Θέμα: Ραγάδες

Σελίδα 14 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 196 έως 210 από 272
  1. 02-09-12 10:20 #196
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου ειπανε κατι για ψευδαργυρο + vit. C οτι βοηθαει για τις ραγαδες, δεν ξερω αμα ισχυει, δεν το δοκιμασα.
    ολα τα παραπανω βοηθανε προληπτικα ....σημαντικο ρολο παιζει βεβαια και η ποιοτητα του δερματος ..αν ειναι να κανεις ραγαδες οτι και να βαλεις οτι και να παρεις .. δεν τις αποφευγεις ..

    το συμπληρωμα ψευδαργυρου και vit c ...με την παροδο του χρονου βελτιωνει την υφη του δερματος και τις κανει να φαινονται λιγοτερο ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-09-12 10:22 #197
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για την πληροφορια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-09-12 12:44 #198
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    οι ραγαδες μονο με laser σε δερματολογο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-09-12 12:47 #199
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Τα υπολοιπα δν βοηθανε ουτε καν;
    Γιατι αυτο οπως ακουγεται κοστιζει καπως...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-09-12 12:57 #200
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    οχι δεν κανουν τιποτε,ναι ειναι ακριβο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-09-12 15:12 #201
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Doc γιατι εχω την εντυπωση οτι ουτε με laser φευγουν?Βασικα εαν εφευγαν με laser,η με οποιοδηποτε αλλο τροπο,οι επαγγελματιες ΒΒ οπως ο centopani πχ που ειναι καρασκισμενος γιατι δεν κανει αφαιρεση?

    Simulcium και λοιπες κρεμες προσωπικα δε με βοηθησαν καθολου.Αυτες περισσοτερο δουλευουν στις εγκυες κανοντας χρηση απ την αρχη της εγκυμοσυνης για να κραταει το δερμα πιο ελαστικο στην αποτομη αυξηση της κοιλιακης χωρας.Αν ξεφυγεις,υστερα δε μαζευεται..απλως απο μωβ γινονται ασπρες,παντα ομως θα αχνοφαινονται και θα τις νιωθεις στην αφη.Καλυτερα αν καποιος θελει να κανει χρηση κρεμων,να χρησιμοποιησει bepanthol,aloe vera οπως προτεινει ο doc,ακομα και βαζελινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-09-12 15:24 #202
    Το avatar του χρήστη magdaline

    Εγγραφή
    09-03-2011
    Περ.
    Czech Republic
    Μηνύματα
    1.650
    Προεπιλογή
    guys..σιγά το πράγμα οι ραγάδες.. με τη πολλή γυμναστική μειώνονται.. οπως κ με τη καλη διατροφή υποθέτω.. εγώ είχα πάρα πολλές.. τώρα εχουν μειωθεί αρκετά θα έλεγα.. σιγά μη τις προσέχουν..μη γινομαστε υπερβολικοι.
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου."
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-09-12 15:33 #203
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    την αλοη βερα λεω να την δοκιμασω μιας και εχουμε 2 φυτα και την εχει κανει η μανα μου πανακεια...

    για ποσο καιρο ομως να την χρησιμοποιω...?
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-09-12 15:35 #204
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    E, είναι και ένας ακόμα λόγος για να μην ξεφευγετε πολύ στον όγκο.
    Πάτε και κανετε όγκο και περνετε 15-20 κιλά.
    Ε μετά μην περιμένετε να μαζεψετε το ξεχειλομένο δέρμα. Ποσο να αντέξει και αυτό το ερμο το σώμα μας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-09-12 15:48 #205
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Λιλα,γυμναζομαι 9 χρονια..εχασα 32 κιλα,εκανα καλη διατροφη,παιρνω βιτ Ε χρονια,εχω δοκιμασει ενα ψοφο κρεμες κι ομως ειναι εκει.Αν θα φυγουν μετα απο 20 χρονια,δε ξερω..το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτες που ειχα,αυτες εχω και τωρα!Κι ακομα πολλοι με ρωτανε..εκει τι εχεις,γατα σε γρατσουνισε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-09-12 16:17 #206
    Το avatar του χρήστη magdaline

    Εγγραφή
    09-03-2011
    Περ.
    Czech Republic
    Μηνύματα
    1.650
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιλα,γυμναζομαι 9 χρονια..εχασα 32 κιλα,εκανα καλη διατροφη,παιρνω βιτ Ε χρονια,εχω δοκιμασει ενα ψοφο κρεμες κι ομως ειναι εκει.Αν θα φυγουν μετα απο 20 χρονια,δε ξερω..το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτες που ειχα,αυτες εχω και τωρα!Κι ακομα πολλοι με ρωτανε..εκει τι εχεις,γατα σε γρατσουνισε?
    τοτε εγώ ήμουν πιο τυχερή παρόλο που δεν είμαι μικρής ηλικίας
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου."
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-09-12 16:51 #207
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    για πιο λογο να τις αφαιρεσει ο σεντοπανι,η ο καθε επαγ/τιας,αφου ξερει οτι ενδεχεται να ξανασκιστει το δερμα του;ουτε η σωματοτροπινη τις διορθωνει,συμφωνα με τη θεωρια οτι ανανεωνει το δερμα.αν ηταν ετσι,κανεις επαγ/τιας δε θα ειχε,που ειναι ολο το χρονο μεσα στην αυξητικη ορμονη με δοσεις16i.u/μερα.οι ραγαδες ειναι θεμα ελαστικοτητας του δερματος.γινονται οταν ο μυς μεγαλωσει αποτομα,η οταν το υποδοριο λιπος αναπτυχθει αποτομα.ετσι,νεαρα παιδια σε θεραπειες ογκου,κανουν σκισηματα στην περιοχη του στηθος και μασχαλης,ενω παχυσαρκες κυριες στην περιοχη της μεσης.το να απλωνεις βιταμινη εψιλον,βοηθα στην ελαστικοτητα.αυτο κανουν οι εγκυες στην περιοχη της κοιλιας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-04-13 17:53 #208
    Προεπιλογή
    έχω βγάλει 2, μια δίπλα από την μασχάλη και μία δίπλα από το δεξί παπάρι πωωω και έχω να βγάλω κι άλλες ακόμα ΧΑΛΙΑ
    Trust yourself, dig deep down and ask yourself: ‘who do you want to be?’. Not what, but who. arnold schwarzenegger.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-04-13 00:47 #209
    Προεπιλογή περί ραγάδων...
    Όταν παίρνει κάποιος σε σύντομο χρονικό διάστημα πολλά κιλά, το πιό πιθανό είναι να αποκτήσει ραγάδες στο δέρμα. Το δέρμα αναπτύσσεται πιό αργά από ότι οι μύες. Οι ραγάδες δεν είναι τίποτα άλλο από τραυματισμούς του δέρματος. Οφείλονται σε έλλειψη ψευδάργυρου. Συνετό είναι γιά όποιον σκοπεύει να εκτοξέυσει το σωματικό του βάρος, βλέπε περίοδος όγκου, να αρχίσει από ένα μήνα πρίν να παίρνει συμπλήρωμα ψευδάργυρου. Εαν έχετε αποκτήσει μία φορά ραγάδες, θα τις έχετε για όλη σας τη ζωή. Λανθασμένα πιστεύεται από κάποιους ότι ραγάδες δημιουργούνται και από την δραστική απώλεια βάρους. Μόνο με την γρήγορη αύξηση βάρους άρα και σωματικού όγκου συμβαίνει αυτό. Με λέιζερ, όπως διάβασα κάπου σε αυτό το φόρουμ, δεν απομακρύνονται, μόνο με πλαστική χειρουργική. Αυτά!
    Δεν χρειάζεται κανείς να είναι σπουδαίος άνθρωπος, αρκεί να είναι άνθρωπος.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-04-13 03:09 #210
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    απλα να συμπληρώσω σ αυτο που είπε ο Αλέκος ότι στην απότομη μείωση βαρους πιθανόν να φαίνονται πιο έντονα γιατι επειδη χαλαρώνει το δέρμα οι πτυχώσεις δείχνουν πιο έντονα , ενω στην αυξηση το δερμα αν λόγω κληρονομικότητας και μη ελαστικότητας τεντωσει τοτε σκίζετε σαν ραγάδες

    το πρόβλημα μειώνετε όταν κάνουμε διατροφη που να μας καλύπτει τις ελείψεις σε συστατικα που κάνουν το δερμα να χάνει την ελαστικότητα , σε συνδιασμό με τοπικη εφαρμογη κάποιας αλοιφής που να βοηθάει στην ελαστικότητα , όπως είπαμε αυτες που χρησιμοποιούν και γυναίκες κατα την εγκυμοσύνη που ανοιγει η κοιλια και χρειάζετε ενυδατωση και ελαστικότητα

    ως αναφορα για το λέιζερ δεν ξερω αν ενοούσαν αυτο που εφαρμόζετε και κατα την πλαστικη χειρουργική
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 14 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία