Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 77
  1. 07-01-11 16:53 #1
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή Wolve: Ημερολογιο Προπονησης και Διατροφης
    Μετα απο περιοδο γραμμωσης, ηρθε η ωρα να παμε στον ογκο. Φυσικα η διατροφη εδω δεν πρεπει να παει κατευθειαν σε υπερθερμιδικη οποτε με σιγανους ρυθμους εχει αυξηθει μερα με την μερα.

    Επισης αλλαξε και η προπονηση μου σε επαναληψεις και κιλα.

    Καθε μερα θα ποσταρω τι θα κανω ή τι εκανα.

    Αυτην την βδομαδα λοιπον ειχα 4 προπονησεις να βγαλω και μου εμειναν 2 ( η σημερινη και η αυριανη ). Σιγα σιγα αυξανω τη διατροφη και απο την επομενη βδομαδα ειμαι πλεον επισημα σε ογκο και απο αποψη φαγητου και απο αποψη προπονησης. Δεν θα γραφω " διατασεις " γιατι παντα κανω και πριν και μετα την προπονηση, τις θεωρω must.



    Παρασκευη 7-1-11 (και ημερα γιορτης μου)


    Προπονηση ( Πλατη + Δικεφαλος + Πηχεις ) :

    Μονοζυγο μεσαια λαβη (4 σετ εως κοπωση)
    Εμπροσθολαιμιες ελξεις με lat (4 σετ 12-10-8-6)
    Οπισθολαιμιες ελξεις με lat (4 σετ 12-10-8-6)
    Καθιστη κοπηλατικη με σταυρο (4 σετ 12-10-8-6)
    Pulldowns με αναστροφη λαβη (4 σετ 12-10-8-6)

    ---

    Καμψεις δικεφαλων αυτοσυγκεντρωσης ( 4 σετ 12-10-8-6 )
    Σφυρια ( 4 σετ 12-10-8-6 )

    ---

    Palms-Up Barbell Wrist Curl Over σε παγκο ( 15 κιλα η μπαρα + 10 κιλα επιπροσθετο )


    ---

    30' αεροβιο



    Διατροφη


    1ο - 100γρ βρωμη / 1 χουφτα αμυγδαλα / 1 scoop πρωτ ( καθαρη ) / 1 ολοκληρο αυγο

    2ο - πριν την προπονηση: 1 μηλο + μισο scoop πρωτ + 1 καφε

    3ο - μετα την προπονηση: 1.5 scoop πρωτ

    4ο - 45' μετα: 150γρ κοτοπουλο + σαλατα + ελαιολαδο με λινελαιο + 150γρ μακαρονια

    5ο - 100γρ μακαρονια + τονο σε νερο + σαλατα + ελαιολαδο με λινελαιο

    6ο - 1 γιαουρτι 0% + 1 χουφτα αμυγδαλα + 50γρ κρεατακι απαχο
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-01-11 16:57 #2
    Προεπιλογή
    Καλη αρχη

    Βαλε και τα κιλα που σηκωνεις στις ασκησεις καθως και καποια body stats σου π.χ κιλα/υψος/ηλικια κτλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-01-11 17:19 #3
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Κιλα θα βαζω απο Δευτερα που ξεκιναω το κανονικο προγραμμα για να βλεπουμε προοδο.

    Stats :

    Στα 19 - 1.85 υψος - 75 κιλα - 11% λιπος - No Smoker/Drinker
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-01-11 17:20 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλη αρχη..

    κ μια ιδεα..καλο ειναι να μην κανεις πλατη μαζι με δικεφαλους/πηχεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-01-11 21:21 #5
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ παιδια, beef αυτην η βδομαδα ηταν σαν " προετοιμασια " για την επομενη και υστερα. Και επειδη οι μερες δεν μου εβγαιναν αλλιως το εκανα ετσι. Απο τη επομενη βδομαδα εχω 6ημερο προγραμμα, 1 μυικη ομαδα / μερα. Τους πηχεις θα τους βαλω πιθανον μαζι με τα χερια.





    edit: ο λογος που δεν μου εβγαιναν ειναι επειδη αν τους εβαζα σε αλλη μερα δεν θα ειχα την μεγιστη δυνατη ξεκουραση για να αρχισω δυναμικα το καινουργιο μου προγραμμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wolve : 07-01-11 στις 21:24
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-01-11 21:23 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μπορεις να κανεις 5 μερες κ τα χερια/πηχεις μονα τους μαζι.
    καλυτερα ειναι ετσι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-01-11 21:27 #7
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να κανεις 5 μερες κ τα χερια/πηχεις μονα τους μαζι.
    καλυτερα ειναι ετσι.

    σκεφτηκα να το κανω ετσι το προγραμμα μου:

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9262

    απλα με την προσθηκη αεροβιου ( για φυσικη κατασταση και χαμηλα ποσοστα λιπους )
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-01-11 21:28 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μια χαρα ειναι το προγραμμα αυτο,κ γω κατι παρομοιo κανω,απλα μπορεις να βαλεις τα χερια σε μια μερα,thats all.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-01-11 21:32 #9
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    μα τα χερια σε μια μερα τα εχω ετσι και αλλιως, η 6η μερα θα ειναι το προγραμμα της 1ης

    μονο αυτη τη βδομαδα τα εβαλα με αλλη μυικη ομαδα, θα ειναι spitarismena ετσι:

    Στηθος-Πλατη-Ποδια-Χερια Πηχεις-Ωμοι Τραπ-Ξανα απ'την αρχη

    φαγαμε λιγο μπερδεμα αλλα τα λυσαμε
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-01-11 21:33 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    χαχα,ναι

    το ιδιο κανω κ γω βασικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-01-11 21:43 #11
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    απλα μια γνωμη για μετα, στον 1.5 μηνα σκεφτομαι να αλλαξω αυτο το προγραμμα ( γιατι θεωρω οτι σπαζοντας ετσι το " συνηθες " )

    πως σου φενεται εσενα αυτο ? πως θα μπορουσα να κανω μια αλλαγη ετσι ωστε να εποφεληθω απο αυτην ? σκεφτομαι για ενα νεο προγραμμα 1.5 μηνα ( 3 μηνες θα κανω ογκο ετσι και αλλιως ) με διαφορετικες ασκησεις ωστε να παρω το οφελος της καθε μιας απο αυτες... απλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα το κανω απο 6 σε 5 ή και 4 μερες
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-01-11 21:45 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τις ασκησεις θα τις αλλαζεις ετσι κ αλλιως κ σε αυτο που κανεις τωρα,ανα 2 προπονες περιπου..
    οπως κ να χει 4-5 μερες ειναι καλυτερα δεδομενο οτι εισαι κ στον ογκο,κ οι παραπανω μερες ξεκουρασης ειναι καλυτερα για αναπτυξη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-01-11 21:56 #13
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    beef,γιατι να αλλαζει ασκησεις καθε 2 προπονες?και να μην τις αλλαζει ολοκληρωτικα καθε 2 μηνες ας πουμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-01-11 21:58 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    beef,γιατι να αλλαζει ασκησεις καθε 2 προπονες?και να μην τις αλλαζει ολοκληρωτικα καθε 2 μηνες ας πουμε?
    γιατι 2 μηνες ειναι πολυς χρονος να αλλαζεις ασκησεις.

    εγω ποτε δεν κανω 2 συνεχωμενες προπονες ιδιες σε μια μυικη ομαδα,χρονια τωρα.
    δλδ κραταω 1-2 βασικες ασκησεις αναλογα την ομαδα,κ ολες τι αλλες τις αλλαζω..
    κ ακομα κ η αλλαγη στην σειρα των ασκησεων κανει μεγαλη διαφορα ανα προπονα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-01-11 00:46 #15
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Κανω καθε φορα αλλαγη στη σειρα και 1-2 ασκησεις τις αλλαζω. Αλλα παντα κραταω τις βασικες. Αυτο που εννοουσα ειναι να αλλαξω ακομα και τις βασικες αλλα θα δω πως θα το κανω. Θα παω αρχικα σε 6ημερο προγραμμα και οταν τελειωσει θα το κανω 4-5 μερες αλλα με ακομα αυστηροτερη διατροφη.

    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία