Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 93
  1. 30-08-10 22:51 #31
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληροφοριακά η εταιρεία μου πουλάει γλουταμίνη και προσωπικά κατακραυγάζω την χρήση γλουταμίνης από τότε που ξεκίνησα να γράφω αλλά τέσπα καθείς είναι ελεύθερος να πιστεύει και να ξοδεύει τα λεφτά του όπως θέλει.
    Ακριβως, τωρα μιλησες σωστα κ χωρις ειρωνειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κ εγω για αυτο δεν πεταω τα λεφτα μου σε αυτο που μου λενε οτι ειναι μπιζολα(τι ειναι κ απο που προέρχεται ουδεις ξερει)........τουλαχιστον τα συμπληρωματα ειμαι πιο σιγουρη απο προερχονται
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-08-10 22:59 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως, τωρα μιλησες σωστα κ χωρις ειρωνειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κ εγω για αυτο δεν πεταω τα λεφτα μου σε αυτο που μου λενε οτι ειναι μπιζολα(τι ειναι κ απο που προέρχεται ουδεις ξερει)........τουλαχιστον τα συμπληρωματα ειμαι πιο σιγουρη απο προερχονται
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-08-10 23:27 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως, τωρα μιλησες σωστα κ χωρις ειρωνειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κ εγω για αυτο δεν πεταω τα λεφτα μου σε αυτο που μου λενε οτι ειναι μπιζολα(τι ειναι κ απο που προέρχεται ουδεις ξερει)........τουλαχιστον τα συμπληρωματα ειμαι πιο σιγουρη απο προερχονται
    μπα μην το λες δεν ειναι λιγες οι @@ που εχουν γινει απο τις εταιριες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-08-10 23:46 #34
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπα μην το λες δεν ειναι λιγες οι @@ που εχουν γινει απο τις εταιριες
    Εγω ξερω απο που παίρνω.........τωρα βεβαια σιγουρα υπαρχουν κ τα παρατραγουδα. Για αυτο προτιμουμε αξιοπιστες εταιρειες, με χρονια παρουσια,που γνωριζουμε που παραγωνται κ οχι την καθε εταιρεια που ξεπηδαει καθε χρονο η την εταιρεια που διαφημιζουν πιο πολυ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη crow : 30-08-10 στις 23:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-08-10 23:48 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ξερω απο που περνω.........τωρα βεβαια σιγουρα υπαρχουν κ τα παρατραγουδα. Για αυτο προτιμουμε αξιοπιστες εταιρειες, με χρονια παρουσια,που γνωριζουμε που παραγωνται κ οχι την καθε εταιρεια που ξεπηδαει καθε χρονο η την εταιρεια που διαφημιζουν πιο πολυ


    σωστα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-08-10 01:00 #36
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    τελικα οι γνωμες διιστανται απ'οτι καταλαβα για τα συγκεκριμενα αμινο.Οπως και να χει τα περιμενω μεσα στις επομενες μερες,αν παθω τπτ απο τα κοκαλα και τα δερματα των αμινο θα σας πω
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-08-10 01:19 #37
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    οσον αφορα ενα συμπληρωμα αμινοξεων με bcaa και eaas ποια η διαφορα στην αποδοση τους? αν μπορει καποιος ας μ απαντησει.

    οσον αφορα παντως τα λεγομενα του bane οταν κοιτουσα ενα συμπληρωμα πρωτεινης και συγκεκριμενα το Carnivor για οσους το γνωριζουν η εχουν τυχον ακουσει το οποιο ειναι πρωτεινη απο μοσχαρι και εψαχνα σε φορουμ..λεγανε ακριβως αυτα που ανεφερε κ ο bane. προσωπικα δεν περιμενω απο ενα συμπληρωμα να μου κανει την αλλαγη στο σωμα μου και δεν θα πειραματιζομουν κατι περα τον βασικων ποσο μαλλον αν λαβανα πληροφοριες οπου πιθανοτατα να ηταν αλληθης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-08-10 02:25 #38
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a.minidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κρινω οτι η υδροξυπλρολινη -Προλινη ειναι Μη Ε 'απαραίτητο αμινοξύ. Αυτό είναι ένα από τα κύρια συστατικά του κολλαγόνου, η οποία δεσμεύει και υποστηρίζει τα κύτταρα. Προάγει την επούλωση των πληγών και την βελτίωση της απόδοσης σε συνδυασμό με τη βιταμίνη C.Και βαση σε προσφατη κιολας διδακτορικη μελετη που εχει γινει στο πανεπιστημιο Πατρων στο τμημα ιατρικης με θεμα {ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΣΤΙΚΩΝ ΑΣΘΕΝΩΝ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΔΙΦΩΣΦΟΝΙΚΩΝ} ,αναφεροντας μεσα στη διατριβη τα οφελη της χρησεις αυτου!!
    Επειδη δεν καταλαβα μαλλον καλα......το προβλημα ειναι η ουσια ?,η ο τροπος παραγωγης?(απο κοκαλα και δερματα) νομιζω κανεις δεν μπορει να πει πως παρασκευαζεται κατι ,εκτος και αν εχει δικο του εργοστασιο
    Είναι γνωστό ότι το κολλαγόνο είναι ευεργετικό για αυτούς με προβλήματα του συνδετικού ιστού, η NOW έχει ένα αρκετά καλό σχετικό προιόν, δεν είναι αυτό το θέμα.

    Για τις χρήσεις ως προσ bodybuilding(mrp, pre-workout postworkout) είναι απλά απο τις χειρότερες μορφές πρωτείνης αλλά χρησιμοποιείται αρκετά από τις εταιρείες, "ύπουλα"θα μπορούσα να πω(μπάρες που γράφουν πάνω Whey Isolate, beef aminos που νομίζεις ότι προέρχονται από μυικό ιστό) γιατί απλά είναι φτηνό.
    Ώσον αφορα το αν ξέρω πως παρασκευάζεται κάτι, έ λόγω δουλειάς εμπειρίας γνοριμιών και μόρφωσης ας μου επιτραπεί να πω πως ξέρω κατιτίς παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 31-08-10 στις 02:37
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-08-10 02:26 #39
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod;230601[B
    ]οσον αφορα ενα συμπληρωμα αμινοξεων με bcaa και eaas ποια η διαφορα στην αποδοση τους?[/B] αν μπορει καποιος ας μ απαντησει.

    οσον αφορα παντως τα λεγομενα του bane οταν κοιτουσα ενα συμπληρωμα πρωτεινης και συγκεκριμενα το Carnivor για οσους το γνωριζουν η εχουν τυχον ακουσει το οποιο ειναι πρωτεινη απο μοσχαρι και εψαχνα σε φορουμ..λεγανε ακριβως αυτα που ανεφερε κ ο bane. προσωπικα δεν περιμενω απο ενα συμπληρωμα να μου κανει την αλλαγη στο σωμα μου και δεν θα πειραματιζομουν κατι περα τον βασικων ποσο μαλλον αν λαβανα πληροφοριες οπου πιθανοτατα να ηταν αλληθης.
    σε σχεση με αυτο το προιον?

    η' αν ειναι καλητερα τα bcaa η' τα eaa ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-08-10 02:43 #40
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Προσωπικά προτιμώ BCAAs+Whey από EAAs
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-08-10 02:56 #41
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά προτιμώ BCAAs+Whey από EAAs
    οπ οπ οπ γιατι? για πες περισσοτερα κατι ξερεις παραπανω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-08-10 03:00 #42
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπ οπ οπ γιατι? για πες περισσοτερα κατι ξερεις παραπανω...
    Τα BCAAs έχουν όφελος απ την μεγαλύτερη συγκέντρωση στο πλάσμα σε σχέση με άλλα αμινοξέα(mTOR activation και τα ρέστα) οπότε υπάρχει πλεονέκτημα στην λήψη σε απλή μορφή.
    Τα EAAs είναι βασικά "φαί" η επίτευξη γρηγορότερων συγκεντρόσεων δεν προσφέρει(από όσο ξέρω τουλάχιστον) κάποιο συγκρητικό πλεονέκτημα vs της λήψης τους από μιά άλλη πηγή(όπως whey isolate).
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-08-10 03:06 #43
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα BCAAs έχουν όφελος απ την μεγαλύτερη συγκέντρωση στο πλάσμα σε σχέση με άλλα αμινοξέα(mTOR activation και τα ρέστα) οπότε υπάρχει πλεονέκτημα στην λήψη σε απλή μορφή.
    Τα EAAs είναι βασικά "φαί" η επίτευξη γρηγορότερων συγκεντρόσεων δεν προσφέρει(από όσο ξέρω τουλάχιστον) κάποιο συγκρητικό πλεονέκτημα vs της λήψης τους από μιά άλλη πηγή(όπως whey isolate).
    δηλαδη τα ΕΑΑ δεν σου δινουν αυτα τα πλεονεκτηματα

    σε σχεση με τα BCAA αυτο που κανει ολη τη δουλεια ειναι leucine η' κανω λαθος?

    και ομως πρεπει να υπαρχει καποια ερευνα σε σχεση ΕΑΑ vs whey αλλα δεν την θυμαμε αν την βρω θα στην ποσταρω

    τα ΕΑΑ ομως δεν αποροφουντε πιο γρηγορα απο την whey δηλαδη εχουμε ενα κερδος στην ταχυτητα που φτανουν στους μυς
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-08-10 03:10 #44
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη τα ΕΑΑ δεν σου δινουν αυτα τα πλεονεκτηματα

    σε σχεση με τα BCAA αυτο που κανει ολη τη δουλεια ειναι leucine η' κανω λαθος?

    και ομως πρεπει να υπαρχει καποια ερευνα σε σχεση ΕΑΑ vs whey αλλα δεν την θυμαμε αν την βρω θα στην ποσταρω

    τα ΕΑΑ ομως δεν αποροφουντε πιο γρηγορα απο την whey δηλαδη εχουμε ενα κερδος στην ταχυτητα που φτανουν στους μυς
    Check

    As alluded to previously, the effects of whey on muscle adaptations may not be solely dependent upon its EAA concentration. A study that may confuse that argument was one in which the consumption of 15 g of EAA almost doubled the muscle protein balance in elderly subjects, compared to consuming whey [118]. Of note, however, the subjects consumed isocaloric amounts of either EAA or whey, and thus the whey trial consisted of ~50% less EAA. From this study, it would appear that whey may be energetically less efficient than consumption of its constituent EAA for increasing muscle protein balance, at least for elderly individuals, as its constituent non-essential amino acids do not seem to be as important in enhancing protein balance/synthesis [3,108,109]. Contrastingly, acute whey PRO ingestion (15 g), under resting conditions and in elderly men and women, resulted in greater muscle protein balance than consumption of its constituent EAAs (6.72 g) or non-essential amino acids (7.57 g) [10]. This result may suggest that something other than EAAs within whey are important for muscle hypertrophy. For example, it is possible that via the PEPT-1 cotransporters' high capacity, low specificity rate of transport, and an apparent increased transport affinity for L-valine bound peptides, that the bound form of an EAA may be more efficiently utilized than when delivered in its free-form [119]. Similarly, new discoveries continue to surface regarding bioactive peptides present within dairy, and specifically in whey that may facilitate improved recovery and antioxidative capacity to support physiological adaptations to exercise [104]. However, possible long term superiority of whey compared to its constituent amino acids (all, or just its EAAs) is not known.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 31-08-10 στις 03:16
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-08-10 03:19 #45
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι ....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία