Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 03-10-10 20:33 #1
    Προεπιλογή Ωρα να μπω και εγώ!
    Γεια σας παιδάκια!
    Ονομάζομαι Φώτης και είμαι σχεδόν 22 χρονών.Έκανα αρκετό καιρό capoeira αλλά λόγω οικονομικών(75 ευρώ το μήνα)αποφάσισα να σταματήσω.Τα τελευταία χρόνια διάβαζα πάρα πολλά περι διατροφής και άσκησης αλλά δεν εφαρμόζονταν στο άθλημά μου με αποτέλεσμα να ξέρω πολλά αλλά να μην μπορώ να τα αξιοποιήσω.

    Αρνούμενος να λαπαδιάσω,μάζεψα βάρη αλτήρες και μπάρες και έκανα μόνος γυμναστική.Στην αρχή έκανα διάφορες ασκήσεις με βάρος του σώματος,αλλά για ένα διάλλειμα αποφάσισα να πιάσω ένα βασικό πρόγραμμα bodybuilding.Επειδή είμαι ολίγον τι τελειομανής ήθελα να φτιάξω ότι καλύτερο μπορούσα με τον πενιχρό εξοπλισμό μου και διάβασα πάρα πολλά πράματα.Ian King,Charles Poliquin,Christian Thibeaudau,Eric Cressey,Chad Waterbury είναι μόνο μερικοί από τους προπονητές που με βοήθησαν μέσω βιβλίων και άρθρων να φτιάξω το τωρινό πρόγραμμα(θα το ποστάρω στο "My way to imbaness" στα ημερολόγια προπόνησης).Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις αν και επειδή το πρόγραμμα είναι σχετικά καινούριο θα ήθελα να του δώσω 1-1.5 μήνα για να κάνω τυχόν μεγάλες αλλαγές.

    Σκοπεύω να ξεκινήσω γυμναστήριο μόλις πληρωθώ(θα πάρω κάποιο ετήσιο πρόγραμμα)!

    Επίσης είμαι φοιτητής στο ΤΕΙ Πειραιά,στα Ηλεκτρονικά και Υπολογιστικα Συστήματα,αλλά το 2011 θα πάω να παρακολουθήσω τα σεμινάρια του IAFA για personal trainer(αν τα έχει κάνει κάποιος ή αν έχει ακούσει τπτ παρακαλώ ας με ενημερώσει!) έτσι ωσόστε να πιάσω μια δουλειά σαν γυμναστής αφού η διατροφή και η άθληση είναι κάτι που αγαπώ πάρα πολύ,μου άλλαξε την ζωή,με έκανε πιο κοινωνικό,μου ανέβασε την αυτοπεποίθηση,με έκανε να ξεπεράσω τη δυσφορία όταν ανεβαίνεις μερικά σκαλοπάτια και βοήθησε στο να χτυπώ γκομενάκια

    Αυτά για μένα!

    Καλώς σας βρήκα παιδιά,ελπίζω να μπορέσουμε να εξελιχτούμε όλοι μαζί μέσα από internetιακό διάλογο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-10-10 20:35 #2
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Wow!!!

    Καλως ηρθες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3.  

  4. 03-10-10 20:47 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    kαλως ηρθες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-10-10 20:49 #5
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-10-10 20:50 #6
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-10-10 20:57 #7

    Εγγραφή
    09-01-2010
    Περ.
    lamia
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-10-10 21:49 #8

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-10-10 22:23 #9
    Το avatar του χρήστη Vinn

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    Alex-Po
    Μηνύματα
    289
    Προεπιλογή
    Babe there's no other
    Who do it like I do..
    ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-10-10 22:32 #10
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    καλωσόρισες Φωτη!
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-10-10 22:41 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fotakou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδάκια!
    Ονομάζομαι Φώτης και είμαι σχεδόν 22 χρονών.Έκανα αρκετό καιρό capoeira αλλά λόγω οικονομικών(75 ευρώ το μήνα)αποφάσισα να σταματήσω.Τα τελευταία χρόνια διάβαζα πάρα πολλά περι διατροφής και άσκησης αλλά δεν εφαρμόζονταν στο άθλημά μου με αποτέλεσμα να ξέρω πολλά αλλά να μην μπορώ να τα αξιοποιήσω.

    Αρνούμενος να λαπαδιάσω,μάζεψα βάρη αλτήρες και μπάρες και έκανα μόνος γυμναστική.Στην αρχή έκανα διάφορες ασκήσεις με βάρος του σώματος,αλλά για ένα διάλλειμα αποφάσισα να πιάσω ένα βασικό πρόγραμμα bodybuilding.Επειδή είμαι ολίγον τι τελειομανής ήθελα να φτιάξω ότι καλύτερο μπορούσα με τον πενιχρό εξοπλισμό μου και διάβασα πάρα πολλά πράματα.Ian King,Charles Poliquin,Christian Thibeaudau,Eric Cressey,Chad Waterbury είναι μόνο μερικοί από τους προπονητές που με βοήθησαν μέσω βιβλίων και άρθρων να φτιάξω το τωρινό πρόγραμμα(θα το ποστάρω στο "My way to imbaness" στα ημερολόγια προπόνησης).Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις αν και επειδή το πρόγραμμα είναι σχετικά καινούριο θα ήθελα να του δώσω 1-1.5 μήνα για να κάνω τυχόν μεγάλες αλλαγές.

    Σκοπεύω να ξεκινήσω γυμναστήριο μόλις πληρωθώ(θα πάρω κάποιο ετήσιο πρόγραμμα)!

    Επίσης είμαι φοιτητής στο ΤΕΙ Πειραιά,στα Ηλεκτρονικά και Υπολογιστικα Συστήματα,αλλά το 2011 θα πάω να παρακολουθήσω τα σεμινάρια του IAFA για personal trainer(αν τα έχει κάνει κάποιος ή αν έχει ακούσει τπτ παρακαλώ ας με ενημερώσει!) έτσι ωσόστε να πιάσω μια δουλειά σαν γυμναστής αφού η διατροφή και η άθληση είναι κάτι που αγαπώ πάρα πολύ,μου άλλαξε την ζωή,με έκανε πιο κοινωνικό,μου ανέβασε την αυτοπεποίθηση,με έκανε να ξεπεράσω τη δυσφορία όταν ανεβαίνεις μερικά σκαλοπάτια και βοήθησε στο να χτυπώ γκομενάκια

    Αυτά για μένα!

    Καλώς σας βρήκα παιδιά,ελπίζω να μπορέσουμε να εξελιχτούμε όλοι μαζί μέσα από internetιακό διάλογο!

    καλως ηρθες!
    ειναι πολυ καλη η σκεψη σου να εκπαιδευτεις σε αυτο που θελεις...κ εγω ετσι ξεκινησα...ειπα να παω σε σχολη να μαθω για μενα να μην εχω τον καθε ασχετο να με συμβουλευει...αλλα μετα μπαινει το μικροβιο και...για περσοναλ μπκη κ τα εκανα ολα....χιχι...θα δεις ,ειναι ωραια...αθηνα θα πας για σχολη γυμναστικης?μπορω να σπω γιατι ξερω αποτ ις σχολες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-10-10 07:05 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηρθες!
    ειναι πολυ καλη η σκεψη σου να εκπαιδευτεις σε αυτο που θελεις...κ εγω ετσι ξεκινησα...ειπα να παω σε σχολη να μαθω για μενα να μην εχω τον καθε ασχετο να με συμβουλευει...αλλα μετα μπαινει το μικροβιο και...για περσοναλ μπκη κ τα εκανα ολα....χιχι...θα δεις ,ειναι ωραια...αθηνα θα πας για σχολη γυμναστικης?μπορω να σπω γιατι ξερω αποτ ις σχολες...
    Ευχαριστώ φίλε μου!Ναι αθήνα θα είμαι,στο IAFA όπως προανέφερα!Και εσύ εκεί πήγες?Οτιδήποτε πληροφορίες(περί αποκατάστασης,ποιότητας μαθημάτων/καθηγητών,εξοπλισμός) μπορείς να μου δώσεις είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτες
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-10-10 07:09 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-10-10 08:50 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fotakou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ φίλε μου!Ναι αθήνα θα είμαι,στο IAFA όπως προανέφερα!Και εσύ εκεί πήγες?Οτιδήποτε πληροφορίες(περί αποκατάστασης,ποιότητας μαθημάτων/καθηγητών,εξοπλισμός) μπορείς να μου δώσεις είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτες
    Καλως τον !!Το μελος gym είναι κορίτσι !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-10-10 09:08 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως τον !!Το μελος gym είναι κορίτσι !!
    αστα να πανε....!!χαχαχααχαχ!!!μαλλον πρεπει να το αλλαξω σε κατι αλλο....χαχαχααχαχαχαχ!!!!!!


    εγω εχω παει σε αλλη σχολη,εχεις ηδη ξεκινησει στην σχολη η θα πας?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία