Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19
  1. 16-01-11 02:56 #1
    Προεπιλογή Ερώτηση για στήθος
    Καλησπέρα. Τους τελευταιους μηνες κανοντας γυμναστικη βλεπω το στηθος μου να φουσκωνει, ομως δεν εχει κανει γραμμη στο κατω μερος (αν δεν καταλαβατε τι εννοω δειτε σε αυτη τη φωτο Φωτο) οπως ξεχωριζει το στηος του απο την κοιλια. Μηπως πρεπει να κανω ασκήσεις για κατω στηθος (πχ βυθήσεις) η ειναι θεμα βαρους? Επειδη ειμαι σχετικα αδυνατος (BMI: 20)

    Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Marios12 : 16-01-11 στις 03:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-01-11 03:01 #2
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Ειναι θεμα λιπους κατα τη γνωμη (υπο την προυποθεση οτι εχεις σχετικα ανεπτυγμενο στηθος).
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-01-11 03:06 #3
    Προεπιλογή
    Προφανως θα ειναι και θεμα λιπους, απλα αν κανω τετοιου ειδους ασκησεις θα πετυχω αυτο που θελω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-01-11 03:19 #4
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Το οτι θα μεγαλωσει το κατω μερος του στηθους θα μεγαλωσει. Αλλα για να φανει η γραμμη που λες ειναι και θεμα λιπους δηλαδη διατροφης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-01-11 03:23 #5
    Προεπιλογή
    Α οκ. Ευχαριστω φιλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-01-11 13:58 #6
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    φιλε μου,για να φανει η γραμμη που λες κατω απτο στηθος σου,προυποθετει αρκετα ανεπτυγμενο στηθος,και οπως ειπε και ο τασος θεμα λιπους..το λιπος στην ρωγα ειναι το πιο σπαστικο...
    edit:πιστευω το λιπος πρεπει να πεσει κατω απο 13-14 για να φανει,ισως καποιος που ειχε λιπος 18+ και μετα επεσε κατω απο 14 και φανηκε το στηθος του μπορει να σου απαντησει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pavlos17 : 16-01-11 στις 14:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-01-11 15:36 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marios12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ειμαι σχετικα αδυνατος

    Αν εισαι αδυνατος και δεν φαινεται η γραμμη του στηθους,ειναι επειδη το στηθος σου δεν ειναι αρκετα ανεπτυγμενο.Βαλε καποια ποιοτικα κιλα επανω σου και θα δεις οτι θα χωρισει
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-01-11 15:39 #8
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εισαι αδυνατος και δεν φαινεται η γραμμη του στηθους,ειναι επειδη το στηθος σου δεν ειναι αρκετα ανεπτυγμενο.Βαλε καποια ποιοτικα κιλα επανω σου και θα δεις οτι θα χωρισει
    ναι ομως ειναι και θεμα λιπους καθαρα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-01-11 15:46 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ομως ειναι και θεμα λιπους καθαρα..
    Αφου λεει οτι ειναι αδυνατος τι προβλημα λιπους να εχει?Ακομα και skinny fat να ειναι,πανω απο 12% αποκλειεται να εχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-01-11 15:49 #10
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου λεει οτι ειναι αδυνατος τι προβλημα λιπους να εχει?Ακομα και skinny fat να ειναι,πανω απο 12% αποκλειεται να εχει.
    ε ναι ρε παιδι μου...οταν αναπτυξει αρκετα το στηθος του στο μελλον και εχει φτασει 18% λιπος και δεν φενετε η γραμμη απο κατω,σημαινει οτι εχει λιπος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-01-11 15:52 #11
    Προεπιλογή

    Για τωρα ρωταει το παιδι γιατι δεν φαινεται η γραμμη,δεν λεει τι θα γινει μετα απο 1 χρονο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-01-11 15:55 #12
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για τωρα ρωταει το παιδι γιατι δεν φαινεται η γραμμη,δεν λεει τι θα γινει μετα απο 1 χρονο....
    ε ναι ρε φιλε,εγω ειπα 2 λογους πιο πανω...για να φενεται απαιτει ανεπτυγμενο στηθος και χαμηλο ποσοστου λιπους
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-01-11 15:57 #13
    Προεπιλογή
    Εγω απευθυνθηκα συγκεκριμενα στην ερωτηση του παιδιου,και συ μου απαντησες οτι ειναι και θεμα λιπους..Τεσπα το ληγω εδω γιατι ακρη δεν βγαινει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-01-11 15:58 #14
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απευθυνθηκα συγκεκριμενα στην ερωτηση του παιδιου,και συ μου απαντησες οτι ειναι και θεμα λιπους..Τεσπα το ληγω εδω γιατι ακρη δεν βγαινει...
    εγινε μπερδεμα,δικη μου μαλ@κ1α
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-01-11 22:23 #15
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Λοιπον επειδη ειχα καποτε παρομοιο προβλημα θα πω την γνωμη μου που δεν απεχει πολυ και απο την δικη σας. Οταν εισαι υψηλα σε ποσοστο λιπους ή ησουν καποτε παχυσαρκος, κατα πασα πιθανοτητα το στηθος σου μπορει να εχει μαζεμενο λιπος εκει περα. Αυτο θα χαθει αφου πεσεις κατω απο 11-12% bf ( σε εμενα αρχισε να φευγει στα 12% ). Επιπροσθετα, το στηθος πρεπει να ειναι αρκετα ανεπτυγμενο, οσο πιο πολυ αναπτυσσεται ο μυς και γινεται πιο σκληρος και μεγαλος, αυτο θα παρει σχημα και θα "φουσκοσει".

    Παρ'ολα αυτα ειχα 2 μεγαλες αυξομειωσεις στο βαρος μου. Την πρωτη φορα ( οταν ειχα παραπανω κιλα απο τα κανονικα ) και επεσα σε 10% bf μετα, το στηθος μου αν και γυμνασμενο απο την γυμναστικη που εκανα για μηνες, δεν ηταν σχηματισμενο απο κατω και η ρογα ηταν το λεγομενο "καρφι". Οταν μετα πηγα ξανα σε ογκο και επειτα ξανα σε λιποδιαλυση φτανοντας 9.5% με 2 φορες + πιο ανεπτυγμενο στηθος, τοτε εφυγε και το προβλημα. Ειναι ο συνδυασμος λοιπον.

    Υπαρχει και περιπτωση να ειναι γονιδιακο ή να μην ειναι το "σημειο" σου, αλλα με γυμναστικη και διατροφη καποια στιγμη θα το πετυχεις. Επισης γονιδιακο ειναι μερικες φορες και αυτο που ανεφερα πιο πανω, το προβλημα με την ρογα που ειναι σαν "καρφι" ή μοιαζει καπως τσαλακωμενη ή φαινεται σαν εξωγκομα στο στηθος. Και σε αυτο μονο η αναπτυξη του στηθους και ο χρονος θα το φτιαξουν.
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία