Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 159
  1. 02-12-11 00:51 #46
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην το κάνει κανείς αυτό το πρόγραμμα!
    Ο λόγος?
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-12-11 09:54 #47
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην το κάνει κανείς αυτό το πρόγραμμα!
    To εχουν κανει καποιοι γνωστοι μας με καλα αποτελεσματα.
    Ξερω ότι αυτο μπορεί να μη σε καλυψει ως συμβατικη απαντηση,αλλα αφου ετσι ειναι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-12-11 11:20 #48
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    καλησπερα και απο μενα !!! μπορω να ρωτησω αυτο το προγραμμα κανει για γυναικες??ειμαι 29, 60 κιλα και γυμναζομαι 3 μηνες καθημερινα και στοχος μου ειναι να χασω λιγο λιπος ακομα..ευχαριστω πολυ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-12-11 11:38 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα και απο μενα !!! μπορω να ρωτησω αυτο το προγραμμα κανει για γυναικες??ειμαι 29, 60 κιλα και γυμναζομαι 3 μηνες καθημερινα και στοχος μου ειναι να χασω λιγο λιπος ακομα..ευχαριστω πολυ!!
    Εγώ δεν θα το πρότεινα, η Krista έχει ένα πολύ ώραίο πρόγραμμα για γυναίκες http://www.stumptuous.com/workout-1 (routine 2).
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-12-11 15:40 #50
    Προεπιλογή
    Εγω ξεκίνησα το πρόγραμμα χθές....Μπορώ να πώ οτι ένιωα ΠΟΛΥ εντονα και ΩΡΑΙΑ την πλάτη μου....!ΔΥΝΑΤΟ πρόγραμμα βγαίενι ζόρικα και θέλει συγκέντρωση...ΑΛΛΑ
    Η ερωτησή μου είναι η εξής...Μιας και πρίν έκανα του Υφαντόπουλού είχε μέσα..Κοιλιακούς αερόβιο κλπ κλπ...Αυτό εδώ είναι για 3 μέρες αλλα αερόβιο?κοιλιακούς??Θέλω να πώ το κάνεις 3 μέρες....αλλες 3 μέρες αλλον 1 κύκλο το κάνεις για 1 μήνα...Αλλα αερόβιο κάθε πότε??κοιλιακούς?Γιατι δεν έχει μέσα αυτο με προβληματίζει μόνο!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-12-11 12:13 #51
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερωτησή μου είναι η εξής...Μιας και πρίν έκανα του Υφαντόπουλού είχε μέσα..Κοιλιακούς αερόβιο κλπ κλπ...Αυτό εδώ είναι για 3 μέρες αλλα αερόβιο?κοιλιακούς??Θέλω να πώ το κάνεις 3 μέρες....αλλες 3 μέρες αλλον 1 κύκλο το κάνεις για 1 μήνα...Αλλα αερόβιο κάθε πότε??κοιλιακούς?Γιατι δεν έχει μέσα αυτο με προβληματίζει μόνο!


    Σου παραθετω καποιες απαντησεις που εχω δωσει ήδη στο θεμα.

    Αυτο εξαρταται από την σωματικη κατασταση που βρίσκεσαι,τι σωματικο λίπος εχεις στην περίοδο που ξεκινας την γράμμωση καθως και ποσο γρήγορα θες να φτασεις στον στοχο σου..Αν εισαι ήδη χαμηλά η γνωμη μου ειναι ότι με αυτο το πρόγραμμα δεν χρειαζονται υπερβολες,αρκει βεβαια να το υπσοτηριζεις και με την σωστη διατροφη (Ως προν την αεροβική)

    Και συμπληρωνω:Λόγω των δισετ ή ακομα και τρισετ και της διαρκειας που μπορεί να εχει ενα τετοιο σετ , στο πρόγραμμα η ασκηση δεν ειναι ξεκαθαρα αναερόβια αλλά τείνει προς την αερόβια.....


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιλιακους με 3 φορες την εβδομαδα (δηλαδη 1-2 φορα στον κύκλο των 3 ημερων πιστευω ότι ειναι μαι χαρα)
    Αεροβικη σιγουρα μετα τα βαρη (εκτος αν καποιος εχει την πολυτελεια πρωινης αεροβικης ξεχωριστα της προπονησης),σιγουρα όχι την ημερα των ποδιων ή την επόμενη,να εχουν ξεμπουκωσει λίγο..
    Αυτα από μενα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-01-12 20:41 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιναι ενδεδειγμενο καθε 1,5 μηνα να αλλαζεις πρόγραμμα,οποιοδήποτε και να είναι αυτο..
    Ο λόγος είνια πως οι μυς ειναι προσαρμοστικοι στις ασκησεις και στις γωνιες με αποτελεσμα με το περασμα του χρόνου να μην αιφνιδιαζονται πλεον,αρα και να μην αντιδρουν με το ίδιο ερεθισμα (δεδομενου ότι η αυξηση των κιλων και της εντασης μπορεί να αυξανεται ως ενα σημειο).
    Οσο για τα δικεφαλα δεν αμφιβαλλω ότι μπορεί να μην ειχες τα αποτελεσματα που περιμενες,δεν ειναι δυνατον όλοι να εινια ιδιοι,πιθανον ο Μπουρναζος με 2 ασκησεις δικεφαλων,σε συνδυασμο και με τις ασκησεις που δουλευουν συνεργαστικα οι δικεφαλοι,να ειχε τα αποτελεσματα που ήθελε...
    Το πιο συνηθες φαινομενο είνια τα λίγα σετ να μην χορταινουν την όρεξη μας για προπονηση,αν με καταλαβαινεις
    υ.γ. Θα σου πρότεινα το πρόγραμμα του Θαναση Υφαντόπουλου που υπάρχει αναρτημενο,απαιτητικο και δοκιμασμενο.
    Καλησπέρα, ενδεδειγμένο είναι απο πού ; υπάρχει κάποιο πρωτόκολλο που πρέπει να ακολουθείτε ; Μήπως επειδή το λένε τα fitness magazines ;

    Απο την στιγμή που ένα πρόγραμμα δουλεύει πάνω σου και βλέπεις αποτέλεσμα γιατί να το αλλάξεις ; Συμφωνώ στο ότι πρέπει να αλλάζεις το πρόγραμμα σου αλλά για τελείως διαφορετικούς λόγους και όχι τόσο συχνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-01-12 23:05 #53
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, ενδεδειγμένο είναι απο πού ; υπάρχει κάποιο πρωτόκολλο που πρέπει να ακολουθείτε ; Μήπως επειδή το λένε τα fitness magazines ;

    Απο την στιγμή που ένα πρόγραμμα δουλεύει πάνω σου και βλέπεις αποτέλεσμα γιατί να το αλλάξεις ; Συμφωνώ στο ότι πρέπει να αλλάζεις το πρόγραμμα σου αλλά για τελείως διαφορετικούς λόγους και όχι τόσο συχνα.
    Πως κρίνεις το αποτελεσμα από ενα πρόγραμμα;Εξηγησε μου τους διαφορετικους λογους αλλαγης του που δεν εξηγεις...
    Αλλιως απευθυνεται ενα πρόγραμμα σε προχωρημενο αθλητη που εχει φτασει καποια πλατω κιλων,ορμονικους παραγοντες αναπτυξης, κτλ κτλ.Α
    Αν δηλαδη ειμαι 20 χρονων και τωρα μαθαινω να κανω παγκο και να πιανω μια μπαρα ,δεν θα το αλλαζα μεχρι να δω σε τι κιλα μπορω να φτασω σε ενα επίπεδο 100% εντασεως,αρα εκει τα προγραμματα επιμυκηνονται.Αλλιως δουλευει ενα πρόγραμμα ενας πιο εμπειρος.
    Όπως επίσης δεν ειναι το ίδιο να κανεις 3 προπονησεις την εβδομαδα ή 6.(Συχνότητα)
    Επίσης αναλογα με τον προγραμματισμο του καθενος ,οριζει το χρονοδιαγραμμα του κτλ κτλ
    Οποτε μην πιανεσαι απο μια κουβεντα που εχει χιλιοαναλυθεί σε πολλα σημεια του φόρουμ για να πεταξεις μια ωραια ατακα για περιοδικα fitness,τα οποια δεν πολυδιαβαζω,για την ακρίβεια δεν διαβαζω καθολου..Πες μας το ζουμί απο την άποψη σου.
    Κατι που να αφορα το συγκεκριμενο πρόγραμμα που συζηταμε εδω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-01-12 04:54 #54
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως κρίνεις το αποτελεσμα από ενα πρόγραμμα;Εξηγησε μου τους διαφορετικους λογους αλλαγης του που δεν εξηγεις...
    Αλλιως απευθυνεται ενα πρόγραμμα σε προχωρημενο αθλητη που εχει φτασει καποια πλατω κιλων,ορμονικους παραγοντες αναπτυξης, κτλ κτλ.Α
    Αν δηλαδη ειμαι 20 χρονων και τωρα μαθαινω να κανω παγκο και να πιανω μια μπαρα ,δεν θα το αλλαζα μεχρι να δω σε τι κιλα μπορω να φτασω σε ενα επίπεδο 100% εντασεως,αρα εκει τα προγραμματα επιμυκηνονται.Αλλιως δουλευει ενα πρόγραμμα ενας πιο εμπειρος.
    Όπως επίσης δεν ειναι το ίδιο να κανεις 3 προπονησεις την εβδομαδα ή 6.(Συχνότητα)
    Επίσης αναλογα με τον προγραμματισμο του καθενος ,οριζει το χρονοδιαγραμμα του κτλ κτλ
    Οποτε μην πιανεσαι απο μια κουβεντα που εχει χιλιοαναλυθεί σε πολλα σημεια του φόρουμ για να πεταξεις μια ωραια ατακα για περιοδικα fitness,τα οποια δεν πολυδιαβαζω,για την ακρίβεια δεν διαβαζω καθολου..Πες μας το ζουμί απο την άποψη σου.
    Κατι που να αφορα το συγκεκριμενο πρόγραμμα που συζηταμε εδω.
    Εάν δώ ότι ένα πρόγραμμα σε μια περίοδο 12 εβδομάδων βάση των στόχων που έχω θέσει δεν λειτουργεί πάνω στο σώμα μου θα το αλλάξω. Αν το έχω βαρεθεί, επίσης. Αν θέλω να δώσω έμφαση π.χ σε δύναμη επίσης θα το αλλάξω.

    Αν δουλεύει πάνω μου ΔΕΝ θα το αλλάξω.

    Το αποτέλεσμα το κρίνω τόσο οπτικά όσο κρατώντας και αρχείο των ασκήσεων που κάνω σε συνδυασμό με στόχους σε επαναλήψεις/διάλλειματα που θέτω εξ αρχής.

    Συμφωνώ ώς προς την διαφορά προγραμμάτων αναλόγως το επίπεδο του εκάστοτε αθλητή (αθλητής νατουραλ/αθλητής με χημική υποστήριξη) καθώς και τον προγραμματισμό του καθενός.

    Ανέφερα τα fitness magazines γιατί εκεί έχω διαβάσει τα θεικά περί να σοκάρουμε τους μύς μας, να αλλάζουμε πρόγραμμα τακτικά ούτως ώστε το σώμα μας να μην ξέρει κάθε φορά τι να περιμένει και κάτι άλλα θεικά.

    Φιλικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-01-12 17:59 #55
    Προεπιλογή ΣΟΣ
    Εγω παω 23 μηνες γυμναστηριο μπορω να κανω κατι τετοιο ; και κανει δουλεια οπως λενε σε αυτο ;

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BB%CE%BF%CF%82
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-01-12 20:00 #56
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Crased Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παω 23 μηνες γυμναστηριο μπορω να κανω κατι τετοιο ; και κανει δουλεια οπως λενε σε αυτο ;

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BB%CE%BF%CF%82
    2 μηνες ηθελα να πω
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-01-12 11:14 #57
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Mε 2 μηνες προπόνησης δεν νομιζω ότι θα πρεπει να σε απασχολουν τετοιου είδους προγράμματα.
    Σε τι φαση ειναι το σωμα σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-01-12 15:08 #58
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων

    Συμφωνώ ώς προς την διαφορά προγραμμάτων αναλόγως το επίπεδο του εκάστοτε αθλητή (αθλητής νατουραλ/αθλητής με χημική υποστήριξη) καθώς και τον προγραμματισμό του καθενός.
    Δηλαδή μόνο αυτός ο διαχωρισμός υπάρχει; Ή θα παίρνουμε ΑΑΣ ή όχι; Το επίπεδο του αθλητή για εμένα έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Πόσα καιρό ασχολείται, πώς ασχολείται και πολλά άλλα. Πιστεύεις ότι όσοι παίρνουν ΑΑΣ ξέρουν να κάνουν γυμναστική ή πολύ περισσότερο γίνονται αυτόματα υψηλού επιπέδου αθλητές; Σίγουρα όπως και παντού υπάρχουν προχωρημένου επιπέδου αθλητές, μεσαίου, χαμηλότερου κτλ.

    Φιλικά πάντα έκανα μια παρένθεση.

    Όσο για τα προγράμματα που έχουν παραθέσει ορισμένοι καταξιωμένοι αθλητές bb, σίγουρα είναι απαιτητικά και για να τα ακολουθήσει κάποιος ως έχουν (που αυτό είναι και το νόημα άλλωστε) πρέπει να έχει ένα άλφα επίπεδο και εμπειρία. Αλλά από εκεί και πέρα η χημική υποστήριξη που αναφέρεται συχνά από αρκετά μέλη δεν έχει να κάνει κάτι. Δώσε σε κάποιον που δεν ασχολείται σοβαρά με το γυμ και δεν έχει ούτε εμπειρία, ούτε θέληση, ούτε κάνει σωστή διατροφή, σωστή ξεκούραση και πολλά σωστά ακόμα, ΑΑΣ και ένα από τα έτοιμα προγράμματα και αμφιβάλλω αν θα καταφέρει να το κάνει.

    Υ.Γ. Ελπίζω να μην το πάρει κάποιος στραβά. Είναι μια φιλική τοποθέτηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-01-12 22:38 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή μόνο αυτός ο διαχωρισμός υπάρχει; Ή θα παίρνουμε ΑΑΣ ή όχι; Το επίπεδο του αθλητή για εμένα έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Πόσα καιρό ασχολείται, πώς ασχολείται και πολλά άλλα. Πιστεύεις ότι όσοι παίρνουν ΑΑΣ ξέρουν να κάνουν γυμναστική ή πολύ περισσότερο γίνονται αυτόματα υψηλού επιπέδου αθλητές; Σίγουρα όπως και παντού υπάρχουν προχωρημένου επιπέδου αθλητές, μεσαίου, χαμηλότερου κτλ.

    Φιλικά πάντα έκανα μια παρένθεση.

    Όσο για τα προγράμματα που έχουν παραθέσει ορισμένοι καταξιωμένοι αθλητές bb, σίγουρα είναι απαιτητικά και για να τα ακολουθήσει κάποιος ως έχουν (που αυτό είναι και το νόημα άλλωστε) πρέπει να έχει ένα άλφα επίπεδο και εμπειρία. Αλλά από εκεί και πέρα η χημική υποστήριξη που αναφέρεται συχνά από αρκετά μέλη δεν έχει να κάνει κάτι. Δώσε σε κάποιον που δεν ασχολείται σοβαρά με το γυμ και δεν έχει ούτε εμπειρία, ούτε θέληση, ούτε κάνει σωστή διατροφή, σωστή ξεκούραση και πολλά σωστά ακόμα, ΑΑΣ και ένα από τα έτοιμα προγράμματα και αμφιβάλλω αν θα καταφέρει να το κάνει.

    Υ.Γ. Ελπίζω να μην το πάρει κάποιος στραβά. Είναι μια φιλική τοποθέτηση.
    Συμφωνούμε απόλυτα, απλά αλλο αποτέλεσμα θα δεί κάποιος που παίρνει ΑΑΣ με ένα απαιτητικό ββ πρόγραμμα και άλλα κάποιος που δεν παίρνει.

    http://www.nejm.org/doi/full/10.1056...99607043350101

    Παρένθεση
    Τα ΑΑΣ φίλε μου δίνουν σημαντικό αβαντάζ στον οποιονδήποτε. Ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που ήταν μπουχέσες και μέσα σε 1.5 χρόνο φτιάξανε απολλώνιο κορμί με ΣΩΣΤΗ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ.

    Όπως επίσης υπάρχουν και άλλοι τόσοι που πήρανε και γίνανε χειρότεροι.

    Τα ΑΑΣ σίγουρα επηρεάζουν το πώς ανταπεξέρχετε το σώμα σου σε ένα απαιτητικό ββ πρόγραμμα, το πόσο γρήγορα βελτιώνεται, το πόσο γρήγορα δυναμώνει και το πόσο γρήγορα αναρώνει...οπότε την επόμενη φορά που θα κάνετε το πρόγραμμα π.χ του cutler ή του gaspari το τελειώσετε και το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που φανταζόσταν μήν σας πάρει απο κάτω.

    /Παρένθεση

    Τα της παρένθεσης είναι γνωστά, απλά τα αναφέρω γιατι βλέπω ολοένα και περισσότερους πιτσιρικάδες να σκάνε στο γυμναστήριο χωρίς να ξέρουν καλά καλά να κάνουν βασικές ασκήσεις και να ρωτάνε πώς θα κάνουν arnold presses.

    Φιλικά πάντα.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-01-12 14:56 #60
    Προεπιλογή
    Συμφωνούμε απόλυτα, απλά αλλο αποτέλεσμα θα δεί κάποιος που παίρνει ΑΑΣ με ένα απαιτητικό ββ πρόγραμμα και άλλα κάποιος που δεν παίρνει.
    Σίγουρα αλλά αυτό προϋποθέτει και άλλα πράγματα, αλλά κατά γενική ομολογία ισχύει.


    Τα ΑΑΣ φίλε μου δίνουν σημαντικό αβαντάζ στον οποιονδήποτε. Ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που ήταν μπουχέσες και μέσα σε 1.5 χρόνο φτιάξανε απολλώνιο κορμί με ΣΩΣΤΗ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ.
    Όλοι κάνουν τις επιλογές τους και τα ρίσκα τους. Ο χρόνος θα δείξει..

    Όπως επίσης υπάρχουν και άλλοι τόσοι που πήρανε και γίνανε χειρότεροι.


    True story! Και το βλέπουμε καθημερινά στα γυμναστήρια.

    Τα ΑΑΣ σίγουρα επηρεάζουν το πώς ανταπεξέρχετε το σώμα σου σε ένα απαιτητικό ββ πρόγραμμα, το πόσο γρήγορα βελτιώνεται, το πόσο γρήγορα δυναμώνει και το πόσο γρήγορα αναρώνει...οπότε την επόμενη φορά που θα κάνετε το πρόγραμμα π.χ του cutler ή του gaspari το τελειώσετε και το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που φανταζόσταν μήν σας πάρει απο κάτω.



    Τα της παρένθεσης είναι γνωστά, απλά τα αναφέρω γιατι βλέπω ολοένα και περισσότερους πιτσιρικάδες να σκάνε στο γυμναστήριο χωρίς να ξέρουν καλά καλά να κάνουν βασικές ασκήσεις και να ρωτάνε πώς θα κάνουν arnold presses.
    Αυτό πρέπει να το κοιτάξουν τα νέα παιδιά και να μην περιμένουν ούτε από ένα πρόγραμμα, ούτε από μία πρωτεΐνη ούτε από μία κρεατίνη κτλ να γίνουν heath ή coleman. Δεν γίνεται ποτέ να γίνεις έτσι γιατί εκτός πολλών μα πάαααρα πολλών λόγων υπάρχουν 1.000 άνθρωποι πίσω από αυτούς που δε μπορεί να τους έχει κανένας μας.
    Αυτά τα προγράμματα πιστεύω πως αν κάνεις 2-3 χρόνια γυμναστήριο σοβαρά και όχι να ''παίζεις'' μπορείς να τα ακολουθήσεις με τον ρυθμό σου και να δεις αποτελέσματα αρκετά. όχι αυτά που βλέπει κάποιος επαγγελματίας αλλά αποτελέσματα που θα σε κάνουν και εσένα να χαρείς.

    Φιλικά πάντα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία