Σελίδα 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 173
  1. 23-08-10 20:22 #91
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Οι σωστές συμβουλές και πληροφορίες είναι απαραίτητες για τη συνεχή βελτίωση ενός αθλητή στο ΒΒ,όπως και σε όλα τα υπόλοιπα αθλήματα.Κάποιος ο οποίος ψωνίζει από το ίντερνετ χάνει το πλεονέκτημα αυτό,μένοντας έτσι μόνο στη διαδικασία της αγοραπωλησίας.Τώρα,όσον αφορά στα διάφορα φόρουμ,θεωρώ ότι ποτέ δεν θα φτάσουν την εγκυρότητα και την αξιοπιστία ενός αθλητή καταξιωμένου στον χώρο,καλά είναι τα φόρουμ για τις βασικές γνώσεις,αλλά όλοι γνωρίζουμε πως για να πετύχει κάποιος σημαντικές βελτιώσεις πρέπει να έχει "πρόσβαση" σε ορισμένες,ας πούμε,"μυστικές" πληροφορίες.Αν ήταν αλλιώς τα πράγματα τότε θα είχε γεμίσει ο κόσμος ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ στους δρόμους!Στα γυμναστήρια που έχω πάει,βλέπω τους περισσότερους(που στοχεύουν σε βελτίωση)να είναι οι ίδιοι και οι ίδιοι κάθε χρόνο,παρουσιάζοντας ελάχιστη ή καθόλου βελτίωση!Και θα τους ακούσεις να λένε "πω πω φίλε,άσε,παρήγγειλα τα τάδε συμπληρώματα από το ίντερνετ και τα πήρα και 30-40 ευρώ πιο φτηνά...και διάβασα ένα σούπερ πρόγραμμα για τα χέρια και το στήθος σε ένα site,και μια σούπερ διατροφή για όγκο...θα γίνουμε κτήνη σου λέω...μπλα μπλα μπλα!!!"Και μετά από 2 χρόνια τους βλέπεις και είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα(όπως λέει και το άσμα)...
    Καλές ορισμένες πληροφορίες στα διάφορα sites,αλλά να μην ξεχνάμε ότι κάθε σώμα είναι διαφορετικό και αντιδράει σε διαφορετικά ερεθίσματα.Σε αυτή τη φάση ΜΟΝΟ κάποιος έμπειρος θα σε καθοδηγήσει σωστά,κερδίζοντας πολύτιμο χρόνο και χρήμα.
    Θα ήθελα να σας δώσω και ένα παράδειγμα:όταν πηγαίναμε στο φροντιστήριο Αγγλικών,πληρώναμε τους καθηγητές για να μας μεταδώσουν τις γνώσεις τους,έτσι δεν είναι?Ποιός λοιπόν θεωρεί περίεργο το γεγονός να ανταμείψεις κάποιον άνθρωπο ειδικό στο ΒΒ,που στο κάτω κάτω και ο ίδιος για να αποκομίσει τις γνώσεις που έχει,προπονήθηκε για πολλά χρόνια,έκανε άπειρες δίαιτες,τραυματίστηκε,στερήθηκε κ.λ.π?Δεν λέω πως εκεί έξω είναι όλοι άγιοι,αλλά υπάρχουν πολλά αξιόλογα άτομα να εμπιστευτούμε,που σέβονται εμάς αλλά και το όνομά τους.Μέσω έρευνας και σωστών γνωριμιών,μπορεί ο καθένας μας να οδηγηθεί σε αυτά τα άτομα.
     

  2. 23-08-10 20:31 #92
    Προεπιλογή
    συμφωνω φιλε,το απροσωπο δεν ωφελει κανεναν,ενω απο τις προσωπικες σχεσεις παντα κατι κερδιζεις.δεν μιλαω για τα φορουμ,γιατι κ απο αυτα εχεις να παρεις πραγματα αρκει να τα αξιολογεις σωστα κ να κρατας αυτα που πρεπει.
     

  3. 23-08-10 20:43 #93
    Προεπιλογή
    Εγω φιλε μενιο, δεν καταλαβαινω γιατι θεωρεις δεδομενο, οτι ο πωλητης- ιδιοκτητης μαγαζιου με συμπληρωματα, θα κατσει να μου δωσει μυστικες συμβουλες, θα με βοηθησει κλπ κλπ..

    Σιγα μην ασχοληθει, με ξερει και απο χθες??? του ειμαι κατι????
     

  4. 23-08-10 20:51 #94
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω φιλε,το απροσωπο δεν ωφελει κανεναν,ενω απο τις προσωπικες σχεσεις παντα κατι κερδιζεις.δεν μιλαω για τα φορουμ,γιατι κ απο αυτα εχεις να παρεις πραγματα αρκει να τα αξιολογεις σωστα κ να κρατας αυτα που πρεπει.
    Σωστά!Θέλω όμως να προσθέσω κάτι στην τελευταία φράση σου.Ένας πιο έμπειρος καθοδηγητής,μπορεί να αξιολογήσει πιό σωστά και πιό γρήγορα τα πράγματα και εσύ να κερδίσεις έτσι χρόνο και χρήμα,μιάς και εκείνος μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης του με το ΒΒ και δοκιμάζοντας διάφορους τρόπους προπόνησης και διατροφής,μπορεί με μεγαλύτερη σιγουριά να κρίνει και να σου προτείνει τί "δουλεύει" καλύτερα για σένα.
    Τέλος,να προσθέσω κάτι που αφορά κυρίως στους αγωνιστικούς ΒΒερς που στοχεύουν σε συνεχή βελτίωση,ο χρόνος έχει ιδιαίτερη αξία για εκείνους!Καλό θα ήταν να μήν χάνουν τον καιρό τους πειραματιζόμενοι με το τί δουλεύει και τί όχι,αλλά μετά από σωστή έρευνα να επιλέξουν κάποιον πιό έμπειρο να τους συμβουλεύει και να παρακολουθεί την πορεία τους.
     

  5. 23-08-10 20:53 #95
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    εγω παλι θα πω οτι ο καλυτερος συμβουλατορας ειναι το
    www.bodybuilding.gr !!!

    απο εκει και περα ολοι εχουν μυαλο να κανουν τις επιλογες τους!!!
     

  6. 23-08-10 20:57 #96
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω φιλε μενιο, δεν καταλαβαινω γιατι θεωρεις δεδομενο, οτι ο πωλητης- ιδιοκτητης μαγαζιου με συμπληρωματα, θα κατσει να μου δωσει μυστικες συμβουλες, θα με βοηθησει κλπ κλπ..

    Σιγα μην ασχοληθει, με ξερει και απο χθες??? του ειμαι κατι????
    Φίλε μου,δεν λέω να πηγαίνεις τη μία βδομάδα στον ένα πωλητή και την άλλη βδομάδα στον άλλο(όπως λανθασμένα έκανα εγώ στο παρελθόν)αλλά να επιλέξεις(κατά την κρίση σου)κάποιον που θεωρείς σωστό και να χτίσεις μια φιλική σχέση μαζί του,να σε εμπιστεύεται εκείνος και να τον εμπιστεύεσαι κι εσύ!Άν πηγαίνεις μια από εδώ και μια από εκεί,το σίγουρο είναι πως δεν θα έχεις κανένα όφελος!
     

  7. 23-08-10 20:58 #97
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι θα πω οτι ο καλυτερος συμβουλατορας ειναι το
    www.bodybuilding.gr !!!

    απο εκει και περα ολοι εχουν μυαλο να κανουν τις επιλογες τους!!!
    κ ετσι ειναι,γιατι εδω ειναι ενα μικρο σχολειο οσον αφορα το bb.αρκει να εχεις ορεξη για διαβασμα κ συμμετοχη!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis reaction : 23-08-10 στις 21:04
     

  8. 23-08-10 21:02 #98
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι θα πω οτι ο καλυτερος συμβουλατορας ειναι το
    www.bodybuilding.gr !!!

    απο εκει και περα ολοι εχουν μυαλο να κανουν τις επιλογες τους!!!
    Εννοείται φίλε,αν δεν παινέψεις το σπίτι σου,θα πέσει να σε πλακώσει! Μαζί σου είμαι!!!Αλλά καλό είναι να ανοίγουμε και λίγο τα μάτια των νέων κυρίως αθλητών,για να μήν πέφτουν σε λάθη που,ενδεχομένως,έπεσαν κάποιοι από εμάς!
     

  9. 23-08-10 23:11 #99
    Προεπιλογή
    Εγώ ποτέ δεν αγόρασα οποιοδήποτε συμπλήρωμα από Ελλάδα λόγω τιμής και ποικιλίας κατά δευτερο λόγο.

    + οτι η φυσική παρουσία του καταστηματάρχη τις περισσότερες φορές ειναι αποτρεπτικός παράγοντας να μπώ στο κατάστημα με τις "συμβουλές" που δίνουν και το οτι εχουν θεοποιησει τα συμπληρωματα.


    Πηγε ενας γνωστος σε καταστημα και υποτιθεται εκατσε ο υπευθυνος και που εβγαλε ενα ετησιο πλάνο συμπληρωμάτων. Το τι αχρηστο συμπληρωμα του εβαλε δε λεγεται, τι πρωτεινη ογκου, τι 3 ισχυρες πολυβιταμινες τη μερα, κλπ απιστευτα πραγματα.

    Καλύτερα στο νετ που ειναι και απρόσωπο και δε σε ζαλιζουν.
     

  10. 24-08-10 15:01 #100
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eas2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ποτέ δεν αγόρασα οποιοδήποτε συμπλήρωμα από Ελλάδα λόγω τιμής και ποικιλίας κατά δευτερο λόγο.

    + οτι η φυσική παρουσία του καταστηματάρχη τις περισσότερες φορές ειναι αποτρεπτικός παράγοντας να μπώ στο κατάστημα με τις "συμβουλές" που δίνουν και το οτι εχουν θεοποιησει τα συμπληρωματα.


    Πηγε ενας γνωστος σε καταστημα και υποτιθεται εκατσε ο υπευθυνος και που εβγαλε ενα ετησιο πλάνο συμπληρωμάτων. Το τι αχρηστο συμπληρωμα του εβαλε δε λεγεται, τι πρωτεινη ογκου, τι 3 ισχυρες πολυβιταμινες τη μερα, κλπ απιστευτα πραγματα.

    Καλύτερα στο νετ που ειναι και απρόσωπο και δε σε ζαλιζουν.
    Προφανώς ο γνωστός σου πήγε σε κάποιον κερδοσκόπο,που δεν τον ενδιέφερε η βελτίωση του φίλου σου αλλά μόνο πώς θα τσεπώσει το "μαρούλι"!!!Αυτά τα άτομα "κράζω" κι εγώ και πρέπει να τα αποκλείσουμε από τον χώρο μας διότι δεν μας προσφέρουν τίποτα απολύτως,αντίθετα μάλιστα,μολύνουν το ΒΒ!Ρωτήστε,ψάξ'τε,μάθετε...υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι άνθρωποι που μπορούν πραγματικά να βοηθήσουν!Ό,τι και να αγοράσεις στο εμπόριο θέλει έρευνα και ψάξιμο,δεν μπορείς να εμπιστευτείς τον πρώτο τυχόντα!
    Τέτοια άτομα σαν αυτόν που αναφέρεις,πρέπει να αρχίσουμε πλέον να τα απομακρύνουμε από το χώρο μας και να δίνουμε βήμα σε εκείνους που πραγματικά θέλουν να προσφέρουν!
     

  11. 24-08-10 18:00 #101
    Το avatar του χρήστη Surfer

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    100
    Προεπιλογή
    Πιστεύω, διαβάζοντας όλο το topic από την αρχή, ότι τελικά η αλήθεια και το σωστό είναι κάπου στη μέση.
    Είναι λογικό οι τιμές στην Ελλάδα να είναι υψηλότερες από Αμερική, Αγγλία, Ιταλία. Είμαστε μικρή αγορά και κατά συνέπεια οι αντιπροσωπείες σε καμμιά περίπτωση δε μπορούν να πετύχουν τις τιμές έξω. Επίσης το Ελληνικό Δημόσιο είναι ο μεγάλος νταβατζής, ανεβάζοντας με το "καλημέρα σας" τις τιμές, έτσι απλά, μέσω ΦΠΑ, ΔΕΚΟ κτλ. Κόστος που περνά στην τελική τιμή του προϊόντος. Εδώ εν μέρει θα συμφωνήσω με τον Devil. Κατά συνέπεια να σας βάζει σε σκέψεις "μαγαζία" ντόπια που πουλούν σε τιμές Αμερικής κτλ. Απλά παιδιά...αυτό δε γίνεται !!!!!
    Είναι γνωστό και το διαπιστώνουμε καθημερινά, ότι στην Ελλάδα υπάρχει μια έλλειψη επαγγελματισμού σε όλους τους τομείς. Και γι'αυτό πολύ φίλοι προτιμούν να ψωνίζουν μέσω eshop "για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο". Πάνω σε αυτό να σας αναφέρω τα αποτελέσματα μιας έρευνας της αρμόδιας Επιτροπής της Ευρωπαϊκης Ένωσης για το internet πριν κανα χρόνο. Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι τα eshop που λειτουργούσαν σε χώρες της Ε.Ε. σε ποσοστό άνω του 65% "δε πουλούσαν αυτά που παρουσίαζαν". Και στη Γαλλία και στην Αγγλία και στη Γερμανία έμποροι πουλούν νοθευμένα προϊοντα και ελλειπής υπηρεσίες (τουριστικά γραφεία που κλείνουν και αφήνουν τους πελάτες σε ξένες χώρες κτλ).
    Πιστεύω ότι το παν είναι να δημιούργησετε μια καλή διαπροσωπική σχέση με τον εκάστοτε έμπορο, είτε πρόκειται για μαγαζί αλυσίδας, είτε για πρώην αθλητή που έχει μαγαζί. Άτομα σωστά υπάρχουν σε όλους τους χώρους. Μπανανόφλουδες όλοι έχουμε πατήσει και δεν είναι κακό...
    Αυτά
     

  12. 24-08-10 18:04 #102
    Προεπιλογή
    Του χρονου που θα ανεβει και αλλο η εφορια στο 23% να δειτε ωραιες τιμουλες που θα εχουμε σε όλα! Χεχεχε..
     

  13. 24-08-10 19:54 #103
    Προεπιλογή
    Παίδες για να μη το κουράζουμε το πράγμα πολύ συγκρίνετε τις τιμές στα προιόντα των σούπερ μάρκετ Ελλάδας-Ευρώπης. Ότι διαφορές τιμών υπάρχουν στα τρόφιμα υπάρχουν και στα συμπληρώματα διατροφής. Όλοι γκρινιάζετε για τη τιμή της πρωτείνης, κανείς δε γκρινιάζει για τις τιμές στα ρύζια,τα γιαούρτια κτλ
     

  14. 24-08-10 20:08 #104
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kaiowas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες για να μη το κουράζουμε το πράγμα πολύ συγκρίνετε τις τιμές στα προιόντα των σούπερ μάρκετ Ελλάδας-Ευρώπης. Ότι διαφορές τιμών υπάρχουν στα τρόφιμα υπάρχουν και στα συμπληρώματα διατροφής. Όλοι γκρινιάζετε για τη τιμή της πρωτείνης, κανείς δε γκρινιάζει για τις τιμές στα ρύζια,τα γιαούρτια κτλ
    και για αυτα γκρινιαζουμε απλα τα επιχηριματα περι αυτου θα ηταν γελεια...
    οπως ακουσαμε το τρελο "περνε πρωτεινη απο εκει, για να μαθεις κανενα μυστικο μπλα μπλα μπλα" ετσι απλα περνε μπριζολες απο τον κρεοπολη σου για να ξερεις πως να τα μαγιρεψεις σωστα... η γιαουρτακια απο το τοπικο μπακαλικο (με το γνωστο καπελακι) για να σου πει ο πωλιτης πως να κανεις καλο τζατζικη....
     

  15. 24-08-10 21:12 #105
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και για αυτα γκρινιαζουμε απλα τα επιχηριματα περι αυτου θα ηταν γελεια...
    οπως ακουσαμε το τρελο "περνε πρωτεινη απο εκει, για να μαθεις κανενα μυστικο μπλα μπλα μπλα" ετσι απλα περνε μπριζολες απο τον κρεοπολη σου για να ξερεις πως να τα μαγιρεψεις σωστα... η γιαουρτακια απο το τοπικο μπακαλικο (με το γνωστο καπελακι) για να σου πει ο πωλιτης πως να κανεις καλο τζατζικη....
    Μπορεί να συμβεί και το άλλο όμως που δεν υπολόγισες,να πάρεις πρωτείνη από κάποιον χοντρομπαλά-άσχετο πωλητή και να σου δώσει οδηγίες σε ποιά ταβέρνα θα βρείς το καλύτερο κοντοσούβλι και σε ποιό μαγαζί θα πιείς πολύ φτηνά ένα καφάσι μπύρες!!!Καλά δεν τα λέω???Παίδες τα πολλά λόγια είναι περιττά,αλλά δεν δέχομαι να διαμορφώνουν το επίπεδο του Ελληνικού ΒΒ ένα σωρό από άσχετους που πηγαίνουν για προπόνηση 3 μήνες το χρόνο και επειδή δεν έχουν τί να κάνουν απλά πετάνε καμιά μ...κία στο φόρουμ να περάσει η ώρα.Τα λεγόμενά τους πραγματικά έχουν την αξία μιάς πο.δής!!!
    Γενικώς μιλώντας πάντα!!!
     

Σελίδα 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία