Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 27-08-10 13:51 #1
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή Κοιλιακοι και ογκος
    Χερετο για αλλη μια φορα.

    μετα την προεγουμενη σεζον παρατιρισα οτι λογο λανθασμενον ασκησεον και επαναληψεον εξαφανισα τους πανω κοιλιακους μου.

    τι ασκησεις και επαναληψεις πρεπει να κανω οστε να ξανα παρουνε ογκο και να γινουνε 6 γιατι 4 ειναι λιγοι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-08-10 15:17 #2
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Κάτι που λέγεται μείωση θερμίδων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-08-10 17:45 #3
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kutsup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι που λέγεται μείωση θερμίδων.
    kutsup το θεμα μου δεν ειναι να γραμοσουν.

    το θεμα ειναι να παρουνε μαζα και σχημα.

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-08-10 23:05 #4
    Προεπιλογή
    Εγώ στα ροκανίσματα κρατώ έναν 5κιλο δίσκο και έχω δει αποτέλεσμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-10 23:17 #5
    Προεπιλογή
    εγω δεν κανω ποτε κοιλιακους παρα μονο λιγες εβδομαδες πριν τον αγωνα.οι κοιλιακοι μεγαλωνουν με την προπονηση με βαρη,για πλατη,ποδια,και γενικα με βαριες προπονησεις με βαρη.κανε βαριες προπονησεις,κωπηλατικες,αρσεις θανατου,σκουωτ ,πιεσεις ωμων με ελευθερα κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-10 23:40 #6
    Προεπιλογή
    Εγώ κάνω σε κάθε προπόνηση κοιλιακούς και έχω προσέξει ότι τελευταία πιάνονται πολύ και με πονάνε. Πονάνε δε περισσότερα όταν είμαι καθιστή. Γιατί?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-10 23:52 #7
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν κανω ποτε κοιλιακους παρα μονο λιγες εβδομαδες πριν τον αγωνα.οι κοιλιακοι μεγαλωνουν με την προπονηση με βαρη,για πλατη,ποδια,και γενικα με βαριες προπονησεις με βαρη.κανε βαριες προπονησεις,κωπηλατικες,αρσεις θανατου,σκουωτ ,πιεσεις ωμων με ελευθερα κιλα.
    +1
    Εννοειται!!


    Μπορεις να δοκιμασεις ομως και τις μετανοιες απο ψηλη τροχαλια με σχοινια.Εκει βαζεις και οσο βαρος θες,πιστευω οτι θα σε βοηθεισει να βαλεις λιγο ογκο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-08-10 00:15 #8
    Προεπιλογή
    Εγώ θα λεγα οποιαδήποτε άσκηση και να κάνεις να την κάνεις με τη μέγιστη δυνατή επιβάρυνση που αντέχεις και να μην μπορείς να ξεπερνάς τις 10-15 επαναλήψεις.
    Εγώ πχ κάνω ροκανίσματα με 25 κιλά επιβάρυνση και βγάζω 10-12 επαναλήψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-08-10 01:01 #9
    Προεπιλογή
    προσεξτε μονο μπορει να πεταξετε κηλη ευκολα με βαρη για κοιλιακους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-09-12 17:51 #10
    Προεπιλογή Όγκος στους κοιλιακούς μύς
    Καλησπέρα!
    Διαβάζοντας τα διάφορα post του forum σχετικά με τον τρόπο που κοιλιακοί αποκτούν όγκο, οι περισσότεροι αναφέρονται σε ασκήσεις με βάρη. Έχω αρκετά καλούς κοιλιακούς, γραμμωμένους αλλά δεν έχουν αυτόν τον όγκο που βλέπεις σε επαγγελματίες αθλητές. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει συγκεκριμένες ασκήσεις με βάρη όσον αφορά τους κοιλιακούς;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-09-12 17:55 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimkatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!
    Διαβάζοντας τα διάφορα post του forum σχετικά με τον τρόπο που κοιλιακοί αποκτούν όγκο, οι περισσότεροι αναφέρονται σε ασκήσεις με βάρη. Έχω αρκετά καλούς κοιλιακούς, γραμμωμένους αλλά δεν έχουν αυτόν τον όγκο που βλέπεις σε επαγγελματίες αθλητές. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει συγκεκριμένες ασκήσεις με βάρη όσον αφορά τους κοιλιακούς;
    Ε καλα αυτοι οι αθλητες εχουνε και μηδενικο λιπος....
    Για να αποκτησουνε ογκο χτυπα τους 3 φορες την εβδομαδα .. ασκησεις με βαρος και θα αποκτησουνε.
    Ροκανισματα,αρσεις στο μονοζυγο με τεντωμενα ποδια,αρσεις κορμου ολα αυτα με βαρος 3 φορες την εβδομαδα και θα μεγαλωσουνε
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-09-12 18:07 #12
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Να προσθέσω άρσεις ποδιών σε πάγκο με αλτήρα ανάμεσα στα πόδια και την άσκηση "προσευχή" με σκοινί στην τροχαλία. Επίσης δε χρειάζεται να κάνεις 100 επαναλήψεις, προσπάθησε να φτάνεις στην κόπωση γύρω στις 20.

    Μη συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους επαγγελματίες, αυτοί έχουν σούπερ βάθος στους κοιλιακούς για τον ίδιο λόγο που έχουν σούπερ όγκο και σε όλα τα υπόλοιπα... είναι επαγγελματίες!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-09-12 18:32 #13
    Προεπιλογή ογοσ
    Εγω παντως πιστευω οτι τον ογκο δνε θα τον δωσουν οι ακσησεις κοιλιακων αλλα η ΔΙΑΤΡΟΦΗ...Αν θες να εχουν ογκο φαε πολυ Ποιοτικα και μολις παρεις μυικη μαζα μπαινεις σ εγραμμωση...και κανε και 2-3 ακσησεις 2-3 φορες την εβδομαδα για να εισαι σουπερ(αν και γυμανζονται με αλλες ακσηεις βασικες-μονοζυγο,κωπηλατικη-αρσεις θανατου,σκουατ κλπ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-09-12 10:19 #14
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας...
    Απάντηση με παράθεση