Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 43 από 43
  1. 26-08-10 18:28 #31
    Προεπιλογή
    η ποιο εγκυρη απο οτι εχω δει ειναι αυτη κια ενα παρομοιο παραδειγμα ειναι αυτο για μενα.

    στην περιοδο αυτη κανω αυτο και δεν ανεβαινει το βαρος μου με τις 3000

    Katch-McArdle formula (BMR based on lean body weight)
    The Harris-Benedict equation has separate formulas for men and women because men usually have a higher lean body mass and a larger bodies.
    Since the Katch-McArdle formula accounts for LBM, this single formula applies equally to both men and women and it is the most accurate method of determining your daily calorie needs.
    BMR (men and women) = 370 + (21.6 X lean mass in kg)
    Example: You are male You weigh 172 lbs (78 kilos) Your body fat percentage is 14% (24.1 lbs fat, 147.9 lbs lean) Your lean mass is 147.9 lbs (67.2 kilos) Your BMR = 370 + (21.6 X 67.2) = 1821 calories
    To determine TDEE from BMR, you simply multiply BMR by the activity factor:
    Continuing with the previous example: Your BMR is 1821 Your activity level is moderately active (you work out 3-4 times per week) Your activity factor is 1.55 Your TDEE = 1.55 X 1821 = 2822 calories

    δηλ 2800+300=3100-3200

    αρα NASSER ετσι αμα το υπολογισω θα βαλω 50 κιλα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-08-10 18:40 #32
    Προεπιλογή
    Μαλλον ο Nasser πρεπει να εννοουσε οτι αμα αφεθεις και ξεφυγεις διατροφικα-θερμιδικα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-08-10 20:42 #33
    Προεπιλογή
    προσπαθω να ειμαι πολυ αυστηρος στην διατροφη και αυτο το απεδειξα 14 μηνες.
    τωρα που εχω αρχισει και την τροφη παραπανω εχω ακομα περισσοτερο πλεονεκτημα ανεσης, αλλωστε και με τις 2400 θερμιδες που ετρωγα ειμουν ενταξει και τοτε.

    και να σας πω οτι αν μπορουσα να αντικαταστησω την μσλτο δεξτρο μετα την προπονσ ευχαριστως και θα το εκανα μιας και η ολοκληρη τροφη μου αρεσει καλυτερα.

    αλλα στο βωμο του σωματος θα δεχθω και το μεταπροπονητικο ροφημα.

    τελικα διαπιστωνω σιγα σιγα οτι μεχρι 300 δεν παιζει ιδιατερο προβλημα.
    τωρα το λιγο παραπανω θα το δοκιμαζω κατα περιοδους..

    για υδατανθρακες στο βραδυνο αντι το γιαουρτι πριν το κρεβατι τι προτιμαμε;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 27-08-10 στις 08:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-08-10 20:47 #34
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    τι λες ρε φιλε >?
    τι υδατανθρακες το βραδυ?

    παρε μαζι με το γιαουρτι κανα ξηρο καρπο η ω3
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-10 08:44 #35
    Προεπιλογή
    ωρες ωρες δεν σας καταλαβαινω
    μιλαμε για ογκο και για μεγιστη μυικη αναπτυξη


    και εσυ βρεθηκες να απορεις με αυτο που ρωτησα
    δεν σου ειπα να χτυπησεις μια μακαροναδα πριν κοιμηθεις
    τι γνωμη ζητησα και απο αλλους για καινουργιες ιδεες και μερικες αλλαγες.

    Pre-Bedtime Nutrition
    Contrary to what most people think, if you want to build as much muscle as you possibly can then you must eat before bed! Sleep is a time for muscle recovery and mental rejuvenation, and if you enter this period unequipped with the proper nutrients you will definitely be selling yourself short. Your body is going to be fasting for at least 8 hours and it is very important that you do all you can to remain in an anabolic state for as much of that 8 hours as you possibly can.
    You shouldn't eat a gigantic 5-course meal, as this may make it difficult for you to fall asleep and may also affect your sleep quality. The best approach is to consume a small, easily digested meal about half an hour before you decide to doze off. The goal of this meal is to provide your body with nutrients that can be released as gradually as possible. This will keep your body in a fed state for the longest amount of time and will prevent as much muscle breakdown as possible. A timed-release meal will give your body a steady stream of amino acids, carbohydrates and fats to help facilitate recovery during this extremely important time frame.
    Your pre-bedtime meal should consist of some slow-release protein, slow-release carbohydrates alongside some unsaturated fats. Putting this meal together isn't rocket-science and is actually quite simple. Here are some good ways of accomplishing a timed-release effect from your pre-bedtime meal... Protein: The ideal way to provide your body with a steady stream of amino acids for as long as possible is to mix 25-35 grams of whey protein in 400-500ml of milk. The whey protein will elevate blood amino acids levels rapidly while the casein protein from the milk will slow down their release. This protein concoction will take at least 4 hours to be fully digested, allowing you to remain anabolic for at least half of the time you are asleep. If you want to add some solid protein to this meal, cottage cheese is a great choice. Cottage cheese is naturally high in casein protein and glutamine, two ideal nutrients to consume before bedtime.


    και απο αλλο αρθρο

    4) Another time that HGH is released in the body is during stage 3 and 4 sleep just prior to REM sleep. This is the time in which your body repairs itself for the next day. You should always have a Zone snack before bed. This insures that your blood sugar and insulin levels remain stable. If you don't your blood sugar could drop to low and you might go into Fasting Hypoglycemia (low blood sugar due to not eating). This could not only give you insomnia but will inhibit HGH release.

    zone snack=40υδ 30πρ 30λπ(στην ποσοτητα που αναλογει στον καθενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-10 10:08 #36
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον ο Nasser πρεπει να εννοουσε οτι αμα αφεθεις και ξεφυγεις διατροφικα-θερμιδικα!
    +1
    Eτσι το εννοουσα, μην το αναλύσουμε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων

    Another time that HGH is released in the body is during stage 3 and 4 sleep just prior to REM sleep. This is the time in which your body repairs itself for the next day. You should always have a Zone snack before bed. This insures that your blood sugar and insulin levels remain stable. If you don't your blood sugar could drop to low and you might go into Fasting Hypoglycemia (low blood sugar due to not eating). This could not only give you insomnia but will inhibit HGH release.

    zone snack=40υδ 30πρ 30λπ(στην ποσοτητα που αναλογει στον καθενα
    Αυτο ειναι το σωστο, κατα τη γνωμη μου.
    Οι ενδεικτικες τιμες για zone snack ειναι αρκετα καλες.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-10 10:53 #37
    Προεπιλογή
    Και εγω πιστευω οτι ισως χρειαζονται καποιοι υδατ πριν τον υπνο, αλλα οχι πανω απο 20-30γρ!

    Just my 2 cents!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-08-10 12:10 #38
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Λογικα χαμηλου GI οπως βρωμη ε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-08-10 15:53 #39
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα χαμηλου GI οπως βρωμη ε?
    Σιγουρα συνθετο υδατανθρακα και μα ειναι χαμηλου GI ακομα καλυτερα!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-08-10 15:59 #40
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    καλητερα λιπαρα πριν τον υπνο

    κατα την διαρκεια του υπνο το σωμα τρεφετε απο λιπος

    δεν ειναι αναγκη να βαλεις εξτρα υδατανθρακες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-08-10 17:36 #41
    Προεπιλογή
    μου φαινετε παραξενο που εχω χασει την οξυτητα που ειχα, εχω την εντυπωση οτι οφειλετε στην κρεατινη monohydrate της QNT.(μιας και η λιπομετρηση μου παραμενει σταθερη)
    διαβασα στο αρθρο και εδω αλλα και αλλου οτι αν δεν καταναλωνουμε πολλους απλους υδατανθρακες με την κρεατινη δεν καταφερνουμε να την τοποθετησουμε εντως των κυταρων του μυ με αποτελεσμα να μενει απι εξω και να εχουμε φουσκωματα και χασιμο μυικοτητας και για αυτο τον υπαρχουν και ο αλλες κρεατινες που δεν χρειαζονται τοσους υδατανθρακες.

    εγω εκτος απο το μεταπρο που την καταναλωνων μαζι με 60γρ μαλτο δεξτρο οταν την παιρνω το πρωι τις αλλες μερες την πινω σχεδον σχετη με νερο αντε και 20γρ δεξτρο. η χυμο πορτοκαλαδα.

    μηπως να αλλαξω το ειδος
    μηπως να η δοση να ειναι 3γρ αντι για 5
    η μηπως τελικα περισσοτερους υδατανθρακες συνοδεια στο πρωινο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-08-10 18:39 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα συνθετο υδατανθρακα και μα ειναι χαμηλου GI ακομα καλυτερα!
    +1

    απλα οχι σε μεγαλες ποσοτητες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-09-10 09:45 #43
    Προεπιλογή
    Αρχικό μήνυμα από Littlejohn
    Εγώ τώρα στον όγκο καταναλώνω 350γρ. υδατάνθρακα / ημέρα και κάθε 8η ημέρα θα καταναλώσω 700γρ.
    Το κάνω έτσι, γιατί θέλω να είμαι θηρίο στις προπονήσεις και να έχω ενέργεια. Μη κρεμάει η γλώσσα μετά το δεύτερο σετ (όπως γίνεται 1 χρόνο τώρα ).

    Τι ανάπτυξη να `χεις, άμα δε σηκώνεις σίδερα σαν δαιμονισμένος?
    Πω ρε φιλε εισαι respect για μενα!!! Πωωωωω, δεν εχω τι να πω! Απο δω και περα, θα το τιγκαρω στον υδατανθρακα! Τερμα οι φοβιεςςςςς!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123