Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 23-08-10 14:55 #1
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή Ωλενια νευριτιδα
    Και ναι ειμαι ακομα ζωντανος!!!!Δεν πιστευω να με ξεχασατε ετσι απλα!!!Τι κανει η τρελοπαρεα?Εχω καιρο να μπω λογω στρατου.Να μπω ομως κατευθειαν στο θεμα γιατι εδω κ ενα μηνα σχεδον απεκτησα στο δεξι χερι ωλενια νευριτιδα.Μου ειπαν απτο ΓΝΑ στις 20 σεπτεμβρη να ξαναπαω να δουμε τι γινεται.Αν κ το νευρο δεν εχει ζημια κ απλα νιωθω ενοχλησεις οταν παω να σηκωσω βαρος μηπως ειναι κανεις απο εδω μεσα παθων να μου πει τιποτα πανω στο θεμα?Θα μπορω να ασχοληθω με τα βαρη η θα κανω με τα 2κιλα απο εδω κ περα...?
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-10 16:21 #2
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    ρε παιδια δεν ξερει κανεις τπτ για την ωλενια νευριτιδα...?
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-10 16:23 #3
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fuhrer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια δεν ξερει κανεις τπτ για την ωλενια νευριτιδα...?
    φιρερ εγω δεν το ξερω φιλε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-10 20:02 #4
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    που εισαι ρε τρελε? ασε τωρα τις νευριτιδες και τα αλλα κολπα και λεγε πως τα περνας! που εισαι?
    .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-10 21:45 #5

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    ωλενεια νευριτιδα ειχα παθει εγω το 2003.ειναι μια παθηση στον αγκωνα,αλλα το περιεργο ειναι οτι τα συμπτωματα εμφανιζονται στα 2 μικρα δαχτυλα του χεριου,τα οποια λογικα θα νιωθεις να μουδιαζουν.

    αν δεν τα νιωθεις να μουδιαζουν ισως δεν εισαι σε τοσο ασχημο σταδιο.αν αρχισουν να μουδιαζουν τοτε πρεπει καποιος ορθοπεδικος να σου βαλει ενα ειδικο ναρθηκα.αν δεν περασει ουτε με αυτο,πας για εγχειρηση.

    αυτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-10 00:48 #6
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι περιεργο καθως το ωλενιο νευρο ειναι υπευθηνο για την λειτουργια των 2 ακριανων δακτυλων.Μουδιασμα ειχα τις 5 πρωτες μερες μετα εφυγε και απλα ειχα ενοχλησεις οταν πηγαινα να σηκωσω βαρος.Τωρα ενα μηνα ακριβως μετα δεν νιωθω καν πιασμενο το νευρο και αυτο με χωρις ιδιαιτερη θεραπεια.Απλα αντιφλεγμονωδες και ξεκουραση.Θα παω στις 20 Σεπτεμβρη για επανεξεταση για να μου πουν τελικα αν θα κυκλοφορω με γατζο η οχι.Δεν εχω τεσταρει τι βαρος μπορω να σηκωσω ακομα απλα φοβαμαι μηπως ειναι σαν την τενωντιτιδα δλδ υπαρχει περιπτωση στο γυμναστηριο αν το πιεσω να ξαναεμφανιστει?

    Σημειωση γυμναστηριο πηγαινα μια-μια.Μια μερα προπονηση μια διαλλειμα.Το λεω αυτο απλα για να υποδηλωσω οτι υπηρχε διαλλειμα ενδιαμεσα και ξεκουραση.
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-10 00:50 #7
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    που εισαι ρε τρελε? ασε τωρα τις νευριτιδες και τα αλλα κολπα και λεγε πως τα περνας! που εισαι?
    .
    Καλα μωρε παλικαρε.Εδω στρατα τελειωνουμε κ απο νοεμβρη αρχιζουμε παλι σε κανα σιδεραδικο.Λογικα παλι στο Joe αν και μου ειχε πει ο Σαρηγιαννης οτι θα ανηγε gym.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fuhrer : 27-08-10 στις 00:54
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-08-10 17:01 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Σου κάνανε μαγνητική; Σε τι στάδιο βρίσκεται;
    Αν δεν είναι προχωρημένη μπορεί να τη γλυτώσεις με μερικά χάπια και κανένα μήνα ξεκούραση.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-08-10 21:15 #9
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Επειδη ειμαι στο στρατο εχω την εντυπωση οτι αποφευγουν γενικα τις ευθυνες μη τυχον κ τους τραβας μετα στα δικαστηρια οτι σου εκαναν ζημια.Ενω ο νευρολογος με ειδε με παρεπεμπψε σε ορθοπεδικο.Εβγαλα μια ακτινογραφια για να δουν μηπως ειναι οστεοφυτα κ κανουν την ζημια αλλα τελικα το κοκκαλο ειναι μια χαρα.Ο ορθοπεδικος ειδε μεσα σε 5 δευτερα την ακτινογραφια εχοντας το ενα ποδι πανω σε μια καρεκλα διπλα ενα κουτι με λουκουμαδες κ λεγοντας μου:Τι εχεις?( σε φαση τι ακριβως ψαχνω στην ακτινογραφια...).Του ειπα ωλενια νευριτιδα αλλα εχει περασει ενας μηνας κ μουδιασμα ειχα μονο τις 5 πρωτες μερες.Τωρα απλα δεν μπορω να σηκωσω πολυ βαρος γιατι με χτυπαει το νευρο κατευθειαν.Μου λεει παρε το Brexil(αντιφλεγμονωδες) παρε κ Neurobion(κλασσικα...) σε 10 μερες σταματα το αντιφλεγμονωδες κ σε ενα μηνα ελα να κανω γνωματευση.

    Εγω να την πω την αμαρτια μου δεν τους εμπιστευομαι κ αν μου μεινει κουσουρι θα τους παρει κ θα τους σηκωσει.Θα τους τρεχω σε ΕΔΕ γιατι με ειχαν 6 μηνες σε ενα σκατογραφειο 7 ωρες την ημερα στο pc 5 φορες την εβδομαδα για να βγαζω την φρουρα κ το προγραμμα για 300+ ατομα επειδη ο μονιμος ΑΠΛΑ ΑΝΕΠΝΕΕ εκει μεσα.

    Απο εκει κ περα μου ειπε ο slaine οτι καλο θα ηταν να κανω μαγνητικη.Εγω πιστευω οτι κ ηλεκτρομυογραφημα πρεπει να κανω για καλο κ για κακο...

    Σας παρακαλω πειτε καμια γνωμη.Τοσα κ τοσα εχουν δει τα ματια σας στο αθλημα,θα εχετε μια σχετικη εμπειρια γιατι απτους καραβαναδες δεν περιμενω τπτ ποσο μαλλον να βρω το δικιο μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fuhrer : 29-08-10 στις 21:20
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-08-10 20:01 #10
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    φιλε εχω το ιδιο προβλημα εδω και κανα εξαμηνο,απο το kick boxing,ειμαι φυσιοθεραπευτης οποτε αφου ειδα οτι δεν υπαρχει υπαισθησια στα δυο δακτυλα που καταφυεται το ωλενιο νευρο καταλαβα οτι δεν θα χρειαστει νυστερι.εκοψα τα παντα για 3 βδομαδες παραλληλα επερνα καποια αντφλεγμονωδη και ο πονος σχεδον εξαφανιστηκε.τους τελευταιους 3,5 μηνες κανω μονο βαρη και μονο οταν μπαινω στο διζυγο με τσιμπαει...θελει προσοχη,καλη ξεκουραση,αν ειναι σε οξυ σταδιο αντιφλεγμονωδη,μερικες συνεδριες και λογικα θα ερθει στα ισια του....βλεποντας και κανοντας.ελπιζω να βοηθησα καπως.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-08-10 20:57 #11
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Οχι ενταξει μπορω να πω σημερα δεν με εχει ενοχλησει καθολου.Εκλεισα ραντεβου κ με νευροχειρουργο να δω τι θα πει.Αν κ λογικα ειναι θεμα ξεκουρασης.Απλα δν ξερω κατα ποσο μπορω να το καταπονω μετα.Φυσικα το pc θα περιοριστει πολυ για να μπορω να αποδιδω στο gym.αντε να δουμε.Σε 2.5 βδομαδες θα ξερω...
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-08-10 22:57 #12
    Το avatar του χρήστη hunteranimator

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    σαλαμινα
    Μηνύματα
    342
    Προεπιλογή
    ενα φοβερο αντιφλεγμονωδες ειναι το PENSAID το επερνα οταν ειχα παθει τενοντοθυλακιτιδα απο ενα πολυ δυνατο και αποτομο τραβιγμα στο δεξι μου χερι.Ειναι σταγονες δεν ειναι φαρμακο που θα περασει απο συκωτι κτλ κανει φοβερη δουλεια και δεν ειναι επικυνδυνο.Ο φιλος Dreiko θα το ξερει
    ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ...
    ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ...
    Η ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΤΥΧΕΡΗ...
    ΠΑΘΑΙΝΩ...ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΩ...ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ...
    ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...
    ...ΠΑΘΑΙΝΩ...ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ...ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΩ...ΑΥΤΗ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-09-10 19:11 #13
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hunteranimator Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα φοβερο αντιφλεγμονωδες ειναι το PENSAID το επερνα οταν ειχα παθει τενοντοθυλακιτιδα απο ενα πολυ δυνατο και αποτομο τραβιγμα στο δεξι μου χερι.Ειναι σταγονες δεν ειναι φαρμακο που θα περασει απο συκωτι κτλ κανει φοβερη δουλεια και δεν ειναι επικυνδυνο.Ο φιλος Dreiko θα το ξερει
    ναι το ξερω φιλε μου,ειναι αρκετα καλο,βεβαια εγω παω με τη μια στα χαπια...παντως το συστηνω ανεπιφυλακτα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-09-10 02:14 #14
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    ...καλησπέρα και από εμένα.
    Φίλε περαστηκά σου.
    Θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο και θα προσθέσω πως πρέπει να το κουράζεις αλλά όχι και να το ξεχνάς.
    Όσο μπορείς να το χρησιμοποιείς.Πρέπει να χρησιμοποιείς το χέρι σου,ακόμη και οι πολύ μικρές κινήσεις θα σε βοηθήσουν να προλάβεις τυχόν ατροφίες.

    Ρίξε και μία μετιά εδώ.
    http://www.hand-surgery.gr/index.php?cID=107

    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-10-10 14:15 #15
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Παιδια στις 15 του μηνος θα παω να κανω ηλεκτρομυογραφημα να δουμε τι γινεται.Η αληθεια ειναι οτι δεν με ενοχλει καθολου πλεον παρα μονο αν το κουρασω υπερβολικα μεσα στη μερα.Εκανα κ μια προσπαθεια να σηκωσω βαρος να δω αν θα τραβηξει το νευρο κ ειδα οτι δεν με ενοχλησε.Οποτε θα σας πω την αλλη βδομαδα.Λογικα παντως θα συνεχισω γυμναστηριο.Ο νευροχεθρουργος τουλαχιστον ειπε οτι υπαρχει περιπτωση να μην ειναι νευριτιδα αλλα κ να ειναι δεν υπαρχει προβλημα να το πιεζω αρκει να σταματαω αν δω οτι με ενοχλει.Αντε να δουμε...
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία