Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 07-01-11 10:14 #1
    Προεπιλογή Προγραμμα γραμμωσης απο IRONMAN TEAM.
    οπως πολλοι μπορει να γνωριζετε το πασιγνωστο παιριοδικο ironman magazine.com
    http://www.x-rep.com/index.cfm
    εδω και μερικες δεκαετιες αποτελειτε και απο μια ομαδα ερευνων η οποια μελετησε και συνεχιζει και μελεταει τα θεματα του BB κυριως ομως των ασκησεων και οχι της διατροφης.

    μεσα απο ολες τις ερευνες οι μαγκες εχουν βγαλει καποια βιβλια απο τα οποια τα οικονομανε παγκοσμιος και οχι αδικα.
    3-4 βιβλια τους τα εχω αγορασει και ειμαι οικανοποιημενος.
    προκειτε για προγραμματα ογκου η γραμμωσης ΠΟΥ ΣΚΟΠΟ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΑΣΚΗΣΕΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ COΝFLICT ΣΤΙΣ ΜΥΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΙΣΤΟΠΟΙΥΜΕ ΤΑΧΥΤΕΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

    σιγουρα δεν θεωρω οτι ειναι μονοδρομος αλλα ειναι αποτελεσματικα και μελετημενα
    σας παραθετω το τελεταιο που χρησιμοποιω και ειναι για γραμμωση, ενω μερτι τωρα το τελευταιο 5 μηνο χρησιμοποιησα τα θεμα τους με τον ογκο.

    σκοπος του προγραμματος αυτου ειναι η υψηλη εντασης προπονησης με αποτελειωμα του μυικου γλυκογονου ευστοχα και αποτελεσματικα
    (ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 γρ. υδ/κα ανα κιλο βαρους)
    και μετα πολυ μικρη διαρκεια χρονου cardio, ωστε να αποφυγουμε το πρωινο cardio και τα προβληματα του(οπως cortizol, και κυριως της μυικης συρικνωσης λογω αυξημενης κυκλοφοριας του οξυγονου)

    επιτρεπει παιρετερω cardio an και εφοσον το σωμα μας το διαχειριζετε αυτο το φορτιο
    ειτε interval ειτε medium cardio.


    4ημερο προγραμμα
    Uploaded with ImageShack.us

    στα (ΝΑ) ENOEI negative αρνητικες 1sec up 6 sec down
    μικρα σεχτικα διαλειματα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 08-01-11 στις 21:49
     

  2. 07-01-11 12:23 #2
    Προεπιλογή
    εγω προσωπικα το διαβαζω το λογκ τους χροναι τωρα και ειανι πραγματικα φοβερο...κυριως για τον τροπο προπονησης τους και της διατροφης και της αεροβιας γιατι τα κοιτανε ολα απο επιστημονικη κυριως πλευρα οχι εμπειρικη....και γενικα τα αποτελεσματα τους για νατουραλ εινα φοβερα ...ειδικα του μαυρομαλλη πολη μαζα με πολυ καλα κοψιματα...
    παντως αυτη η σκεψη για την αεροβια ναι οντως θεωρω ειανι σωστη γιατι προσπαθουν να εξαντλησουν το γλυκογονο πρωτα με την αναεροβια προπονηση και μετα με με μεση αεροβια να καψουν λιπος....αλαλ κανουν αρκετα σετ 20-25 επειδη τρωνε και αρκετους υδατανθρακες υποθετω....παντως σωστη αποψη...γιατι το πρωι επειδη υπαρχει 8 ωρες υπνου χωρις φαι η κορτιζολη ειναι πιο ψιλη οποτε υπαρχει περιπτωση να χασουμε μυς...αλλα αυτο δεν πεζει ρολο και με την ταχυτητα της αεροβιας το πρωι???
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
     

  3. 07-01-11 14:17 #3
    Προεπιλογή
    ενταξει εγω δεν πειθωμαι απο τις φωτογραφιες τους, αλλα απο οτι εχω δοκιμασει πολλα πραγματα..........

    ειναι πραγματικοτητα οτι μετα απο 5 μηνες ογκου και 8 κιλα βαρους εβαλα 2 κιλα λιπους συμφωνα με το caliper τα υπολοιπα 6 ¨;;;;;;;;;;
    ολοι στο γυμναστηριο παντως ειδαν την τεραστια διαφορα και την προοδο
    (με ταπρογραμματα τους πετυχαινεις πολυ υψηλο μεταβολισμο με αποτελεσμα η πολη τροφη να μην σεν λιπωνει τοσο)

    ειμαι χαρουμενος απο τα προγραμματα τους τωρα ελπιζω και στην ποιο ανωδυνη γραμμωση

    απο υδατανθρακες δεν προτεινουν και πανω απο 30-35% με σταδιακη πτωση και επανενταξει υδτ/κων
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 07-01-11 στις 14:47
     

  4. 07-01-11 21:15 #4
    Προεπιλογή
    Μπορει καποιος φιλος να δωσει λεπτομερειες οσον αφορα τις ασκησεις και τον τροπο που γινεται αυτο το προγραμμα?
     

  5. 07-01-11 21:21 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    διαφηστικη μ***κια μου φαινετε....

    τα burns τα xreps και τα pof ειναι γνωστα χρονια πριν....

    ειναι σχετικα παλιες τεχνικες... εχουνε καποια επιτυχεια... αλλα δεν ειναι καμια επαναστατικη μεθοδος προπονησεις που θα σας κανει να βαλετε κιλα και να χασετε λιπος....

    αυτα στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν..... δλδ υπαρχουν... οταν δεν εισαι νατουραλ

    επεισης ο holman ειναι βλακας..... απλα δεν τον παω μονο και μονο απο την φατσα....οχι νταξ και κατι @@ που ελεγε σε κατι αρθρα του....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  6. 08-01-11 00:42 #6
    Προεπιλογή
    οπως το πες σου φενετε και απο οτι φαινετε δεν βλεπεις και καλα


    μια και τα ξερεις απο παλια μου λες σε ποιο βιβλιο απο ολα λεει οτι γιατ ην επνασταση του να χανεις λιπος και να βαζεις κιλα, γιατι εγω τετοιες μακιες δεν διαβασα πουθενα.

    και μπορειες να μου πεις μια ποιο νεα αποδοτικη τεχνικη σαν τα xrep kai POF

    τα σουπερσετ να ουμε
     

  7. 08-01-11 16:04 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως το πες σου φενετε και απο οτι φαινετε δεν βλεπεις και καλα


    μια και τα ξερεις απο παλια μου λες σε ποιο βιβλιο απο ολα λεει οτι γιατ ην επνασταση του να χανεις λιπος και να βαζεις κιλα, γιατι εγω τετοιες μακιες δεν διαβασα πουθενα.

    και μπορειες να μου πεις μια ποιο νεα αποδοτικη τεχνικη σαν τα xrep kai POF

    τα σουπερσετ να ουμε
    ... ανακαληψες το ζεστο νερο....


    ναι οκ δεν λεει οτι βαζεις λιπος και χανεις κιλα.... αλλα δες τι λεει μονο στη διαφημιση.... η' δες τις φοτο....ελεος...!!!

    θυμαμαι και τις @@ που εγραφε ο holman.... τα x-reps/burn ecc ecc .... δεν ειναι και τοσο δικα του.... αν δεν κανω λαθος τα πρωτοχρησιμοποιησε ο mentzer

    νεα αποδοτικη τεχνικη....?? γιατι το xreps ειναι νεα????

    ο ναι σιγουρα υπαρχουν καλητερες.... triset, dropset/stripping, pre-exhaust ,rest-pause

    και για τεχνικες on set.... negatives, continuos tension (no lock out)

    φτανουν αυτες????

    επειδι βλεπω σε ενδιαφερουν αρκετα τα xreps,pof... τσεκαρε να βρεις το fs/fd.... και το prrs.... πολυ πιο αποτελεσματικα και ολοκληρωμενα προγραμματα....

    οσο για τα ebooks του holman νομιζω οτι τα εχω.... αμα θες τα ανεβαζω...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  8. 08-01-11 19:36 #8
    Προεπιλογή
    devil ευχαριστω πολυ τα εχω και εγω αλλα πουθενα δεν αναφερει οτι ειναι δικες του προχωρημενες τεχνικες αλλα αν τα διαβασεις λεει ξεκαθαρα οτι ειναι συσσορευμενες πληροφοριες απο παλιους ΔΙΑΣΗΜΟΥΣ bbyldres.

    δεν σε καταλαβαινω ομως μηπως το συγκεκριμενο ποστ δεν ανταποκρινετε στις δικες σου αντιληψεις οποτε καλο θα ηταν να μην δημιουργεις εντυπωσεις κακες γιατι εδω μεσα υπαρχουν και νεοι οι οποιοι θελουν απο καπου να ξεκινησουν οποτε ειναι και μια καλη αρχη διοτι αμα αρχισει ο καθενας να κανει οποιο προγραμμα βρισκει εδω μεσα τοτε η προοδος του θα καταποντιστει και θα ειναι φυσιολογικο αυτο μιας και πολλοι εδω μεσα βγαζουν προγραμματα και επειδη πετυχαν στα σωματα τους ντε και καλα να πετυχουν και στους αλλους.

    αστ αυτα ειναι προγραμματα ολοκληρομενα και τεκμηριωμενα για αυτους που θελουν να μαθουν

    ουτε διαφημιστικα τρικ ειναι ουτε ψεματα
    οποιος τα δοκιμασει θα δει αποτελεσματα και αυτο εχει σημασια...



    επιτελους ομως ρε γαμωτω οταν καποιος ανοιγει ενα ποστ και δινει καποιες πληροφοριες και πληροφορει τους αναγνωστες οτι τα δοκιμασα και πολλα απο οσα υποσχετε η ερευνα η η πληροφορια η η πρωτεινη η δεν ξερω εγω τι ασ μην πεταγετε ο κακοβουλος που το μονο που εχει να κανει ειναι να δημιουργησει εντυπωσεις κα προς ποιο οφελος;

    δεν εισαι καθολου αξιοπιστος με αυτα που λες διοτι ακομα και αν θελεις να προσταυσεις καποιους εδω μεσα ασχολησε με τις φωτογραφιες του βιβλιου η λες οτι ειναι κλεμενες ιδδες και τι ΜΕ ΑΥΤΟ;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 08-01-11 στις 19:42
     

  9. 08-01-11 20:32 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    devil ευχαριστω πολυ τα εχω και εγω αλλα πουθενα δεν αναφερει οτι ειναι δικες του προχωρημενες τεχνικες αλλα αν τα διαβασεις λεει ξεκαθαρα οτι ειναι συσσορευμενες πληροφοριες απο παλιους ΔΙΑΣΗΜΟΥΣ bbyldres.

    αλλιως τα πασαρε βεβαια στο ironman...

    δεν σε καταλαβαινω ομως μηπως το συγκεκριμενο ποστ δεν ανταποκρινετε στις δικες σου αντιληψεις

    τι αντιληψεις εχω εγω???

    οποτε καλο θα ηταν να μην δημιουργεις εντυπωσεις κακες γιατι εδω μεσα υπαρχουν και νεοι οι οποιοι θελουν απο καπου να ξεκινησουν οποτε ειναι και μια καλη αρχη

    δεν δημιουργω εντυπωσεις κακες..... απλα λεω την γνωμη μου..... δεν μπορω...????

    διοτι αμα αρχισει ο καθενας να κανει οποιο προγραμμα βρισκει εδω μεσα τοτε η προοδος του θα καταποντιστει και θα ειναι φυσιολογικο αυτο μιας και πολλοι εδω μεσα βγαζουν προγραμματα και επειδη πετυχαν στα σωματα τους ντε και καλα να πετυχουν και στους αλλους.

    αστ αυτα ειναι προγραμματα ολοκληρομενα και τεκμηριωμενα για αυτους που θελουν να μαθουν

    δηλαδη???? τι εννοεις??? πανω σε τι ειναι ολοκληρωμενα???

    ουτε διαφημιστικα τρικ ειναι ουτε ψεματα
    οποιος τα δοκιμασει θα δει αποτελεσματα και αυτο εχει σημασια...

    τα εχω δοκιμασει ηδη.... και αποτελεσματα ειχα τα ιδια με τωρα.... ισως τωρα να εχω και καλητερα...



    επιτελους ομως ρε γαμωτω οταν καποιος ανοιγει ενα ποστ και δινει καποιες πληροφοριες και πληροφορει τους αναγνωστες οτι τα δοκιμασα και πολλα απο οσα υποσχετε η ερευνα η η πληροφορια η η πρωτεινη η δεν ξερω εγω τι ασ μην πεταγετε ο κακοβουλος που το μονο που εχει να κανει ειναι να δημιουργησει εντυπωσεις κα προς ποιο οφελος;

    τι λες????? συγνωμη που σου χαλασαμε το thread... και το σχολιαζουμε αρνητικα αντι να σου πω ευχαριστω.....


    δεν εισαι καθολου αξιοπιστος με αυτα που λες διοτι ακομα και αν θελεις να προσταυσεις καποιους εδω μεσα ασχολησε με τις φωτογραφιες του βιβλιου η λες οτι ειναι κλεμενες ιδδες και τι ΜΕ ΑΥΤΟ;
    τι τι με αυτο....???? γιατι δεν ειμαι αξιοπιστος???? εχωντας κανει το pof νομιζω οτι μπορω να εχω μια γνωμη παραπανω.....κανω λαθος???

    τεσπα οκ αστο αυτο..... εσενα τι σου λεει οτι αυτα δουλευουν? τα εχεις δοκιμασει?

    εσυ λες οτι.... ''ενταξει εγω δεν πειθωμαι απο τις φωτογραφιες τους, αλλα απο οτι εχω δοκιμασει πολλα πραγματα..........''

    μου κανεις πλακα....??? δηλαδη νομιζεις οτι αυτοι ειναι νατουραλ?????

    η' νομιζεις οτι θα γινεις σαν αυτους κανοντας το POF....????

    τεσπα δεν ασχολουμε αλλο ποσταρε οτι γουσταρεις... βαριεμε να σχολιαζω
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  10. 08-01-11 21:47 #10
    Προεπιλογή
    αντε παλι

    μια γνωμη ναι ΠΑΡΑΠΑΝΩ οχι

    ρε φιλε πας καλα σου ειπα εγω τιποτα για αυτους στις φωτογραφιες οτι γινανε ετσι με το προγραμμα η θα γινω ετσι και εγω με αυτος νατουραλ

    εισαι με τα καλα σου ρε μαγαλε

    ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΩΣ ΓΙΝΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ.
    δεν παμε καλα εδω μεσα.......
     

  11. 08-01-11 21:49 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντε παλι
    ρε φιλε πας καλα σου ειπα εγω τιποτα για αυτους στις φωτογραφιες οτι γινανε ετσι με το προγραμμα η θα γινω ετσι και εγω με αυτος νατουραλ

    εισαι με τα καλα σου ρε μαγαλε

    ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΩΣ ΓΙΝΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ.
    δεν παμε καλα εδω μεσα.......
    λοιπον αστο κλεινουμε εδω.... οκ?

    συνεχησε να ποσταρεις κανονικα πανω στο θεμα σου....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  12. 08-01-11 22:14 #12
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαφηστικη μ***κια μου φαινετε....

    τα burns τα xreps και τα pof ειναι γνωστα χρονια πριν....

    ειναι σχετικα παλιες τεχνικες... εχουνε καποια επιτυχεια... αλλα δεν ειναι καμια επαναστατικη μεθοδος προπονησεις που θα σας κανει να βαλετε κιλα και να χασετε λιπος....

    αυτα στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν..... δλδ υπαρχουν... οταν δεν εισαι νατουραλ

    επεισης ο holman ειναι βλακας..... απλα δεν τον παω μονο και μονο απο την φατσα....οχι νταξ και κατι @@ που ελεγε σε κατι αρθρα του....

    για να μην πω +1 σε ολα τα replys του devil, λεω μονο σε αυτο

    και για εμενα ολα αυτα ειναι διαφημιστικα και μονο... δεν κανουν θαυματα, τα θαυματα τα κανεις μονος σου και με αυτο που ταιριαζει σε εσενα
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
     

  13. 08-01-11 22:24 #13
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    μανο θα επρεπε να ξερεις πως απο την στιγμη που ανοιγεις ενα θεμα στο φορουμ το εκθετεις στην διαθεση του κοινου για σχολιασμο.

    αρα καθε μελος εχει το δικαιωμα να πει την αποψη του.

    οσο για τα προγραμματα που ειναι σε τοπικ μεσα στο φορουμ ειναι πολλα απο αυτα αξιοπιστα, πολυ περισοτερο απο πολλα που κυκλοφορουν στο νετ, εσχετα αν ειναι απο ανθρωπους με πειρα, και οχι απο επιστημονες, απλα και μονο επειδη δεν εχουν κανενα προσωπικο οφελος.

    και μαλιστα ειναι δοκιμασμενα οτι δουλευουν σε πολλους. και υπαρχουν καταθεσεις αποψεων για αυτο.

    οποτε εισαι ακυρος που αντιδραςστον σχολιασμο του ντεβιλ για το προγραμμα που ανεβασες.
     

  14. 08-01-11 23:49 #14
    Προεπιλογή
    ψαρωσα που υποστηριζετε καποιον που δεν γνωριζει να ερμηνευει τα eλληνικα που διαβαζει ,

    αλλα δεν μου φαινετε παραξανo να μου τι λετε αφου εστελα pm στον devil.

    προτεινω να διαγραψετε το θεμα μιας και το κανατε πτνα.....
    ενα ποστ ανοιξα για κατι που γουσταρω και δοκιμαζω εδω και 2 χρονια και πεσατε ολοι πανω μου.

    παρτε το ρε χαμπαρι υπαρχουν ποιο ολοκληρομενες λυσεις για τους νεους, γιατι να ταλαιπωρουντε να διαβαζουν ολη την αρθρογραφια του φορουμ.

    βοηθηστε τα παιδια να ξεκινησουν απο καπου ποιο ευκολα και αποδοτικα.
     

  15. 09-01-11 00:10 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ποιος υποστήριξε ποιον. δεν είσαι καλά μου φαίνεται.

    και στο ξαναλέω.

    όταν ανεβάζεις ένα θέμα στο φόρουμ θα πρέπει να είσαι έτοιμος να δεχτείς και κριτικές. αυτό είναι και τέλος. Και αφου το ζητας το θέμα κλειδώνετε.