Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 27 από 27
  1. 09-02-12 13:29 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ξεθαβω και θελω να ρωτησω για τη συγκεκριμενη Creatine (INKO), νομιζω οτι δεν εχει την ενδειξη creapure λεει ομως 100% κρεατινη. Ειναι καθαρη τελικα η να προτιμαμε αλλες οπως της reflex?
    Αν λέει creapure monodydrate είναι . Αλλιώς όχι. Ανέβασε και την εικόνα του συμπληρώματος με τα facts για να δούμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-02-12 13:37 #17
    Προεπιλογή
    Όνομα: INKO.jpg Εμφανίσεις: 1244 Μέγεθος: 15,2 KB

    Kαι η περιγραφη ειναι η εξης: Description

    100% καθαρή μονοϋδρική Κρεατίνη Η κρεατίνη είναι μία ουσία που συντίθεται στο σώμα μας από τα αμινοξέα γλυκίνη, αργινίνη και μεθιονίνη. Μεγάλος αριθμός ερευνών από αθλητές σε όλον τον κόσμο και στα περισσότερα αθλήματα δύναμης, ταχύτητας και ισχύος απέδειξαν πως η κρεατίνη είναι ένα προϊόν που σίγουρα βελτιώνει τη δύναμη και την ισχύ, ενώ ταυτόχρονα βοηθά τον οργανισμό να αναρρώσει απ’ τις σκληρές προπονήσεις και αυξάνει το επίπεδο ενέργειάς του. Η χρήση κρεατίνης στις συνιστώμενες δόσεις είναι ασφαλέστατη και οδηγεί σε αύξηση της φωσφοκρεατίνης (υψηλή ενέργεια υπόστρωμα του οργανισμού) κατά 40%! Αυτό σημαίνει πρακτικά, όπως άλλωστε δηλώνουν και οι ίδιοι οι αθλητές, αξιοσημείωτες βελτιώσεις στη μυϊκή δύναμη και εκρηκτικότητα, αύξηση της μυϊκής μάζας, μείωση της κόπωσης κατά την προπόνηση και μείωση του απαιτούμενου χρόνου ανάρρωσης μετά από αυτή! Δοσολογία Για body-building: για τις 5 πρώτες ημέρες, 4 φορές από 1 κουταλάκι του γλυκού (5gr) X-Treme Creatine σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη. Για τις υπόλοιπες 25 ημέρες, 1 κουταλάκι του γλυκού (5gr) σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη αμέσως μετά τη προπόνηση. Για αθλήματα δύναμης, ταχύτητας και ισχύος: 1 κουταλάκι του γλυκού X-treme Creatine σε γλυκό νερό ή σε νερό με δεξτρόζη αμέσως μετά την προπόνηση Συσκευασία 500 gr (100% creatine)

    edit: Να και απο ενα γερμανικο site τα facts, το εκανα translate:

    Μέση περιεκτικότητα σε ανά 100 g Ανά μερίδα (3 γραμμάρια)
    Θερμίδες 0 kJ (0 kcal) 0 kJ (0 kcal)
    Πρωτεΐνη 0 g 0 g
    Υδατάνθρακες 0 g 0 g
    εκ των οποίων σάκχαρα 0 g 0 g
    Λίπος 0 g 0 g
    εκ των οποίων κορεσμένα 0 g 0 g
    Χονδροαλεσμένη 0 g 0 g
    Νάτριο <0,05 g <0,01 g

    100 ml από το ποτό έτοιμο για κατανάλωση (3 g σκόνης σε νερό) περιέχουν από 0 kcal / kJ. Όταν παρασκευάζονται με υγρά από άλλα αποτελέσματα του νερού και σε διαφορετική διατροφική και θερμογόνου δύναμης. Συστατικά: Η κρεατίνη Monohydrate
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ares : 09-02-12 στις 13:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-02-12 22:31 #18
    Προεπιλογή
    φιλε oldhiphop ισως να εισαι και'συ απ'τους λιγους που δεν τους πιανει η μονουδρικη οπως ειμαι και'γω. Μετα απο 3 προσπαθειες ληψης τα αποτελεσματα ηταν μηδαμινα και ετσι αποφασισα με την προτροπη ενος φιλου να δοκιμασω κατι αλλο. Ετσι τωρα παιρνω creatine nitrate και πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. (βεβαια το βασικο της εφε ειναι το πρηξημο και λιγοτερο η δυναμη) δοκιμασε και ψαψου και πιστευω θα βρεις αυτο που σου ταιριαζει
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-12-15 14:09 #19
    Προεπιλογή
    Αυτή η κρεατίνη έχει δύο σηματάκια που εμπιστεύομαι πολύ. Αυτό της ΙΝΚΟ και αυτό της Creapure. Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε και δεν την έχω δοκιμάσει έως τώρα. Βλέπω στο φόρουμ ότι και η τιμή της είναι πολύ καλή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-11-16 13:16 #20
    Προεπιλογή
    την χρησιμοποιω ενα μηνα τωρα και μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος πολυ. διαλύετε ευκολα με το κουταλακι σε χλιαρο νερο, απο πρηξιματα δεν μπορω να εκφερω αποψη γτ το ποσοστο λιπους μου δεν μου επιτρεπει ξεκαθαρη εικονα, αλλα δεδομενου οτι το ICW (intracellular water) μου αυξηθηκε κατα 5kg(!!!) απο την ωρα που την ξεκινησα εικαζω οτι θα χει και πρηξιματα φορτωμα δεν εκανα ποτε, 5gr τις μερες οφ, 10 τις ημερες ον. παντως ειδα τρομερη διαφορα στην δυναμη στην προπονηση σε σχεση με πριν. και αρκετα οικονομικη φυσικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-11-16 13:39 #21
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lupus dei Εμφάνιση μηνυμάτων
    την χρησιμοποιω ενα μηνα τωρα και μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος πολυ. διαλύετε ευκολα με το κουταλακι σε χλιαρο νερο, απο πρηξιματα δεν μπορω να εκφερω αποψη γτ το ποσοστο λιπους μου δεν μου επιτρεπει ξεκαθαρη εικονα, αλλα δεδομενου οτι το ICW (intracellular water) μου αυξηθηκε κατα 5kg(!!!) απο την ωρα που την ξεκινησα εικαζω οτι θα χει και πρηξιματα φορτωμα δεν εκανα ποτε, 5gr τις μερες οφ, 10 τις ημερες ον. παντως ειδα τρομερη διαφορα στην δυναμη στην προπονηση σε σχεση με πριν. και αρκετα οικονομικη φυσικα
    Οικονομικη σε σχεση με αλλες δε θα το λεγα, αλλα ποιοτικη σιγουρα. την ξεκιναω απο βδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-11-16 14:33 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οικονομικη σε σχεση με αλλες δε θα το λεγα, αλλα ποιοτικη σιγουρα. την ξεκιναω απο βδομαδα
    για 500γρ και creapure σε σχεση με αλλες γνωστες οπως ον(φθηνοτερη αλλα 200γρ λιγοτερη) και ρεφλεξ(τα 500γρ ειναι αρκετα ποιο ακριβα) μια χαρα ειναι τα λεφτα της.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-11-16 15:27 #23
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Ε και της allmax creapure 500gr και ποιο φθηνη δε σου λεω οτι ειναι ακριβη μη μπερδευεσαι!οχι οτι θα εδινα και παραπανω για κρεατινη εγω προσωπικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-11-16 15:48 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε και της allmax creapure 500gr και ποιο φθηνη δε σου λεω οτι ειναι ακριβη μη μπερδευεσαι!οχι οτι θα εδινα και παραπανω για κρεατινη εγω προσωπικα
    Ουτε εγω, μεχρι τοσα μια χαρα ειναι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-11-16 15:55 #25
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Δειτε της Μusclepharm το blend να γουσταρετε.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-11-16 16:52 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δειτε της Μusclepharm το blend να γουσταρετε.
    lol, crea-bomb ειναι αυτο οχι μπλεντ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-11-16 15:47 #27
    Προεπιλογή
    Τρομερη ποιοτητα η INKO.Πρωτη φορα χρησιμοποιω την κρεατινη της και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.Ειδικα η αναρρωση αναμεσα στα σετ βελτιωθηκε σημαντικα.Την διαλυω σε χλιαρο νερο,μεσα σε ενα λεπτο δεν ειχει μεινει τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12