του γίνετε , αυτο δεν ισχύει με τα διαλείματα και έτσι δεν βάζεις μυς με τίποτε μια ζωή ίδιος θα είσαι και απλα θα βελτιώνεις αντοχή και επαναλήψεις

    και μ αυτα που εχεις τα όργανα τι πρόγραμμα να βγάλεις για στήθος πχ , ούτε πάγκο με μπάρα δεν μπορείς να κάνεις μόνο ανοιγματα η πιέσεις αλτήρων

    και γενικα στο σπίτι μόνο οι έμπειροι κι αυτοι που ξέρουν μπορούν να γυμναστούν αυτοι που δεν ξέρουν μόνο να σακατευτούν μπορούν

    εφόσον αν ψαξεις στο φόρουμ θα δείς ότι δεν χάνουμε τοπικα αν γυμνάζουμε μια μυικη ομάδα αλλα απο κεί που είμαστε προγραμματισμένοι να χάσουμε και είναι οι αποθηκες μας
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-07-12 17:18 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο όποιος στο είπε δεν ξέρει τι του γίνετε , αυτο δεν ισχύει με τα διαλείματα και έτσι δεν βάζεις μυς με τίποτε μια ζωή ίδιος θα είσαι και απλα θα βελτιώνεις αντοχή και επαναλήψεις

    και μ αυτα που εχεις τα όργανα τι πρόγραμμα να βγάλεις για στήθος πχ , ούτε πάγκο με μπάρα δεν μπορείς να κάνεις μόνο ανοιγματα η πιέσεις αλτήρων

    και γενικα στο σπίτι μόνο οι έμπειροι κι αυτοι που ξέρουν μπορούν να γυμναστούν αυτοι που δεν ξέρουν μόνο να σακατευτούν μπορούν

    εφόσον αν ψαξεις στο φόρουμ θα δείς ότι δεν χάνουμε τοπικα αν γυμνάζουμε μια μυικη ομάδα αλλα απο κεί που είμαστε προγραμματισμένοι να χάσουμε και είναι οι αποθηκες μας
    thx φίλε μου για τον χρόνο σου..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-12 13:39 #36
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Αυτος νομιζω ηταν ο τροπος που οι αγωνιστικοι κανουν(εκαναν) τη προπονηση τους πριν απο αγωνες ή τουλαχιστον ετσι λεει σε αυτο το αρθρο του φορουμ http://www.bodybuilding.gr/index.php...10-00&Itemid=4
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-07-12 14:56 #37
    Προεπιλογή
    Kai egw to idio problima exw eimai 16 xronwn kai i 8iles m einai san prismenes.pianw kai egw kati skliro apo pisw alla oso gia ta kila eimai 75.eimai 1.93 opote 8ewrw oti eimai sta swsta kila asxeta me to gegonos oti oso kai na trww dn bazw kilo gia kilo logo metabolismou.Mporeite na m peite ti na kanw giati niw8w notrph otan bgainw stin paralia..Episi otan anatrixiazw i mpenw sto nero ginonte poli mikroteres.. Euxaristw


    ***Γράφουμε Ελληνικά, είναι κανόνας. Mods Team***
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-07-12 19:08 #38
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Johny.7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kai egw to idio problima exw eimai 16 xronwn kai i 8iles m einai san prismenes.pianw kai egw kati skliro apo pisw alla oso gia ta kila eimai 75.eimai 1.93 opote 8ewrw oti eimai sta swsta kila asxeta me to gegonos oti oso kai na trww dn bazw kilo gia kilo logo metabolismou.Mporeite na m peite ti na kanw giati niw8w notrph otan bgainw stin paralia..Episi otan anatrixiazw i mpenw sto nero ginonte poli mikroteres.. Euxaristw


    ***Γράφουμε Ελληνικά, είναι κανόνας. Mods Team***
    δεν είναι τίποτε είναι αποτέλεσμα των ορμονών , πολλοί έφηβοι το παθαίνουν αυτο εδω ο ανηψιός μου πρήστικαν και οι 2 ρόγες και είναι 13 χρονών , είναι ο αδένας που πρίζετε λόγω ηλικίας και ορμονών , φυσιολογικό και συνηθισμένο πράγμα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-07-12 00:02 #39
    Προεπιλογή
    κι εγω προπερυσι στα 12 ειχα το ιδιο προβλημα αλλα εξαφανιστηκε σε 2 χρονια
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-07-12 21:10 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εγω προπερυσι στα 12 ειχα το ιδιο προβλημα αλλα εξαφανιστηκε σε 2 χρονια
    me gimnastiki fevgi i roga ginete kanonikia?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-07-12 21:16 #41
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Αμα εχεις αληθινο gyno - οχι , αλλιως αμα εχεις μονο λιπος- ΝΑΙ .

    Εγω λεω γιατι σε μενα οταν μενω ετσι ειναι χαλαρη η ρωγα και μαλακη γενικως σε κατι βιντεο που τραβαω τις χτυπαω για να φανουν καλα γιατι χαλαν ολη την εικονα του στηθους πραγματικα . Γενικως τους περισσοτερους που γνωριζω εχουν τετοιο , ακομα και τυποι που ειναι 185 και 75 κιλα που γυμναζονται
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-07-12 22:30 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα εχεις αληθινο gyno - οχι , αλλιως αμα εχεις μονο λιπος- ΝΑΙ .

    Εγω λεω γιατι σε μενα οταν μενω ετσι ειναι χαλαρη η ρωγα και μαλακη γενικως σε κατι βιντεο που τραβαω τις χτυπαω για να φανουν καλα γιατι χαλαν ολη την εικονα του στηθους πραγματικα . Γενικως τους περισσοτερους που γνωριζω εχουν τετοιο , ακομα και τυποι που ειναι 185 και 75 κιλα που γυμναζονται
    ma ipoti8ete oti prizontai i roges apo tis ormones ti gyno k vlkies to stithos m petai mono i roga petagete liyo k ine malakia dn kremete mazi me to kreas giro giro kai dn ine tragikh katastasi poli liyo ena mina gym pao ala dn ala3e sxedon k8lu mono to stithos m ... i roga dn alazi me tin gimnastiki ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-07-12 22:30 #43
    Προεπιλογή
    Ναι κι εγω οταν πηγαινα θαλασσα πιεζα τις ρωγες μου για να ανατριχιασουνε και ειναι μικρες για 3-5 λεπτα.μετα γινονται παλι οπως ητανε
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-07-12 22:32 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ponyr1der Εμφάνιση μηνυμάτων
    ma ipoti8ete oti prizontai i roges apo tis ormones ti gyno k vlkies to stithos m petai mono i roga petagete liyo k ine malakia dn kremete mazi me to kreas giro giro kai dn ine tragikh katastasi poli liyo ena mina gym pao ala dn ala3e sxedon k8lu mono to stithos m ... i roga dn alazi me tin gimnastiki ?
    σου το ειπε πανω...αμα ειναι gyno δεν αλλαζει θελει επεμβαση....αμα δε φευγει ειναι gyno.αμα ειναι απο 14-21 μπορει να σου φυγει και αργοτερα.
    Και γραφε Ελληνικα..ειναι κανονας του ..Ελληνες ειμαστε..φτανει πια με τα greeklish
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χριστοφορος123 : 24-07-12 στις 22:36
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-07-12 22:36 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου το ειπε πανω...αμα ειναι gyno δεν αλλαζει θελει επεμβαση....αμα δε φευγει ειναι gyno.αμα ειναι απο 14-21 μπορει να σου φυγει και αργοτερα.
    opote kai stis dio periptosis tsaba gimnazo to stithos m me tin proipothesi oti 8a gimnasti to stithos? ama dn ine gyno febgi me tin gimnastiki i mono tou ? lipos dn exw ime adinatos tora ama mazeutike lipos sti roga dn 3erw kai dn pezi to xune genika poloi afto gino dn ine apo tous ormones ine
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία