Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 21-09-12 14:25 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα 4 ημερών
    1η μερα:
    ΣΤΗΘΟΣ
    πιεσεις οριζοντιου παγκου
    πιεσεις επικλινη παγκου
    εκτασεις με αλτηρες
    pec-dec
    ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
    καμψεισ ισιας μπαρας
    καμψεισ αυτοσυγκενρωσης
    καμψεις Larry Scott

    2η μερα:
    ΠΛΑΤΗ
    ελξεις σε μονοζυγο
    εμπροσθολαιμιες τροχαλιας αναστροφη λαβη
    χαμηλη κωπηλατικη κλειστη λαβη
    κωπηλατικη σταυρος
    ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
    πιεσεις παγκου
    γαλλικες πιεσεις με ισια μπαρα
    πιεσεις τροχαλιας με το σχοινι

    3η μερα:
    ΜΗΡΟΙ
    Squat
    Leg-extension
    leg-curl
    πιεσεισ προσαγωγων
    πιεσεισ απαγωγων
    προβολες με αλτηρες
    ΓΑΜΠΕΣ
    αρσεις γαμπων στη μηχανη, ορθιος

    4η μερα:
    ΩΜΟΙ
    οπισθολαιμιες πιεσεις με ελευθερη μπαρα
    πιεσεις αλτηρων
    εκτασεις με αλτηρες
    εκτασεις αλτηρων-σκυφτη θεση
    προτασεις με μπαρα
    ΤΡΑΠΕΖΙΟΙ
    ορθια κωπηλατικη-κλειστη λαβη

    ολα τα σετ ειναι 4x8! εγω ζητησα να ειναι 4 ημερων λογω ελλειψης χρονου! και παω 2 φορες την εβδομαδα για τζοκινγκ 5 χλμ! αυταααα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-09-12 14:32 #2
    Προεπιλογή
    βασικα θελω την γνωμη σας για αυτο το προγραμμα! δεν παιρνω κανενα συμπληρωμα, τρωω απλα 5 ασπραδια πριν και 5 ασπραδια μετα τιν προπονηση, φροντιζω να εχω συχνα γευματα με πρωτεινη μεσα! ειμαι 21 χρονων, 1.90 υψος και 96 κιλα! ασχολουμαι με βαρη απο τα 17 μου! θελω καποια συμβουλη! να αλλαξω κατι στο προγραμμα μου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-09-12 20:23 #3
    Προεπιλογή
    Ωραίος είσαι και 3χ8 να τα κάνεις να σώσεις χρόνο πάλι καλός θα είσαι. Συνέχισε έτσι εφόσον σου αρέσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-09-12 20:54 #4
    Προεπιλογή
    ¨Ωπα κόψε τις οπισθολαίμιες πιέσεις ώμων με μπάρα. Επικίνδυνη πολύ. Βάλε κάτι άλλο ή βγάλτην τελείως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-09-12 21:02 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¨Ωπα κόψε τις οπισθολαίμιες πιέσεις ώμων με μπάρα. Επικίνδυνη πολύ. Βάλε κάτι άλλο ή βγάλτην τελείως.
    +1, βαλε καλυτερα εμπροσθολαιμιες ορθιος(σαν βασικη στους ωμους) και τις πιεσεις με αλτηρες καντες σε μηχανημα αν ειναι. Η σκεψη μου ειναι καθαρα για λογους αποφυγης τραυματισμων. Επισης θα εβαζα shrugs αντι για ορθια κωπηλατικη. Κατι δεν μ αρεσει σ αυτη την ασκηση
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-09-12 15:21 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¨Ωπα κόψε τις οπισθολαίμιες πιέσεις ώμων με μπάρα. Επικίνδυνη πολύ. Βάλε κάτι άλλο ή βγάλτην τελείως.
    να σημειωσω πως την κανω καθιστος! και εχω στα ζορικα σετ, που φορτωνω κιλα, και καποιον για βοηθεια! κριμα παντως γιατι με επιανε καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-09-12 15:24 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1, βαλε καλυτερα εμπροσθολαιμιες ορθιος(σαν βασικη στους ωμους) και τις πιεσεις με αλτηρες καντες σε μηχανημα αν ειναι. Η σκεψη μου ειναι καθαρα για λογους αποφυγης τραυματισμων. Επισης θα εβαζα shrugs αντι για ορθια κωπηλατικη. Κατι δεν μ αρεσει σ αυτη την ασκηση
    εμπροσθολαιμιεσ ορθιος ειναι οι στρατιωτικες ή κανω λαθος? τις φοβαμαι λιγο για την μεση μου, λογω υψους! ενω τις οπισθολαιμιες τισ κανω καθιστος! εκτος και αν κανω εμπροσθολαιμιες καθιστος
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-09-12 16:05 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο σφιχτερμαν Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμπροσθολαιμιεσ ορθιος ειναι οι στρατιωτικες ή κανω λαθος? τις φοβαμαι λιγο για την μεση μου, λογω υψους! ενω τις οπισθολαιμιες τισ κανω καθιστος! εκτος και αν κανω εμπροσθολαιμιες καθιστος
    εδω κανεις σκουατ και φοβασαι τις στρατιωτικες για την μεση?
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-09-12 17:17 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BlooDdeaD_MefiSt Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω κανεις σκουατ και φοβασαι τις στρατιωτικες για την μεση?
    και τις σκουατ μια χαρα τις φοβαμαι! δεν βαζω πολλα κιλα εκει! εξαλλου στο smith κανω σκουατ που ειναι λιγο πιο ευκολο! αλλα στους ωμους θελω να δωσω εμφαση! γι αυτο επιμενω! να κανω καθιστος εμπροσθολαιμιες καλυτερα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-09-12 17:27 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1, βαλε καλυτερα εμπροσθολαιμιες ορθιος(σαν βασικη στους ωμους) και τις πιεσεις με αλτηρες καντες σε μηχανημα αν ειναι. Η σκεψη μου ειναι καθαρα για λογους αποφυγης τραυματισμων. Επισης θα εβαζα shrugs αντι για ορθια κωπηλατικη. Κατι δεν μ αρεσει σ αυτη την ασκηση
    α! και κατι αλλο θελω να σε ρωτησω! ασχολουμαι 4 χρονια με βαρη και δεν εχει τυχει ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να εχω στο προγραμμα μου shrugs! φαινεται ευκολη ασκηση! πιανει καλα τους τραπεζιους?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-09-12 00:20 #11
    Προεπιλογή
    Για τις εμπροσθολαίμιες δεν έχουμε θέμα κάνε. Shrugs τι να σου πω. Ποιο πολύ ego boost είναι για μένα αλλά πολύς κόσμος το κάνει, δώσε και συ κάτι θα ξέρουν.

    Οι οπισθολαιμιες κρύβουν κινδύνους για τους ώμους καθώς η κίνηση είναι αφύσικη και τους ζορίζει περίεργα. Δεν είναι θέμα το καθιστός η μή. Χέστην πάντως κάνε εμπροσθολαίμιες και πιέσεις με αλτήρες.
    Απάντηση με παράθεση