Welcome guest, is this your first visit? Create Account now to join.
  • Login:
+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 26 έως 50 από 147
    Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mrfrank Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ειναι ευκολο σε παρακαλω τον χρονο αναμεσα στα σετ?ευχαριστω

όταν καταλάβεις πως έχεις ανακτήσει τις δυνάμεις σου μπαινεις στο επομενο δισετ-τρισετ (εννοείτε πως ανάμεσα στις ασκήσεις των δισετ-τρισετ δεν κάνεις διάλυμα).
    ψυχραιμία, τώρα με το πρωτογενές πλεόνασμα θα τρέχουν τα δανεικά από τα μπατζάκια μας !

Προεπιλογή

Μαγκες με βλεπω να παιρνω αναβολη η να βγαινω ι5 παθολογικο για να κανω το προγραμμα!!!!!!!!!!!!!!!Αριστο προγραμμα παντως!!!!!!!!!!!!!Ανεβαστε και αλλα τετοια ωραια αμα εχετε!!!!!!!!!!!

Περ.
    Ωραιόκαστρο

Question

Πολύ καλό πρόγραμμα,αλλά και δύσκολο.Εγώ έχω να γυμναστώ λόγω δουλειάς 6 μήνες.Και γιαυτό τον λόγω λέω να αρχίσω πιο χαλαρά
    ​HONDA CBR 600F 2012

Περ.
    Νew zealand/auckland

Προεπιλογή

ωραιο προγραμμα αλλα δεν θα υπερπροπονηθεις αν...βγαλεις το προγραμμα μεχρι την τεταρτη πεμπτη ξεκουραση και παρασκευη σαββατο το συνεχησεις;;θα εχεις κανει 2 φορες τα 2/3 του προγραμματος.η...κατι δεν καταλαβα εγω

Administrator

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sadistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραιο προγραμμα αλλα δεν θα υπερπροπονηθεις αν...βγαλεις το προγραμμα μεχρι την τεταρτη πεμπτη ξεκουραση και παρασκευη σαββατο το συνεχησεις;;θα εχεις κανει 2 φορες τα 2/3 του προγραμματος.η...κατι δεν καταλαβα εγω
    Το πρόγραμμα δεν καθορίζει ποσες μερες να προπονηθεις αλλα σε ποσες μερες ολοκληρωνεις όλες τις μυικες ομαδες..Μετα απλα συνεχίζεις να κανεις τον ίδιο κύκλο,αν δηλαδη σου βγουν 5 προπονησεις την εβδομαδα,την Δευτερα κανεις και την τελευταια μερα ,για 2η φορα...Δεν ειναι αυτοσκοπος να το ολοκληρωσεις 2 φορες την εβδομαδα
    (To εχω ξαναγραψει καπου μεσα στο τοπικ)

Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους/όλες,
    Θα ήθελα να παραθέσω την προσωπική μου άποψη για το πρόγραμμα, μετά απο ενάμιση μήνα συστηματικής προπόνησης (3-4 φορές την εβδομάδα).
    Το πρόγραμμα με άφησε ικανοποιημένο ώς επι το πλήστον, και είχα μέχρι τώρα πολύ καλά αποτελέσματα...το μόνο παράπονο που έχω είναι πως μετά απο ενάμιση μήνα δεν με "πιάνει" πλέον και αναγκαστηκά πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα. Επίσης θεωρώ ,άν και έχω μικρή εμπειρία στο χώρο του bb, οτι οι ασκήσεις για τα χέρια είναι λίγες. (χωρίς να θέλω να το παίξω ειδικός, ή να προσβάλω τον κ. Μπουρνάζο.Ότι αναφέρω είναι καθαρά προσωπική αποψη και οι εντυπώσεις για το πως λειτούργησε πάνω μου.) Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να μην κάνω κάτι σωστά εγώ, ή ακόμα το σώμα μου να προσαρμόστηκε γρήγορα σε αυτό το πρόγραμμα.
    Το ερώτημα που θέλω να θέσω είναι: να συνεχίσω αυτό το πρόγραμμα ,ή να αναζητήσω κάποιο άλλο?
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Administrator

Προεπιλογή

Eιναι ενδεδειγμενο καθε 1,5 μηνα να αλλαζεις πρόγραμμα,οποιοδήποτε και να είναι αυτο..
    Ο λόγος είνια πως οι μυς ειναι προσαρμοστικοι στις ασκησεις και στις γωνιες με αποτελεσμα με το περασμα του χρόνου να μην αιφνιδιαζονται πλεον,αρα και να μην αντιδρουν με το ίδιο ερεθισμα (δεδομενου ότι η αυξηση των κιλων και της εντασης μπορεί να αυξανεται ως ενα σημειο).
    Οσο για τα δικεφαλα δεν αμφιβαλλω ότι μπορεί να μην ειχες τα αποτελεσματα που περιμενες,δεν ειναι δυνατον όλοι να εινια ιδιοι,πιθανον ο Μπουρναζος με 2 ασκησεις δικεφαλων,σε συνδυασμο και με τις ασκησεις που δουλευουν συνεργαστικα οι δικεφαλοι,να ειχε τα αποτελεσματα που ήθελε...
    Το πιο συνηθες φαινομενο είνια τα λίγα σετ να μην χορταινουν την όρεξη μας για προπονηση,αν με καταλαβαινεις
    υ.γ. Θα σου πρότεινα το πρόγραμμα του Θαναση Υφαντόπουλου που υπάρχει αναρτημενο,απαιτητικο και δοκιμασμενο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιναι ενδεδειγμενο καθε 1,5 μηνα να αλλαζεις πρόγραμμα,οποιοδήποτε και να είναι αυτο..
    Ο λόγος είνια πως οι μυς ειναι προσαρμοστικοι στις ασκησεις και στις γωνιες με αποτελεσμα με το περασμα του χρόνου να μην αιφνιδιαζονται πλεον,αρα και να μην αντιδρουν με το ίδιο ερεθισμα (δεδομενου ότι η αυξηση των κιλων και της εντασης μπορεί να αυξανεται ως ενα σημειο).
    Οσο για τα δικεφαλα δεν αμφιβαλλω ότι μπορεί να μην ειχες τα αποτελεσματα που περιμενες,δεν ειναι δυνατον όλοι να εινια ιδιοι,πιθανον ο Μπουρναζος με 2 ασκησεις δικεφαλων,σε συνδυασμο και με τις ασκησεις που δουλευουν συνεργαστικα οι δικεφαλοι,να ειχε τα αποτελεσματα που ήθελε...
    Το πιο συνηθες φαινομενο είνια τα λίγα σετ να μην χορταινουν την όρεξη μας για προπονηση,αν με καταλαβαινεις
    υ.γ. Θα σου πρότεινα το πρόγραμμα του Θαναση Υφαντόπουλου που υπάρχει αναρτημενο,απαιτητικο και δοκιμασμενο.
    Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου και για τις διευκρινήσεις.Η αλήθεια είναι πως εκεί προσανατολιζόμουν και εγώ, καθώς τα προγράμματα απο τα περιοδικά και του ίντερνετ, θεωρώ οτι είναι αναποτελεσματικά ή ελλειπή ή μη εφαρμόσημα απο μή επαγγελματίες. (προσωπική αποψη πάντα).
    Υ.Γ δεκτές και οι σοβαρές προτάσεις προγραμμάτων προπόνησης, απο τους φίλους/φίλες του bb.gr

building than drugs

Προεπιλογή

Έχω αρχίσει κι εγώ αυτό το πρόγραμμα και πράγματι δουλεύει ωραία. Έχω όμως δυο απορίες: 1) Οι ασκήσεις για την πλάτη είναι μόνο κωπηλατικές, δεν θα έπρεπε να μπει και καμία έλξη σε τροχαλία με οποιαδήποτε λαβή; και 2) Δεν έχει καθόλου ασκήσεις για τραπεζοειδής.

Προεπιλογή

ΠΟΔΙΑ 8 δισετ

1.Κάμψεις δικεφάλων 8χ10 ???
    μηπως εχει γινει καποιο λαθος ή εννοεις μηραιων δικεφαλων

Περ.
    thessaloniki

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aprosektos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως εχει γινει καποιο λαθος ή εννοεις μηραιων δικεφαλων
    εφοσον μιλαμε για ποδια,εννοουμε μηριαιο δικεφαλο και οχι το χερι δικεφαλο...

Προεπιλογή

ΑΧΧ Ποιος να τολεγε οτι μετα απο 25 χρονια θα ξαναεφρμοζω το προγραμα του Σπυρου ,σε υποιοτερη μορφη φυσικα.Τι να κανη αυτο το (παιδι)ξερη κανενας;

Προεπιλογή

Μερικες ερωτησεις επιεδη θελω να το κανω το προγραμμα

Η κωπηλατικη με αλτηρα ειναι 1-1 χερι?Σκυφτος?
    Με μπαρα δεν ειναι ουσιαστικα ιδια ασκηση?Ποιες οι διαφορες τους?

Στα ποδια,τα καθισματα ειναι τα σκουωτ η κανω λαθος?
    Μεχρι και βενζινη εισπνεω σε περιοδους χαρμανας.

Administrator

Προεπιλογή

Καπου το εχω ξαναγραψει,να μην επαναλαμβανομαι

ο μυωνας της πλατης είναι μεγαλη μυικη ομαδα και μακαρι να γυμναζονταν σε όλο της το ευρος με μια ασκηση.
    η κωπηλατικη μπαρας γυμναζει την πλατη σε βαθος αλλα αλλα δεν μπορεί να διατεινει τον μυ όσο την διατείνει η κωπηλατικη με αλτηρα(οταν εχουμε τον αλτηρα δηλαδη στο χαμηλότερο σημειο)Αρα δεν μιλαμε για την ιδια γωνία ή για το αίμα σε όλη την πλατη αλλα για την ολοκληρωμενη εκγυμναση της πλατης.
    Τα καθίσματα είναι τα γνωστα σκουωτ.

Προεπιλογή

OK συγγνωμη δεν το προσεξα Πολυνεικε!Απο αυριο αρχιζω το προγραμμα!1.5-2 μηνες καλα ειναι?

Προεπιλογή

To ξεκινησα απο σημερα τελικα,πολυ απαιτητικο δειχνει!

Οι οπισθολαιμιες πιεσεις ομων γινονται καλυτερα ορθιος ετσι?

Προεπιλογή

ΠΟΔΙΑ 8 δισετ

1.Κάμψεις δικεφάλων 8χ10
    1.Καθίσματα 8χ10
    2.Εκτάσεις τετρακεφάλων 8χ10
    2.Χακ σκουώτ 8χ10

To ενα δισετ ειναι Καμψεις δικεφαλων με Εκτασεις τετρακεφαλων?

Η τα νουμερα ενα πανε μαζι δισετ?

Dah Pimp
    Περ.
    Αlpha Male region

Προεπιλογή

τα νουμερα πανε μαζι φιλε μου...δλδ καμψεις με καθισματα
    Την προσωπική σου ευτυχία δε θα βρεις υλικά να την φτιάξεις.
    Θα την ανακαλύψεις μόνος σου μέσα στα ξένα μάτια, στην ξένη χαρά, στο ξένο τραγούδι.
    Πρέπει να συνηθίσεις ν’ αγαπάς εκείνο που σου λείπει.
    Να συνηθίσεις ν’ αντέχεις εκείνο που δεν έχεις.
    Να συνηθίσεις στο δικό σου «ψυχικό καθόλου», και στων άλλων το «ψυχικό παν».

Προεπιλογή

Ok ευχαριστω φιλε για την διευκρινηση!

Προεπιλογή

Ελπίζω να μην το κάνει κανείς αυτό το πρόγραμμα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 01-12-11 στις 22:51
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!

Περ.
    Θεσ/νίκη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος?
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !

Administrator

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    To εχουν κανει καποιοι γνωστοι μας με καλα αποτελεσματα.
    Ξερω ότι αυτο μπορεί να μη σε καλυψει ως συμβατικη απαντηση,αλλα αφου ετσι ειναι;

Περ.
    ΑΘΗΝΑ

Προεπιλογή

καλησπερα και απο μενα !!! μπορω να ρωτησω αυτο το προγραμμα κανει για γυναικες??ειμαι 29, 60 κιλα και γυμναζομαι 3 μηνες καθημερινα και στοχος μου ειναι να χασω λιγο λιπος ακομα..ευχαριστω πολυ!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα και απο μενα !!! μπορω να ρωτησω αυτο το προγραμμα κανει για γυναικες??ειμαι 29, 60 κιλα και γυμναζομαι 3 μηνες καθημερινα και στοχος μου ειναι να χασω λιγο λιπος ακομα..ευχαριστω πολυ!!
    Εγώ δεν θα το πρότεινα, η Krista έχει ένα πολύ ώραίο πρόγραμμα για γυναίκες http://www.stumptuous.com/workout-1 (routine 2).
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!

Προεπιλογή

Εγω ξεκίνησα το πρόγραμμα χθές....Μπορώ να πώ οτι ένιωα ΠΟΛΥ εντονα και ΩΡΑΙΑ την πλάτη μου....!ΔΥΝΑΤΟ πρόγραμμα βγαίενι ζόρικα και θέλει συγκέντρωση...ΑΛΛΑ
    Η ερωτησή μου είναι η εξής...Μιας και πρίν έκανα του Υφαντόπουλού είχε μέσα..Κοιλιακούς αερόβιο κλπ κλπ...Αυτό εδώ είναι για 3 μέρες αλλα αερόβιο?κοιλιακούς??Θέλω να πώ το κάνεις 3 μέρες....αλλες 3 μέρες αλλον 1 κύκλο το κάνεις για 1 μήνα...Αλλα αερόβιο κάθε πότε??κοιλιακούς?Γιατι δεν έχει μέσα αυτο με προβληματίζει μόνο!
    Οτι και αν πάρεις αν κάθεσαι ΔΕΝ θα κάνεις τίποτα...Δεν ειναι τυχαίο οτι...

NO PAIN - NO GAIN

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές